טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום הסבב השני באליפות המוטוקרוס האמריקאית.


   29-05-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות המוטוקרוס הגיעה כהרגלה למסלול גלן הלן המפורסם והמאוד קשה, מסלול שבהחלט הפריד בין הגברים לילדים.

250

מרוץ מספר 1
זאק אוזבורן לוקח את ההולשוט אך נעקף מיד על ידי שצ'ר (רוכב חדש) וארון פלסינג'ר אשר עובר את שר מהר מאוד ומוביל את המרוץ. זה הוא המרוץ השני של שר וכל הכבוד לו עם אופנוע פרטי. אוזבורן לא מצליח לעבור שר ואלכס מרטין יושב לאוזבורן על הזנב מה שמכריח אותו לעלות למקום השני וגם א. מרטין עובר את שר. שמתדרדר אחורה. במקום הרביעי מתמקם שיין מקלרף שצריך לקזז 2 שניות בכדי להגיע ל-א.מרטין. במקום החמישי נמצא ג'סטין קופר ועליו יושב ג'רמי מרטין במקום השישי. מרטין יושב על קופר הרבה מאוד הקפות ולא מצליח למצוא פירצה קטנטנה אחת בקווי המרוץ של קופר אשר מצליח פעם אחר פעם להדוף את התקפותיו של ג'רמי מרטין, מרשים מאוד. 9 דק' לסיום המרוץ וקופר עובר את מקלרף במהלך מרשים וכאן לא נגמרו הצרות של מקלרף מכיוון שג'רמי מרטין יושב עליו חזק עד לטעות של מקלרף שנותנת למרטין את המקום החמישי במרוץ. בקדמת המרוץ פלסינג'ר שומר על פער של ארבע שניות פחות או יותר לאורך כל המרוץ ונראה שהיום ידו של פלסינג'ר תהיה על העליונה והאמת שזה לא מפתיע מכיוון שגם פלסינג'ר וגם אוזבורן לקחו אליפות סופרקרוס לפני כמה שבועות כך שהם בהחלט הטובים ביותר כרגע. אוזבורן מתחיל לתת בגז כאשר נותרו עוד 3 הקפות עד לסיום המרוץ ומקזז 2 שניות בהקפה אחת ומתרסק! איבוד קדמי קלאסי שמראה עד כמה אוזבורן התאמץ להיות בקצב של פלסינג'ר. אוזבורן חוזר למרוץ , עדיין שני אך הניצחון הולך לפלסינג'ר כאשר במקום השלישי מסיים אלכס מרטין לפני ג'סטין קופר וג'רמי מרטין.
מרוץ מספר 2
זינוק מעולה של אלכס מרטין עם אוסטין פורקנר וג'רמי מרטין מאחוריו ואת ג. מרטין עובר ג'ואי סבטג'י שעולה למקום השלישי. ג'רמי מרטין לא מובן להפסיד את המקום השלישי ועובר את סבטג'י שמאבד קצת מהקצב ומהמיקום גם לפלסינג'ר וגם לאוזבורן . אוזבורן עובר את פלסינג'ר אך רוכב ימאהה מחזיר לאוזבורן מלחמה וחוזר למקום הרביעי כאשר מיד הוא מתחיל לפתוח פער על אוזבורן ובמקביל לצמצם על ג'רמי מרטין במקום השלישי. פלסינג'ר עובר את מרטין , מגיע לפורקנר ועובר גם אותו לאחר שזה האחרון עשה טעות שעלתה לו בעקיפה של ג'רמי מרטין. אוזבורן מגיע גם הוא לפורקנר ועובר אותו ללא שום בעיה. פלסינג'ר סגר את כל הפער אל אלכס מרטין ומצליח לעבור גם אותו, סוף שבוע מרשים לפלסינג'ר. האחים מרטין צמודים אחד לשני, האחד על ק.ט.מ והשני על הונדה כאשר אוזבורן נכנס גם הוא למשוואה ומגיע למרחק יריקה מג'רמי מרטין ומתרסק בקטע הבאמפים, אל דאגה לרוכב שלום הוא תיק תק חוזר לרכוב. הקרב בין האחים מרטין לא נגמר וג'רמי עובר למקום השני עם מהלך שגרם לאלכס לעשות טעות אך לא להתרסק. פלסינג'ר משלים את הניצחון השני שלו להיום עם ג.מרטין במקום השני, אלכס מרטין שלישי, ג'ואי סבטג'י רביעי וזאק אוזבורן חמישי

