טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המירוץ הממושך ביותר בישראל


   07-11-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת פיג'ו - מרוץ המכוניות הארוך בתולדות ישראל יתקיים במסלול ערד.

בתחילת השנה הכריזה פרודרייב, המפיקה את ליגת פיג'ו ואליפות ישראל במרוצי מכוניות על הכוונה לקיים מרוץ סיבולת - מירוץ ארוך בו משתתפים מספר נהגים בכל קבוצה, בישראל. ההתחלה הייתה צנועה, מרוץ של שעה וחצי בלבד. תגובות מצוינות ואפילו נלהבות הביאו את פרודרייב לייצר עוד שני מרוצי סיבולת של שעתיים. ממירוץ למירוץ הגיעו יותר מתחרים ואף מספר נותני חסות הופיעו והתייצבו להשתתף בלהיט המסתמן. בסוף השבוע הקרוב יתקיים מירוץ סיבולת בן 3 שעות רצופות!

למירוץ זה רשומים 13 צוותים בני שניים עד ארבעה נהגים. הדבר המיוחד במרוצי סיבולת זה שאורך ואופי המירוץ מאתגר את הקבוצות המתחרות לתכנון וביצוע של עבודת צוות מדויקת, לא רק של הנהגים עצמם אלא גם של אנשי התמיכה מסביב, מנהל קבוצה, מנהל טכני, אחראי על רווחת הנהגים ועוד.

במרוץ הסיבולת האחרון היינו עדים למלחמת חורמה על המקום הראשון בין 4 צוותים עד הדקות האחרונות של המרוץ, כלומר: לאחר שעתיים של מירוץ עוד מצאנו מספר קבוצות הנמצאות באותה הקפה וההפרש בין המקום השני לשלישי היה בן מספר עשיריות בלבד. גם הפעם צפוי לנו מירוץ מרתק. מעבר לנוכחות של נהגים מקצועיים כמו אלון דאי, פעמיים אלוף אירופה וחגי פארן הבעלים של חברת SIMRACE ניתן לראות גם נהגים שזוהי הפעם הראשונה שלהם במרוץ. 10 נהגים חדשים יתייצבו למירוץ הקרוב, ביום שישי בצהרים, למירוץ הראשון בחייהם - הגשמת חלום אמיתית.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?


סדר היום ביום שישי הקרוב כולל תדריך נהגים מפורט, כולל דגשים לגבי המרוץ, חוקים ועוד, לאחר מכן יתבצע אימון בן שעה לנהיגה חופשית ותרגול עבודת הצוות, בצהרים ייערך מקצה מדידת הזמנים שיקבע את סדר הזינוק למירוץ. המרוץ עצמו יחל ביום שבת בבוקר, לאחר מקצה בן 20 דקות חימום (בעיקר לבדוק תקינות הרכב וכיוונונים אחרונים של הצוותים). כל כלי הרכב יעמדו על קו הזינוק ובשעה 08:25 שעון ערד יחל מרוץ בן 3 שעות!!

לכל הצופים הנלהבים שמעוניינים לראות את המרוץ, תחמה עיריית ערד מתחם עם דשא סינטטי שמשקיף על רוב המסלול, ניתן לראות ממנו את כל האקשן, כולל זה של רחבת הטיפולים והחלפות הנהגים. מומלץ להגיע עם ציליה, אוכל ומים ומסודרים לצפות בשעות של ספורט מוטורי הכי טהור ויפה שיש.

לסיקור הסבב הקודם

אליפות ישראל – זמן מטרה MDC

בבוקר יום שישי ובצהרי יום שבת יתקיים הסבב השישי והאחרון של אליפות ישראל בזמן מטרה. המרוצים צפויים להיות מותחים מכיוון שתוצאות המרוצים בשישי ושבת יקבעו מי יהיה אלוף בכל קטגוריה. יש קטגוריות "עממיות" יותר, כמו למשל קטגורית "משמר דוד" (מכוניות עד 115כ"ס) בה מתנהלת של ממש על האליפות בין אלדר שטיינר בפיג'ו 306 ומשה אנגלברג בן ה 78 (!!) בפיג'ו 106 ראלי.


גם בקטגוריה הבחירה, קטגוריות "נורבורגרינג" יש מלחמה פתוחה על האליפות כאשר לא פחות מארבעה נהגים עדיין יכולים לזכות באליפות, ערן גומר – בעלים של TIG MOTORSPORT, אייל דרוקמן עם הפורשה, גילי כהלני על ה-GT3 ודורון שימשי הבעלים של סדנת SPEED. כל מכונית מפלצת ונהגים מדהימים והם מתחרים ביום שישי בבוקר.

בנוסף יש עוד 7 קטגוריות מגוונות שניתן לבוא ולצפות במהלך יום שישי ושבת ומי שממש הולך להגשים לעצמו את החלום מוזמן להירשם להשתתפות בעונת המרוצים 2020.

ביום שבת ה-9 בנובמבר בצהרים יתקיימו מרוצי אליפות ישראל MDC בזמן מטרה ובו ישתתפו הקטגוריות הבאות:
קטגורית משמר דוד - עד 120כ"ס
קטגוריה לוזית - עד 240 כ"ס
קטגורית MCUP - קטגוריה לרכבי M בלבד.

קטגורית סדום ערד - לרכבים מעל 340 כוחות סוס.
פודיום בשעה 16:35

ניתן לצפות בלייב בתוצאות המקצים באתר PRODRIVEתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:52-24.