טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גלדיאטורים בטל שחר


   13-05-2019, תומר וולף / שלמה סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:שלמה סטובצקי

חבורה של גלדיאטורים התקבצה בגיא בין צרעה לבין טל שחר . הלוחמים הסירו את האבק, גירזו ושימנו את הציריות ,השקו את החיות בנוזלים שמקורם בנפט שהיה כלוא באדמה מיליוני שנים.

גְּלַדְיָאטוֹר בלטינית: Gladiator, מהמילה גלאדיוס, הוא לוחם ברומא העתיקה ובמקומות אחרים שעסק במופעי בידור, שכללו קרבות בין גלדיאטורים לבין עצמם או בין גלדיאטורים לבין חיות מסוכנות. לעיתים קרובות הסתיימו קרבות אלה במות הגלדיאטור. קרבות של גלדיאטורים התקיימו בערים רבות של הרפובליקה הרומית והאימפריה הרומית, לרוב במבנים שנבנו במיוחד לכך, כדוגמת זירות או אמפיתיאטרונים כמו הקולוסיאום. סוגים שונים של גלדיאטורים נלחמו בצורות שונות של קרב.
בארבע שנים האחרונות נאלצו הגלדיאטורים להשאיר בכלובים את כלי המלחמה שלהם, להמשיך להאכיל להשקות ולטפח אותם אך בלי יכולת אמיתית לצאת לקרבות בזירה אל מול קהל.
ביום שישי האחרון זה קרה.

מכאל חן בעזרת הפטישים של התחום , וביניהם עופר שוורץ ממסלולים , רז היימן על מדידת הזמנים עוזריהם הנאמנים ובטוח שלא ציינתי מספר חברים נוסף שניגן על אופורציה הזו בהצלחה , נמצאו בשטח כבר מיום קודם , כדי לוודא שהכל מוכן ומתוקתק לקראת המתחרים והקהל הצפוי להגיע .
והקהל הגיע . מעל 1000 איש , גדשו את הציליות שנפרשו וזכו לשמוע את בועז קורפל מסביר צוחק ומלהטט במילים , ממש כמו שבועז יודע ..
המסלול נבחר בקפידה כדי להתאים לקטגוריות השונות , שכללו : עממי עם גלגל 33 אינץ , עממי עם גלגל 37 אינץ' , וכן את הקטגוריות ה"רגילות" – אנדוונצ'ר , אקסטרים ו- SBS ( רייזרים ודוגמתם ) .
הזירה, כללה מעבר הכרחי בערוץ נחל צר עמוק ויבש , פניה חדה ימינה והיתקלות בקיר סלעים מתקופת הברונזה , טיפוס במעלה הגבעה , פניית פרסה , ירידה הכוללת קיר נוסף וחוזר חלילה.
מעטים האנשים / הצוותים שמסוגלים לתחזק מפלצת ללעיסת סלעים , מדובר בכלים מאוד ייחודיים ויקרים לתחזוקה שממש אין מה לעשות איתם מעבר לאתגרי עבירות, לכן, עצם קיום אירוע שמרכזו הוא תחרות בין מפלצות העבירות הוא הישג. אגב, נראה שגם מפלצות האקסטרים וגם אנשי הצוות שייכים לתקופה ההלניסטית, נצפו מתחרים שנזדקקו לטיפול תומך בברכיים בזמן ירידה מהכלים.

למילוי התפאורה הצטרפו קטגוריות משניות ,האדוונצ'ר , העממי ורכבי שטח כלים.
הקהל שישב באצטדיון הטבעי ( יעני בגבעה ממול על קוצים וסלעים) תחת רשתות צל. - מי שעבר בשער הכניסה וגם שילם 50 ₪ לכרטיס, צפה באקשן שהתרחש אל מול עיניו כאשר בו זמנית במסלול של האקסטרים נלחמו גלדיאטורים בסלעים, הדוונצ'רים באתגרי העבירות ,העממי ורכבי השטח הכלים זימזמו סביב תוך קפיצות וטילטולים במסלול שהוכן מראש.
אני , שאני לא משוגע על תחום התפוצצות על סלעים ונראה לי שגם רבים מהקהל, חיכינו לראות דם שנשפך על האדמה וחיות שגוססות למוות או במילים אחרות שמן שחור שנפרק מגיר / מנוע או כלי שנכנע ומתגלגל במדרון מטה. כאמור לא באנו לראות בלרינות שרוקדות במחצית משחק קירקט.
אז צפינו בכמה " כמעטים " וצפינו במשאבות הגה שקרסו ותקעו את הכלי בתוך הנחל ואת התחרות כולה עד שהסתיים החילוץ.

עממי 33

התחרו עדן ויטריניץ עם עדיאל יונה עם גימני " של " ד"ר מורי – ולקחו את המקום הראשון.כאשר עדן נוהגת ולפעמים נראה ששכחה איפה רגלית הברקס.
דודי בר מואב הגיע רכוב על רוביקון לבן שנראה כאילו יצא מהחנות עכשיו ולכן הוא גם הצליח לסיים עם גג נקי...... וסיים שני .
ועל פגרו התחרה תמיר אדרי ( תמיר 4X4) – שסיים במקום השלישי .

