טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
עונה מהסרטים


   28-11-2017 , טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב 20 ואחרון היה פינאלה מצוין לעונה מרתקת מותחת, והקרבות בפורמולה 1 היו מעולים והמילטון ומרצדס נתנו פשוט עונה פנטסטית. טל דשא מסכם

סבב מס' 20 ואחרון לעונת 2017 באליפות הפורמולה אחת היה סיום מושלם לעונה נהדרת.

לאחר שהמילטון זכה כבר באליפות לפני כמה סבבים, הגיעו הנהגים המהוללים לאבו דאבי למרוץ שמתחיל באור יום ונגמר בחושך ולמעשה נועל את עונת 2017.
לאורך כל סוף השבוע מרצדס שלטו בעניינים כאשר נהגה השני של מרצדס, ואלטרי בוטאס מתמקם בעמדת הפול פוזישן עם בן קבוצתו לואיס המליטון האלוף הטרי במקום השני וסבסטיאן פטל מפרארי במיקום השלישי לפני דניאל ריכרדו הנוהג עבור קבוצת רד-בול.

המרוץ מוזנק ובוטאס תופס את המקום הראשון כאשר סדר הזינוק של השלישיה הראשונה נשמר. בוטאס מתחיל לפתוח פער על המילטון כאשר לפטל אין את היכולת להתמודד על הניצחון כאן ויסתפק במיקום השלישי. מאחורי חבורת החוד ריכרדו נוגע בקיר ומפרק חלקים ממכוניתו כאשר במערכת הקשר נאמר שיש לו בעיית הידראוליקה כל שהיא, כמה חבל לסיים כך את העונה אך אין מה לעשות בספורט הזה המכוניות נדחקות עד לקצה גבול היכולת שלהן וגם של הנהגים ולכן פרישה ממרוץ היא עניין שכיח.


צילום: f1fanatic.co.uk

ראינו גם משהו שלא קורה הרבה בשנים האחרונות וזה נהג שמסתחרר על המסלול, במקרה הזה מדובר בפייר גסלי שלא התמודד על נקודות. לאחר עצירת החלפת הגלגלים של בוטאס והמילטון כמה הקפות לאחר מכן אפשר, היה לראות בברור שהמילטון מהיר מבוטאס ומצמצם עליו עד לפער של פחות משניה, אך בוטאס שומר על קור הרוח ומנצח את המרוץ השלישי שלו לעונה זו והשלישי בקריירה שלו, בזמן שהמילטון מסיים שני ופטל שלישי.

מעניין מה היו חילופי המילים בתוך קבוצת מרצדס לפני ותוך כדי המרוץ מכיוון שלא מתאים להמילטון לוותר, ולא רק לו אלא לכל נהג מרוצים שבמקום דם זורם לו דלק מרוצים. פטל מסיים אחרון וצריך להיות מאוד לא מרוצה מאיך שהעונה הזו נגמרה. פרארי התחילה את העונה כמו שצריך, פטל צבר ניצחונות ונראה היה שהם כמעט וסגרו את הפער וביחד עם יכולות הנהיגה של סבסטיאן הם יכולים לקחת את האליפות הזו אך אז הגענו לשלב חצי העונה והפרארים של פטל ובן קבוצתו קימי רייקונן התחילו לעשות צרות ולמרות שגם פטל ורייקונן עשו טעויות מה שהכריע כאן את הכף זו האמינות הלוקה בחסר של מכונית הפרארי.

אני אישית מאמין שפטל הוא נהג טוב מהמילטון ושאם שמים את שניהם על אותו הרכב פטל היה המהיר מבין השניים אבל כאן אני לא אובייקטיבי ודי ברור שרוב העולם מאמין שהמילטון הוא הנהג הטוב מבין השניים. דווקא בוטאס שניצח את המרוץ נמצא במצב בו הוא מקבל ביקורת על כך שהוא צריך להביא תוצאות טובות ממה שהביא העונה אך זה מגוחך מכיוון ש-3 ניצחונות לא באים ברגל ולהזכיר למי ששכח שבקבוצתו הקודמת, וויליאמס, הוא סיים כמה פעמים על הפודיום עם מכונית הרבה הרבה פחות טובה מהפרארי והמרצדס כך שיותר ממה שנתן בעונתו הראשונה בקבוצה קצת קשה לדרוש.


העונה הזו היתה מותחת והקרבות על אליפות העולם היו מעולים כולל עקיפות (לא תמיד כולל בפורמולה 1) אך עיקר העניין היה איך שפרארי הפסידו את האליפות כאשר פטל הוביל על המילטון ביותר מ-20 נקודות בשלב מסוים וחוסר מזל ביחד עם מכונית בעייתית פשוט הקשו עליו. המילטון מצידו עשה הכל כמו שצריך, הוא היה שחקן קבוצתי ודאג לעבוד צמוד עם בוטאס, לא התרגש מטעויות ובעיות ובכלל עשה עונה נפלאה שהביאה לו את התואר העולמי הרביעי במספר וכמובן שהמכונית שלו היא הטובה על הגריד ובאמת מרצדס כבר ארבע שנים מצליחה להביא מכונית טובה משל שאר הקבוצות.

בכל פעם שנראה כי רד-בול או פרארי, בעיקר פרארי, סוגרים עליהם את הפער מרצדס מצליחים לשלוף עוד שפן מהכובע. עונת 2018 כנראה תהיה די דומה מבחינת הנהגים שמתמודדים על כתר האליפות, אך צריך לזכור שבעונה הבאה קבוצת מקלארן עוברים למנועי רנו ולהם יש את פרננדו אלונסו שיכול עם הרכב הנכון להתמודד על האליפות ולפחות על ניצחונות. גם קבוצת רד-בול תעשה צרות למרצדס כאשר יש להם את מקס ורשטאפן החוליגאן האולטימטיבי ודניאל ריכרדו כך שבעונה הבאה יש לנו ביחד עם קימי רייקונן כמובן לא פחות מ-7 נהגים שיכולים להתמודד על ניצחון כאשר מתוכם יש לפחות 3 (בוטאס, המילטון, פטל) שבוודאות יתמודדו על כתר האליפות בשלב כזה או אחר.

תמה לה העונה ועכשיו נותר רק לחכות בקוצר רוח לתחילת עונת 2018 ועד אז נסתפק ברכילות מבחנים וטיזרים שנקבל בחודשים הקרובים.

צילום: f1fanatic.co.uk

תוצאות:
1. ואלטרי בוטאס
2. לואיס המילטון
3. סבסטיאן פטל
4. קימי רייקונן
5. מקס ורשטאפן

אליפות סופית :
1. לואיס המילטון- (מרצדס) 363נק'
2. סבסטיאן פטל- (פרארי) 317נק'
3. ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 305נק'
4. קימי רייקונן-(פרארי) 205נק'
5. דניאל ריכרדו- (רד-בול) 200נק'
6. מקס ורשטאפן- (רד-בול) 168נק'
7. סרחיו פרז- (סהרה פורס אינדיה) 100נק'
8. אסטבן אוקון- (סהרה פורס אינדיה) 87נק'
9. קרלוס סיינז- (רנו) 54נק'
10. ניקו הולקנברג- (רנו) 43נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:21-24.