טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
לרכוב עם אלוף עולם בישראל


   22-01-2018, רז הימן    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ג'וני ווקר, אלוף עולם ומנצח בכל מרוצי ההארד אנדורו הגדולים, הגיע להרביץ תורה בבני ישראל. היה מסר ברור לילדים הרוכבים: קדימה לעבודה!

זה כבר מתחיל להיראות כמו מעשה שבשגרה, רוכב על, אלוף עולם, מגיע להרביץ תורה בבני ישראל בענף הספורט בו הוא מצטיין. באופן מפתיע, אולי בעצם לא ממש מפתיע, מרבית הרוכבים משתייכים לסצנת האנדורו ואם לדייק אז ההארד אנדורו. אחרי שהיו כאן גרהאם ג'ארוויס, בילי בולט, אלפרדו גומז ואחרים מגיע תורו של ג'וני ווקר, אלוף עולם ומנצח בכל מרוצי ההארד אנדורו הגדולים, בינהם הרומניאקס, ארצברג רודיאו, SEA TO SKY ומה לא.

ווקר כאן ביוזמתם של רוכבים למען רוכבים ובשיתוף פעולה עם התאחדות הכידונאים. הוא הגיע לארבעה ימי הדרכה – יום לרוכבים מתחילים, יום לרוכבים מתקדמים, יום לרוכבי KTM ויום לילדים. הצטרפתי ליום הילדים עם הבן 12 האישי שלי. בניגוד לשאר ימי ההדרכה שהיו באזור בית שמש יום זה נערך בפצאל בשל הסערה שתקפה אותנו בערב שלפני. הילדים חולקו לשלוש קבוצות בנות 10 רוכבים על פי גילם, רמת הרכיבה וסוג האופנוע. ג'וני דילג בין הקבוצות, נתן תרגילים עליהם התאמנו הרוכבים בעזרת מדריכים כחול לבן – מתן, איתמר ודור. ניכר היה שהילדים נלהבים בעיקר מהרכיבה בחברותא ומשתדלים להתמודד עם המשימות שקיבלו.

בערב שלפני אירחו ד.ל.ב. יבואני KTM וסדנת האלופים שבפרדס חנה את ג'וני ווקר במפגש פתוח עם כל מי שרצה לראות מקרוב סלב מוטורי עולמי ועל הדרך גם לבלוס נקניקיות משובחות של צלי ידידנו. הבחור בן 27, רוכב מגיל 4 כמו כל אנגלי טוב על אופנועי טריאל ומגיל 16 על אופנועי אנדורו. כשרון רכיבה יוצא דופן ויסודות מעולים של עולם הטריאל הביאו לפריצה מהירה בסצנת ההארד אנדורו העולמית, להישגים חריגים ולחוזה ארוך טווח עם KTM. תוכניותיו השנה הן להתמקד באליפות העולם לאנדורו באולמות שזה בגדול קומבינציה של הארד אנדורו ומוטוקרוס באולם סגור, מתאים לחורף האירופאי, מושך קהל רב ומקבל חשיפה טלוויזיונית יפה.

צילום: ניר עמוס

ג'וני מספר שרכב בעברו אנדורו ואף השתתף ב ISDE אבל מה שבאמת חולם לעשות בעתיד זה דווקא את הדקאר... כנראה שזה היעד האולטימטיבי שכולנו, כולל ג'וני מפנטזים עליו. מכונת שיווק יעילה מאוד יש להם שם. שגרת האימונים שלו כוללת דווקא מאמצים קצרים בעצימות גבוהה. אימון בחדר כושר או ריצה של שעה בבוקר ושעה בערב. בינהם, במשך היום, הוא מקדיש עוד שעה שעתיים לרכיבה ונהנה במיוחד לרכב דווקא על ארבע פעימות, על דגם ה 350.

צילום: ניר עמוס

את ה ROOF OF AFRICA עדיין לא עשה ומאוד רוצה אבל העיתוי מתנגש עם תחילת ליגת החורף ולכן נאלץ להמשיך ולחכות לראות אותו מתמודד עם האמא של מרוצי ההארד אנדורו בעולם. יחד איתו היה גם כריסטיאן מנהל השיווק העולמי של KTM שהביע את הערכתו לד.ל.ב. על כמות הכלים החריגה שנמכרת בארץ ועל חלקה הכולל של KTM בשוק הישראלי. בין היתר, התייחס לנושא הכלים החשמליים וציין שהמהפכה אולי בפתח אבל אנחנו עדיין לא שם כל עוד זמן הרכיבה מוגבל לשעה בשל יכולות הסוללה.

צילום: ניר עמוס

לסיכום, בהחלט אפשר לומר שווקר בחור חביב, חייכן ומסביר פנים. הוא חילק חתימות והצטלם עם כל ילד (ואבא כמובן....) ואפילו השאיר את הכפפות ומשקפי האבק שלו לכמה ילדים ברי מזל. בצד הביקורת אומר ש 30 ילדים על ווקר אחד זה לא באמת הדרכה של ג'וני ווקר ואת שלמדו יכלו לקבל גם מרוכב/מדריך מקומי שלנו. הדגמת יכולות הרכיבה שלו ודאי הותירה לא מעט פיות פעורים וחומר למחשבה ללא מעט רוכבים. מקווה שברור לכולם שצריך לתרגל והרבה, כדי ליישם את שלימד. אפשר עם חברים או מדריכים מקומיים וודאי שלא חייבים לחכות לביקורו של רוכב העל הבא בתור. קדימה לעבודה!תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:50-24.