טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2020 - סבב ראשון - סלע איתן


   17-02-2020, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה - שיק פוטוגרפי

135 רוכבים השתתפו במרוץ פתיחת העונה בליגת האנדורו 2020 שהתקיים ביום שישי, חגיגה של גז על חולות הנגב ותצוגה סוחפת של סוף סלע שממשיך לקבע את מיקומו בפסגת הספורט המוטורי הישראלי.

הדגל מונף והרוכבים שועטים אל מסלול בן כ-10 ק"מ, תוואי חולות, בדיונות של רמת בקע הצמודה לרמת חובב. באמפים, קפיצות, מעבר בין עצי אשלים, נחל מרוצף אבנים וחלוקי נחל, עלייה קטנה, ירידה חדה, שוב באמפים וחוזר חלילה. לא חולפות 10 דקות מרגע ההזנקה ומנגינת מנוע דו פעימתי בודד נשמעת מתקרבת במהירות, מתוך הגבעה הקטנה נורה בזינוק אווירי KTM הנושא את הספרה 47, זהו סוף סלע, שמותיר את כולם הרחק מאחור וממשיך להתעופף קדימה בטיסת קרקע אויר. הילד הזה כבר מזמן תקע יתד בסצנה המוטורית הישראלית ונראה שהשנה הוא הגיע עם פטיש 5 ק"ג ונחוש להעמיק את היתד.

יום שישי 14/02/2020, יריית הפתיחה של עונת 2020, התקיימה ברמת בקע שבנגב.
135 רוכבים, התייצבו בבוקר האירוע, במזג אויר מושלם, מצויידים למשעי ומוכנים לקרב הראשון של העונה.
מרוץ הירסקרמבל ראשון בחולות.

מקצה ילדים
לאחר השלמת ההרשמה, ניב צורי, מנהל המרוץ, מכנס את 38 הרוכבים הצעירים מקטגוריות ג'וניור מתחילים, סופר ג'וניור מקצועי וסופר ג'וניור מתחילים לתדרוך. לפניהם מסלול באורך כשתי ק"מ, עליו ירכבו למשך ארבעים דקות. רוכבי הסופר ג'וניור מקצועי ומתחילים מצויידים באופנועי 65 סמ"ק ורוכבי הג'וניור מתחילים רכובים על 85 סמ"ק.

ג'וניור מתחילים
17 משתתפים בגילאי 11-15, אופנועים עד 85 סמ"ק דו פעימתי / 150 מרובע.
הדגל מונף והילדים מזנקים קדימה, שועט בראש רן שמאי (517) שמבין שבכדי לנצח צריך להתחיל הכי חזק שאתה יכול ולאט לאט להגביר את הקצב. הוא קובע זמן שיא והיחיד שמצליח להשלים 20 הקפות של המסלול. אורי שטרק (338) במקום השני ושי אשכנזי (669) במקום השלישי, משלימים 19 הקפות.

סופר ג'וניור מקצועי
11 משתתפים, עד גיל 12, אופנועים עד 65 סמ"ק דו"פ.
יותם עוזיאל (888) ונדב ברדה (34) יוצאים קדימה ונלחמים על הפתיחה אך בחלוף ההקפה הראשונה התמונה מתבהרת כשאיתי וינברג (109) לוקח את ההובלה. הרחק מאחור יותם גרינברג (6), מתאפס על המסלול ומתחיל לצמצם פערים כשלבסוף שני האחרונים הם אלו שמצליחים להשלים 18 הקפות בקרב צמוד כשידו של וינברג על העליונה בפער של 35 שניות בלבד. במקום השלישי, דור שלישי למתחרים על המסלול, אוראן אוחנה (100), המלווה ע"י הסבא דני והדוד חיים, אושיות מפתח בספורט המוטורי הישראלי.

סופר ג'וניור מתחילים
10 רוכבים, עד גיל 12 אופנועים עד 65 סמ"ק דו"פ.
נבו בזה (47) רוכב באופן שקול וממוקד מטרה, אופנוע ההוסקוורנה שלו מתפקד יפה מאוד ומוליך אותו כל הדרך למקום הראשון בפער של הקפה אחת יותר מיתר חבריו לקטגוריה. ליאם פלח (17) נותן עבודה יפה על המסלול ומסיים במקום השני. דור שמאי מצליח להקדים את ירי קסנטיני ולזכות במקום השלישי.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

"הדגל מונף והילדים מזנקים קדימה, שועט בראש רן שמאי (517) שמבין שבכדי לנצח צריך להתחיל הכי חזק שאתה יכול ולאט לאט להגביר את הקצב. הוא קובע זמן שיא והיחיד שמצליח להשלים 20 הקפות של המסלול. "

מקצה בוגרים
אחרי מקצה הילדים, הגיע הרגע לחגיגה האמיתית. 97 רוכבים עומדים על קו הזינוק ועם הנפת הדגל של שופט המרוץ, ספי כהנוביץ, יוצאים לדרך. מסלול כבן 10 ק"מ, זמן המרוץ הוא שעתיים לקטגוריות המקצועיות ולרוכבי האקספרט, שעה וחצי לסניורים והעממית ושעה אחת עגולה לרוכבים קטגוריות המתחילים ולג'וניור המקצועי.

