טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סוף שבוע מירוצים בליגת פיג'ו


   25-02-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: רביע באשא – בי"ס לצילום

עונה שלישית של ליגת פיג'ו למרוצי מכוניות יצאה לדרך בסערה

הספורט המוטורי בישראל בצמיחה משמעותית. המספרים של סצנת מרוצי המסלול היום מגלים שיש: ספורטאים חדשים, תחומים חדשים, תרבות חדשה והמון של אקשן.

עונה שלישית: לאחר דישדוש של עשרות שנים בספורט המוטורי אנו עדים לפתיחתה הסוערת של עונה שלישית ברצף של מרוצי מכוניות, עם ליגה מוסדרת ומסודרת, עם תאריכים ידועים מראש לכל שנת המרוצים, והכל בעקביות ובארגון מופתיים בניהולה שלחברת פרודרייב – השנה ליגת המרוצים של פיג'ו מכילה 5 אליפויות שונות, כולן סדירות עם לו"ז שנתי מדויק וידוע מראש.

25%: זהו האחוז המדהים של נהגי מירוץ חדשים ביום מרוצים הראשון של עונת 2020. נתון זה מראה עד כמה התחום צומח. ביום המרוצים הראשון שהתרחש ב-21/2/2020 יצאו לדרך רק שתיים מתוך חמש אליפויות במסגרת ליגת פיג'ו, כך שאנחנו צופים שבעוד שבועיים, בזמן ששאר 3 הליגות תצאנה לדרך, ילך מספר הנהגים החדשים ויגדל עוד ועוד.

17 ימי מרוצים בשנה אחת: המשמעות היא שכל חודש יש לפחות סופ"ש מרוצים אחד מתקיים במסלול מרוצים ערד או במסלול בפצאל בבקעה.

8 כלי רכב בקטגוריה: הקטגוריה הכי עמוסה היום על המסלול היא קטגוריה המוגבלת למנוע 1,600 סמ"ק ו-140 כוחות סוס. בזכות האמינות של רכבי פיג'ו לא רק שנהגים מביאים כלי רכב מהמותג, אלא כבר היום יש מעל 10 צוותים שונים שבונים רכבי פיג'ו (דגמי 206, 307, 208) כדי להגיע ולהתחרות בקטגוריה הכי צפופה בישראל. וזו רק אחת מהקטגוריות המתחרות.שתי אליפויות חדשות: לאחר מספר מרוצי פיילוט בעונת 2019 של מרוצי הקרוסקארט ומרוצי הסיבולת (מרוצים האורכים מספר שעות ברצף, כשבכל מכונית מתחרים 2-3 נהגים), התחילו שתי האליפויות את עונת 2020 ביום שישי.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

צוות 39 של PITSTOP בקטג' 208 CUP

אליפות מרוצי הסיבולת של פרודרייב:

למרוץ הראשון התייצבו 11 צוותים, הנתון המדהים הוא שמתוכם יש 8 צוותים שנרשמו לכל העונה ומתכוונים להילחם על כל נקודה באליפות, נראה היה לעין במשך כל המרוץ.

בקטגורית ה-CUP 208 היו אילו צוותים #25 ו #93 שהתחלפו בהובלה לאורך כל השעתיים ולבסוף הפרידו ביניהם 7 עשירות שניה בלבד. צוות #93 של אלוף ישראל 2019, איל דוראון, והבעלים של חברת SIMRACE, חגי פארן מלווים בצוות מסייעים שכלל את אלון, דאי פעמיים אלוף אירופה כמנהל קבוצה, אין ספק שזה עזר להם בתכנון אסטרטגיה ולמרות שהם זינקו מאחורי צוות #25, הצליחו לבצע עקיפה במהלך החלפות הנהגים ולנצח את הקטגוריה.

צוות #25, הרכב הרשמי של קבוצת פיג'ו, עם הנהגים רז גבריאלי ודרור מזרחי הצליח לשמור על הקפות מהירות לאורך כל המרוץ אבל מגע עם רכב #13 ביציאה מרחבת הטיפולים גרם לצוות לעיכוב של מספר שניות שאולי היו עוזרות להם לנצח את המירוץ. מה שבטוח שבמרוצים הארוכים אין מקום לנוח וצריך להקפיד על כל שניה ושניה במהלך כל המרוץ.
מי שניצל את המאבק ב-CUP 208 והפגינו עליונות בקטגוריה הם צוות #77 SHAFT-VALVOLINE של ניצן לוי ומוטי נתן. בזכות האנרגיות המטורפות ופיג'ו 206 הבנוי בקפידה הצליחו לשמור על יתרון לכל אורך המרוץ ואף בשלבים מסוימים לאיים בדירוג הכללי.