450

מרוץ מספר 1
קרייג מזנק מעולה ולוקח את ההולשוא לפני קן רוקזן וניקולטי. קרייג מתרסק ורוקזן עובר להוביל כאשר במקום השני נמצא בלוס עם טומאק אנדרסון ומוסקין בעקבותיו. טומאק עובר את בלוס ואנדרסון תוך חצי הקפה עוקף גם הוא. מוסקין מתעכב קצת מאחורי בלוס אך מוצא את הדרך לעבור אותו. טומאק הולך ומתקרב לרוקזן שמפתיע בביצועיו עד כה כאשר אנדרסון שלישי והולך ומתקרב אל טומאק שנראה שמוריד מעט את הקצב, ל-2 הקפות וחוזר ישר לתקוף בכל הכוח. רוקזן עושה טעות וטומאק נכנס בכל הכוח, מנסה לעבור אך רוקזן הודף אותו ושומר על ההובלה. 13 דק' לסיום ומוסקין עובר את אנדרסון ועולה למקום השלישי אך מוסקין נראה רחוק מדי בכדי לאיים על טומאק ורוקזן . טומאק מנסה לעבור את רוקזן בקו החיצוני של אחת הפניות אך רוקזן לא מתרגש והודף אותו, פניה הבאה וטומאק שוב מנסה, לא מצליח ומנסה שוב ושוב עד שמצליח לאחר ארבעה חמישה נסיונות עקיפה שונות, לא יאמן עד כמה טומאק ורוקזן נחושים אך הכושר של טומאק טוב בהרבה משל רוקזן. מוסקין נותן בגז ומגיע לרוקזן, נכנס לעקיפה בקו חיצוני מהיר ומצליח להשלים אותה. טומאק רוכב לנצחון השלישי שלו מתוך שלושת המרוצים שנערכו עד כה, מוסקין מסיים שני לפני רוקזן, אנדרסון ובאגת.

מרוץ מספר 2
אנדרסון לוקח את ההולשוא לפני באגת ומוסקין ובאגת מתרסק ומרסק גם אחרים. אנדרסון פותח פער ממוסקין , ניקולטי ווסטון פייק שמובילים על אילי טומאק. רוקזן נכנס לפיטס עם בעיות באופנוע והוא לא יגיע לנקודות במרוץ הזה אך מנצל את זמן המרוץ לעוד קצת זמן רכיבה שכלכך חסר לו. טומאק עובר את פייק כאשר ניקולטי התדרדר אחורה וכרגע במקום החמישי במקומו נמצא ג'סטין בארשה. 15 דק' עד לסיום המרוץ ובארשה מנסה לעבור את פייק אך רוכב סוזוקי לא מוותר על המקום הרביעי בקלות ומתאים את הקצב שלו לזה של בארשה, מרשים מאוד. 12 דק' לסיום וטומאק עוברר את מוסקין די בקלות, עכשיו נראה אם יצליח הגיע עד לאנדרסון שמוביל עליו במעל 8 שניות. כצפוי בארשה עובר את פייק אך עדיין זו תוצאה מעולה עבור פייק. 3 הקפות לסיום וטומאק מתחיל לתת בגז ומצמצם על אנדרסון ועם 2 הקפות לסיום גם מצליח לעבור את אנדרסון בקלי קלות כאילו יש לאנדרסון איזו שהיא בעיה אך בלי קשר טומאק נמצא במיטבו מאז פתיחת העונה והאלוף של 2017 נראה כמתמודד עיקרי מול עצמו בקרב על האליפות נכון לארבעת המרוצים הראשונים של העונה. טומאק מנצח ,אנדרסון שני מאוכזב אך ללא סיבה, מוסקין שלישי, בארשה רביעי ופייק חמישי מוצלח מאוד עבורו ועבור סוזוקי.

תוצאות משולבות סבב מס' 2

250
1. ארון פלסינג'ר 1/1
2. אלכס מרטין 3/3
3. ג'רמי מרטין 5/2
4. זאק אוזבורן 2/5
5. ג'ואי סבטג'י 6/4

450
1. אילי טומאק 1/1
2. מרווין מוסקין 2/3
3. ג'ייסון אנדרסון 4/2
4. ג'סטין בארשה 6/4
5. קן רוקזן 3/8

אליפות לאחר 2 סבבים

250
1. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 88נק'
2. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 88נק'
3. ג'רמי מרטין- (הונדה) 82נק'
4. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 74נק'
5. ג'סטין קופר- (ימאהה) 60נק'

450
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 100נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 86נק'
3. ג'ייסון אנדרסון-(הוסקוורנה) 73נק'
4. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 73נק'
5. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 60נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:30-24.