טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פתיחת עונת ליגת פיג'ו 2020


   18-02-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומים: אורון גולקרוב

עונת המרוצים בליגת פיג'ו 2020 – נתוני הפתיחה מרשימים ומבטיחים

הספורט המוטורי הישראלי בתנופה אדירה. שנתיים בלבד מאז השקת ליגת המרוצים של פיג'ו בחסות קבוצת לובינסקי אנו לפני פתיחת העונה השלישית של מרוצי מכוניות סדירים בישראל. השנה, 2020, יש יותר מתחרים, יותר מכוניות מירוץ (עם דומיננטיות ברורה של פיג'ו בתחום), יותר ליגות, יותר קטגוריות ויותר פרסים. סה"כ בעונת 2020 מתוכננים 17 ימי מרוצים הפרוסים בין החודשים פברואר ודצמבר.

המרוצים במסגרת ליגת פיג'ו:

אליפות מרוצי סיבולת של פרודרייב

לאחר מספר מרוצי פיילוט ב-2019 שזכו להצלחה כבירה, נפתחת עונת מרוצי הסיבולת הכוללת 5 סבבים, ב-21/2 במסלול המרוצים בערד. מרוצי הסיבולת פתוחים לכל רכבי הספורט-סלון (מכוניות סגורות - בעלות גג קשיח) והצפי הוא שבמהלך העונה יצטרפו עוד ועוד מכוניות מירוץ חדשות, הנבנות בקצב גובר בסדנאות השונות בישראל. ההערכה היא כי בסוף העונה תתיצבנה למרוצי הסיבולת מעל ל-20 מכוניות לכל מירוץ.

החידוש הבולט העונה הוא קבוצות מרוצים המתגבשות עם נותני חסות ונהגים קבועים לכל העונה, הניקוד באליפות הסיבולת ניתן לקבוצה ולא לנהגים בודדים.

אחד הצוותים החזקים הם צוות ה-208 TURBO עם נחמה בוגין, אלופת 2019 בקטגורית הטורינג הפתוחה שמתחברת עם שני נהגים צעירים ומבטיחים שבעונת 2019 השתתפו באליפות ישראל 208, איילי קנוביקי ואלן סדובניק. הם ישתתפו בקטגוריה C לרכבים עד 270 כ"ס.

הקטגוריה הכי מעניינת וגדולה היא קטגורית כלי רכב הנעה קדמית עד 1,600 סמ"ק ומוגבלת ל-140 כ"ס. הצוותים החזקים הם אייל דוראון וחגי פארן (אלוף ישראל 2019 והבעלים של SIMRACE – בהתאמה) בפיג'ו 208 קאפ, ניצן לוי ומוטי נתן בצוות SHAFT-VALVOLINE בפיג'ו 206 ודרור מזרחי ורז גבריאלי על ה-208RC.
ביום שישי בבוקר יגיעו כל הצוותים לאימונים ומדידות זמנים והמירוץ עצמו, מירוץ באורך שעתיים תמימות, יוזנק בשעה 13:00 – כולם מוזמנים, ללא תשלום, לצפות במירוץ מהאיזור הייעודי לקהל הצופה על מרבית המסלול ועל האקשן של רחבת הטיפולים.


ישראל קרוסקארט צ'אלנג'

אליפות ייחודית מאוד הנערכת בכלי המירוץ הסופר אקטרטיביים, הספידקאר והסמוג, אשר מייצרים המון אקשן על המסלול, בעונת 2019 היו רק שלושה מתחרים, פורצי דרך שייסדו את הקטגוריה והשנה אנו רשומים כבר 6 כלים למירוץ הראשון אשר מתקיים גם כן ב-21/2 במסלול המרוצים בערד.
לאחר אימונים ומדידות זמנים הם יקיימו שני מרוצים אחד אחרי השני וכל זה קורה באמצע היום כשפודיום של המרוצים מתקיים דקות בודדות לפני הזינוק למירוץ הסיבולת.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

סופ"ש מרוצים 6-7 במרץ

שבועיים בלבד אחרי מירוץ פתיחת העונה יגיע הסופ"ש השני של ליגת מרוצי פיג'ו והפעם הסבב הראשון של אליפות ישראל רייסינג קאפ 208, אליפות הטורינג הפתוחה, סבב שני של הקרוסקארט צ'אלנג' והסבב הראשון של ליגת ה-MDC – ליגת זמן מטרה המיועדת לכלים עממיים.

זה גם הזמן להזכיר לכל אילו שחולמים על מרוצי מכוניות שבישראל אפשר בקלות לקחת חלק בחגיגה על ידי הצטרפות לאחד מימי האימונים בו כל אדם (החל מגיל 14, גם ללא רישיון נהיגה) יכול לנהוג בצורה חוקית על המסלול מלווה בצוות המאמנים שלPRODRIVE המפיקה המלווה את נהגי המירוץ בליגת פיג'ו בעונת 2020.

המטרה היא להמשיך ולהגדיל את כמות המשתתפים וחווים את הספורט המוטורי, החל מימי כיף לעובדים או חברים, מתנות יום הולדת בסגנון חווייתי במיוחד של נהיגה במכוניות מירוץ שונות או אימוני וקורסי נהיגת מרוצים ברמה הגבוהה ביותר בעולם.

למי שמחפש טעימה המדמה השתתפות במירוץ, אפשרי להגיע ולהשתתף בסימולצית מירוץ שמדמה את כל האקשן של מירוץ אמיתי בתנאים מבוקרים ובטוחים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:10-24.