טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מסע מעולם אחר – ראלי פורים – "סכנת התייבשות"


   08-03-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בקול היענות חלושה ממשיכה להתקיים ליגת מסע מעולם אחר, 16 צוותים בלבד טולטלו כהוגן במסלול בן 250 ק"מ בדרום הארץ הצחיח. יחד עם זאת היה מי שיצא מהאירוע עם חיוך מאוזן לאוזן.

80 קילומטרים מקו הסיום, יובל שרון ויפתח חיינר מגיעים בסערה לנקודת התדלוק השנייה, בזמן שצוות הסיוע מתדלק לו את המיכל, שרון מציץ בשעון, אומר לי "הימן יושב לי על הזנב" וטס מהמקום כהרף עין. חולפות להן שלוש דקות תמימות וצוות "ליוגב" – רז הימן והלל סגל, חולפים על פנינו, יש קרב באוויר. אומנם מדובר בקטגוריות שונות, אבל שני הצוותים המקצועיים האלו, לא מסתפקים במקום הראשון בקטגוריה, מה שמעניין אותם זה מי יגיע ראשון בדירוג הכללי. ממשיכים לכיוון צפון מזרח, שרון לוחץ והימן מצמצם. שרון מגיע לקו הסיום יורד מהכלי מחכה לראות כמה זמן יקח להימן להגיע. בזמן הזה חיוך עולה על פניו ואבן גדולה יורדת מליבו, זה כבר לא משנה באמת אם הוא יהיה הראשון בכללי או הימן, את המסקנות שלו מהמירוץ הזה, שרון יציג לכולם במהלך העונה הקרובה כשהוא לא אוחז בכידון אלא בגלגל ההגה של ה- RZR800S.

יובל שרון ויפתח חיינר - מנצחי קטגוריית הטרקטורונים

16 צוותים בלבד התייצבו לאתגר הראלי בין 250 הקילומטרים בדרום הארץ. כמות המשתתפים כבר לא מפתיעה במיוחד ומי שלא נרתע מכך, מתייחס לאירועי הליגה כסדרת אימונים רטובה או לטיול ארוך בקצב מהיר. לפיכך אנו זוכים לראות שילובים מעניינים בשטח כמו צוותים מצמרת הספורט המוטורי לצד חובבים מושבעים. ניסוי כלים או בחינת הקישורים האישיים תמיד עובדים טוב יותר במסגרת מירוץ מאשר באימון אישי. גל שחם נפרד מהפאג'רו T2 עליו התחרה בשנה הקודמת והתחבר לרכב חדש שרכש מידיו של עידו כהן, המאסטר הישראלי לבניית רכבי שטח אקסטרימיים. צוות נפתלי ניסן ובניו, גדי נפתלי ובנו רגב, הנווט הצעיר ביותר בליגה - בן 14 בלבד, חוזרים לזירה אחרי שנה. עופר קוקס וגיא גוטליב חוברים יחדיו, גדי חן נהנה מהרכיבה על אופנוע כשבליגה אחרת הוא יושב ברכב בעמדת הנווט. לליאור שוורץ על ה-ק.ט.מ 530, זהו המירוץ הראשון בחייו.
המבחן האישי המעניין את כולנו יותר מכל שייך ליובל שרון ולהתלבטויות העוטפות אותו בשבועיים האחרונים. מאז הושק ה- RZR בישראל, הכלי קסם לשרון והחלו מגעים בין הצדדים, במקביל, שרון לא היה שלם עם ההחלטה להיפרד מבית חם כמו עופר אבניר ולעצור את רצף אלhפיות הראלי שלו בתחום הטרקטורונים. בסופו של דבר שרון החליט כי הוא יכנס לראלי פורים בתחפושת של נהג במקום רוכב ואת המסקנה כבר הבנתם מהכתוב למעלה.

גדי חן - מנצח קטגוריית האופנועים

30 דקות מתחילת ההזנקות נשמעת נהימת מנוע קלה מעבר לגבעות, יובל שרון וה-RZR מובילים את התחרות בפער ונראה כי אין סימני אבק מאיימים באופק, למרות שהוזנק חמש דקות שלמות מראשון רוכבי האופנועים, נפתלי דהן. אחריו מגיע גדי חן ונעלם לתוך האופק. ניר אברמוביץ, רוכב על גבי פולריס 525IRS, הוא רוכב הטרקטורונים היחידי בזירה. בשל חוסר במשתתפים, ה-RZR שולב בקטגוריית הטרקטורונים ואברמוביץ מקווה שזו ההזדמנות שלו לכבוש את מדרגה הגבוה בפודיום.
גל שחם ואיציק כרמי חולפים מעבר לאחת הגבעות וצוות "ליוגב" אחריהם בפער קליל. מפתיחת המירוץ ועד לנקודה השביעית מסתבר שהיו לא מעט התברברויות בשטח. צוות "עידן הגז" מצאו את עצמם הפוכים וחזרו למשחק אחרי שארז אברמוב עצר לסייע, אברמוב עצמו הספיק לפוצץ צמיג, ונעצר אחרי שמערכת הניווט שלו קרסה קליל בעקבות חיבור חשמלי סורר וכשבעיה זו נפתרה על ידי סיועו של שי גפני, האיש והאגדה וראש צוות החפ"ק של יובל שרון, פתח שוב בגז ונעלם בין ענני האבק. בהמשך נאלץ לפרוש.
צוות נפתלי ניסן חצה את הנקודה כשבעקבותיו חבורת האופנועים.

