טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סבב המירוצים השלישי באליפות ישראל 208 CUP


   02-10-2018, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:עמית אגרונוב

סוף שבוע שלישי של ספורט מוטורי משובח במסלול המרוצים בערד במסגרת ליגת פיג'ו.

סוף שבוע שלישי של ספורט מוטורי משובח במסלול המרוצים בערד במסגרת ליגת פיג'ו. הליגה כוללת בתוכה את אליפות ישראל ב-208 רייסינג קאפ, ליגת מירוצי Touring למכוניות מירוץ משופרות וליגת זמן מטרה MDC. במסגרת הסופ"ש נערכו אימונים ומרוצים בשלוש הקטגוריות.
נתחיל עם אליפות ישראל ב-208 רייסינג קאפ. שבעה נהגים עלו להתחרות במכוניות המרוץ של פיג'ו, 208CUP, והתחרו ראש בראש מי מגיע ראשון. סדר הזינוק נקבע כך שהנהג המהיר ביותר מזנק מהעמדה הבכירה ואחריו לפי הסדר מסתדרים שאר הנהגים.

סדר הזינוק במרוץ הראשון:
איילי קנוביקי
דרור מזרחי
בן אלפסי
אורטל מיליס
אסף אולרט
אורי כרמלי
אמנון ויינשטיין

עם הנפת הדגל היה ברור שהקרב על המקום הראשון הולך להיות מרתק. קנוביקי מביא איתו ניסיון רב במרוצי קארטינג, ואילו למזרחי ניסיון רב בנהיגה עם רקע בתחום הדרכות נהיגה מתקדמת. ואכן מהפנייה הראשונה מזרחי התיישב לקנוביקי על הזנב. קנוביקי מצידו שמר על קור רוח ועל המיקום שלו עד סוף המרוץ, כאשר מההקפה החמישית הוא הצליח לנער את מזרחי מהזנב שלו ולברוח קדימה. בסיום הפער ביניהם היה של יותר מ-6 וחצי שניות.
במקומות 3 ו-4 זינקו בן אלפסי ואורטל מיליס, שניהם הגיעו מסבב המיונים השני לאליפות ישראל במכוניות מסלול. מיליס היתה זו שסיימה ראשונה את המיונים והיא הגיעה למרוץ עם מילגה מלאה, אך אלפסי, שסיים שני במיונים, היה מהיר יותר במדידת הזמנים ולכן זינק במיקום טוב יותר. גם המרוץ עצמו היה צמוד ביניהם כאשר בהקפה השלישית מיליס עוקפת את אלפסי ומחזיקה מעמד עד ההקפה השמינית, שם אלפסי עוקף חזרה ושומר על המקום השלישי עד לתום המרוץ.

בסיום:
איילי קנוביקי
דרור מזרחי
בן אלפסי
אורטל מיליס
אורי כרמלי
אסף אולרט
אמנון ויינשטיין

סיכום סבב המירוצים השני באליפות ישראל 208 CUP

במרוץ השני משתתפים רק חמישה מתחרים לאחר שוינשטיין ואולרט מחליטים לא לזנק. מבחינת המיקומים, הרביעייה הראשונה מזנקת בדירוג הפוך, מה שאומר שמיליס מזנקת ראשונה, שני אלפסי אחריו מזרחי ורביעי קנוביקי. מבחינת הקהל הדירוג מבטיח אקשן רב מאוד ואכן כך היה. עם הנפת הדגל מיליס מזנקת מצוין ושומרת על המיקום שלה לתוך הסיבוב הראשון. מזרחי מיד נצמד לאלפסי ומתחיל לחפש את הפרצה לטובת עקיפה. קנוביקי לעומתו שומר על מעט מרחק מאחוריהם ומחכה לראות מה מתפתח. בהקפה הרביעית מזרחי מוצא את הפרצה ומטפס למקום השני. מיליס שבוחרת בקו הגנתי שומרת על ההובלה עד אשר בהקפה החמישית מזרחי עוקף גם אותה ולוקח את ההובלה, עליה הוא שומר עד לסיום. לאחר העקיפה של מזרחי, אלפסי מחליט לנסות לעקוף את מיליס בסוף הישורת הארוכה. אך הוא בולם מאוחר מידי וכתוצאה מכך הוא נוגע ברכב של מיליס והיא מסתחררת. בסוף המהלך קנוביקי עובר למקום השני ואורי כרמלי למקום השלישי. מיליס מתאוששת ומסיימת רביעית ואלפסי כתוצאה מהמהלך נפסל ויוצא מהמרוץ.

