טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
RZR 800S - חוויה מעולם אחר


   10-03-2009, אסף ארצי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

RZR800

ה"רייזר" של פולריס נכנס בסערה ומבטיח לשנות את חוקי המשחק בשטח. אסף ארצי נכנס למושב הנהג והתמכר לחווית נהיגה מזן חדש, כזו שלא מורידה לך את החיוך מהפנים לרגע.

הרוח נושבת על הפנים בעוצמה, הידיים אוחזות בחוזקה בגלגל ההגה, הרגל מדביקה את דוושת הגז לרצפה, המנוע בועט בכל כוחו. שביל השטח מחורץ דיו אך לא נראה שזה מה שמפריע לכלי להתקדם ולצבור מהירות, עוד רגע ואנחנו נכנסים לפנייה, אני נזכר בדברים שמתן אמר לי רק לפני עשר דקות והפעם הרגל מסרבת לשחרר. הסיבוב מתקרב - המבט מרוכז, הגוף דרוך, אני מגביר את האחיזה בההגה ותופס את הזווית הנכונה לכניסה לסיבוב הזה. מסובב את ההגה חזק לימין, הגלגלים הקדמיים שומרים על קו אחיד ומדוייק, האחוריים נכנסים יחד איתי למחול השדים והצמיגים מלטפים את השביל, שובל האבק והאבנים מתפזרים לכל עבר. כן כן, אנחנו בעיצומו של דריפט קטלני, רגע לפני שהגלגלים האחוריים ממשיכים בשלהם כמנסים לעקוף את הקדמיים, שבירת ההיגוי לכיוון השני מאפשרת התיישרות קלילה ומהירה ושוב אנחנו טסים על פני הקרקע...

מהיום בו נכנס ה- RZR לתודעה, לפני כשנה, עקבנו בדריכות ובציפייה ליום המיוחל שנוכל להניח עליו את ידינו. בעוד הכלי הכה גלים מעבר לים, היבוא שלו ארצה התעכב בצורה ממושכת בשל צינורות הבירוקרטיה הישראלית. מחודש לחודש התבשרנו על עוד ליגות ואירועים בהם ה- "רייזר", כפי שהוא כבר זכה לכינויו בארץ, מנצח ועומד על המדרגה העליונה. ממיטב המגזינים והעורכים הנחשבים בעולם, הרעיפו עליו תשבחות רבות וחשוב מכל, הכלי הצליח לקצור ארבע אליפיות שונות, בקטגוריית side by side, במהלך שנת ההשקה שלו: SCORE ,BITD ,WORCS וה- GNCC.
בסופו של יום הוברר, כי מבין שלל תתי הדגמים המוצעים בעולם, לארץ הקודש יגיע דגם ה-S בלבד, המצויד במנגנון נעילת דיפרנציאל.

RZR800
"גיליתי כלי מאוד בטוח המסוגל להיכנס לסיבובים במהירות גבוהה מאוד"

הגעתי לג'וליס בבוקר, "פארק השעשועים" האולטימטיבי, כל הדרך מהבית אני מריץ בראש את תמונת השנה, הרייזר שני מטרים באוויר... אך התאכזבתי לגלות כי חרצו את כל המסלול ולנענע לא תהיה הזדמנות לצלם את ה RZR-S קופץ את הדאבל. אכזבות רבות לא היו בהמשך היום. מתן ניר נותן לי את המפתחות ומבקש בנימוס, "צא ללמוד אותו קצת בטרם ניכנס לאטרף מוד", זה המקום להודות לאלוף הארץ שתמיד מוצא זמן לעזור ולסייע. כשביקשתי ממנו לצרף את ה- RZR שלו בכדי שיהיה אפשר לנסות ולהבין מהו פוטנציאל השיפורים הגלום בכלי כזה, הוא אפילו לא בדק ביומן ומייד נענה בחיוב.
רגע לפני שמסובבים את המפתח ויוצאים לדרך, הנענע לוקח כמה תמונות כשהכלים עדיין נקיים. ה- RZR-S נראה ספורטיבי וניכר כי הושם דגש על העיצוב, מראה קומפקטי וקרבי, צבע אדום כהה משתלב בקונטרסט חזק, מבליט את הכלי על פני הקרקע. כלוב הבטיחות תוכנן למופת וגם בעלי שיעור קומה יוכלו להשתחל פנימה בקלות. מתגי התפעול מאוד ברורים ונגישים, ידית קטנה תחת גלגל ההגה מאפשרת כוונון זוויות מאוד נוח של גלגל ההגה. חגורות הבטיחות המקוריות אינן נותנות תחושת ביטחון מספקת ואילו בכלי המבחן הותקנו חגורות כפולות המעוגנות בארבע נקודות אשר מרתקות את גוף הנהג למושב בצורה מושלמת ומקנות הרגשת ביטחון מדהימה. הושקעה מחשבה רבה בתכנון מתקדם מאוד כשהדגש הוא על תפעול הכלי בפשטות ובקלות. המושבים נשלפים החוצה בקלות, החלפת נורות, פיוזים, הכל נגיש מאוד ופשוט לתפעול.

