טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP


   06-08-2018, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ביום ראשון האחרון נערך הסבב העשירי לעונת 2018 באליפות ה-MOTOGP ומכיוון שנותרו עוד תשעה מרוצים עד לסוף העונה זה הוא זמן טוב לדבר קצת על מה שהיה לנו עד כה.

בואו נתחיל מהשורה התחתונה, מארק מארקז יהיה אלוף העולם בעונת 2018 אלא אם כן יפצע או משהו כזה , הוא הרוכב הטוב באליפות, אך ישנם עוד רוכבים מדהימים אשר מביאים תוצאות מעולות כאשר מה שמבדיל בין מארקז לשאר הרוכבים הוא עצם העובדה שכאשר מארקז ביום לא מוצלח הוא עדיין מסיים על הפודיום או לפחות בחמישייה הראשונה, בדרך כלל כאשר זה ידוע שעקביות היא שם המשחק.
המרוץ האחרון נערך בצ'כיה במסלול ברנו והאמת שקיבלנו את אחד מהמרוצים הטובים והמשובחים ביותר שנראו. את עמדת הפול פוזישן תפס אנדראה דוביציוזו שלא כלכך הולך לו השנה אך הפעם נראה שהוא חזר לעצמו והוא מזנק מהעמדה הבכירה כאשר ולנטינו רוסי מזנק שני ומארקז שלישי. רוסי בניגוד לבדרך כלל מזנק מעולה ולוקח את ההובלה לידיו עד שדוביציוזו מחליט שזהו אך לפני כן דובי נאבק עם מארקז וכמעט וגם שנעקף על ידי חורחה לורנזו וכל השמחה הזו ממשיכה עד להקפה האחרונה של המרוץ. בסופו של דבר דובי מנצח את המרוץ השני שלו לעונה זו כאשר לורנזו שני ומארקז שלישי אך גולת הכותרת היא עד כמה הרוכבים היו אגרסיבים (במיוחד לורנזו לשם שינוי) והקרבות שהם ניהלו על המסלול התעלו על כל הציפיות אך ביום שכזה השכל מדבר ואנדראה דוביציוזו הוא רוכב שיודע להשתמש בשכל שלו כך שכל רוכב שעקף אותו קיבל מיד עקיפה בחזרה וכל סוג של התקפה קיבלה מענה מידי אשר השאיר אותו בעמדת ההובלה לאורך רובו של המרוץ עד לניצחון המדהים.
מה שמדהים הוא שהרוכב היחידי שיכול להביס את מארקז אחד על אחד היה עד כה דובי אך מי שהפתיע הפעם היה דווקא חורחה לורנזו שלא ויתר על מילימטר ועד להקפה האחרונה ניסה לעבור את דובי תוך כדי זה שהוא נותן בראש למארקז ומביא עקיפות אגרסיביות בקווים הדוקים ומשוגעים תוך כדי שהוא גם שומר על מהירות פנייה מטורפת. התקווה היא שלורנזו ילך ויתחזק ויהיה חלק בלתי נפרד מחבורת החוד. מי שניסה אך אופנועו בגד בו הוא ולנטינו רוסי אשר סובל מבעיות אחיזה נוראיות שגם הפעם פקדו אותו כך שלמרות שהוביל את המרוץ בתחילתו הוא נאלץ לסיים את המרוץ מחוץ לפודיום אך אל לנו לטעות, רוסי ממוקם שני באליפות העולם וכל מעידה של מארקז תנוצל על ידי הדוקטור ובכלל בואו נחשוב איך רוסי בן ה-39 ממוקם שני באליפות העולם במיוחד כאשר ישנם כלכך הרבה רוכבים מעולים שגם מנצחים מרוצים, הבחור פשוט תופעת טבע.

למרות הניצחון של דובי עדיין מדובר בעונה של מארקז ולא בכדי, מארקז הכי עקבי, הכי אגרסיבי והיחיד שיכול להוציא מההונדה כאלו ביצועים כאשר בן קבוצתו (שפורש בסוף העונה) דני פדרוסה בכלל מסיים את המרוץ במיקום השמיני, ובכלל נראה שלמארקז לא משנה איך האופנוע, הוא תמיד ידע להוציא ממנו את המקסימום ומעבר לכך.
מי שנעלם הוא יוהאן זרקו שפתח את העונה נהדר והיה נראה שהעתיד שלו ורוד עד מאוד אך מאז המרוץ במסלול לה-מאן בצרפת הוא לא מצליח לחזור לעצמו מכיוון ששם יכול היה לנצח אך בסוף סיים רק חמישי וכנראה שזה שבר את רוחו והאמת היא שהוא חסר בחבורת החוד. עוד רוכב שלא מצליח להביא תוצאות הוא מאבריק ויניאלס אשר התרסק במרוץ הזה אך גם ללא ההתרסקות הוא לא בדיוק מספק את הסחורה. ויניאלס פתח את עונת 2017 בסערה עם ניצחונות ומה לא אך מאז הוא פשוט לא מצליח לשחזר את אותה ההצלחה וכנראה שכל העניין משפיע עליו אחרת אין הסבר איך בן הקבוצ שלו (רוסי) המבוגר מוביל עליו גם בטבלת האליפות וגם ביחס הפודיומים והתוצאות, נכון שאופנועי הימאהה הם לא הטובים ביותר על הגריד ויש להם הרבה בעיות אחיזה שהם לא מצליחים לפתור אך בכל זאת מויניאלס מצפים להאבק על תואר האליפות. מעניין למה ימאהה החליטו להחתים את ויניאלס על עוד שנתיים כלכך מהר כאשר יש להם רוכבים מעולים אחרים, אולי רצו לתת לויניאלס גב , אולי הם באמת מאמינים בו אך מה שברור הוא שויניאלס לא כלכך מאמין באופנוע שלו כרגע וזו בעיה רצינית שימאהה חייבים לפתור מהר.
דובי לא יקח אליפות העונה אך את הניצחון הזה אני ועוד הרבה מאוד אנשים יזכרו, חד וחלק אחד המרוצים הטובים והמעניינים שנראו כאן בשנים האחרונות והיו הרבה כאלו, אך כאן היה מדובר במרוץ ברמה אחרת לגמרי, רמה כזו שבהקפה האחרונה דובי נתן את ההקפה המהירה של המרוץ, רמה כזו ששלושת המובילים פשוט לא ויתרו על מילימטר ודווקא מארקז היה זה שסיים שלישי כאשר לורנזו מסיים שני ובכלל לורנזו לא אוהב את דובי ועצם העובדה שדובי מנצח אותו בקרב ראש בראש בזמן לורנזו מביס את מארקז וכל אחד מהרוכבים הללו יכול היה לקחת את הניצחון, פשוט מדהים.

המרוץ הבא יערך בעוד כשבוע באוסטריה במסלול שפילברג רד בול רינג.

אליפות לאחר 10 סבבים:


1. מארק מארקז-(הונדה) 181נק'
2. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 132נק'
3. אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 113נק'
4. מאבריק וניאלס- (ימאהה) 109נק'
5. חורחה לורנזו- (דוקאטי) 105נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:34-24.