בסיום:
דרור מזרחי
איילי קנוביקי
אורי כרמלי
אורטל מיליס

במירוצי ה-Touring השתתפו הפעם חמישה נהגים, לאחר שחלק מהמתחרים סבלו מתקלות ונאלצו לבטל את ההשתתפות שלהם. על המסלול התייצבו חמדה עודה, ניצן לוי, רז גבריאלי, מארק קרייצן ואייל כרמי. בתום שני המרוצים חמדה עודה שומר על ניקוד מלא, כשהוא מפגין עליונות עם המיצובישי איבו 10 הלבנה שלו. ניצן לוי בפיג'ו 206, אותה סיים לבנות ממש לא מזמן, סיים שני במרוץ הראשון אך הצליח פחות במרוץ השני. רז גבריאלי התחרה עם 208CUP והפגין רמת נהיגה גבוהה עם מקום 3 במרוץ הראשון ומקום 2 במרוץ השני. מארק קרייצמן עם סובארו אימפרזה השתפר לאורך היום וסיים שלישי במרוץ השני. אייל כרמי בסיטרואן AX הוותיקה ממשיך להשתפר ממרוץ למרוץ.

בסיום שני המרוצים:
מרוץ 1
חמדה עודה
ניצן לוי
רז גבריאלי
ההקפה הכי המהירה של חמדה עודה – 56.058

מרוץ 2
חמדה עודה
רז גבריאלי
מארק קרייצמן
ההקפה הכי מהירה של חמדה עודה – 56.089

מירוצי ליגת זמן טרה MDC

בליגת MDC העניינים ממשיכים להתחמם לקראת מרוץ אלוף האלופים, אשר המנצח בו יזכה בהשתתפות במירוץ מכוניות במסגרת אליפות ישראל. כדי לאפשר לעוד נהגים להשתתף פוצלו שלוש הקטגוריות לשש:
משמר דויד – עד 115 כ"ס
מנחת ערד – עד 155 כ"ס
לוזית – עד 240 כ"ס
נס הרים – עד 340 כ"ס
סדום ערד – מעל 340 כ"ס
נורבורגרינג – פתוחה – מכונית על ורכבים הנועלים צמיגי סליקס

את מירב תשומת הלב משכו גיא אמודי ואדר מלמד שנהגו על רכבי רדיקאל, שלדת צינורות, מנוע מרכזי של סוזוקי יאבוסה, משקל נמוך מ-500 קילו וכ-200 סוסים פראיים המניעים את הגלגלים האחוריים. אמודי גם קבע את הזמן המהיר ביותר על המסלול עם זמן הקפה של 50.873 שניות, זמן מדהים לכל הדעות.
בסיום:
משמר דויד:
יהל אזובל
אורטל מיליס
אנטון ביננסון

לוזית:
מור מושקוביץ'
שרון ספיבק
מיכאל מושקבויץ'

נס הרים:
יואב פז
אלי טייב
פטר גרין

סדום ערד:
חי בר
סעיד ביאדסה
רומן זילברמן

נורבורגרינג:
גיא אמודי
אדר מלמד
ירון מישה

אז כמו שניתן להבין הרבה אקשן מתרחש בכל סוף שבוע של מרוצים, ויש מקום לעוד ועוד משתתפים שרוצים לקחת חלק באחת מהליגות. בסבב המרוצים הבאים המתחרים יזכו להכיר אספלט חדש בדמות המסלול בשדה תימן, מוטורסיטי. מסלול שהוא רחב ומהיר יותר מהמסלול בערד, מה שיאפשר יותר עקיפות ויותר קרבות בין המתחרים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:09-24.