RZR800
"ביקשתי ממתן ניר לצרף את ה-RZR שלו בכדי שנוכל לנסות ולהבין מה פוטנציאל השיפורים הגלום בכלי כזה"

לאחר שהנענע סיים את סדרת השוטים שלו, יצאתי לשבילים הפתוחים בג'וליס רבתי. גיליתי כלי מאוד בטוח המסוגל להיכנס לסיבובים במהירות גבוהה מאוד וגם כשפוגש בכפל קרקע תוך כדי הסיבוב, לרוב הוא מצליח לרכך אותו מבלי שהכוח הצנטריפוגלי ירים אותו לצד. הבולמים עובדים פשוט מדהים וכושר הספיגה שלהם מרשים ביותר, ההיגוי מדויק מאוד ולכך תורמים בולמים בעלי יכולת שיכוך מרשימה והוא מתגלה כיעיל ומדויק גם בתוואי שטח מחורץ במיוחד. הווריאטור עושה עבודת קודש ומצליח להעביר את הכח בצורה ליניארית, נחושה ומהירה. המנוע הוא ללא ספק יצירה מופלאה. מהלך מתלה נדיב הפותח זווית גישה מכובדת המקנה לכלי יכולות עבירות גבוהות במיוחד. נעילת הדיפרנציאל האחורית נעשית באופן חשמלי ובצורה פשוטה על ידי לחיצת כפתור מתא הנהג. כמעט ולא נזקקתי לפלאיה, אולם ללא ספק היא מייצרת הבדל משמעותי ביכולת העבירות, ובמקרים בהם נכנסים להצטלביות צפופות, כשאין הרבה מקום לתמרן, הוכיחה הנעילה שתמיד טוב שהיא שם ברקע. אני חייב לציין כי גם כשרוכב נוסף מצטרף לנסיעה, זה לא משאיר רושם על ה-RZR ונדמה כי הוא רחוק מלהתרגש. לא מורגשת השפעה על אופי התנועה, ההיגוי והמתלים. תצרוכת הדלק היא פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון, המנוע אוהב להרוות צמאונו בשעת מאמץ ולא מפליא לסיים יום נהיגה ממושך כשמכיל הדלק מרוקן לגמרי.

במהלך כל המבחן כולו, מתנגן לי שיר בראש "אתה צריך אהבה חדשה" של אסף אמדורסקי. לא האמנתי כמה קל יהיה לי להתאהב באטרף שהכלי הזה מסוגל לספק. הגעתי לנקודה בה חיכו כולם ולא יכולתי להתאפק וביקשתי ממתן את המפתחות של "השור" שלו. הכלי של מתן מתנהג שונה לגמרי מדגם ה-S. תגובת המצערת מזכירה אופי דו פעימתי, המתלים והווריאטור ספורט פשוט הופכים את הכלי הזה למכונת כיבוש שבילים מושלמת. ההיגוי הרבה יותר מעורפל ודורש מיומנות והיכרות מעמיקות יותר. המסקנות ברורות - הכלי של מתן הוא ליגה אחרת!
למרות מקצה השיפורים, ניתן "להסתפק" במערכת הפליטה וניהול מנוע המקוריים. אני מניח שמרבית רוכשי ה-RZR, אינם מחברי המניין הפוקדים את תחרויות הראלי למיניהם, כך שאין לדעתי צורך לשדרג.

