טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חווית הרכיבה


   13-11-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רז-גל ופולריס בשיתוף עם אתר נזימה מציגים הפקה איכותית ומציבים סטנדרטים חדשים בשטח.
חברי נזימה יצאו לטיול שבת, נתנו בגז, אכלו, שתו ובעיקר נהנו.

"שבת בבוקר,יום יפה ..." מזמר לו אריק אנשטיין הגיגים על עיתון, קפה ובלונים.
כמה עשרות מחברי 'נזימה' בדרום חשבו אחרת, והתארגנו להם בתחנת אלונית בכניסה למושב תדהר. לא פחות משלושים טרקטורונים, מכל הסוגים והמינים הגיעו למפגש היזום.
כעבור זמן קצר, ניתן האות להניע מנועים וכולם יצאו לדרך בהדרכתו של טל חביב, רוכב המרוצים של קבוצת פולריס ורוכב הבית של אתר 'נזימה' .
חביב הוביל את חבורת הרוכבים, המגוונת עד מאוד החל מנערים שובבים ועד לזקני השבט, היישר אל 'הכיתה', אזור השעשועים של אנשי הדרום המאופיין בריבוי קירות וקפיצות תוצרת אמא אדמה. לאחר מפגן קצרצר וטיול בין המקומות האטרקטיביים של הכיתה, המשיכו החברים בדרכם ושמו פעמיהם לכיוון צפון מזרח, כיוון כללי קיבוץ רוחמה.

תחת ענני אבק אימתניים, רכבו החברים בזה אחר זה במקביל לאורך כביש 293, עברו על פני היישובים, תלמי בילו ומבועים ונכנסו עמוק אל "דרך ארץ בתרונות". שיעור קטן בלשון מסביר את שם האזור על פי מראהו הגאוגרפי. בתרונות - מלשון ביתרון, "האדמה מבותרת". על שם אין ספור הואדיות החורצים את האדמה באזור הזה. ובזה תמה התרומה שלנו למשרד החינוך וכמחווה לנערים הסובלים מהשביתה הממושכת. נחזור לטיול.

חביב הוביל את עשרות הרוכבים לסיבוב קצר באזור הבתרונות, והראה להם את הנקודה האטרקטיבית הנקראת בפי העם "העוגה". בו בזמן, לא הרחק משם, בתוך קרחת יער מסתורית ,עמדו ועמלו מספר אנשים על החלק המרכזי של הטיול.

במרכז קרחת היער עמד לו אוהל גדול של חברת פולריס, הרחבה כולה עוטרה בשלל דגלים של רז-גל סוכניות. במרכז האוהל, עומד לו בגאווה מסמר הערב, אווטלו 525 שעתיד בשעה הקרובה לצאת מהאווירה הנינוחה ולהכנס לסחרור של פול גז בלתי פוסק.
נהמות המנועים נשמעו למרוחק, מתוך ענן האבק הארוך יצאו בזה אחר זה כל החברים מהטיול והחנו את הכלים.

תחת עצי היער נפרסו להם מחצלות עליהם שולחנות קטנים וכריות, מתחת למכסיי השפיינגים (מגש הקטריינג באם להמשיך את השיעור בלשון) התגלה מבחר נדיב של פרגיות, קבב ונקניקיות. מבחר סלטים, פיתות ולחמים השלימו את התפריט ולקינוח גם שתייה קרה, עוגיות ופירות. החברים שזה עתה הגיעו למקום, התנפלו על הצלחות ולא ריחמו על החומוס. השאלה הגדולה הייתה האם מישהו יוכל לרכב אחרי ארוחה דשנה ואיכותית... כעבור 10 דק' נראו כולם באווירת 'שאנטי' - רכיבה על טרקטורון? את מי זה מעניין כרגע... מספר דק' חלפו וצליל נוקב של האווטלו המתעורר לחיים הקפיץ את כולם מתנוחת השכיבה. בתור ארוך עמדו כולם וכל אחד רק חיכה לתור שלו לשים את ידיו על ה'עבריין' הקטן. במשך יותר משעתיים עלו חברי נזימה להרגיש את החוויה שהשובב הקטן מספק בין הרגליים, לא היה מקום לשאול איך היה, החיוך ניכר על פניו של כל מי שזה עתה ירד ממנו.

בזמן שהעבריין הקטן עשה את הסיבובים ברחבי היער, היה מרכז היער כולו רחבה פנויה ונקייה לשעשועים. גבי (gabi d.v.x ) לא נשאר אדיש למראה הרחבה הנקייה ואם יש כמה עשרות צופים מסביב, טוב עוד יותר... במהלך הדגמות הביצועים של גבי, נספרו לא פחות משישה נפילות/סלטות. וחברי נזימה מקבלים אתגר חדש - להצליח לצלם את גבי רוכב בישיבה עם ארבע גלגלים שנוגעים בקרקע.

"אני מאוד מרוצה מהיום הזה" אמר בסיום מארגן האירוע, עינב מסוכנות רז-גל."באנו במטרה לתת לח'ברה להרגיש את חווית הרכיבה ואני חושב שברגע שעולים על האווטלו, אפשר להבין במה מדובר. אחרי הכול הכלי הזה נועד לפאן טהור וההרגשה של הרכיבה עליו היא מרכז העניין. אני מרוצה משיתוף הפעולה של חברי נזימה." סיכם עינב את האירוע.

"משלב הרעיון, שהיה בבסיסו מיועד לעשרה אנשים, זה התפתח הלאה, אחרי ההודעה שעלתה בפורום, פנו עשרות אנשים. בסופו של דבר נאלצנו לסגור את הרשימה על 30 רוכבים" מספר אייל קלימי, מנהל אתר נזימה. "המשימה לשנע עשרות רוכבים אנרגטיים מנקודה לנקודה הייתה לא פשוטה אך חווייתית למדי. אני מברך על שיתוף הפעולה עם ד.ל.ב מוטוספורט ומבטיח שיהיו עוד אירועים בעתיד." סיכם קלימי.


בשעות אחר הצהריים המאוחרות , היה זה 'מיצי' (הטרקטורון של חביב) שהשמיע את קול התרועה שסימן לחברים להניע את הכלים. בשיירה ארוכה חזרו איש איש אל ביתו.עייפים, אך מרוצים :

*גילוי נאות - הכותב השתתף באירוע בהזמנת ד.ל.ב. מוטוספורט
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:20-24.