טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת הטרקטורונים GNCC - סבב 1 - "יריית פתיחה"


   09-03-2009, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ציפיות גבוהות יש מהסבב הראשון של עונת 2009 בליגת האנדורו הגדולה בעולם, ליגת ה – GNCC, כאשר כלים חדשים פורצים לשוק. אולם מתוכם יוצא אחד אשר הוכיח עצמו בעבר ועושה זאת שוב כמו מלך. צ'רניחובסקי מסקר את הסבב הראשון של עונת 2009.

אלפי צופים נאספו יחדיו על מנת לחזות בסבב הראשון של עונת 2009 של ליגת ה – GNCC, שהתקיים בסוף השבוע שעבר בריבר ראנץ', פלורידה, שחוץ ממנו נערכה גם תחרות "השור הזועם", אלא שעל שוורים אמיתיים. הסבב נערך בחסותה של חברת Parts Unlimited, נותנת החסות לסבב הראשון גם בעונה שעברה.
פלורידה הידועה במזג האוויר הנעים, סיפקה תנאים מושלמים לקיום תחרות, שמש חמימה, רוח קרירה וקרקע יבשה עם מעט אבק על המסלול וקצת חול.

כמידי שנה, גם הפעם מתחדשים המתחרים בכלים חדשים, מספרים, ספונסרים וכו', והבולט מביניהם הוא טיילור קייזר, אשר חברת KTM סירבה להמשיך עימו את החוזה לעונת 2009, שכן בשל המשבר הכלכלי שפקד, ועודו פוקד, את העולם, נפגעו רווחי החברה והיא נאלצה לצאת במגמת צמצום הוצאות.
קייזר, שהיה תחת חסותו של טים פאר, עבר להתחרות תחת הסוכנות GT Thunder, על גבי ימאהה YFZ450, מדגם 2009, אך "רגיל" לחלוטין, ללא הזרקת דלק וללא שלדת אלומיניום נטולת ריתוכים וכו', ואת המספר 7 שנשא על חזית הכתום שלו החליף למספר 6.

מנצח הסבב הראשון - קייזר

חוץ מקייזר, גם חברו לקבוצה לשעבר על גבי הכתום, אדם מקגיל, אשר סיים את העונה שעברה במקום השלישי, שינה את מספר המתחרה שלו מהעונה שעברה (5) לספרה 3, ואילו כריס בוריץ', רוכב רוקסטאריושימורהסוזוקי, נשאר עם הספרה 2. בריאן קוק, הרוכב על גבי TRX450, שינה את מספרו ל – 5, ואילו ג'רוד מקלור החליף למספר 10. כריס בית'ל, רוכב קאן אם, החליף את מספרו מ – 3 ל -13.
עוד מעבר מעניין הוא דווקא בקטגוריית הנשים, שם עברה אנג'ל אטוול מההונדה שלה ל – KTM XC 450, שאיתו היא מעלה את היכולות שלה לעונת ההונדה, וכמובן איך שכחנו, את אלוף הליגה תשע פעמים ברצף, ביל באלאנס, אשר מנסה העונה לשמור על התואר בפעם העשירית, ואף החליף כלי, ל – YFZ450R החדש מבית ימאהה.

בחזרה למירוץ – 10:00 בבוקר. על קו הזינוק כבר מוכנים 211 מתחרים אשר מחולקים ל 17 קטגוריות שונות, ומחכים ליריית הפתיחה. ראשונה לטוס אל המסלול היא הטוענת לכתר, אנג'ל אטוול, שתנצח בסוף התחרות את קטגוריית הנשים. אחריה תבואנה ג'ניפר אלברייט, הרוכבת על YFZ450, ובמקום השלישי תגיע טרייסי סקו, גם היא רוכבת ימאהה על גבי ה – R מוזרק הדלק.
בקטגוריות היוטיליטי השונות, עדיין שולטים ענקי העונה שעברה על הצהובים מקנדה. מייקל סוויפט מראה שליטה מוחלטת על הכלי ועל הקטגוריה, שאותה לקח בשנה שעברה עם רצף מדהים של 13 נצחונות רצופים, ולוקח את המקום הראשון בקטגוריית ה- 4X4 לימיטד. קליפטון ביזלי לוקח את המקום הראשון בלייטס, ואילו בריאן בוקהנון מראה לדריל ראת' ופרנק בטיסטה מי הבוס של הקטגוריה הפתוחה.