RZR800
"כלי Side By Side בעל יכולות מוטוריות משובחות, מעניק פאן טהור ומקפיץ את מנות האדרנלין הזורמת בדם"

חזרתי לנקודה בה התכנסו כולם ונורא קשה היה לי להסתיר את שביעות רצוני. משאיר טעם של עוד, תחשבו אילו יתרונות יש לכלי. אפשר לאסוף את החברה מהבית, מערכת סטריאו איכותית, ארבע כיווני אויר, קופצים לים, פורשים מפה, גבינות, יין ופירות העונה, טובלים בים ומשם יוצאים לטיול טיפוסים נחמד. אפשר לצאת ליומיים -שלושה מדבר נטו. הכלי מאושר לנוע על הכביש, תעריף ביטוח זול מאוד, ניתן לצאת עם האישה, עם הילד או אפילו לקפוץ להורים בשישי לאסוף את הלחם, עדיף לעשות עם ה-RZR בשיא הקלאס.

ולסיכום: אין ספק כי אנו עדים לתחילתו של עידן חדש, פולריס הכו במלוא המרץ ואין ספק כי ה- RZR יבסס את מקומו בשטח הישראלי במהרה. כלי Side By Side בעל יכולות מוטוריות משובחות, מעניק פאן טהור ומקפיץ את מנות האדרנלין הזורמת בדם. סכנת התמכרות מיידית.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אני בשוק אני בהלם אני המומה 12-03-09
עם תמונות כאלה לא צריך לכתוב הרבה, כלי פשוט מטורף!
לא ידעתי שאסף ארצי נהג כזה טוב
2.בואנה איזה תמונות וואו 12-03-09
אם היה למישהו ספק אז אין ולא יהיה על האתר הזה. אתר מס' 1 בארץ.
ערן שלמה אתה צלם תותח והנהגים האלה נראה לי זה גם מתן ניר שם, אתם אלופים.
כתבה לפנים ונראה לי שזה הולך לכבוש את השוק. נראה מיליון דולר. איפה אפשר לעשות נסיעת מבחן אולי נבוא עם אבא שלי להחליף את הארקטיקאט. אני חוזר "לרגילה" בשבוע הבא ואני מבקש אם מישהו יכול לתאם לי. או להשאיר טלפון.
3.בטוח שזה הדבר הבא 12-03-09
תמונות מדהימות והמבחן פשוט אמיתי. אנחנו הזמנו ונקבל בחודש הבא. תודה לעינב מרזגל על הכל.
4.אחלה תמונות ולי יש תמונות על הכלי מדהימות 12-03-09
עשיתי מבחן לכלי אביתר חבר שלי צילם תמונות על קירות חבל על הזמן.
הכלי הזה עולה הכל ואין סיכוי להפוך אותו.
כל הכבוד על הכתבה.ממחישה רק חלק קטן ממה שהכלי המטורף הזה יודע לעשות.
5.odeser 12-03-09
כתבה יפה מאוד נראה כלי יפה וחזק!!!
החיסרון היחיד שאני רואה זה המנוע. לדעתי המנוע אחרי שנה וחצי יהיה מלא תקלות!!!
אחרי הכול המנוע הזה הוא 800 סמק של טרקטורון. והכלי הזה כבד בהרבה יותר מטרקטורון
6.ל5 12-03-09
איזו קביעה אדיוטית..מהיכן נובעת ההנחה הזו... אם כבר עקב האכילס של הכלי זה בטח הוואריאטור. וגם, זו רק הנחה על סמך היכרות עם ווריאטורים ונפחי מנוע גדולים.
הכלי נראה מדהים וממש מסקרן לנסוע בו..בקרוב!!!
7.פגז!!! 12-03-09
במיוחד ה RZR של מתן ניר
נזימה לכל מקום אתם לוקחים מנגל... תהיו בריאים :)
