טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סופ"ש מירוצים בליגת פיג'ו


   16-06-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:אורון גולקרוב

התמדה – סופ"ש #3 – ליגת פיג'ו

סוף השבוע השלישי לעונת 2019 הגיע למסלול מרוצים בערד כאשר נרשמו 86 נהגים ב-3 ליגות שונות.
סבב שני באליפות הטורינג הפתוחה והפעם נרשמו 13 מתחרים בכל הקטגוריות, שיא ישראלי חדש לכמות רכבים על מסלול אחד בעידן החדש של הספורט המוטורי.
הסבב השני של אליפות ישראל - 208 RACING
והסבב השלישי של אליפות MDC זמן מטרה.
מרוצי מסלול קיימים קצת יותר משנה במדינה ולאט לאט התחום הולך וצומח. לא מעט מהנהגים אשר התחרו בסבב הזה הם נהגים חדשים שזו השנה הראשונה שלהם בתחום המרוצים – אחד המסרים העיקריים של הוגי הליגה, חברת פרודרייב והנותן חסות העיקרי, קבוצת לובינסקי ופיג'ו ישראל היא שלהגשים את החלום המוטורי זה לגמרי משהו אפשרי בין אם זה להיות מתחרה באליפות ישראל או בליגת ה MDC. הכל אפשרי וכולם מוזמנים להגיע למסלול מרוצים בערד כדי להתאמן, לחוות ולהכיר את הספורט המוטורי מקרוב.

לסיקור הסבב הקודם

אליפות ישראל - 208 RACING CUP

כוכב הסבב הוא הוא ללא ספק איל דוראון – זו השנה השניה שלו באליפות לאחר שאת עונת 2018 הוא סיים במקום השלישי עם הרגשת החמצה, את עונת 2019 הוא פתח בסערה כשאר מצליח לנצח את שני מרוצי האליפות כאשר במרוץ השני היה חייב לעקוף שני מתחרים כדי לנצח והוא עשה זאת בצורה מעולה, עם המון מחשבה ואיפוק. רואים שהניסיון מדבר ואיל משלים טריפל ניצחונות בסופ"ש אחד.
שני מבקרים חדשים לפודיום הם איתי כהן שהמשיך להשתפר במהלך כל היום ולקח מקום שלישי ומקום שני, וגיל אליקים ששם לעצמו מטרה לא להגיע אחרון ועשה זאת בכבוד שעלה במרוץ השני למקום שלישי על הפודיום.

אין ספק שהסבב השלישי הולך להיות חם כשנראה את סופי גולן ואיל דוראון, מובילי הליגה עם שתי ניצחונות כל אחד, ביחד על אותו מסלול נלחמים על הניקוד באליפות – סבב האליפות הבא יקרה ב 27 לספטמבר ומבטיח להפגיש את כל נהגי האליפות הטובים ביותר על מסלול אחד.

אליפות הטורינג הפתוחה – עושים הסטוריה

במשך עונה וחצי אליפות הטורינג התקשתה למצוא כיוון בגלל מיעוט משתתפים בליגות השונות בישראל. המרוץ הזה סימן תפנית לטובה בתחום כאשר 13 מתחרים נרשמים למרוץ.
הזינוק למרוץ הראשון היה מרגש לראות – שני טורי רכבים מבצעים זינוק מתגלגל מאחורי רכב קוצב ואכן גם המרוץ עצמו היה מרתק כאשר במרכז המלחמות על המקומות 5-10 עם ערבוב של כלי רכב חזקים עם כלי רכב חלשים יותר כולם עם זמני הקפה מאוד דומים.
את המרוץ הראשון ניצח חמדה עודה בקלות כאשר קובע זמן הקפה המהיר (55.728 שניות) בפער ענק מהמקום השני קובי כהן ובמקום השלישי רומן זילברמן.

מרוץ מספר שתיים תמיד מספק אקשן ברמות אחרות כאשר הדירוג למרוץ הוא בצורת גריד הפוך, זאת אומרת שמי שניצח את המרוץ הראשון מזנק מאחור ומי שסיים אחרון מזנק מקדימה.
הזינוק למרוץ הופסק פעמיים כאשר בפעם הראשונה מוביל השיירה קיבל אזהרה על קצב מהיר מדי ובזינוק השני חמדה עודה מקבל דגל שחור (פסילה מהמרוץ) על ביצוע ניסיון עקיפה מסוכן ותאונה אשר השביתה את רכבו ואת הרכב של לואי ראבי. לואי עוד הספיק לחזור לרחבת הטיפולים אך לא הספיק לתקן את הרכב לפני הזינוק המחודש.