בוריץ' מרים אבק בדרך למקום השני

בדיוק בשעה 13:00, כעבור שעה הפסקה, בה נחו המתחרים, נערכו טקסי פודיום מצומצמים לכל קטגוריה והאבק חזר ארצה אחרי שהורם על ידי פרפרי הצמיגים של מתחרי הבוקר, עומדים בשורה עוד כ – 160 מתחרים, בהם השמות החמים ביותר כיום באנדורו הטרקטורונים בעולם, מחולקים לעשר קטגוריות, בעיניהם אש ובמוחם פודיום.
אות הפתיחה ניתן, וכרעש של מערך ארטילרי טסים אל המסלול עשרות טרקטורונים זריזים וקלילים, אשר משאירים מאחוריהם ענני אבק. סומרס פותח ראשון על גבי ה – R החדש, אחריו בוריץ' עם הצהוב מבית סוזוקי, ושלישי ניצב איתן מס' 6 בגאון – טיילור קייזר. חוד החנית לא נשאר אותו הדבר במשך שלושת הסיבובים הראשונים, שבמהלכם נעקף בוריץ' על ידי אדם מקגיל. לטענת בוריץ', היה זה החול מהמסלול שנכנס לתוך מנגנון המצמד שלו ושיבש את המערכת. הוא עשה עצירה קצרה בפיטס על מנת לכוון מחדש את המצמד, דבר שעלה לו בזמן יקר, אך לא מנע ממנו ללחוץ את הכלי שלו לרמות בלתי נתפסות ולעקוף את מקגיל בפעם השניה. במהלך הסיבוב הרביעי עקף קייזר את מקגיל אף הוא, בזכות, או יותר נכון לומר – בגלל, התהפכות של אדם מקגיל, שלמזלו לא נפגע ברמה של לפרוש וחזר ונעמד במקום השלישי. קייזר נעמד במקום השני והמכובד, כדקה הפרש מאחורי בוריץ'. בסיבוב החמישי נתקל בוריץ' שוב בבעיות במצמד שלו, ונעקף על ידי קייזר, ששומר על המקום הראשון עד לסוף התחרות ומנצח את הסבב הראשון של ה – GNCC, וזהו נצחונו הראשון בחייו כמקצוען.

מקגיל - התהפך וחזר למקום השלישי

"זה מטורף, זה מרגיש מעולה לנצח את הסבב הראשון בעונה, ובמיוחד במולדת שלך. בקהל היו טונות של משפחה וחברים שלי שתמכו בי לאורך המסלול, כל זה הפך את המירוץ הזה למיוחד מאוד עבורי." אמר קייזר אחרי המירוץ.
את המקום הרביעי אייש בריאן קוק, אשר סבל מפתיחה גרועה אך ניצל את ההזדמנות שניתנה לו, ועבר מהמקום ה – 15 למקום הרביעי בכללי, אחרי לחימה בכל שלבי המירוץ במתחרה ימאהה, העולה מהקטגוריה החצי בכירה, דונלד אוקרמן, שסיים חמישי. במקום השישי סיים ברנדון באלאנס, רוכב על גבי YFZ450, שביעי סיים רוכב קאן אם, כריס בית'ל שרכב ללא בעיות והיה במקום הרביעי, אך במהלך ההקפה האחרונה התהפך ועבר למקום השביעי. שמיני סיים ג'ף פיקנס, שבעונה שעברה רכב על גבי הונדה, אך כיום עבר לימאהה YFZ450R. במקום התשיעי סיים הרוכב ג'רוד מקלור, תחת חסות אתר AtvRiders.com, שגם הוא כמו פיקנס, עבר מ – TRX ל- YFZR. את הטופ טן סוגר ג'וני גלאג'ר, אף הוא רוכב על היפני הכחול.
המגן על תואר האלוף, ביל באלאנס, סיים במקום ה – 18 המאכזב, עקב ניתוח שעשה לפני שלושה שבועות בלבד, בעקבות התהפכות במירוץ העשירי בעונה שעברה ושבר בצלעות. להזכירכם, באלאנס סיים באותו מירוץ במקום השני אחרי ההתהפכות.

