טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סבב מס' 4 באליפות המוטוקרוס האמריקאית.


   18-06-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב הרביעי באליפות המוטוקרוס האמריקאית שנערך בהיי פויינט הביא עמו בשורה מפתיעה בדמות פציעה של זאק אוסבורן שהוא גם האלוף של עונת 2017 שלמעשה מוציאה אותו מהמשוואה לעונה זו.

250

מרוץ מס' 1
ג'סטין קופר לוקח את ההולשוט אך מאבד את ההובלה לבן קבוצתו ארון פלסינג'ר כאשר מרטין עולה למקום השני. עכשיו כשאוזבורן מחוץ למרוץ האליפות , פלסינג'ר ומרטין הפכו לשני הרוכבים העקריים שמתמודדים על כתר האליפות, אלוף לשעבר על הונדה ורוכב צעיר על הימאהה אך נכון לעכשיו מרטין בכלל נאבק על המקום השני מול קופר , והרוקי הזה מצליח להראות אגזוזים לאלוף הוותיק, ורק לאחר כמה וכמה הקפות ונסיונות מרטין מצליח לעבור את קופר, לאן נעלם מרטין שלקח 2 אליפויות 250 ? כבר כמה עונות שמרטין לא כמו שהיה עד לפני כמה עונות. פלסינג'ר מנצח את המרוץ כאשר מרטין שני, קופר שלישי, אוסטין פורקנר רביעי וג'ורדן סמית' חמישי.

מרוץ מס' 2
ג'סטין קופר שוב לוקח את ההולשוט אך מאבד אותו מהר מאוד לג'רמי מרטין ולאחר מכן לאוסטין פורקנר. מרטין נותן בגז ופותח פער של מעל 4 שניות על פני פורקנר שבעצמו צריך להתמודד עם קופר שמצליח לעבור אותו אך שניהם היו צריכים להתמודד עם ארון פלסינג'ר שלמרות הפתיחה הלא מוצלחת מוצא קצב מרוץ פנטסטי ודי מהר מגיע עד למקום השני כאשר אז מתרחשת דרמה ענקית בדמות תקלה טכנית באופנוע של מרטין אשר כבתה לו את המנוע ומנעה ממנו להתניע מחדש, מה שהביא לפלסינג'ר את המקום הראשון במרוץ. מאותו הרגע בו מרטין יוצא מהמשחק , הקרב על המקום השני מתלהט עם פורקנר, קופר , פרננדיס ואלכס מרטין שעושים אחד לשני את המוות, קרב מטורף אשר במהלכו אלכס מרטין מתרסק ומאבד כל סיכוי לפודיום. קופר עצמו, למרות כל הכישרון היכולת והרצון לא מצליח להישאר בקצב של פורקנר ופרננדיס שנאבקים עד לשניה האחרונה במרוץ. את המרוץ מנצח כמובן פלסינג'ר אשר סוגר 2 ניצחונות בסוף השבוע ומי שמסיים שני הוא אוסטין פורקנר שמצליח איכשהו להדוף את פרננדיס שמסיים שלישי לפני קופר ואלכס מרטין שסוגר את החמישייה הראשונה.
אין ספק שהטרוף הגיע וימשיך גם בסבב הבא בעוד כשבוע.


450

מרוץ מס' 1
זינוק מעולה של טומאק כאשר מאחוריו יש ערימת רוכבים ואופנועים שיצר רוקזן אשר תפסה גם את בלייק באגת , למזלו של רוקזן הוא יוצא מכך ללא פציעה חדשה. טומאק עף קדימה ומאחוריו נמצאים מרווין מוסקין וג'סטין בארשה. בארשה עובר את מוסקין וטומאק מנצל את ההזדמנות בכדי לפתוח פער של ארבע שניות. מוסקין לא מוכן להפסיד את המרוץ ועובר את בארשה, נותן בגז בכל הכוח ומצליח לסגור את כל הפער אל טומאק ותוך כמה הקפות מתיישב לרוכב קאוואסאקי על הזנב ומתחיל בנסיונות עקיפה עיקשים עד לעקיפה שהגיע בהקפה ה-11. מכאן ועד לסוף המרוץ מוסקין שולט בעניינים ומנצח עם פער של 5 וחצי שניות על פני טומאק, וזו הפעם הראשונה העונה שמישהו מביס את טומאק. במקום השלישי מסיים בארשה לפני ג'סטין היל ובלייק באגת שמסיים חמישי למרות ההתרסקות בפניה הראשונה בעקבות רוקזן.

מרוץ מס' 2
קן רוקזן חדור המטרה לוקח את ההולשוט ואליו צמודים אילי טומאקו מרווין מוסקין, שלושת הרוכבים הטובים כאשר רק אנדרסון חסר (עקב פציעה) בקרב ענקים הזה. מוסקין שני , סנדוויץ' וכאשר טומאק נכנס לעקיפה עליו הוא עובר גם את רוקזן במהלך מבריק וחסר מעצורים אך רוקזן לא אמר את המילה האחרונה ושוב נוטל את ההובלה במרוץ רק בשביל להפסיד אותה בעקבות טעות שגרמה לו לצאת מהמסלול. למוסקין לוקח זמן להכנס למוד התקפי אך כאשר הוא עושה זאק הוא מצליח לעבור את רוקזן ושם פעמיו אל טומאק. מוסקין מגיע עם ניצחון במרוץ הראשון כבר בתוך הכיס ורוצה את הניצחון השני להיום וחשוב מכך, להתחיל לצמצם פערים אל טומאק. טומאק לא מוכן להפסיד עוד מרוץ היום והשניים נכנסים לקרב ענקים מלא בקווים משוגעים , קפיצות ופניות על הסף ההתרסקות כאשר שניהם לוקחים את האופנועים ועצמם אל מעבר לקצה. בהקפה האחרונה של המרוץ מוסקין נכנסל עקיפה משוגעת על טומאק שבמפתיע ראה את הנסיון עקיפה הזה מגיע והצליח לסגור למוסקין את הקו ולקחת את הניצחון. מרוץ משוגע אשר נתן אקשן מטורף ובכלל סוף שבוע שמראה שאולי גם מוסקין וגם רוקזן שהולך ומתחזק יוכלו לתת לאלוף עונת 017 קרב טוב על כתר האליפות.


תוצאות משולבות:

250
1. ארון פלסינג'ר 1/1
2. אוסטין פורקנר 4/2
3. ג'סטין קופר ¾
4. דילן פרננדיס 8/3
5. אר. ג'יי. המפשיר 7/7

450
1. אילי טומאק 2/1
2. מרווין מוסקין ½
3. ג'סטין בארשה 3/5
4. קן רוקזן 7/3
5. ג'סטין היל 4/6

אליפות לאחר 4 סבבים:

250
1. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 171נק'
2. ג'רמי מרטין- (הונדה) 151נק'
3. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 141נק'
4. ג'סטין קופר- (ימאהה) 136נק'
5. אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 115נק'

450
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 197נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 169נק'
3. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 140נק'
4. קן רוקזן- (הונדה) 131נק'
5. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 130נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:59-24.