לאחר התאונה של חמדה כולם זינקו בצורה יותר זהירה ומי שהרוויח היה אייל כרמי על הסיטרואן AX שהצליח לברוח ולהוביל את רוב המרוץ כאשר משאיר מאחוריו שיירה מרשימה של רכבים שבמהלך כל המרוץ החליפו מקומות מספר פעמים, הראשון שהצליח לעקוף את כרמי היה מישל גדז' שזינק מהמקום השישי עם הסובארו WRX שלו ופילס דרכו קדימה, נראה שהניצחון מובטח לו כאשר התחיל לפתוח פער מכולם אך לאחר הקפה כמוביל ביצע טעות נהיגה חמורה ואיבד שליטה על רכבו, ולאחר פיזור ענק האבק, כרמי שוב מצא עצמו מוביל את המרוץ ומישל הסתפק בלהצטרף חזרה במקום השישי בו סיים את המרוץ.

בסופו של דבר הדרמה הגדולה נשמרה עד להקפה האחרונה כשהמתחרים עברו את שלט ה LAST LAP והבינו שתיכף המרוץ מסתיים. שיירה של 5 כלי רכב התחילו את ההקפה האחרונה וכל הסדר השתנה עד המעבר בדגל השחמט. ניצן לוי שכבר הצליח לעלות למקום השלישי סיים חמישי כשלפניו כל הדרמה הושלמה. רומן זילברמן ביצע עקיפה נועזת בפניה האחרונה על איל כרמי ואף היה ביניהם מגע וקובי כהן ניצל את המלחמה ביניהם כדי לקחת קו חיצוני ומכאן היה זה מרוץ מיאוץ לדגל שחמט שבסופו של דבר קובי לוקח את המקום השלישי 0.09 שניות מרומן זילברמן ברביעי. יש לציין שכהן וזילברמן נוהגים על כלי רכב בקטגוריית GROUP N מסוג סובארו STI עם כ-300 כ"ס בקירוב.
איל דוראון הראה המון איפוק וסבלנות והצליח לבצע עקיפה יפיפייה על אייל כרמי. וכך לאחר מלחמה של 10 הקפות אייל דוראון על ה-208 RACING CUP הצליח לעשות את הלא יאמן ולנצח רכבי מרוץ עם פי שתיים כוחות סוס ממנו. אפשר לומר שליגת פיג'ו (וקבוצת לובינסקי) קיבלה הופעה מדהימה של רכביה כאשר פיג'ו וסיטרואן לוקחים את המקומות הראשון והשני בדירוג הכללי.

אין ספק שמרוצי הטורינג מספקים אקשן והתלהבות שלא נראו כמותו בספורט המוטורי הישראלי ואנחנו רק במרוץ השני מתוך סדרה של 5 מרוצים העונה. יש למה לקוות. ולאחר הסופ"ש הזה התקווה היא שיותר נהגים בעלי רכבי מרוץ יחליטו שהם מצטרפים לחגיגה המוטורית על המסלול.

אליפות PRODRIVE MDC – זמן מטרה

משמר דוד – עד 115 כ"ס

גם בקטגוריה שיש מעט כוחות סוס המתחרים עדיין עוסקים בלהוציא כל גרם של כוח מכלי הרכב שלהם והפעם מי שהצליח לעשות זאת זה אלדר שטיינר, נהג מעולה שמתחרה על פיג'ו 306 ועד היום לא הצליח לנצח מרוץ, הפעם הגיע מוכן והצליח לעשות זמן מדהים ובפעם הראשונה משה אנגלברג המתחרה הוותיק ביותר בליגה היה צריך להסתפק במקום השני. במקום השלישי אריק אהרוני על המאזדה 2.

לוזית – עד 240 כ"ס

אביאל יעקבי על המיאטה NC מנצח שוב עם זמן של 1:01.110 שניות ולאחריו מתחרה חדש השנה, בפער קטן במקומות השני והשלישי שני נהגים עם BMW E36 כאשר ראם גרוס מקדים את ציון מסיקה ב 3 מאיות השניה!!! פיליפ רוזין שסיים שני בשני המרוצים הקודמים, לא יכל להגיע, מה שנותן לאביאל יתרון אדיר במלחמה על אליפות 2019.