מייקל סוויפט מנצח העונה שעברה והסבב הראשון בלימיטד

בקטגוריית המתחילים, עקב חסרונו של המנצח של העונה שעברה, אוקרמן, ישנם כוכבים חדשים. מי מכם זוכר את השם ג'וש קירקלנד? רכב על גבי הונדה TRX450, וכיום עבר ללכוב תחת חסותו של טים פאר, בקבוצת KTM החדשה, על גבי XC525, שכן בקטגוריה החצי מקצועית לא קיים החוק המגביל את נפח המנוע ל – 450 סמ"ק כמו בקטגוריה המקצועית. קירקלנד לקח את המקום הראשון, וסיים במקום העשירי והמרשים מתוך כלל המתחרים בקטגוריות הצהריים. במקום השני, אף הוא רוכב על KTM אך לא בקבוצה המחודשת של KTM, הוא דייויד קריין, שרכב בעונה שעברה גם כן על TRX450, ובמדרגה האחרונה עומד סקוטי ריץ', שתחת ישבנו קאוואסקי KFX450.

המירוץ הבא יתקיים בתאריך 8.3.2009, בעיר וושינגטון, במדינת ג'ורג'יה, ויערך בחסות צמיגי מקסיס.
התחזית – קר ומגניב. נפגש בסבב הבא.

תוצאות:

1. טיילור מ. קייזר (ימאהה)
2. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
3. אדם ק. מקגיל (KTM)
4. בריאן קוק (הונדה)
5. דונלד אוקרמן (ימאהה)
6. ברנדון באלאנס (ימאהה)
7. כריס פ. בית'ל (קאן אם)
8. ג'פרי א. פיקנס (ימאהה)
9. ג'רוד מ. מקלור (ימאהה)
10. ג'ושועה ג'. קירקלנד (KTM)

אנג'ל אטוול - מנצחת קטגוריית הנשים

הכתבה מגיעה אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:הרלן פולי, עורך האתר ATVrider.תגובות לכתבה
1.נתי 09-03-09
כל הכבוד על הסיקור בן אתה תותח!
איזה ליגה זו ה-gncc הלוואי שנגיע לרמה כזאת בארץ שלנו!
2.מייקל סוויפט הזה... 09-03-09
לובש חליפה בדיוק כמו שלי
קנאי!
3.? 09-03-09
איפו מתן ניר???????
4.קפוצון 09-03-09
בן,
נשמח אם בכל סיקור תיתן לנו קישור ישיר לגלריית תמונות זה יעזור...
תודה ותמשיך לשתף אותנו!
5.עומרי אלאל 09-03-09
אחלה סיקור בן..
מתן ניר לפי מה שהיה כתוב יתחיל רק באפריל
6.מיקי 09-03-09
כולם שם עם שיא החדשנות
בא איזה ימאהה שפותח לפני 5 שנים ונותן לכולם בראש
צ'רניחובסקי אתה גדול
7.אין עליך צרניחובסקי 09-03-09
לאיזה קטגוריה נכנס מתן ניר ב GNCC?
8.אוראל 10-03-09
בן אוטוטו אתה הופך להיות הגיבור שלי

כמו תמיד אתה מפציץ אותנו תמשיך כך מחכים לשמוע מימך מדווח מקווי האויב
9.אן על הצ'רני! 10-03-09
כרגיל סיקור לפנים!

עדיין מחכים להתעוררתו של האלוף!
10.ירין דידי תלמים 10-03-09
טרקטורונים כי יש לי טרקטורון הם לא יודים לזרוקטוב כמוני
11.מה עם בלאנס 11-03-09
איזה מקום הוא סיים?
12.בר חסן 11-03-09
איזה יופי
13.YfZ450R 12-03-09
yfz450r יוכיח את יכולתיו השנה
סיקור מאוד יפה ועיף לקרוא תודה רבה לך!!
14.דור 13-03-09
סיקור יפה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:34-24.