טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי צאלים 2018


   09-09-2018, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:רן סטון

חורשת מרכוף 5:30 בבוקר, לרגע יש התחושה של מקום אחר איי שם במדבר מקסיקני...

הפעם אני מגיע לא רק כצופה אלא כמתחרה על אופנוע האסקי 350 FE, עברו שמונה שנים מהפעם האחרונה שהתחרתי בראלי רייד וזו גם הפעם הראשונה שאני מנסה את כוחי ברכיבה על אופנוע.
ככל שהשמש עלתה ותפסה את מקומה כך גם החורשה התמלאה בקולות מוכרים של מנועים ואנשים. אנשים שהמילה ראלי, מעבירה בהם צמרמורת והם מייד רצים לבדוק שהכלים מנעים חיים ונושמים.
שוב רואים מכונות מרוץ מושקעות יורדות מהעגלות וסביבם שוטרים מלאי מבטי התפאלות.
קשה לתאר במילים את התחושה של בוקר יבש וקריר בלב חולות צאלים, זריחה , רכבי ראלי , שוטרים ומתחרים לבושי סרבלי מרוץ. יש קסם ברגעים הללו שגורם לחבורה הזו לעשות את כל המאמץ להגיע לכל מקום ובכל זמן.
הקונספט הפעם הוא שלוש הקפות של 70ק"מ כל אחת, שבילי צאלים שכוללים קלומטרים רבים של במפים בכל מיני גדלים ורצפים וגם שבילים מהירים זרועי אבנים. המסלול - ניווט מוזן ב GPS.
לאחר מיזמוזי בוקר, בדיקות טכניות, תדריך בטיחות, באיחור קל של דקות ספורות בלבד שמענו את טל וייברג מדהיר את הבאגי שלו לתוך המסלול, מאותו הרגע במרווחים של דקה הוזנקו כל הקטגרויות.
הקרבות המעניינים הם על המקום הראשון בכללי וכמובן מלחמת הרייזרים במאבריקים.
הטוענים לכתר הם מפלצות הכוח והמתלים קטגוריית TT ( אין מגבלות ) טרופיטרקס , באגיס סטייל אמריקאי. או אולי איזה מאבריק שיצליח לגנוב את הבכורה ? וכמובן שיש סיכו שאופנוע עם רוכב מושחז שיחליט שהיום זה היום שלו.
סדר הזינוק נקבע לפי תוצאות הזמנים שהתקבלו בראלי האחרון ולכן קטגורית TT זינקו ראשונים , שניים היו האופנועים אחריהם רכבי השטח הקלים ( רייזר / מאבריק ) ולאחריהם שאר קטגוריות הרכבים.
אני זינקתי בקטגורית סניורים ( מעל גיל 40) ומצאתי את עצמי מחפש את הקצב הנכון שייתן לי את הכוח לסיים 210 ק"מ בזמן סביר של פחות משלוש שעות. כמובן שאחרי 10 דקות של במפים השרירים מתחילים " לדבר " ומנהלים איתך מו"מ בטענה שהם לא ממש בעניין של שלוש שעות עבודה ( ועוד ביום שישי ) מה גם שאחרי רבע שעה אני עדיין לא רואה אף אחד באופק... אין ברירה צריך להמשיך ללחוץ ולקוות שזה יהיה מספיק למשהו.
המרוץ ניכנס לעניינים ובסיום ההקפה הראשונה המיקומים השתנו והמתחרים התערבבו.
אני עקפתי מספר רוכבים, נעקפתי ע"י שניי מאבריקים,( אלירן יפקח ואמיר אבו מוך ) ובנוסף שני רוכבי קטגוריית עד 250 ( דן מיה ורון קדישי ) שמישום מה הוזנקו בסוף האופנועים, הםעקפו אותי כאילו אני סתם עומד. אני רוצה לציין את שניהם לטובה על כך שעצרו לעזור לרוכב שנפל. ספורטיביות במייטבה. לאחר שהם וידאו שהוא בסדר המשיכו וחזרו לקצב שלהם.
השבילים של חולות צאלים ארוכים כמו נחשים ללא סוף , הם יספקו לכל רכב ולכל נהג להוציא מעצמו ומהכלי את המקסימום ומי שלא כיבד אותם מצא עצמו הפוך או שבור או שניהם.
תמיד מספר המסיימים את המרוץ קטן משמעותית מהמזנקים... לא מעט חלקים נשארים מאחור ובהקפה השלישית כבר אפשר לראות לא מעט גוויות ג'אנטים , מגני גחון ועוד..
אני הצלחתי לעמוד בייעד השעה להקפה וכאשר ניכנסתי לתידלוק הראשון עידו ועומר ( הבן שלי והחתן שלי ) אמרו לי שאני צריך לעקוף עוד אחד מקטגוריית הסניורים בשביל להיות ראשון. למרות מה שהם אמרו, לי יותר חשוב היה לסיים מאשר להסתכן , השתדלתי לשמור על כוח, בכל זאת עוד 140 ק"מ זה לא צחוק.
במהלך ההקפה השניה הצלחתי להכנס למוד של נהג אטומטי , מצב שאתה נותן לגוף לנהל את הרכיבה בלי להפריע לו...מצב שבעצם מאפשר לשמור על קצב למשך זמן ממושך , בראלים של מאות קילומטרים זה אחד המפתחות להצלחה. אסור לחשוב על שום דבר פשוא לאפשר למוח להתרכז באיפורמציה שנקלטת מהעיניים ולתרגם לתגובות.
לחצות את קו הסיום זה תמיד רגע מרגש ומשמח, רגע שבו החששות מכל מה שעלול היה לקרות במהלך 210 ק"מ מתפוגגים ומתחלפים ברגשי סיפוק.
בתור מתחרה אתה רואה רק חלק קטן מהמתחרים ולכן את סיכום הדברים פגשתי רק כאשר סיימתי וחזרתי לנק הכינוס.
אציין שטל ויינברג נתן הצגה אמיתית וקבע את הזמן המהיר ביותר 2.17 עם ממוצע של 90 קמ"ש !!
אחריו נמרוד חמו אופנוע !!!! מדהים.
אני עמדתי במטרה שהצבתי לעצמי בתוצאה של פחות משלוש.
הסתיים עוד מרוץ משובח שהפיק עופר שוורץ בחסות עמותת הראלי רייד.
נכון שלהשתתף במרוץ על כלי רכב זה עולה הון... אבל עם אופנוע זה ממש בהישג יד. האופציה לקבל את אחד השטחים המדהימים בארץ וששוטרי ישראל ידאגו שאף אחד לא יפריע ושרז הימן ימדוד לך זמנים שויים כל הון שבעולם.
נתראה בראלי הבא שיבוא עלינו במהירה.

לתוצאות המלאות באדיבות תנועה מדידת זמנים

רוצים לשתף אותנו בחוויות שלכם? כתבו לנותגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:26-24.