קטגוריות CUP – קופרה, Z370 , MCUP, SPEED-VAG

בקופרה קאפ היה זה אמיר אופיר עם זמן של 1:00.564 שלקח את המקום הראשון כשהוא מקדים את ניר אבהר ושלומי בקיש.
בקטגוריית SPEED-VAG עדי פז, שכבר מתחרה בליגה שלישית בשנים האחרונות, הצליח סוף סוף להתברג במקום הראשון – והכבוד מגיע לא רק לעדי על נהיגה מדהימה אלא גם לנותני חסות שהוא מצליח לגייס ובעיקר התמיכה שמקבל מסדנת TOP RPM שתומכים שלא מעט מתחרים בליגה.
שרון נרקיס ועופר פישר במקום השני והשלישי בהתאמה.
ב-Z קאפ אסף דמארי הצליח לרדת מדקה ועם זמן של 59.578 מנצח את הקטגוריה, אור דקלו במקום השני ומשה סיוון במקום השלישי.
הזמן המהיר ביותר בקטגוריות הקאפ שייך גם המרוץ הזה למתחרה הצעיר והמוכשר אריאל לוי, שחגג יום הולדת וקיבל מתנה מדהימה כאשר הוא עוצר את השעון בזמן המדהים של 57.921 ולוקח את מקום הראשון.

נס הרים – עד 340 כ"ס

קטגוריה צפופה ומעניינת כאשר יש סגנונות שונים של כלי רכב ונהגים מעולים ותחרותיים גם מלחמות פסיכולוגיות יום לפני הם חלק מהעניין.
מנצח הקטגוריה הפעם הוא טל שריג שנוהג על מיאטה NA טורבו שקפצה מספר קטגוריות. בכל מקרה גם הרכב וגם הנהג עשו עבודה מדהימה עם זמן מעולה של 59.406.
במקום השני אלי טייב, נוהג על 308 GTI עושה זמן מדהים ומתחיל להריח את המקום הראשון בקטגוריה שכל כך הרבה זמן מייחל לו. מור מושקוביץ, נוהג על BMW E36, שלרוב מתמודד מול ניר מי פז מוצא את עצמו במקום השלישי. הפעם הוא מצליח להקדים בעשירית שניה את ניר מיפז על המיאטה ND שפשוט לא הצליח להתחבר לכיוון הרכב על התוואי החדש. תוצאות המרוץ אומרות שכל האליפות קטגוריה נפתחת לגמרי ואנחנו צפויים לראות עוד המון שינויים במיקומים עד סוף העונה.

סדום ערד – מעל 340כ"ס

שירן ששון על ה STI עוצר את השעון על 58.764 ועולה לפודיום במקום הראשון. אורן דביר, שמוכיח פעם אחר פעם כמה הוא נהג מוכשר ממשיך להוציא את המרב מההונדה סיויק TYPE R עם זמן של 59.248 ובמקום השלישי חן לוי, גם כן על TYPE R.

נורבורגרינג – פתוחה

הקטגוריה הכי חמה ממשיכה לייצר תחרות מלהיבה וצמודה. הנהגים מתאמנים ומשתפרים, הרכבים כל הזמן משתדרגים ומקבלים תוספות כח והחסרות משקל. הכל פתוח והכל אפשרי בקטגוריה הזאת. 5 נהגים מצליחים לרדת מ 57 שניות. ובמקום השלישי, מי שניצח את הסבב הראשון, אייל דרוקמן על הפורשה 911, במקום השני ערן גומר מקבוצת TIG-MOTORSPORT מגיע לתחרות ללא הכלי התחרותי הרגיל שלו אבל עולה להתחרות במקצה אחד על הרכב של עופר קאשי. בלי אימונים ואפילו בלי מקצה מדוד מלא, ערן מצליח תוך 5 הקפות בלבד לעשות זמן מדהים של 56.276 שניות.
המנצח הגדול של היום הפעם הוא גילי קהלני, בפעם הראשונה לאחר לא מעט מרוצים שהגיע מאוד קרוב הוא מצליח להתברג למקום הראשון בקטגוריה ולקבוע את הזמן המהיר של היום. 56.111 זמן פשוט מדהים. גילי הפעם הגיע מוכן לתחרות הצמודה כשהוא נוהג על פורשה GT3RS עם צמיגי סליקס ומעלה את הרף של התחרות עוד שלב אחד למעלה.

למדידת זמנים מלאה

תוצאות מרוצים:

אליפות ישראל – 208 RACING – RACE1

1. איל דוראון – 12:07.4

2. איילי קנוביקי - +1.73

3. איתי כהן - +16.194

RACE 2

1. איל דוראון – 12:14.7

2. איתי כוהן - +10.42

3. גיל אליקים - +2.53


דירוג האליפות לאחר סבב #2

1.סופי גולן - 30

2.אייל דוראון - 30

3.אלן סדובניק -22תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:26-24.