טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
השקת אופנועי KTM לדגמי 2020


   17-08-2019, רז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:רונן טופלברג

לפני שבוע הבאנו לכם כאן ב naZZima את הבשורה של KTM לשוק אופנועי האנדורו לדגמי 2020.

לפני שבוע הבאנו לכם כאן בנזימה מאירוע ההשקה בתל אביב את הבשורה של KTM לשוק אופנועי האנדורו מודל 2020. היום, בחלקה השני של ההשקה זכינו גם לרכב על חלק מאותם תינוקות 2020. ארבעה כלים דנדשים עמדו לרשותנו במתחם הכתום שנפרש ליד תל חדיד – 250 EXC-F וגרסת סיקס דייז של ה 450 EXC-F באגף ה 4 פעימות, הבייבי החדש 150 EXC-TPI באגף ה 2 פעימות ביחד עם אחיו - ה BEST SELLER של ישראל, ה 250 EXC-TPI, בגרסת סיקס דייז.

150 EXC-TPI

המסקרן מכולם הוא כמובן ה 150 החדש שמחליף את הפנסיונר הקטן, ה 125 שפרש לגמלאות לפני 4 שנים. הכלי ששוקל 96.8 ק"ג נראה מהצד ומרגיש כשיושבים עליו, גדול בדיוק כמו אחיו הגדולים, מרווח הגחון וגובה המושב זהים ולא ברור איך קיזזו כאן 6.6 ק"ג לעומת ה 250. ברכיבה לעומת זאת, ההבדל מכה בך ישר לפנים, הוא מרגיש קליל, ההילוכים קצרצרים וכמעט בכל מצב מתאים הילוך אחד גבוה יותר מזה שהיית רוכב בו על כל כתום אחר. המנוע לא דומה באופן פעולתו ל 125, הוא גמיש ובשרני יותר למטה ולא ממש מתלהב מהחיים בסל"דים הגבוהים, מאפייני ה TPI בהחלט באים לידי ביטוי גם אצלו. המסלול עליו רכבנו היה טכני, מפותל וסלעי, מתאים מאוד ל 150 שמככב בכאלה תנאים. לא רכבתי עליו בסינגלים זורמים ומהירים או בשבילים פתוחים אבל נראה לי ששם היציבות הכיוונית ותגובות המנוע שלו יהיו חסרון לעומת הכלים הגדולים יותר – שווה בדיקה במבחן מקיף יותר.

250 EXC-TPI

ה 250 EXC TPI בהחלט מצדיק את שמו הטוב, גם בגרסת ה 2020. המנוע עבר שדרוג משמעותי עם צילינדר וראש מנוע חדשים ויחס דחיסה גבוה יותר, הניסיון שלי עם דגמי 2018 או 2019 קטן בכדי לעמוד על ההבדלים בתחושות לעומת המודל החדש אבל ללא ספק שבהשוואה לדגמים המקבילים של יצרנים אחרים יש לו את המנוע הגמיש, הידידותי והעגול מכולם – פתיחת מצערת מלאה מסל"ד ריצפה תענה בתגובה ישירה ורציפה עד למעלה. יחד עם הבולמים שעשו עבודה מצוינת על האבנים הקטנות וגם במפגש עם מדרגות סלע חדות, האופנוע נותן בסך הכל תחושה של כלי בשל ומאוזן, חזק וגמיש מספיק מצד אחד ולא מאיים או מפתיע מצד שני.

לעוד השקות

4 פעימות

בתוואי המסלול עליו רכבנו הרגשתי הכי טוב עם ה 250 EXC-F. כל המנופים יושבים במקום, הכול רך ונעים לתפעול ובזמן רכיבה הכלי מקנה תחושה שהוא מסכים לכל דבר. טיפוס בדרדרת אבנים, מעבר בול עץ, קפיצה מטה במדרגות סלע, פתיחת גז על שביל מהיר – כל אלה חולפים עוברים בלי מאמץ ובלי צורך להיות זהיר ומדויק, לא עם ידית הגז ולא במיקום הגוף. אופנוע מאוד הגיוני לתנאים שלנו ולגמרי הפייבוריט שלי בהשקה היום. גם ה 450 מגהץ ומתמודד באופן מרשים עם השטח אך בהשוואה ל 250 צריך להשקיע מאמץ פיזי לא קטן ולהיות רגיש עם המצערת, זה כלי שיתרונו הגדול יהיה בשטח פתוח ומהיר, לא סתם הוא היה הדגם הפופולרי ביותר ביוון, בראלי HELLAS האחרון.

חם בטבריה
צוהרי היום באמצע אוגוסט הוא לא המועד האידיאלי למבחן מעמיק של אף אחד מהכלים, בטח שלא ארבעה כאלה (מזל שלא עמד לרשותנו כל ליין האנדורו....) ובטח לא כאשר אופנועי המבחן עומדים לרשותם של לא מעט רוכבים סקרנים. על סמך הרכיבות הקצרות שבצעתי על שני דגמי ה 250 אני בהחלט יכול להמליץ על רכיבת מבחן לרוכבים המתכננים לשדרג לאופנוע חדש, השינויים משמעותיים ויש ממה להתרשם. על הדרך קחו סיבוב גם על ה 150, זה משהו אחר, לא דומה לכלי עליו אתם רוכבים היום, אולי תתאהבו ואולי לא, שווה לנסות.


תודה ל-FOXHEAD, יבואנית אביזרים לאופנועים על ציוד השטח למבחן, חליפה וכפפות.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:19-24.