את הדירוג הכללי ניצחו צוות #52 של רומן זילברמן וטימון מקרוב, הניצחון לא חדש להם וגם הפעם הם ביצעו את תוכנית המרוץ שלהם בצורה מדהימה, ההצלחה הפעם היא לא רק הניצחון אלא גם קביעת זמן מהיר של 56.677 שניות במקצה מדידות הזמנים מה שאפשר להם לזנק מהמקום הראשון למרוץ ולשלוט במירוץ לכל אורכו.

דירוג סופי

1.#52 – סובארו STI – רומן זילברמן, טימון מקרוב

2.#03 – פיג'ו 206 2.0 – ירין שטרן, ארז ליבן, אורי ברגר

3.(מקום ראשון בקטג'A) פיג'ו 206RC-מס'77 – קבוצת SHAFT-VALVOLINE – ניצן לוי, מוטי נתן.

4 (מקום ראשון ב CUP 208) – פיג'ו 208RC-מס'93 - קבוצת SIMRACE – אייל דוראון, חגי פארן

5.#25 – פיג'ו 208RC – PEUGEOT SPORT ISRAEL – דרור מזרחי, רז גבריאלי

6.#39 – פיג'ו 208RC – PITSTOP-FLAT OUT RACING – ניר מיפז, עידו איסק, פיליפ רוזיןצוות SHAFT

ישראל קרוסקארט צ'אלנג'

אחרי פיילוט מוצלח בעונת 2019 – אנחנו עדים לפתיחה של עוד אליפות מרוצים מרתקת – הקרוסקארטים הם כלים מהירים מאוד, עם משקל נמוך ומנוע של אופנוע הם מגיעים למהירויות מאוד גבוהות על המסלול שלא לדבר על הצלילים שמפיקים הכלים בזמן שהם על המסלול – בהחלט מכניס את כולם לאווירת מסלול. למרוץ פתיחת העונה נרשמו 7 כלים אך עקב בעיות לוגיסטיות ותקלות טכניות התחילו את האימונים רק 5 כלים. יובל שרון נאלץ לפרוש במהלך האימונים עם תקלה טכנית וצ'יקו מוטולה, מתחרה חדש בתחום נאלץ לבצע מספר תיקונים כדי סוף סוף לעלות גם למרוצים.


בחלק הקדמי היו אילו המלחמות בין יוסי דנן ודויד שבת, זוג נהגים שפשוט נתנו הצגה על המסלול – יוסי דנן עם נהיגה מאוד רהוטה מצליח לעקוף חזרה את דויד שבת ובסופו של דבר לנצח את שני המרוצים הראשונים של העונה, אלי בשקין שזו גם כן הפעם הראשונה שמתחרה על הכלי הראה שיפור בביצועים בכל הקפה שהיה על המסלול ובמרוץ השני מצליח לעקוף את דויד שבת ולקחת את המקום השני, אין ספק שלמרוץ הבא יגיע מוכן יותר ויכוון לאיים על השליטה של יוסי דנן מקדימה. צ'יקו שאילו המרוצים הראשונים שלו סיים פעמיים במקום הרביעי כשאר גם הוא משפר זמנים בכל הקפה וכמרוץ ראשון שלו אני בטוח שהפיק המון מסקנות כדי להגיע מוכן לסבב הבא.


סבב מספר 2 יתקיים ביום שבת ה 7/3 במסלול המרוצים בערד ביחד עם אליפות ה MDC ואליפות הטורינג הפתוחה. האקשן מובטח.

לסופ"ש המרוצים של ה 6-7, הכולל את מרוצי הפתיחה של אליפות ישראל 208 רייסינג CUP ואת מרוצי הטורינג המרהיבים, ניתן להגיע ולצפות בכל המרוצים ללא עלות כניסה. יש מתחם לצופים אשר ממוקם מעל המסלול וניתן לראות את רוב חלקי המסלול ואת אזור רחבת הטיפולים.

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:52-24.