8.ל-6 12-03-09
odeser צודק .
המנוע עובד מאוד קשה בגלל התוספת משקל.
ובכללי פולריס לא אמינים.!!!
9.ל-8 12-03-09
למה לדבר שטויות היה לי אווטלו לא עשה לי בעיות ולחבר שלי יש ספורטסמן 500 והיה לו גם 450 ולא היו לא בעיות ביכלל אז למה לדבר סתם בלי לדעת.
10.נדב 12-03-09
מה עם קסדה ???
אולי לא חייב מבחינת חוק,אבל קצת להגדיל ראש,
ולתת דוגמא .
מבחן יפה,חבר אחד של נסע ונורא התלהב,ועוד אחד מקבל ביום ראשון כזה.
רק המחיר ...:(
11.איפה אכלים איפה? 12-03-09
כלי פצצה אבל חברה רזגל ממש אן מילים ואן כלים!
בומברדיה איפה המילפלצת שלך מיתחבת
12.יפה אבל... 12-03-09
עם כל הכבוד
והתמונות אכן מראות שיש כבוד - זה עדיין לא טרקטורון
יושבים בתוכו ולא רוכבים עליו, יש לו הגה ולא כידון - זה לא טרקטורון!
13.ל5 ומגיבים אחרים 12-03-09
בנוגע לאמינות באמת קשה מאוד לדעת מצד אחד אתה צודק הכלי שוקל הרבה יותר מטרקטורון פולריס 800 אם אותו מנוע מצד שני עושה רושם שהרדיאטור הרבה יותר גדול כך שהמנוע נהנה מקירור מוגבר.
כמו כן בניגוד לטרקטורון לכלי הזה יש דיפרנציאל המשמעות שכל סיבוב נלקח יחסית בקלות לעומת טרקטורון שבו כל סיבוב פועל עומס מוגבר והתנגדות גבוהה למערכת ההנעה.
בגדול רק הזמן יגיד .
נחיה ונראה.
14.איפה טל? 12-03-09
מה קרה טל חביב עסוק מדי בישביל לעשות את המבחן או שמתן ניר מישתלט
15.ראלי פורים 12-03-09
ראיתי את יובל שרון לוקח מקום ראשון בראלי ובענק עם הבאגי הזה,זה היה מדהים לראות את זה הבנאדם תותח על! פולריס לקחו אותו? כי תמיד הוא רכב על בומברדיר
16.ל14 מה קשור טל? 12-03-09
ממתי טל עושה מבחנים לרכבי שטח..גם מתן ניר לא מבצע את המבחן הוא סה"כ תרם את הכלי שלו הכדי שיהיה אפשר להשוות. כך הבנתי מהכתוב ותקנו אותי אם אני טועה.

נראה פצצה הכלי.
17.ביאדסה 12-03-09
ואללה חבל לפני שבוע קנית מיול ארקטק מחברה......
18.ל10 נדב 12-03-09
עד שסוף סוף יש כלי שלא צריך בו קסדה ואפשר להתפאנן על משקפי שמש ושורט גם אז עושים רעש. כל הכיף של הכלי הזה שלא צריך שעה הכנות, מגפיים, תיק גב, חליפה וצבי צב..עולים, מניעים, משקפי שמש ונוסעים.
19.מתניר,אייל, אסף ונענע... 12-03-09
על תמונות 53 54 אתם תשלמו ביוקר..
עכשיו אני מבין למה נפנפתם אותי לת"א
אלק "סע מהר יש לנו מבחן לעשות.. "

טל חביב
20.אוהד בכר - NAZZIMA 12-03-09
ללא ספק דור חדש ברכיבה הספורטיבית , כלי פנאי מדהים עם יתרונות ברורים (רישוי כביש) ,
אסף לאור נסיונך העשיר בנהיגה ספורטיבית במכוניות בשלל צבעים אין מתאים ממך למבחן שכזה
, מנסיעה שלי על הכלי אני מתחבר לכל מילה !

