טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת עבירות סבב 2 - רעמים וברקים


   30-12-2019, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: טלי אראל

תומר וולף נשלח אל הדרום בכדי להביא חוויות מהסבב השני בליגת העבירות, מזג האויר, המכשולים, האנשים והרכבים, אין פלא שהוא בטוח שביקר בכוכב אחר

ידעתי שאני לא מבין בזה כלום ולכן שמיכאל חן הזמין אותי לצפות בתחרות עבירות אקסטרים חשבתי שזו הזדמנות מצויינת ללמוד. עכשיו לאחר שצפיתי באירוע אני יודע בוודאות שאני לא מבין כלום.
אז מה היה שם בסבב השני של ליגת העבירות?
המיקום: מחצבה סמוך לשדה תימן, צמוד למוטור סיטי חצרים.
המקום: נראה כמו לקוח מכוכב אחר, מכתש עמוק וגדול עם קרקע בצבעים מיוחדים ושונים, סלעי כורכר, חול וסלעים שונים.
שפת המחצבה גודרה לאורך של כ 200 מטר לטובת עמדת צפיה לקהל.
המתחרים: גם הם נראו לי כאילו נלקחו מעולם אחר, בעולם שלנו כבר מדברים על רכבים הברידים, חשמליים, חסכוניים ואפילו כמעט אוטונומים והם חיים בעולם של הרבה בנזיו וסולר, מנועים מרובי צילינדרים עשן וריח של שמנים, לא ארומטים במיוחד.

יש לציין שמהרגע שהגעתי היה ברור שההפקה של האירוע ברמה הכי גבוהה ולקהל שיגיע תהיה חוויה שלא תשכח. יחד עם זאת מזג האויר שליווה את הצפון והמרכז במהלך סוף השבוע הלך והדרים והשמיים מרגע לרגע הפכו קודרים יותר ויותר. לבי לבי על המארגנים והמתחרים על כך שיתכן שבעוד מספר רגעים יתווסף לקור העז גם גשם וכל ההשקעה תרד לטימיון. אכן גנרל חורף לא אכזב ורגעים ספורים לפני יריית הזינוק או לדיוק הנפת הדגל על ידי נערת המרוץ, שהייתה לבושה כמעט רק בבגדי חווה, הגיע מבול מתקופת נח. למרות המטריה שהייתה ברשותי רצתי חזרה לאוטו תוך כדי רחמים עצמיים וצער כללי על מרוץ שנהרס.


כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

בעודי יושב באוטו ומסתכל מבעד לאדים שהצתברו על השימשה אני רואה עוד ועוד צופים שמגיעים ואפילו עם ילדים, עומדים בגשם השוטף בתור להיכנס למתחם. פתחתי מעט את החלון ומבעד לרעש הגשם אני שומע את קול הבס של בועז קורפל מתאר בהתלהבות את המתרחש במחצבה ורעש של מנועים צועק לשמים. מה קורה פה ?! אולי אני באמת בכוכב אחר ??
בלית ברירה פתחתי את המטריה ויצאתי מהאוטו ואכן קהל של מאות רבות עומד בגשם בבוץ על שפת המצוק, מריע ומוחה כפיים למתחרים, שמפרקים את הרכבים שלהם על הסלעים של המחצבה תוך התעלמות מוחלטת ממזג האוויר.

למטה במחצבה הבנתי את הסיבה לכך, להתמכרות של הקהל הרב, לא משנה מי בדיוק נהג, מה היה קוטר הגלגל וכמה סוסים דחפו למנוע. מהרגע שהונף דגל הזינוק ראינו אנשים שמוכנים להקריב הכל בכדי לסיים את מסלול המכשולים, גם אם זה אומר לאבד גלגל או להקפיץ את הרכב באוויר בתקווה שהנחיתה לא תסתיים כמו "חללית בראשית". כנראה זו הסיבה שהקהל בכלל לא שם לב שהגשם שוטף, אלא שהגשם רק הופך את המסלול להרבה יותר מאתגר ומעניין.

כל החוויה הלכה והתעצמה כאשר עלו על המסלול מפלצות האקסטרים. אלו כבר באמת נראו כמו רכבי חלל. אלו מוטציות עם יכולות משונות, מערכת היגוי לארבעת הגלגלים, מערכת הידראולית לשינוי גובה המרכב ובטח עוד מלא אפשרויות שאני כלל לא מכיר. כמובן שהמסלול עבור קטגוריית האקסטרים היה קשה עד בלתי אפשרי מה שרק גרם למתחרים בקטגוריה להוכיח שאין דבר העומד בפני הרצון או בפני גלגלים 37 אינטצ'.

אני לא מספיק מכיר את המתחרים בשביל לתאר בדיוק מי עקף את מי אבל בתדריך שמיכאל נתן לפני הזינוק תפס אותי משפט אחד שלו "תזכרו שאנחנו משפחה, תעזרו אחד לשני ושהנהג הטוב ינצח"
כנראה שזה הקסם שקבוצות מעיספיה, דליה, באר יעקב, תל אביב, מהדרום, מהצפון והמרכז, כולם מרגישים משפחה אחת גדולה וכנראה אין דבק חזק מזה גם למתחרים עצמם וצוותי הסיוע וזה גם מה שמושך את הקהל הרב שמגיע בכל מחיר.


לבסוף לשלושת הקטגוריות היו מנצחים, אלו שנשברו פחות והמזל והכישרון האיר להם פנים.
להלן הדירוג הסופי באליפות ישראל בעבירות אקסטרים, מחזור 2 - חצרים - 27/12/2019
קטגוריה עממי עד 33"

1. צוות אורטל דיגיטל
2. עדיאל יונה - דוקטור מורי
3. דור בורגמן - מועדון 4×4 י.מ.האתגר

קטגוריה עממי עד 37"

1. עופר ואלונה - צוות נענע גז
2. כמאל קבלאן
3. אבי דדוש - הטייסת
4. צחי ורוגי - הטיגריסים
5. דודו ויוסי - העכבישים

קטגוריית אקסטרים

1. איימן ומנהל עלו - האחים
2. רמי מסיקה - אריות השטח
3. דודי בר מואב - אריות השטח


תודות

נענע גז - פתרונות מתקדמים לרכב
שי שרותי שמירה
אאוטבק טכנולוגיות
גליצ - כיסויי גלגל בעיצוב אישי
ב.ינוביץ - חלפים ואביזרים לג'יפ
מועדון י.מ האתגר 4×4
סלע במדבר בע"מ
ל.כ. - כלים וציוד TMAX - ROHAR
פארק הרכב גבי - באר שבע
באסם גלי הינע
דודי טל חשמל
ספארקו ישראל
ג.חיון לבית ולגינה
נתנאל חומרי בנין
איציק כראדי מיחזור למען הסביבה
משרד התרבות והספורט
גתוס שיפורים לרכב
מועצה אזורית בני שמעון
ההתאחדות למכוניות וקארטינג בישראל
כל בו לבנין - גן יבנה
מוסך עדן - ראש העין
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:47-24.