טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופ"ש מרוצים 16/11/19 בליגת פיג'ו 208 CUP


   17-11-2019, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורון גולקרוב

קרבות מטורפים, אקשן, עקיפות וים של אדרנלין...

קרבות מטורפים, אקשן, עקיפות וים של אדרנלין היו במסלול ערד בשבת האחרונה בסבב השלישי של אליפות ישראל במרוצי מכוניות 208 רייסינג.
בוקר סתווי ביום שבת במסלול ערד, עם שמש נעימה, קידם את המתחרים ונראה היה שהכל יהיה ממש רגוע. ואז הגיעו המתחרים בצירוף שחקן חיזוק, איילי קנויביקי, שהצטרף לחלק ממרוצי האליפות ומפגי ביצועים מעולים, מה שממקם אותו כפוטנציאל של "שובר שיוויון" בין המתחרים המובילים. לאחר תדרוך קצר לכל המתחרים, יוצאים למקצה חימום שעובר בשלום וללא אירועים מיוחדים.


ואז מגיע מקצה מדידות הזמנים שקובע את סדר הזינוק למירוץ הראשון. הקרב על עמדת ה"פול פוזישן", העמדה הבכירה בזינוק למירוץ, נפתח. ראשון קובע אייל דוראון זמן "מדד", סופי גולן מצמצמת במהירות ואייל קובע זמן מהיר עוד יותר. סופי קובעת זמן איטי ב 2/10 שנייה בלבד ואז בדיוק כששניהם מתכוננים למקצה אחרון ומכריע יוצא דגל אדום בגלל הפרעה חמורה במסלול והמקצה מופסק.


ראשון מזנק אייל, אחריו סופי, איילי, שובר השיוויון שקבע זמן מצוין ומתמקם שלישי, אחריו אלן סדובניק, איתי כהן, מיכאל איציקסון, ניר מקלף וגיל אליקים, שתקלה במכונית מנעה ממנו תוצאה טובה יותר. אצל ניר נוכחנו שוב בחשיבות ההכנה המנטלית למירוץ. לפני מקצה המדידות ניגש ניר לראם ושאל מה הוא מציע לו לתקן כדי לשפר את זמני הקפת המסלול שלו. להפתעת ניר, פנה ראם רק לחלק המנטלי של הנהיגה ולא לחלק הטכני ותוצאה: שיפור של 2 שניות שלמות בזמן ההקפה של ניר, כשכל השיפור נובע מהסתכלות שונה.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

השקט שלפני הסערה - רגע לפני הזינוק למירוץ הראשון

מירוץ ראשון יוצא לדרך, אייל פורץ קדימה ושומר על יתרון לכל אורך המירוץ, איילי מצליח להצמד לסופי בתחילת המירוץ ואף לאיים על המיקום שלה אך לבסוף סופי מצליחה להתנער ממנו ולסיים שניה, אחריהם מסיימים איילי, אלן, איתי, מיכאל ניר וגיל. המירוץ השני סיפק את האקשן האמיתי של הסבב הזה - זינוק בגריד הפוך, כלומר: אייל, מנצח המירוץ הראשון מזנק אחרון, סופי לפניו וכן הלאה. זינוק מתוח, גיל אליקים, אחרון במירוץ הראשון מזנק היטב ושומר על מיקומו לאורך יותר ממחצית המירוץ, נוהג באופן רהוט ויפה ואפילו המהירים ביותר, כשכבר הגיעו אליו, לא מצליחים לעקוף.

סופי ואייל מזנקים מסוף הטור בטירוף, שניהם נלחמים על האליפות ויודעים שהמנצח בקרב הזה לוקח עמדה מאוד משמעותית במירוץ לניצחון באליפות כולה. סופי עוקפת מתחרה אחרי מתחרה ואייל מחרה – מחזיק אחריה, אחריהם מתנהלים קרבות בכל החזיתות כשאיילי קנויביקי מצליח לעקוף את איתי כהן ממש בהקפה האחרונה ואז מונף דגל השחמט ומתבררות התוצאות: ניצחון מדהים לסופי גולן, שני אייל ואחריהם איילי, איתי, גיל אליקים (שהגיע אחרון במירוץ הראשון והחזיק באופן הירואי את המירוץ השני עד קו הסיום, מיכאל, אלן וניר.

המירוץ הבא הוא מירוץ גמר העונה ובו יקבע מנצח האליפות, וכל זה קורה ב- 29/11/19.

לסיקור הסבב הקודם

למדידת זמנים מלאהתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:52-24.