טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2018: סוף עצוב לסם סנדרלנד


   10-01-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

שלב שלישי ורביעי של התחרות הכי קשוחה בעולם הביאו דרמות ואקשן, אבל החדשות הגדולות היו האלוף המכהן שנפל לא טוב ופונה עם כאבים קשים

שלב שלוש של הראלי דקאר עימת את הרוכבים עם השלב הראשון הארוך שלהם בתחרות, 208 ק"מ של דיונות מדבר איקה על המסלול מפיסקו לסאן חואן דה מרקונה שבפרו. סם סנדרלנד ונאסר אל עטייה לקחו את השלב השני במירוץ הקצר עד כה, אך לא סיפקו לגמרי את הסחורה ביום השלישי. נאסר אל עטייה ופרדריקו וילאגרה המשיכו ללהוט בדקאר 2018, אבל סטפן פטרהנזל ואדוארד ניקולייב הובילו בתום שלב 3 את הטבלה הכוללת בקטגוריית הרכב והמשאית.


היום הרביעי של הראלי 2018 הביא אתו את השלב הכי קשה בתחרות עד כה. מסלול הלולאה המיוחד בן ה-330 ק"מ, סביב חואן דה מרוקנה כלל יותר מ-100 ק"מ של דיונות המתנשאות לגובה ומהוות את אחד המסלולים החוליים הקשים במירוץ השנה.

מכוניות

שלב 3

אחרי יום רגוע, חזר אל עטיה לדרכו המנצחת בשלב השלישי בין פיסקו לסאן חואן דה מרקוניה. האריות של פז'ו היו צריכים לבלוע את הגאווה שלהם, אבל הם היו מוכנים לזנק, כאשר סטפן פטרהנזל סיים שני, יותר מארבע דקות אחרי הקטארי, כדי להשתלט על ההובלה הכוללת של המירוץ.

במקום השלישי נמצא הזוכה מ-2019 קרלוס סיינז, עם דספרס וסבסטיאן לוב צמודים אליו. בינתיים, נאני רומא הלך בעקבות ברייסן מנזיס, ושלט עם המיני שלו. שלא כמו האמריקאי, הוא הצליח להשלים את השלב.

עטייה אמר בסיום השלב: "ניצחנו את השלב ואני שמח. היינו צריכים לדחוף אבל לא כמו משוגעים, כי הכביש באמת לא קל ומסוכן מאוד בכמה מקומות. זו הייתה הופעה טובה ואני שמח לנצח".

שלב4

סבסטיאן לואב יודע שהוא אחד הנהגים המהירים ביותר בתחרות, אבל הוא צריך קצת מהעקביות שהביאה לו תשע תארי WRC אם הוא רוצה להשיג ניצחון ראשון בדקאר. השלב הרביעי היה צעד משמעותי עבור הצרפתי, עם ניצחון בבמה שקוראת תגר על מתחרים רציניים ומנוסים יותר כמו נאסר אל עטיה. "היה חשוב לי לא לאבד זמן היום, זה היה ארוך מאוד וקשה מאוד, עם כמה דיונות מסובכות", סיפר הצרפתי.

שני חבריו לקבוצה של פז'ו, קרלוס סיינץ וסטפן פטרהנזל, הצטרפו אליו אל הדוכן. עבור סיריל דספרס, שאיבד גלגל אחורי והפסיד זמן אדיר לאחר שהתנגש באבן, זה היה יום קשה במשרד.

אופנועים

שלב 3

סם סנדרלד המשיך לתת הצגה כאשר ניצח גם בשלב השני בראלי. הרוכב הבריטי של KTM, מוביל כרגע את התחרות כאשר במקום השני קווין בנווידס מפגר ארחיו בשלוש דקות. זה מבלי לקחת שום דבר מההישג של הרוכב הונדה הארגנטינאי, שביצע שינוי מדהים בשלב הזה. טובי פרייס לקח את המקום השלישי ואפילו החליף את ההובלה עם סנדרלנד לזמן קצר. הזוכה של השלב הקודם, ג'ון ברדה, עשה טעות ניווט שהפילה אותו עד למקום ה-24, יותר מ-27! דקות מאחרוי סנדרלנד.


שלב 4

רוכב ימאהה אדריאן ואן בוורן המשיך ביכולת המצוינת שלו עם ניצחון בשלב 4 כשהוא מקדים את הצרפתי חוויאר סאולטרייט. כשהאוסטרי מתיאס וולקנר משלים את תמונת הפודיום. החדשות הגדולות של היום היו הפרישה של האלוף המכהן סם סנדרלנד, הבריטי פונה למחנה עם כאבי גב קשים, לאחר שנחת לא טוב אחרי קפיצה על בור. זה היה סוף עצוב בשביל סנדרלנד ומכה קשה עבור רד בול KTM.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:54-24.