21.ds650 מלך השבילים המהירים 12-03-09
תמונה 105!!!
תראו מה קורה לגלגלים הקידמיים...
22.אביב צרויה 12-03-09
תמונה 84 למגזין של פולאריס בחו"ל.
איזה ביצועים, תמונות ומבחן מדהימים. מחר אני הולך עם ההורים שלי לרזגל. אבא שלי היה בהשקה ולא ממש התלהב ועכשיו שעלתה הכתבה הוא נדלק רצח. הכל בזכותכם נזימה. אתר מס' 1 בעולם. אגב יש לי דיויאיקס 2006 למכירה אם מישהו מעוניין.
23.אסף ארצי 12-03-09
לפולאריס כיצרנית, שיחק המזל לטובתה..עד כמה שזה הזוי לומר בתקופה של אי וודאות כלכלית שכזו..אך הם בפירוש ייצרו כלי נדיר ביכולותיו ורבגוניותו. אני צופה שעם הגעת המשלוחים הבאים, אנו נראה המון פעילויות סביב סיגמנט הRZR..טיולים מאורגנים, מירוצי ניווט ועבירות והמון השקעה רוחבית בפלח לקוחות הסיגמנט הזה. אגב, שיווקית, העניין מובן ואף הכרחי לדעתי.יחד עם זאת עליי להזהיר את קברניטי פולאריס(כן קובי זה מופנה בעיקר אליך), אל לכם לזנוח את ההשקעה בדור הצעיר ולמרות שהרבה יותר נוח, נעים וכיף "להתקשקש" עם קהל הלקוחות היותר מיושב, שקול, עמיד(פרופיל לקוחות שרכשו את הRZR), לקוחות הדור הצעיר, הטמפרמנטי והבוסרי, הינם לקוחות שעשויים לגדול עימכם שנים. אותם נערים מתבגרים מפוצצי הורמונים, הם לקוחות שיש לגדל ולטפח. היעדרותם של כלים ורוכבי מירוצים בליגת האינדורו, עשויה לפגוע בכם קשה והרושם המתקבל מצד רוכבים וותיקים הוא, כי אתם לא ממש מתכוונים להשקיע בקבוצת מירוצים שתאתגר את קבוצת המירוצים מבורכת הכשרונות של עופר-אבניר. אם תחליטו שלא להשקיע את מרצכם, משאביכם וזמנכם, דעו שיהיה קשה ויקר יותר להחזיר את הלקוחות אחר כך לחיקכם. המירוץ האחרון נשלט כמעט כולו ע"י רוכבי קאן-אם. קבוצת מירוצים זו מהווה מודל השקעה ברוכבים צעירים, שאין כדוגמתה.
24.תומר 12-03-09
פצצה של כתבה!!!!
מסכים לחלוטין עם עניין חגורת הבטיחות, בכלי ספורט שכזה הבטיחות היא מעל הכל ולדפוק סלטה כשאתה חגור בחגורה רעועה זה לא נעים. אפילו הבאגים הסינים שמיובאים ארצה מצויידים בחגורות של 4 נקודות עגינה.
הכלי של מתן ניר נראה חלום, אני חושב שהוא רחב יותר, אשמח אם תפרטו איזה שיפורים יש עליו
25.ל24 13-03-09
אני חושב המשולשים שלו קדימה ואחורה והווריאטור שלו הוחלף ואולי אגזוז ומחשב מנוע.

