טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר 2018: השליטה הצרפתית


   16-01-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השלב השמיני של התחרות הקשה בדרום אמריקה הגיע לגבהים מטורפים, וליום מתיש במיוחד של מרוצים. שלב 9 בסכנת ביטול בגלל שיטפונות

סטפן פטרהנזל, אנטואן מו וסיימון ויטסה העלו את צרפת על המפה בשלב 8 של הראלי דקאר 2018. אבל קרלוס סיינץ, אדריאן ואן בוורן ואיגנסיו קסאלה עדיין מובילים את הדרך אחרי השלב הארוך ביותר של הדקאר. לאחר לילה קריר בבוליביה, השלב הארוך הזה חיכה למתחרים בכביש לעיר טופיזה וכלל ספיישל של 500 ק"מ בגובה של 4,8000 מטר בנקודה הכי גבוהה, והופך את זה ליום מתיש ומפחיד במיוחד של מירוצים.

מכוניות


יום אסוני במיוחד החריב את תקוותו של האלוף המכהן סטפן פטרהנזל לזכות בתואר ה-14 שלו בדקאר. אבל הצרפתי שאג בחזרה כל הדרך ביום למחרת כדי לזכות בניצחון בשלב לאחר קרב ענקים עם חברו לקבוצה של פז'ו, סיריל דספרס. פטרהנזל עבד קשה והשיג יתרון של 49 שניות.

היה נחמד בשביל פטרהנזל לחזור כך אחרי יום בו התרסק, אבל הוא הודה כי עדיין לא בחיפוש אחרי הניצחון הכולל. "זה היה ארוך, עם חלקים קשים בגובה. אבל לפחות אנו לא נתקלים בצרות, וזה טוב"."אני עדיין לא בחזרה במשחק, כי אנחנו מדברים עדיין על פער של שעות ורק החזרתי כמה דקות".

נאסר אל עטייה סיים 2 דקות ו-12 שניות מאחורי פטרהנזל וסיים שלישי. קרלוס סיינץ סיים חמישי. אבל האגדה הספרדית עדיין מחזיקה ביתרון של יותר משעה אחת על אל עטייה בסיווג הכללי. ולאחר ששלב 9 בוטל בגלל בכנת שיטפונות, סיינץ מתקרב עוד יום אחד לניצחון.

טבלה

1. סטפן פטרהנזל
2. דספרס
3. נאסר אל עטיה

אופנועים

אנטואן מאו הישג עוד ניצחון לצרפת וניצחון שני בשלבים בסך הכל, לאחר אחד מהקרבות הצמודים ביותר עד כה בתחרות עם האמריקאי ריקי בראבק. אחרי שהשיג יתרון מוקדם עם אופנוע ה-KTM שלו, ולבסוף לאחר פוטו פיניש מרהיב בקילומטר האחרון שלו ניצח ביתרון של דקה על יריביו. "אני מרוצה ממה שעשיתי היום כי דחפתי עד הסוף"" אמר. "זה יפגע בסיכויים שלי אם השלב מחר יבוטל, אבל הכל עדיין פתוח".

קווין בנווידס ניצח את מוביל המירוץ הנוכחי אדריאן ואן בוורן בכמעט שלוש דרות, וחתך את ההובלה הכללית שלו ל-22 שניות בלבד, מה שיבטיח קרב מרתק בין השניים בחמשת השלבים שעוד נותרו. "לאדריאן ולי יש מערכת יחסים נהדרת, אנחנו יריבים על המסלול וחברים מחוצה לו. התקרבתי אילו היום וזה נהדר", אמר בנווידס בסיום. "הולך להיות מאבק גדול על הניצחון".

טבלה
1. אנטוניו מאו
2. ריקי ברבק
3. טובי פרייס
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:26-24.