טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיקור כללי של אליפות ה-MOTOGP ואליפות הפורמולה 1.


   01-04-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפויות הפורמולה אחת וה-MOTOGP יצאו לדרך לפני כשבוע ולאחר ששניהן עברו את המרוץ הראשון הגיע הזמן לספר על מה שהלך במרוצים עצמם.

פורמולה 1:
אליפות הפורמולה אחת הגיע כהרגלה לאוסטרליה למרוץ הרחובות שהוא גם הראשון בעונה (מרובת המרוצים). מקצה הדרוג היה שייך ללואיס המליטון כאשר מאחוריו התמקמו שני נהגי פרארי, קימי רייקונן שהיה שני וסבסטיאן פטל במקום השלישי. המרוץ נפתח עם הובלה של המילטון אשר התחלפה כאשר הוא נכנס להחליף גלגלים ובאופן זמני בלבד (לכאורה) סבסטיאן פטל הרוויח את המקום הראשון , לפחות עד לעצירת החלפת הגלגלים (שוב..לכאורה). מה שקרה הוא שפרארי היו מאוד חכמים ואלילת המזל היתה לצידם מכיוון שקווין מגנוסן מקבוצת האאס אשר היה חמישי במרוץ והראה פוטנציאל אדיר נאלץ לפרוש באמצע המסלול ומכוניתו הגוועת הוציאה את מכונית הבטיחות הוירטואלית מה שאומר שכולם מורידים קצב. המזל של פרארי שכל זה קרה ועיכב את לואיס המליטון בזמן שפטל במקום הראשון יכול לטוס אל רחבת הטיפולים, להחליף צמיגים ולהשאר לפני המילטון וזה כאמור נתן לפטל את הניצחון. המילטון היה נראה מהיר מפטל אך כאשר דחק יותר מדי במכונית המרצדס שלו ננעלו גלגליו הקדמיים והוא לא הצליח לקחת את אחד הסיבובים מה שהאט אותו ולמעשה הוציא את הרוח ממפרשיו ונתן לפטל בוודאות את המקום הראשון. גם בעונה שעברה המילטון זינק למרוץ מעמדת הפול פוזישן ופטל היה זה שניצח את המרוץ, פתיחת עונה מעולה שמראה שגם השנה פטל והמילטון הולכים להאבק האחד בשני על תואר האליפות. חוץ משני אלו קימי רייקונן סיים על הפודיום במקום השלישי לפני דניאל ריכרדו שהשיג מקום רביעי מול הקהל האוסטרלי הביתי שלו ופרננדו אלונזו שמביא את מקלארן אל המקום החמישי לראשונה מזה מי זוכר כמה זמן וכולם תקווה שהמעבר של מקלארן למנועי רנו תביא אותם לעמדה בה הם יכולים להאבק על הפודיום והניצחון (אולי..) בהמשך העונה.

אליפות לאחר מרוץ אחד:

1. סבסטיאן פטל-(פרארי) 25נק'
2. לואיס המילטון- (מרצדס) 18נק'
3. קימי רייקונן- (פרארי) 15נק'
4. דניאל ריכרדו- (רד-בול) 12נק'
5. פרננדו אלונזו- (מקלארן רנו) 10נק'

מוטו ג'יפי:
המרוץ הראשון של העונה נערך במסלול קטאר בחשכה כמו בכל שנה ואיזו הצגה מטורפת קיבלנו! רוכב קבוצת מונסטר ימאהה שהיא קבוצת הלווין של ימאהה , יואן זרקו זינק מעמדת הפול פוזישן כאשר מאחוריו יש כמות של חיות כמו ולנטינו רוסי, מארק מארקז , אנדראה דוביציוזו, דני פדרוזה כאל קרצ'לו וכו'. זרקו פתח נהדר והויבל לא מעט הקפות עד שצמיגיו לא עמדו יותר בעומס והוא הותקף על ידי מארקז רוסי ולאחר מכן גם דוביציוזו ולבסוף סיים במקום השמיני אך הראה את כוחו לאורך כל הדרך, בכל זאת הוא רוכב על אופנוע שרוסי ומאבריק ויניאלס הוכיחו שהוא בעייתי. בסופו של דבר המנצח הגדול של המרוץ היה לא אחר מאשר רוכב דוקאטי אנדראה דוביציוזו שהצליח לקטוף את הרוכבים אחד אחד עד שהגיע לעמדת הניצחון אותה הוא לקח בקושי רב ממארקז שמנצל את ההונדה שלו עד הסוף ומוציא ממנה גם את מה שאין בה. הקרב בהקפה האחרונה בין דובי למארקז היה לא פחות ממדהים ושני הרוכבים הללו ממשיכים בעונת 2018 מאיפה שהפסיקו בעונת 2017. כמובן שהניצחון של דובי מראה עד כמה דוקאטי השתפרה ובעיקר ראינו איך דובי הרבה יותר מהיר מכל אחד אחר בישורות, הבדלי המהירות בין הדוקאטי לשאר היתרנים ברורים אך צריך לזכור כי יש לכך משמעות רבה במסלול בו יש ישורת של קילומטר ופחות במסלולים בהם לא מגיעים למהירויות של 340 קמ"ש ומעלה. המקום הלשישי הלך לולנטינו רוסי ששוב מצליח לשלוף שפן מכובע הקסמים שלו גם בגיל 39 והוא מסיים את המרוץ לפני קרצ'לו ודנילו פטרוצ'י. עונה משובחת מחכה לנו ונקווה שהקרבות בין דובי למארקז לא יגמרו לעולם.

אליפות לאחר מרוץ אחד:

1. אנדראה דוביציוזו- ( דוקאטי) 25נק'
2. מארק מארקז- (הונדה) 20נק'
3. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 16נק'
4. כאל קרצ'לו- (הונדה) 13נק'
5. דנילו פטרוצ'י- (דוקאטי) 11נק'







תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:47-24.