מקצועית E-1
תשעה רוכבים, ללא הגבלת גיל, אופנועי 125 דו"פ / 250 מרובע.
הקטגוריה שבעבר הייתה שייכת לרוכבים טקטיים בשנות העשרים לחייהם, השתנתה באופייה ומורכבת כיום מנערים בשנות העשרה, הששים אלי קרב. לאופנועים קטני הנפח והמשקל יש יתרון יחסי במסלול מסוג הזה. את תיאור הצגת הרכיבה של סוף סלע קיבלתם כבר בפתיחה והוא קוטף את המקום הראשון הכללי בפער גדול. שי ספקטור (108) שומר על מצערת פתוחה, מדגמן למצלמה ריחופים באויר ועל הדרך לוקח את המקום השני בקטגוריה והרביעי הכללי. גיל זרקו (33) מתרגל לאופנוע ה BETA החדש ומסיים שלישי לפני חברו לקבוצה גיא נורסלע. ראוי לציון גם בועז סאסי, אלוף העממית C-1 ב 2019, שמפגין רכיבה יפה ותופס מקום של כבוד בגלריית התמונות.

מקצועית E-2
שמונה רוכבים, ללא הגבלת גיל, אופנועי 250 סמ"ק דו"פ / 450 סמ"ק מרובע.
אחרי שקטף את האליפות אשתקד ב E-1, בר נוב (94), עולה כיתה. חמוש בהוסקוורנה FE450 וסגנון רכיבה בוגר, שקול ובעיקר חד ומהיר, הוא לוקח את המקום הראשון בפער של הקפה בקטגוריה ואת המקום השני הכללי. במקום השני דן מיה (1), שלא מתכוון לוותר בקלות על תואר האלוף והוא מסיים שני. במקום השלישי ירון יעקובוביץ (57) שמקדים את תומר שמש (25) ואריאל שלי (15).

מקצועית E-3
שישה רוכבים, ללא הגבלת גיל, אופנועי 300 סמ"ק דו"פ / 500 סמ"ק מרובע
יונתן לוי (22), זיו כרמי (4) ונמרוד חמו (5) מתחרים זה כנגד זה באותה הקטגוריה, השלישייה הזו יודעת לייצר אקשן באוקטן גבוהה בין אם הם מתחרים זה לצד זה או זה כנגד זה. לוי מייצג את מטורו מוטורו על גבי הBETA 300RR, כרמי נאמן לצבע הכתום עם ה KTM 300EXC וחמו חמוש בהסקי 501. היום הזה שייך לנמרוד חמו שפשוט רוכב מהר, ללא מניירות או פוזות מיוחדות, הוא פותח מצערת ונותן לבוכנה לעבוד קשה כשהוא מסיים ראשון בקטגוריה ושלישי בדירוג הכללי. לוי מסיים שני ואילו יפתח פרנקו (119) מנצל את העובדה שכרמי נתקע בהקפה השמינית ועולה על הפודיום במקום השלישי.

"אך בחלוף ההקפה הראשונה התמונה מתבהרת כשאיתי וינברג (109) לוקח את ההובלה."

אקספרט
שבעה רוכבים, מגיל 14 ומעלה, ללא הגבלת נפח מנוע
בקטגוריית האקספרט רוכבים מנוסים, מעיין סבי (44) קובע את זמן ההקפה הקצר ביותר ומנצח את הקטגוריה, אריאל דדיה (322) במקום השני ומוש כהן (217) מגיע שלישי כחצי דקה אחרי דדיה.

סניורים
14 רוכבים, מגיל 40 ומעלה, ללא הגבלת נפח מנוע.
שועל הקרבות הוותיק מתן ניר (109) חמוש באופנוע BETA 350 RR מרגיש בבית על הדיונות וקוטף את המקום הראשון עם שמונה הקפות בשעה וחצי. רונן מדיאל (125) מראה לדור ההמשך איך עושים את זה נכון ומסיים שני לפני תום קול (199).