מה שבטוח שהכלי של מתן נראה כמו הבהמות מגלמיס
26.EDEN 13-03-09
לדעתי, הרייזר אחלה של כלי אבל זה לא כמו טרקטורון מבחינת הפאן.
תמונות לפנים!!!
27.דין 13-03-09
אני רוצה לקנות כמה זה עולה
28.לדין 13-03-09
תתקשר לעינב מרזגל הוא יענה לך נראה לי 90 אלף כולל מע"מ
29.למתר ניר 13-03-09
מתן ניר אתה כוכב!!! חח ואתם נוסעים בראנג'ר כאילו זה טרקטורון איך שאתם מיתפרעים איתו בשטח ! :)
30.הרייזר הזה לא יאומן 13-03-09
היום נסענו עליו וזה פשוט כל מילה מה שרשום פה. הוא חזק ואפשר לנסוע איתו בסיבובים ממש מהר והוא יציב ולא מרגישים קפיצות ובמפים.כלי פצצה לפנים.
31.אבי סיטבון 13-03-09
המחיר מטורף. נחכה עוד שנה ונקנה אותו משומש ב60 אלף. חבל על הכסף עכשיו.
התמונות מדהימות כרגיל. ביצועים עוצרי נשימה.
32.ארצי אתה לא נורמלי 15-03-09
איזה נהיגה משוגעת
לא יאמן מה שעשיתם עם הכלים האלו
נראה לי שמתן ניר הולך לכבוש את באחה ישראל כאלוף האלופים הבלתי מעורער
33.נוקאוט לתומקאר 17-03-09
לא רואה את תומקאר נשארים אדישים ל RZR
אם אין להם איזה שפן לשלוף אז הם קצת בבעיה
התמונות מטורפות
חבל שבלי קסדות
34.אין דברים כאלה!! 29-03-09
אין דברים כאלה הכלי הזה מטורף הוא אחד הכלים ויש לו 100 אלף שקל שיפורים להציע!!! הוא עובר כל דבר בקלות יש לי אחד כזה וכל מי שקונה כזה כלי מרוצה מאוד!
35.אייל 02-05-09
איזה כלי פצצה
36.RZR 10-06-09
אני בשוק אפשר להרים ב-RZRוליקפוץ ממש כמו טרקטורון רגיל
37.RZR 23-06-09
פולריס לא אמנים RZR עגלה
38.הרן המלך 06-07-09
יש לי כזה באמת אחלה כלי יפה אני בן 21
39.rs 800 11-10-09
תחכו קצת כל י שרוצה לקנות עוד מעט מתחילים לימכור את ה rs800 זה כמו גיפ כזה
40.דביר ברוכי 02-11-09
אני הולך לקנות
41.אבידן גאלי 22-11-09
אין דברים כאלה הכלי הזה מטורף .עולה על כול דבר אין מעצורים.
42.יניר 24-02-10
שמע אחי אתה תותח גם ליייי יש אר זדר חחחח כלייפפפפה
43.שמעון 01-09-10
גבוה.מגושם. ומתהפך בקלות היה לי כזה ועברתי לזיניקס 500 אין מה להשוות הזיניקס באגי אמיתי טורף כול דבר והשירות הכי טוב בארץ מי שחושב אחרת שיעשה נסיעת מבחן ויבין
44.ל43 החמוד 07-09-10
אתה יכול לעבוד עוד 1000 שנה בזיניקס וגם אז לא יהיה מה להשוות..כמה שקוף.
45.1 01-02-11
המיגונים של רסטה יותר טובים
46.יהונתן 08-02-11
זה חיה רעה הRZR הזה
47.Dragon 01-05-11
AFIACT you've covered all the bases with this answer!
48.חסויי 21-05-11
זה דבר חיה אני מת לקנות את זה
49.ליאור לוי 20-04-12
חברים יקרים אם אתם מחפשים קלי שטח בטוח לפניות וקפיצות תקלט זינקבס 500 יש לי כזה וגם rzr והספינקס הרבה יותר בטוח
50.אבידן גאלי 10-11-12
הרזר שלי עבר כמה תאונות ותמיד מי שהיה בכלי היה בטוח אין כלי מיתחרה לרזר...
51.גיל 16 14-11-12
אפשר ליסוע איתו בכביש על רשיון של טרקטור?
52.גיל 16 14-11-12
אפשר ליסוע איתו בכביש על רשיון של טרקטור?
53.יובל 05-01-13
מתי היה RZR 900 XP
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:06-24.