טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המלכים של דקאר 2018


   22-01-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

פוטו פיניש מרהיב לתחרות הכי קשוחה בעולם שהסתיימה בקורדובה, ארגנטינה. סיינז זכה במכוניות, מתיאס ווקנר הפציץ באופנועים בדרך לאליפות

קרלוס סיינז זכה בדקאר השני שלו כנהג פז'ו, ומתיאס ווקנר סוגר 17 !!! ניצחונות רצופים של KTM. עוד בסיום הראלי דקאר 2018: אדוארד ניקולייב שומר על התואר עבור קמאז ואיגנסיו קסלה נשאר בטופ כאלוף הטרקטורונים.

המתחרים חצו את קו הסיום בסיום הראלי דקאר ה-40, בשלב האחרון שנערך בקורדובה, ארגנטינה. הרוכבים נאלצו לחצות כמה נהרות בספרינט שלקח להם יותר מ-120 ק"מ עד קו הסיום.

מכוניות

התחרות הייתה עזה בקטגוריית הרכב, כבית של ה-WRC, קורדובה שבארגנטינה היה צריך להיות מוכר לרוכב קרלוס סיינז, אבל הספרדי שיחק על בטוח ושמר על היתרון שלו. המקום התישעי בשלב האחרון הספיק לסיינז הספיק להבטיח אליפות לספרדי, שבשלושת הדקארים הקודמים שלו התרסק. הספרדי התענג להעניק לפז'ו את הניצחון השלישי שלהם ברציפות.

"אני כל כך מאושר, אחרי ארבע שנים כששילבנו כוחות עם פז'ו, ועשינו את זה", אמר סיינז האלוף המאושר בסיום. "הם כבר זכו פעמיים, אבל אני חושב שהגיע לי הניצחון הזה. היו עליות ומורדות, אבל תמיד עשינו את המיטב. אני לא יודע אם אחזור בעונה הבאה, אני צריך להנות מהניצחון הזה, לחזור הביתה אל אשתי ואז נראה".

זה היה קרב קשוח ביותר, ופחות מדקה הפרידה בין ארבע המכוניות שחצו ראשונות את קו הסיום. הניצחון בשלב 13 הלך לזוכה דקאר 2009, הדרום אפריקני ג'יניל דה וילירס והמשיך בסטפן פטרהנזל ובנאסר אל עטיה. משמעות הדבר היא שהמקום השני והשלישי הלכו לנהג טויוטה אל עטיה ולדה וילירס.

"זה היה דקאר מטורף, אבל תודה למארגנים שהפכו אותו לכזה קשה", אמר אל עטיה. "אני חושב שהמקום השני לא רע בהתחשב בכל הבעייות שהיו לנו בשבוע הראשון. בשנה הבאה אנו בהחלט יכולים לנצח ולזכות בדקאר".

אופנועים

כמו טובי פרייב ב-2016 וסם סנדרלנד ב-2017, שוב זוכה חדש בתחרות, רוכב KTM מתיאס ווקנר הפך לאוסטרי הראשון שזוכה בראלי דקאר, כשגם מכונת הKTM מיוצרת שם. לאחר שנפצע קשה ב-2016 וזינק חזרה עד למקום השני ב-2017, זה בהחלט ניצחון ראוי לאוסטרי, שניהל את הרכיבה שלו כמעט ללא תקלות בניווט. הניצחון של ווקנר גם מעניק לKTM את הניצחון ה-17 שלהם ברציפות.

"זה מדהים. באמת מדהים. מעולם לא חשבתי באמת שאני יכול לנצח", אמר ווקנר בסיום. "המטרה הייתה להישאר על הדוכן, אבל השנה זה היה כל כך צמוד ויום 10 היה יום מפתח בשבילי. אולי המזל היה לצידי הפעם, אבל זה באמת חלום שהתגשם".

בסיום, רוכב הונדה קווין בנווידס היה בלחץ מטובי פרייס, אבל הארגנטינאי חפר עמוק כדי לזכות בניצחון בשלב האחרון ובמקום השני הכולל. הוא הוכיח שהוא מתחרה אמיתי השנה, והוביל את הטבלה הכוללת בחלק מזמן, והוא בהחלט מועמד מוביל לניצחון ב-2019. טובי פרייס האלוף לשעבר זכה בהישג מדהים ובמקום השלישי, וזה אחרי שחזר מפציעה קשה ביותר ב-2017. אנטואן מאו המשיך להפציץ עם מקום רביעי.


טרקטורונים

בקטגוריה הזו היו פחות הפתעות הפעם, ואיגנסיו קאסלה לקח את השלב האחרון די בקלות. הרוכב הצ'ילאני היה בלתי ניתן לעצירה מתחילת המירוץ, ולקח לא פחות מחמש ניצחונות בשלבים בדרך לניצחון השני שלו בדקאר, לאחר שניצח גם ב-2014. מי שרדף אחריו היה נלסון אוגוסטו, וניקולאס קוויגלאסו וג'רמיס גונזלס, כאשר בטבלה הסופית קוויגלאסו וג'רמיה גונזלס סיימו שני ושלישי ועלו על הפודיום.

"המירוץ היה כל כך קשה, היה עלי לרכוב בתבונה והכל הלך לי טוב כי הייתי מוכן", אמר קסלה המאושר. "זה מרגיש נפלא כי מעולם לא הפסקתי להילחם והקרבתי כל כך הרבה. הדקאר תובעני מאוד אבל ארבע שנים אחרי הניצחון הראשון עשינו את זה. מטורף".

משאיות

אדוארד ניקולייב זכה בניצחון השני שלו ברציפות, ועוד הישג עבור קבוצת קמזה. זה הניצחון השלישי בסך הכל של הרוסי וה-14 של קמזה. הניצחון בשלה הלך להולנדי ואן גוטן, ניצחון רביעי שלו בשלבים והישג אישי נפלא, והוא עקף את מרטין מאסיק שסיים שני ואת דימיטרי סוטניקוב שסיים שלישי.


תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:25-24.