טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר 2018: מי יהיה הבוס של האופנועים?


   18-12-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

142 רוכבים נרשמו למירוץ שיתחיל בלימה ב-6 בינואר. סם סנדרלנד הדהים בשנה שעברה כשזכה במירוץ הראשון שלו, האם הוא יעשה זאת שוב?

142 רוכבי אופנועים נרשמו למהדורה ה-40 של הראלי דקאר שתתחיל בלימה ב-6 בינואר. האלוף הנוכחי סם סנדרלנד סיים דאבל ב-2017, כאשר הוא סיים את המירוץ בפעם הראשונה וגם זכה בו. הרוכב של KTM עדיין פייבוריט, אבל הקטגורייה עצמה פתוחה לגמרי, כאשר רוכבי הונדה וימאהה מוכנים לזנק ולהסער ולנצל כל חולשה. הרחק מאחורי הקרב על התואר, 28 רוכבים יהיו מוכנים יתמודדו עם האתגר בקטגוריית המקוריות ההרפתקנים הללו נמצאים במספר גדול יותר מאשר בכל מירוץ אחר מאז שהדקר עבר לדרום אמריקה.

"יש כנראה עשרה בחורים עם היכולת לזכות בדקר", אומר סם סנדרלנד בתחזית דיפלומטית שבוודאי כוללת גם אותו כאחד מהם. בהתבסס על על המספר 1 שייוצג על האופנוע שלו ועל חליפת ברכיבה שלו, יש שיגידו שהוא הפייבוריט הגדול מכולם. בכל מקרה, התחזית של הבריטי רק מראה כמה דברים השתנו מאז המירוץ הקודם, כאשר קיריל דספרס ומארק קומה חילקו את השלל ביניהם.

המנהיג החדש של KTM מודע לכך כמובן, שמירוץ ראלי רייד חלומות התהילה יכולים בקלות להתפורר בשל ארועים לא צפויים. הוא חווה זאת לראשונה העונה, כשגשמים כבדים באליפות במרוקו גרמו לו לטבוע עם האופנוע ולאלץ להיפרד מאליפות העולם. טוני פרייס, עוד אחד שהיה אלוף ויתחרה השנה, יכול לספר גם הוא דבר או שניים על כמה זה קשה להגן על התואר שלך.

האוסטרלי בילה את רובה השנה בהחלמה לאחר ששבר את עצם הירך שלו בשלב הרביעי במירוץ בשנה שעברה. בכל מקרה, הספקות סביב הצמד המוביל שלהם לא יפחיתו את המוטיבציה של KTM בחיפוש אחר הניצחון ה-17 ברציפות. בשנה שעברה היה זה מתיאס ווקנר שניצח את ראלי מרוקו, בעוד חברו לקבוצה אנטואן מאן סיים רביעי והוכיח שגם הוא כח שיש להתחשב בו.
המתחרים של KTM נאלצו להסתפק בניצחנות בתחרויות קטנות יותר, אבל הגישה הלא מוותרת ועקשנית שלהם יכולה להוות איום רציני על הניצחון הכללי. ג'ואן ברדה הוא לא עקבי, אבל הוא כנראה הרוכב המהיר ביותר, עם 19 ספיישלים מתחת לחגורה שלו. HRC תולה תקוות בפאולו גונקלבס, אם הוא יצליח להתמודד עם הנפילה האחרונה שלו באימון. גם קווין בנאווידס שסיים שני במרוקו, יכול לאיים. ימאהה כבר סיימה על הפודיום עם הלדר רודריגז, אוליבייה כאב, ואדריאן ואן בוורן.

צילום: .dakar.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:30-24.