עממית C-1
תשעה רוכבים, מגיל 14, עד 125 סמ"ק דו"פ / 250 סמ"ק מרובע.
ירין כהן (267) במקום השלישי, ארז מלמן (177) למרות שקבע את ההקפה המהירה ביותר מספתק במקום השני ואילו דור תורג'מן יכול לחייך מרמומי הפודיום לאחר פתיחה לא טובה והתאוששות מצויינת.

עממית C-2
תריסר רוכבים, ללא הגבלת גיל, עד 250 סמ"ק דו"פ / עד 450 סמ"ק מרובע.
ארד דוד (191) עומד בראש הפודיום לאחר שגבר בפער של 13 שניות על טל אבטליון (390).
ים מעוז (151) משלים גם הוא שמונה הקפות ועולה על המדרגה השלישית.

עממית E-3
11 רוכבים, ללא הגבלת גיל, אופנועי 300 סמ"ק דו"פ / 500 סמ"ק מרובע
ג'ואד אבו פרחה (995) לא מצליח לשמור על יציבות בין הקפה להקפה אך הדבר לא מונע ממנו לעומד בראש הפודיום. משה ביסמוט (218) מסיים במקום השני וסמי עותמאן (189) חותם את הפודיום.

"מתוך הגבעה הקטנה נורה בזינוק אווירי KTM הנושא את הספרה 47, זהו סוף סלע, שמותיר את כולם הרחק מאחור וממשיך לשעוט קדימה בטיסת קרקע אויר. הילד הזה כבר מזמן תקע יתד בסצנה המוטורית הישראלית ונראה שהשנה הוא הגיע עם פטיש 5 ק"ג ונחוש להרים את הרף."

מתחילים B-1
שלושה רוכבים, ללא הגבלת גיל, עד 125 סמ"ק דו"פ / 250 סמ"ק מרובע.
תנו הרבה כבוד לשירי כץ (209) הרוכבת היחידה על המסלול (בקטגוריית הבוגרים) על BETA 125, שעבדה קשה מאוד בחולות אך עמדה בגבורה במשימה וזכתה במקום השלישי. אופק רביב (271) ראשון, עילאי דמרי (140) שני.

מתחילים B-2
חמישה רוכבים, ללא הגבלת גיל, עד 250 סמ"ק דו"פ / עד 450 סמ"ק מרובע.
בהזנקת מקצה הילדים בבוקר הוא עמד כצופה בראש הגבעה ולא בדיוק ידע איך זה עובד, זו הפעם הראשון שהוא בא למרוץ, רועי כהן (521) עושה את זה כמו שכתוב בספר, באתי, ראיתי, ניצחתי, והוא מבסוט עד הגג במקום הראשון. יהונתן אופנהיים (164), חובב מוטורי מושבע קרא לחבריו בקבוצת הפייסבוק וריכז את כל הרוכבים הלא ממוסדים תחת קורת צילו במטרה לעודד עוד ועוד רוכבים להגיע.
"זה כיף לדעת שיש מקום שאתה יכול להתארגן תחת גזיבו, אני מקווה שיצטרפו אלינו עוד" אמר אופנהיים וחזר לביתו שמח עם גביע המקום השני. במקום השלישי ג'ואד עמאר.

מתחילים B-3
שישה רוכבים, ללא הגבלת גיל, אופנועי 300 סמ"ק דו"פ / 500 סמ"ק מרובע
עידו אברהם (176) מסיים במקום השלישי אחרי קובי פינטו (880). בראש הפודיום עומד בגאווה דור שלזינגר (357)

ג'וניור מקצועי
שבעה רוכבים, גילאי 11-15, עד 85 סמ"ק דו"פ / 150 סמ"ק מרובע.
כשתראו אותו מסתובב בפיטס, ייתכן כי תופתעו למראה גילו הצעיר, הוא הולך עם חולצה מכופתרת וכובע לראשו כיאה לרוכב בית מקצוען, אך ההפתעה הזו היא כאין וכאפס לרכיבה שלו על המסלול. עם אופנוע קטנטן ביחס למתחרים האחרים על המסלול, הוא נותן עבודה ולא מתרגש לרכב במלוא עוצמתו. בן אלמגור (251) מוכיח כי האליפות אשתקד היא רק עוד נקודת ציון בדרך לפסגה. מסע האליפות שלו החל כבר עכשיו. במקום השני אלון יוסף (165) ושלישי עילאי בן דהן (118)

"זו הפעם הראשון שהוא בא למרוץ, רועי כהן (521) עושה את זה כמו שכתוב בספר, באתי, ראיתי, ניצחתי, והוא מבסוט עד הגג במקום הראשון. "

תוצאות:
מקצועית E-1
1. סוף סלע - דלב מוטוספורט
2.שי ספקטור - דלב מוטוספורט, דבון צ'רי
3. גיל זרקו - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה

