טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מרוץ סיבולת שלישי בסדרה: האקשן מתגבר


   15-09-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:אורון גולקרוב

בסוף השבוע החולף נערך מרוץ הסיבולת השלישי בסדרה במסגרת ליגת פיג'ו.

12 צוותים בני 2 ו-3 נהגים התייצבו למירוץ הסיבולת שהתקיים ביום שישי, 13/9/19. ממירוץ למירוץ עוד ועוד משתתפים חדשים, עוד ועוד אנשים שבאים להגשים את חלום המרוצים.


המירוץ נערך במסגרת ליגת פיג'ו שמארחת את אליפות ישראל במרוצי מכוניות 208 רייסינג, את מרוצי זמן המטרה, מרוצי מכוניות "טורינג" ועכשיו גם את מרוצי הסיבולת - מירוץ בן שעתיים שנערך במסלול המרוצים בערד. לאחר מקצה אימון הגיע זמנו של מקצה הדירוג, המתח היה בשיאו: 3 צוותים נלחמו על המיקום הבכיר בזינוק, ניצן לוי ומוטי נתן בפיג'ו 206 ה"נחותה" מבחינת הנתונים הטכניים, נחמה בוגין וירון מישה, המאמן של פרודרייב בפיג'ו 208 רייסינג טורבו, מנצחת מירוץ הסיבולת הקודם, ורומן זילברמן, מלווה בחברו ונהג המרוצים ארטיום מקרוב בסובארו STI מירוץ.

מאחור היה לא פחות מעניין, חבורת נהגים במכוניות הפיג'ו 208 קאפ המשמשות את אליפות ישראל התייצבו למירוץ-בתוך-מירוץ בקטגוריית ה"קאפ" שמתאפיינת במכוניות זהות מבחינה טכנית ובצמיגי מירוץ נחותים יחסית. אורח הכבוד במירוץ זה היה לא אחר מאלון דאי, אלוף אירופה בנאסקאר, שלראשונה בחייו מתחרה במירוץ מכוניות בישראל ומגיע להתחרות בצוות של אייל דוראון, מוביל אליפות ישראל (יחד עם סופי גולן) וחגי פארן מ-SIM RACE.

