טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דקאר: קלאסיקה של קרב במשאיות


   19-01-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

שלב 12 מביא את הרוכבים לנקודת רתיחה כאשר רק שני שלבים נותרו לסיום המירוץ הכי קשוח בעולם. במשאיות קרב ענק בפער של שנייה אחת בלבד

כאשר נותרו רק שני שלבים לסיומו של הראלי דקאר, שיא הדרמה הגיע בשלב 12 כאשר סטפן פטרהנזל ונאסר על עטיה מפציצים ברכבים, ואדוארד ניקולייב עושה זאת שוב במשאיות. כאשר רק נותרו ימים בודדים עד להכרעה, שלב 12 סיפק את השלב הכי ארוך בתחרות, אבל רק למכוניות ולמשאיות כפי שהתברר.

גשם כבד ותנאי מזג האוויר רעים מאוד הביאו לביטול השלב במהלך היום עבור האופנועים והטרקטורונים, מה שעזר למובילים מתיאס ווקנר ואיגנסיו קאסלה לעשות צעד משמעותי נוסף לעבר הניצחון הנכסף. המכוניות והמשאיות סיפקו הרבה דרמה משלהם, במיוחד המשאיות, שם צפוי קרב ענק עד הרגע האחרון בין האלוף המכהן ניקולייב והגיבור המקומי פדריקו וילאגרה.


מכוניות


השלב הכי אורך בתחרות, עם שטח מחוספס, סלעים חדשים ונהרות שוצפים, סיפקו את הקרקע המשולמת לקרב האגדות בין נאסר אל עטיה וסטפן פטרהנזל שהתחולל מתחילת השלב ועד סופו.


בסופו של דבר היה זה הקטארי שניצח את הצרפתי, כאשר חבר הצוות של אל עטיה, ג'יניל דה ויליירס סיים שלישי. קרלוס סיינץ עובר גם השלב הזה בזהירות ובבטחה, הוא שמר על היתרון שלו על פני פטרהנזל בדירוג הכללי ב-44 דקות, וחברו לקבוצה מאבד תקווה להכות את הנהג הספרדי, שזכה בדקאר ב-2010.

פטרהנזל אמר בסיום: "נראה שזה גמור, בכל מקרה ננסה להבטיח את המקום השני מול אל עטיה. זה היה שלב טוב, וזה היה יפהפה בקניונים הקטנים". אל עטיה אמר בסיום: "זה לא היה קל, יש עוד כמה ימים ונראה מה אפשר לעשות. יש בינינו פער של כמה דקות ביני ובין פטרהנזל והכל אפשרי".

משאיות

במשאיות היה זה טון ואן גוטן שסיים ראשון את קו הסיום של השלב בסאן חואן, לאחר מירוץ רותח במהלכו החליף ההולנדי את ההובלה עם הצ'כי מרטין קולומי. החדשות הגדולות של היום הגיעו כאשר האלוף המכהן של קמאז אדוארד ניקולייב גבר על פרדריקו וילאגרה, כאשר הארגנטינאי שלישי. משמעות הדבר היא כי ניקולייב מוביל את הטבלה הכללית בפער של שנייה אחת בלבד.

הקרב בין השניים הופך צמוד מתמיד והולך להיות רגע דקאר שהופך כבר לקלאסיקה מידית. ניקולייב במירוץ מטורף לעשות בק טו בק ולהביא אליפות שנייה ברציפות, מול הרצון של וילגרה לעשות ניצחון היסטורי מול האוהדים הביתיים בארגנטינה. אל תחמיצו.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:28-24.