טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ ISDE 2019 פורטוגל יוצא לדרך


   11-11-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

היום, יום שני, ה-11.11 יוזנק מירוץ ה ISDE 2019 שיערך השנה בפורטוגל. זהו אחד המירוצים המוערכים ביותר בעולם וטובי הרוכבים מגיעים בכל שנה להתחרות ולקצור הישגים.

המרוצים נערכים בסגנון "ספיישל טסט" בקטעי מדידה מיוחדים, כשבניהם קטעי התשה קשים במיוחד. מספר קטעי המדידה יכול להגיע עד 7 קטעים ליום. במשך ימי המירוץ (6 במספר) חוצים המתחרים כ-1,300 ק"מ. 5 הימים הראשונים נערכים כמירוץ לכל דבר, בעוד היום ה-6 הוא שילוב של אנדורו יחד עם מוטוקרוס במקצים של 20 דקות עם רוכבים מאותה קטגוריה.

בתחילת כל יום מרוצים מקבל הרוכב כרטיס זמנים בו נרשמים לו זמני ההגעה הנדרשים ממנו לכל נקודת ביקורת (CP) במהלך יום המרוץ. המנצח בתום ששת ימי האירוע, הוא הרוכב שביצע את כל הקטעים המיוחדים בזמן הקצר ביותר (במצטבר וללא קנסות זמן).

טיפולים באופנוע מותרים לרוכב המתחרה בלבד. סייג להגבלה זו הוא מילוי הנוזלים: למכונאי מותר לעזור לרוכב למלא דלק, נוזל קירור ברדיאטר, נוזלי בלמים ומצמד או שמן במנוע. בדרך כלל עומד המכונאי לצד הרוכב, מגיש לו את כלי העבודה ומייעץ כיצד לפעול. עזרה פיזית לרוכב תגרור פסילתו מהמרוץ.

על מנת לשמור על רמה מסוימת של הוגנות כלפי רוכבים המוגבלים באמצעים כלכליים, מסומנים בתחילת המרוץ חלקים עיקריים באופנוע: שלדה, מנוע וגלגלים שהחלפתם אסורה במשך כל ימי המרוץ. אם חלקים אלו נשברו או התקלקלו ודורשים החלפה, אין לרוכב ברירה אלא לפרוש למעט במקרה של החלפת דוד פליטה שמותרת, אך מחייבת בדיקת רמת רעש לאחר ההחלפה.

השנה יצאו להתחרות מספר רוכבים ישראלים וביניהם רוכבי קבוצת המרוצים של KTM:

סוף סלע (16) בעל הישגים בין-לאומיים גבוהים ולמרות גילו הצעיר כבר השתתף במגוון מירוצים מהקשים והמוכרים ביותר בעולם (ארצברג רודאו, רומניאקס, סיקס דייז וכיו"ב) השנה סוף רוכב על EXC 125 בגלל הגבלות הגיל של הרישוי האירופי.

דרור כהן (38), מתחרה וותיק בעל הישגים גבוהים וניסיון במירוצים בין-לאומיים. זהו מירוץ הסיקסדייז השני לו. דרור מתחרה על אופנוע EXC 300 TPI דגם 2020.

לאתר התחרותתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:31-24.