עממי 37

צחי אשכנזי עם רונאל קידרון מחבורת הטיגריסים עם שי שזכו במקום הראשון בקטגוריה שלהם
רמי מסיקה הצליח להתברג במקום השני , כאשר אסי גורביץ עם ראובן חן , מגיעים למקום השלישי .
בקטגוריה זו השתתפו 6 מתחרים , ממש כמו בקטגורית האקסטרים .
ולפי סדר ההגעה : עופר בן שושן עם אלונה בן נתן (נענע גז) , טארק שחאדה עם עמית גלעד? (LIONS) ומסיים את הקטגוריה סהר אמיר עם איתי אמיר , רוסלן נדל (תוות פומה ).

אדוונצ'ר

קטגוריה זו היא מהוותיקות בענף, רכבים בודדים מקטגוריה זו עדיין לא נגרטו או פשוט נזנחו , 2 מהם הגיעו לאירוע. אורן אברהמי עם אסף אברהמי (תלפיות ביצוע בנייה) – שהגיע עד המכשול הראשון עם ציריה שבורה מקדימה ועוד אחת מאחור ונאלץ לפרוש . צחי מדהלה עם איתי גדסי קטפו את המקום הראשון בקטגוריה לאחר שסיימו 2 הקפות הדיפנדר האדום החבוט והוותיק של צוות ניר .

אקסטרים

המסלול של האקסטרים היה ממש אקסטרימי , נגוע במעט חוסר שפיות , ואכן זה עלה לצוותים המתחרים בנזקים "קלים".
עירא אבני עם יפתח ערב שהגיעו עם היצירה של מוסך גבע ( למה יורמי לא בא לראות את החוויה?) שנסעו כמו על אספלט (אספלט ארץ ישראלי כמובן) לכיוון המקום הראשון עם הכלי הצר והגבוה והמוזר , אבל נותן את העבודה.
היימן עלווה עם מנהל עלווה (האחים עלוה) , מגיעים עם סבך צינורות המחוברים יחדיו עם מנוע פראי וצמיגי ענק ותחת ענני אבק וסלעים שעפו באויר , חזרו לביתם עם גביע של המקום השני .
עובד ארזי עם צח ויינר ( צוות ניר ) הגיעו גם עם קופסת ברזל בצורת רכב , עם מנוע שמפיק יותר סוסים מהאורווה של שלמה המלך , אך זה הספיק להם להגיע למקום השלישי בלבד.
דודו גאן עם יוסי ואקנין – ( דודו & יוסי m.h racing )- הגיעו עם משהו שהיה פעם טויוטה היילקס לדעתי עכשיו נראה יותר טוב ... , אך המסלול שכבר נטחן לחלוטין הקשה אליהם להגיע לפודיום.
אריה ביטא עם עמית גלעד על סופר גיפ , של סופר גיפ , כבר על ההתחלה בערוץ הנחל , לא הבנתי לאן הוא נוסע , מסתבר שגם הוא לא הבין מה קורה עד שגילה שמשאבת ההגה מפוצצת ולכן הצליח להגיע ....רק ישר... ( עד שחולץ ע"י אלי שחר עם הדיפנדר האדומה )
עאדל זאהר עם באסם זאהר ( מסגריית זאהר) – עאדל שספג פגיעה ישירה ששלחה אותו עם רתכת מתחת לרכב , לא עלה על הפודיום אך קבע את זמן המסלול המהיר ביותר בקטגוריה שלו – 2:36.962 דקות .

SBS

היו אמורים להתחרות הצוותים הבאים : אלירן יפרח וגם מור מגידיש שמשום מה לא הגיעו והשאירו את הפודיום ל נתנאל אוזלאי שלא היה ברשימת המתחרים המוקדמת אבל הגיע ולקח את המקום הראשון בקטגוריה ולערן תורגמן שהגיע שני אחריו .
השניים קפצו להנאתם והעניקו לקהל זמן אויר איכותי.

לתוצאות המלאות באדיבות תנועה מדידת זמנים

אבל גם ראינו מי יודע לתת גז ומי מהסס וראינו שבטיפוס' הכלל של "צל"ש או טר"ש" הוא לחם חוקם של המתחרים. גז, הרבה גז יעלה אותך למעלה או לחילופין ישבור אותך לחתיכות.
היה שואו, הגיע קהל רב בלי ממש להכיר את המתחרים מקרוב, 21 צוותים,צפו ונהנו ממופע ייחודי. מופע שבקושי יודעים כיצד הוא מתחיל ובודאי לא יודעים איך הוא יסתיים, האם יכנסו אלונקות לאסוף את הפגרים או קולות תרועת הניצחון תשמע בהרי יהודה. כמובן ולא פחות חשוב, לצפות באנשים מיוחדים שמשקיעים זמן וכסף רב למימוש החלומות שלהם.
ויש גם זוכים ומנצחים.

תודות לנותני החסות -
אאוטבק, שי שירותי שמירה, ל.כ בע"מ, נענע גז, אקולנד.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:46-24.