טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2018: זינוק מהסרטים


   08-01-2018, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כמה שהתגעגענו! ינואר מגיע ואתו האליפות האמריקאית שנפתחה באנהיים עם הסיבוב הראשון העונה. מוסקין הפציץ ורוקזן הפתיע. טל דשא פותח עונה

כמו בכל שנה ינואר מביא איתו לא רק את השנה החדשה אלא גם את אליפות הסופרקרוס האמריקאית שנפתחת באנהיים עם הסיבוב הראשון של העונה.

250

המרוץ הראשון של העונה, רוכבי המערב נמצאים בעמדת הזינוק ומחכים שהמרוץ יוזנק וכאשר הגייט נופל שיין מקלרף הוא זה שלוקח את ההולשוט לפני אלכס מרטין וכריסטיאן קרייג אשר מהר מאוד מוצא את הדרך לעבור את מרטין כאשר מאחורי המובילים ישנה התרסקות מרוכזת של כמה רוכבים עם פיל ניקולטי וג'סטין קופר כמו גם עוד שני רוכבים.

ארון פלסינג'ר אמנם לא זינק טוב אך הוא מהר מאוד מצמצם פערים ועובר את קרייג שממשיך להתדרדר ומפסיד את המקום גם לאדם סיניסירולו. מוביל המרוץ , שיין מקלרף לא שייך לכל המאבקים הללו, הוא מוביל את המרוץ ושולט בקצב ללא שום בעיה ולוקח את המרוץ הראשון של עונה זו, כמו שעשה בעונה שעברה אז סיים אותה עם 3 ניצחונות אך בסופו של דבר הפסיד את האליפות לג'סטין היל שעבר העונה לקבוצת סוזוקי ומסיים במקום השביעי, לפחות סיים עם נקודות ומכאן אפשר רק לעלות מבחינתו. במקום השני מסיים ארון פלסינג'ר עם סיניסירולו מאחוריו במרוץ לא רע עבור שניהם ולפני גו'אי סבטג'י וכריסטיאן קרייג שמסיים את המרוץ במקום החמישי.

450

אילי טומאק מזנק כמו שד משחת ולוקח את ההולשוט לפני ג'סטין בארשה ווסטון פייק כאשר במקום הרביעי מתמקם מרווין מוסקין לפני ג'ייסון אנדרסון שאמנם לא פתח טוב אך נראה טוב על המסלול. מוסקין לא ממתין יותר מדי ולאחר כמה הקפות עובר את פייק אשר נעקף גם על ידי אנדרסון לאחר מכן. גם קן רוקזן מתחרה היום ולאחר פתיחה לא מוצלחת במיוחד הוא מתחיל להתאפס על עצמו, נכנס לקצב לאט ולאט ומתחיל לטפס למעלה למרות רגע שכמעט ונגמר בהתרסקות.

רוקזן עוד לא החלים לגמרי וספק אם זה יקרה אך הנחישות וכשרון הרכיבה שלו מנצחים את הקושי והקצב שלו מעולה, בטח שיותר טוב משל בן קבוצתו הבריא קול סילי. טומאק מוביל ונראה שהיום הזה שייך רק לו אך הוא מאבד ריכוז וגם את האופנוע ששולח אותו אל מעבר לכידון. טומאק עולה בחזרה על האופנוע אך מיד מאט ומסתבר שנקרע לו הרוכסן במכנסיים, כנראה פעם ראשונה שנראה דבר כזה באליפות מוטוקרוס כלשהיא ועד שטומאק מסדר את המכנסיים ומצליח לסגור אותם כולם כבר עוברים אותו ובכלל טומאק שוב נופל בפח של עצמו, חבל אך מצד שני אנו יודעים עד כמה טומאק מהיר וזה מתכון מעולה לקרב אליפות משובח בהמשך העונה.

את ההובלה לוקח ג'סטין בארשה אשר לא מצליח לשמור על הקצב והמקום הראשון מכיוון שמרווין מוסקין עובר אותו ונראה מפוצץ בבטחון. צרותיו של בארשה לא נגמרות כי על הזנב שלו יושב רוכב אגרסיבי לא פחות ממנו, ג'ייסון אנדרסון שמצליח גם הוא לעבור את רוכב ימאהה ושם את ההוסקורנה במקום השני במרוץ. מוסקין מנצח את המרוץ הראשון של העונה לפני אנדרסון ובארשה שסוגר את השלישייה הראשונה אך הסיפור האמיתי הוא קן רוקזן שמצליח לסיים את המרוץ במקום הרביעי והמדהים עבור כל רוכב באשר הוא ועוד לפני ווסטון פייק שמסיים חמישי לפני קול סילי שהוא גם בן קבוצתו של רוקזן, מדהים איך גם עם פציעה רוקזן עדיין טוב מסילי שלא ברור למה מחזיק באופנוע מפעל של הונדה עדיין.

טומאק לא מסיים בנקודות, מוסקין מנצח, אנדרסון שני ורוקזן רביעי, אלו ארבעת הרוכבים שהאליפות צפויה להיות מוכרעת ביניהם וכמו שזה נראה כעת נראה שמוסקין וטומאק הם הרוכבים המובילים ואין ספק שמבחינת עקביות מוסקין עדיף על טומאק שנוטה להתרסק אך מצד שני טומאק הוא הרוכב המהיר ביותר על המסלול ברוב המקרים ולכן יש כאן עניין של רוכב מהיר אל מול רוכב עקבי, בדיוק כמו בעונה הקודמת רק שבמקום ריאן דאנג'י ואילי טומאק יש לנו כאן את מרווין מוסקין מול אילי טומאק.

המרוץ הבא יערך בשבוע הבא ביוסטון טקסס ושם נראה אם מוסקין יקח את הנצחון הזה וימנף אותו או שאילי טומאק יבוא רעב וכועס ויטרוף את הקלפים, נתראה בשבוע הבא.

תוצאות:

250 מערב:

1.שיין מקלרף
2.ארון פלסינג'ר
3.אדם סיניסירולו
4.ג'ואי סבטג'י
5.כריסטיאן קרייג

450:

1.מרווין מוסקין
2.ג'ייסון אנדרסון
3.ג'סטין בארשה
4.קן רוקזן
5.ווסטון פייק

אליפות :

250 מערב:

1.שיין מקלרף- _(ק.ט.מ. ) 26נק'
2.ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 23נק'
3.אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 21נק'
ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 19נק'
5.כריסטיאן קרייג- (הונדה) 18נק'

450:

1.מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 26נק'
2.ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 23נק'
3.ג'סטין בארשה-(ימאהה) 21נק'
4.קן רוקזן- (הונדה) 19נק'
5.ווסטון פייק- (סוזוקי) 18נק'

www.racerxonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:40-24.