מסלול הראלי יצא ממצפה יהודה הסמוך לישוב להבים, לכיוון מזרח דרום-מזרח. קצת לפני ערד, המסלול ירד לכיוון דרום, בזווית ירידה מסולעת על רכס הרים הצופה על ים המלח ומשם לכיוון צפון מערב חזרה לנקודת הפתיחה דרך דימונה. הדרכים המסולעות בחלק זה של המירוץ, הקשו עד מאוד על רוכבי האופנועים ולא פסחו על טילטול כהוגן ליושבי הרכבים. אברמוביץ זכה בתקר בגלגל ונאלץ לרכב כברת דרך ארוכה במצב זה עד אשר הגיע לנקודת התדלוק. הצוותים המובילים של יובל שרון ו"ליוגב", בחרו להתעלם מאותם "גבשושיות" והיו דרוכים לאורך כל הדרך. גדי חן, שהיה חזק בתמונות החוד של הדירוג הכללי, החל להתעייף ובחר להוריד את הקצב. מיכל הדלק המוגדל שלו מאפשר לו את האופציה לא לעצור לתדלוקים ולהמשיך האלה. שחם וכרמי פרשו בשלב כלשהו בחלק הדרומי של המירוץ.

רז הימן והלל סגל, צוות "ליוגב" - מנצחי קטגוריית הג'יפים

הפערים בין המתחרים השונים ניכרים בשטח ובשל כך נדחה טקס הפודיום במחצית השעה בכדי שיגיעו אחרוני המשתתפים. בזמן ההמתנה הממושך חברו כל המשתתפים וישבו יחדיו תחת עצי החורש במקום, בסמוך לפריז'ה המסורתית כשכולם עפופים בניחוחות הבשר הנצלה. זה גם המקום לחתום בתודה לשי גפני על סדרת פינוקים ממושכת במהלך היום כולו.

נשארתם עם השאלה מי ניצח בדירוג הכללי? התשובה היא צוות ליוגב של הימן את סגל, בהפרש של דקה בודדת על פני יובל שרון.

תוצאות:
טרקטורונים
1. יובל שרון ויפתח חיינר
2. ניר אברמוביץ - אלון, רז גל

אופנועים
1. גדי חן - שחר אופנועים
2. נפתלי דהן
3. ליאור שוורץ

ג'יפים מקצועי T
1. רז הימן והלל סגל - ליוגב
2. גדי נפתלי ורגב נפתלי - נפתלי ניסן ובניו, טלפראמה
3. גל שחם ואיציק כרמי

דודי באלס, לירן דיכטר ויואב מונישיבץ , צוות "עידן הגז" - מנצחי קטגוריית באגי

באגי
1. דודי באלס, לירן דיכטר ויואב מונישיבץ - עידן הגז
2. ארז אברמוב

ג'יפים כללי
1. עופר קוקס וגיא גוטליב

חובבים
1. מיכאל וייס ושמעון וייס
2. דדי לנסקי וחיה לנסקי
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.פייי 08-03-09
נראה שהרייזר הוא הוא הדבר הבא בטרקטורונים הספורטיביים (שלא לדבר על הכלים הזוגיים לפנאי)
2.זה פשוט מדהים 08-03-09
יובל המבולבל... אפילו הוא לא הצליח להישאר אדיש אל מול הרייזר.
3.יובל האם זה סופי? 08-03-09
או שהמדים של קאן-אם מרמזים על כך שלא עזבת את המשפחה
4.אין עליך י'נענע 08-03-09
למה מתן ניר לא משתתף בראלי
לפי הדיבורים הבנתי שהRZR שלו זה בשביל להשתתף איתו בראלי
5.רגב נפתלי!! 08-03-09
היה מרוץ קשה אבל עובדה לקחנו מקום 2!!! ויש לי 2 גביעים בארון !!!!
6.עומר זגורי 08-03-09
רגב יתותח מקום 2 !!
בהצחלה במרוץ הבא!
7.אסף ארצי 08-03-09
חבל שאין הרבה משתתפים..אבל אין ספק שיובל שרון הוא פשוט כישרון מולד..כבוד!!!
8.הראנג'ר האדום :) 08-03-09
ניראה טוב מעניין מהו תעשו לו נסיעת מבחן עם סירטון שבו מדבר כמה הוא מגיע וכל המפרט טכני שלו מעניין אותי לדעת ;]
9.אחד שמבין 08-03-09
השילוב של יובל שרון וה RZR מדהים, כל הכבוד על ההישג כבר בתחרות הראשונה איתו
לדעתי אסור להתחרות עם כלי כגודמאת ה RZR ללא סגירה של צידי הכלי (דלתות או סגירה קבועה) כדי לשמור על הרוכבים מפני זריקה החוצה בעת התהפכות, זה חוק שמיוסם כבר שנים בתחרויות עם כלים דומים בחו"ל, לשומת לב הנוגעים לעניין
10.אורי 09-03-09
איך הרוכבים ייזרקו החוצה אם חגורים ברצועת 4 נקודות (כפי שרואים בתמונות)?
מה שכן - חשוב להגן על הצד ברשתות הגנה כדי שגם בעת התהפכות וגלגול היידים לא יצאו החוצה מהחלון שנוצר בין מוטות הכלוב.
11.יהלום הכלי 10-03-09
טוב בהצלחה בהמשך הדרך של השטח אבל לא לישכוח את הדריפתים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:50-24.