לסיקור סבב 2

בסוף מקצה דירוג מותח קבעו הצוות של נחמה וירון את הזמן הטוב ביותר וזינקו מעמדת ה"פול פוזישן", מיד אחרים, בפער של כמה עשיריות בלבד התייצבה הסובארו של רומן ואת הזמן השלישי קבעו ניצן ומוטי ב-206 מירוץ. ואז הגיע הזמן לזינוק למירוץ, חגיגה אמתית על קו הזינוק, מתח בשיא. זינוק נקי ומדויק משמר את המיקום של כל הנהגים על הגריד, לרגע נראה היה אפילו שהולך להיות מירוץ "משעמם", אבל תכלס - אין כזה דבר מירוץ משעמם ולאחר כשעה של מירוץ התפתחו קרבות סוערים בין מתחרים. המכונית של אייל, אלון וחגי, פיג'ו 208 קאפ התחרתה ברמת "ראש בראש" במכונית של ניצן ומוטי המתחרה בקטגוריה חזקה יותר, המיקום התחלף ביניהם מספר פעמים והמאבקים היו עוצרי נשימה.
בינתיים הובילו נחמה וירון ב 208 טורבו את המירוץ בבטחה, עד שטעות בזמן החלפת נהגים שכללה אי עמידה בכללי ההחלפה הביאה את הקבוצה לקבלת עונש זמן הכולל מעבר ברחבת הטיפולים ועוד המתנה של 30 שניות עונשין טרום שחרור להמשך המירוץ, והכל התהפך - רומן וארטיום ירשו את ההובלה כאשר גם המכוניות של ניצן ואייל התקדמו למקומות שני ושלישי. נחמה יצאה חזרה למסלול וצמצמה כמיטב יכולתה, בהחלפה הבאה יצא לדרך ירון, נחוש ומהיר כשד והמשיך לצמצמם את הפער מהמובילים, 30 דקות לסיום המירוץ נמצאו כל 4 המכוניות המובילות במירוץ באותה הקפה כאשר מקומות 2,3,4 נמצאים במרחק של עשרות מטרים בלבד אחד מהשני. הקרב היה מרתק, 3 מכוניות נלחמות על המקום כסיום המירוץ מתקרב והולך.
חילוף אחרון בין הנהגים, רומן וארטיום מובילים בכחצי הקפה על השלישייה שאחריהם, נחמה יוצאת למסלול כמה שניות אחרי מוטי נתן כשלפני שניהם נמצא אייל דוראון ב-208 קאפ. לאחר מספר הקפות הצליחה נחמה לעקוף את מוטי והמצב אז, כ-10 דקות לסיום המירוץ היה: רומן מוביל את המירוץ בסוברו, אייל שני ונחמה שלישית. ואז הגיעה הדרמה האמתית, נחמה ואייל היו מעורבים בתאונה ביניהם כשנחמה ניסתה לעקוף את אייל, בשניות שעברו עד ששני המתחרים מתאוששים מהתאונה, עקף מוטי ועלה למקום השני, אייל התאושש ראשון מהתאונה והתמקם שלישי ואילו במכונית של נחמה נשבר מוט היגוי ומנע ממנה את המשך הנסיעה.
בהמשך התפתח קרב איתנים בין אייל ב-208 קאפ לבין מוטי ב-206 הכולל ניסיונות עקיפה והגנה ובסופו של מירוץ עבר את קו הסיום רומן במקום הראשון, מוטי במקום השני ואייל בעשיריות בודדות אחריו. מירוץ בן שעתיים הסתיים בפער של עשיריות שנייה בין מקום שני לשלישי - מטורף!

בקטגוריית מכוניות ה"קאפ" היו מאבקים ועקיפות וים של התרגשויות, נהגים שלהם זה המירוץ הראשון היו בטירוף. בסופו של מירוץ ניצחו בקטגוריה זו אייל, חגי ואלון דאי, במקום השני הגיעו איילי קנויביקי וסופי גולן, מובילת האליפות בשוויון נקודות על אייל (מהמכונית המנצחת) כשאיילי קובע את הזמן המהיר ביותר של המכונית במירוץ זה, בהקפה האחרונה.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

סיכום מיקומים:

בדירוג הכללי:
1. רומן זילברמן וארטיום מקרוב
2. ניצן לוי ומוטי נתן
3. אייל דוראון, חגי פארן ואלון דאי.

קטגוריה עד 1,600 סמ"ק ללא טורבו:
1. ניצן לוי ומוטי נתן
2. אייל, חגי ואלון.
3. גיא גיאור ואייל ויינינגר (שלו זהו המירוץ הראשון בחיים!)

קטגורית קאפ:
1. אייל, חגי ואלון
2. גיא גיאור ואייל ויינינגר
3. איילי קנויביקי וסופי גולן.

בנוסף למירוץ הסיבולת התקיימו 3 מרוצים בקטגורית "קרוס קארט". מכוניות מרתקות בעלות משקל סופר קל ומנוע אופנוע 600 סמ"ק. לאחר 3 מרוצים וקרבות מרתקים הדירוג הסופי היה:
1. יוסי דנן
2. דויד שבת
3. איגור מוזס

למדידת זמנים מלאה


בסה"כ השתתפו בסופ"ש מרוצים זה 25 נהגים והציפייה לקראת המירוץ הבא לתוספת של לפחות 2-3 מכוניות וצוותים. מירוץ הסיבולת הבא: 8-9 נובמבר 2019, כולל חידוש - מירוץ בן 3 שעות! יהיה מרתק. המירוץ הקרוב במסגרת אליפות ישראל 208 רייסינג קאפ יערך ב-27/9 במסלול מוטורסיטי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:19-24.