מקצועית E-2
1. בר נוב - עופר אבניר, אבזריון , The Ride, מזור הנדסה.
2. דן מיה - Ktm . Chmap factory .motoline . בגדי ktm
3. ירון יעקובוביץ - ה.מ ישראל בע"מ יבואנית שרקו לישראל , PUTOLINE

מקצועית E-3
1. נמרוד חמו - עופר אבניר
2. יונתן לוי - מטרו מוטור, ארנב אנרגיה
3. יפתח פרנקו - עופר אבניר , אבזריון , הוסקוורנה ישראל

סניורים
1. מתן ניר - מטרו מוטור. ארנב אנרגיה
2. רונן מדיאל - דלב מוטוספורט. פוקס אד. מוסך בן יהודה
3. תום קול - מוריס ובנותיו

"אחרי שקטף את האליפות אשתקד ב E-1, בר נוב (94), עולה כיתה. חמוש בהוסקוורנה FE450 וסגנון רכיבה בוגר, שקול ובעיקר חד ומהיר, הוא לוקח את המקום הראשון בפער של הקפה בקטגוריה ואת המקום השני הכללי."

אקספרט
1. מעין סבי - מוטופאן סוכנות ומכירה דלב
2. אריאל דדיה - STOMP. PRO-CIRCUIT. FANTIC. SMPRO. UM. YCF. מטרו מוטור. דדיה קרוס.
3. מוש כהן - דלב מוטורספורט יבואנית קטמ, אופנועית, שחר אופנועים, dji ישראל

עממית C-1
1. דור תורג'מן - מאיר הונדה ישראל/קבוצת המירוצים HRC/צמיגי מישלין/FOX HEAD/ZETA
2. ארז מלמן - ד.ל.ב. מוטוספורט
3. ירין כהן - אושיק כהן

עממית C-2

1. ארד דוד - Wingate Raceway
2. טל אבטליון - דלב מוטוספורט צאמפ פאקטורי
3. ים מעוז - ד.ל.ב מוטוספורט

עממית C-3
1. ג'ואד אבו פרחה -
2. ביסמוט משה -
3. סמי עותמאן - סדנת האלופים זיו כארמי סטודיו אלואן

"ג'ואד אבו פרחה (995) לא מצליח לשמור על יציבות בין הקפה להקפה אך הדבר לא מונע ממנו לעומד בראש הפודיום. "

מתחילים B-1
1. אופק רביב - אבא
2. עילאי דמרי - NT Project Daniel Damri
3. שירי כץ -

מתחילים B-2
1. רועי כהן
2. יהונתן אופנהיים
3. ג'ואד עמאר - ה.מ ישראל בע"מ יבואנית שרקו לישראל

מתחילים B-3
1. דור שלזינגר -
2. קובי פינטו -
3. עידו אברהם -

" שועל הקרבות הוותיק מתן ניר (109) חמוש באופנוע BETA 350 RR מרגיש בבית על הדיונות וקוטף את המקום הראשון עם שמונה הקפות בשעה וחצי. "

ג'וניור מקצועי
1. בן אלמגור - KTM IN MOTO COL GIGI Champ Factory Michelin WP Suspension Israel PutoLine Oils Israel HGS Official VHM Fox Head Israel CrossBox Lap Timing MotoSeat
2. אלון יוסף - ליגל .פוקס
3. עילאי בן דהן - metro motor

ג'וניור מתחילים
1. רן שמאי - ג.ע שרותי שדה
2. אורי שטרק -
3. שי אשכנזי - ליגל אופנועים, פוקס ישראל

סופר ג'וניור מקצועי

1. איתי וינברג - דלב
2. יותם גרינברג - מטרו מוטור-הבית לאופנועים בישראל. רועי שלומי- Dirt Bike Academy
3. אוראן אוחנה - סוכנות אוחנה / מטרו מוטור

סופר ג'וניור מתחילים
1. נבו בזה - אבא
2. ליאם פלח - 103 racing
3. דור שמאי - ג.ע שרותי שדה

לרשימת התוצאות המלאה באדיבות "תנועה מדידת זמנים"

"בראש הפודיום עומד בגאווה דור שלזינגר (357)"

תמונות מהגלריה

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.הגר 17-02-20
איזו כתבה משובחת!! קצרה ועניינית.
כיף לראות שמות ותיקים אל מול שמות חדשים.
מרוץ בוגרים מול מרוץ ילדים.
כן ירבו מרוצים בארץ הקודש!!!
2.בזיליקום 18-02-20
ברוך שובך י'נענע
3.יש הופעות לילדים החנוכה? 18-02-20
משפחת אוחנה עשיתם הסבת מקצוע?! "סבא דני והדוד חיים" ההצגה הכי טובה בעיר
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:48-24.