טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מאליפות ה-MOTOGP ועד לאליפות הפורמולה אחת, עונת המרוצים בשיאה וטרוף הכביש חוגג


   12-06-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות ה-MOTOGP היא בעיני אליפות מרוצי הכביש הטובה והמעניינת ביותר בעולם, בכל מרוץ קורה משהו חדש ומעניין.

MOTOGP

העונה מארק מארקז נראה כרוכב המוביל ולא שמדובר בעניין חדש אך בכל זאת מדהים שהרוכב הזה מצליח בכל עונה להיות המועמד המוביל לאליפות העולם. מי שמפתיע הוא דווקא אנדראה דוביציוזו אשר לא מצליח עד כה (חוץ מהניצחון של המרוץ הראשון בעונה) להביא את אותה העקביות שהביאה לו שישה ניצחונות ואין ספור פודיומים בעונה הקודמת. התחושה היא שדובי עד כה פשוט חסר מזל. בן קבוצתו של דובי הרשים מאוד במרוץ האחרון שנערך במוג'לו, איטליה כאשר ניצח את המרוץ הביתי של דוקאטי והביא לדוקאטי מקום ראשון עם דובי מאחוריו במקום השני ומי אם לא ולנטינו רוסי שסיים שלישי כיאה למרוץ האיטלקי הכי ביתי שלו. רוסי לא מפסיק להדהים ולהביא תוצאות טובות משל בן קבוצתו הצעיר מאבריק ויניאלס ובגיל 39 מדובר בתופעה פנומנאלית אשר שמורה רק לרוסי, כוח רצון בשילוב של כישרון כה גדול הוא מה שמשאיר אותו רלוונטי באליפות הזו שמלאה ברוכבים צעירים ממנו, מדהים. חורחה לורנזו אמנם ניצח את המרוץ האחרון אך זה מאוחר מדי ומעט מדי עבורו ועבור דוקאטי וכעת אנו יודעים שלורנזו הולך להיות בן קבוצתו של מארקז ברפסול הונדה החל מעונת 2019 ויהיה מעניין לראות האם יצליח לתת בראש עם ההונדה.
יש הרבה למה לצפות בהמשך העונה ובסוף השבוע הקרוב יערך הסבב ה-7 לעונת 2018 בקטלוניה ספרד. לורנזו ירצה לנצח פעם שנייה ברציפות ויגיע חדור מוטיבציה אך גם דובי מארקז, רוסי קראצ'לו וזרקו יגיעו עם רעב עצום לניצחון כמו גם רוכבים אחרים אך אלו הרוכבים שהכי צפוי שיאבקו על הניצחון וכמובן שמארקז הוא המועמד העיקרי למדרגה הגבוהה על הפודיום.

צילום: .motorsport.com

FORMULA 1

אליפות הפורמולה אחת בשונה מאליפות ה-MOTOGP מורכבת מאקשן אחר לגמרי, אין עקיפות פזיזות כמעט וכל עקיפה, בטח של הנהגים הטובים באליפות מחושבת ובדרך כלל הם ינסו להרוויח מקום בזמן החלפת הצמיגים או במכונית הבטיחות כאשר יש תאונה כזו או אחרת. כמו בשתי העונות האחרונות גם העונה הקרב על האליפות הוא בין סבסטיאן פטל ולואיס המילטון, פטל אשר נוהג עבור פרארי עלה בסוף השבוע האחרון להובלה באליפות הנהגים עם פער של נקודה אחת בלבד בינו לבין המילטון אשר נוהג עבור קבוצת מרצדס. אין ספק שפטל והמילטון שניהם פחות או יותר שווים ביכולתם ובכישרונם וכמו שהיה בעונת 2017 מרצדס מובילה טיפה מבחינת היכולת על פני פרארי או יותר נכון, מרצדס משתפרת מהר מפרארי ולכן כל פעם שפרארי סוגרים את הפער ממרצדס הקבוצה הגרמנית מגיבה עם שיפור כזה או אחר אשר נותן להם טיפה יותר יכולת. פטל ניצח את המרוץ בקנדה אך מה שמעניין הוא שבין שני הנהגים הללו ישנו עוד נהג אשר מנצח העונה והנהג הזה הוא דניאל ריכרדו אשר ניצח כבר שני מרוצים העונה והתחושה של כל מי שראה כמה מרוצי פורמולה 1 בחייו היא שאם היתה לריכרדו מכונית טובה יותר היה יכול להאבק על תואר האליפות עם פטל והמילטון. בני קבוצתם של שלושת הנהגים הללו (ואלטרי בוטאס, קימי רייקונן ומקס ורשטאפן) גם הם נהגים מדהימים , במיוחד מקס ורשטאפן אך הם צריכים להיות קצת יותר עקביים בביצועיהם אך גם הם מסוגלים לגנוב איזה ניצחון או שניים העונה במיוחד מכיוון שנותרו עוד 14 מרוצים עד לסוף העונה.
המרוץ הבא יערך בצרפת בעוד כשבועיים ורק אז נקבל תמונת מצב ברורה יותר לגבי איזו מכונית טובה יותר כרגע, מרצדס או פרארי , איזה נהג טוב יותר כרגע, המילטון או פטל ואולי בכלל יהיו אלו ריכרדו, ורשטאפן , בוטאס או רייקונן שיעמדו על המדרגה הגבוהה של הפודיום.

צילום: f1fanatic.co.ukתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:46-24.