טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום סופ"ש מירוצים ליגת פיג'ו


   14-06-2020, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורון גולקרוב

סבב שני של ליגת פיג'ו - ים של אקשן

לאחר סגר ודחיות ומאבקים לפתיחת ליגת המרוצים מחדש, הגענו ליום שישי המיוחל, שישי של מרוצי מכוניות, כמו שאנחנו אוהבים.

בבוקר יום שישי, משהתחילו להגיע צוותי המרוץ למסלול בערד, היה ברור מאוד שלכולם יהיה קשה לשמור על ההנחיות ללא חיבוקים וקירבה שהישראלים כה אוהבים. כל אדם שהגיע למסלול הצהיר על בריאותו, קיבל תדריך על מיקום הצוות שלו במגרש הפתוח ועל שטיפת ידיים עם סבון בעמדות המפוזרות בשטח ההיערכות.

לעומת הזהירות הראויה ברחבת הטיפולים, על המסלול התחדש האקשן כאילו לא הייתה פגרת קורונה, להיפך - הספורטאים ניצלו את הזמן לשפר את כלי הרכב, להכין אותם כראוי ואף חלקם בילו זמן רב באימוני סימולטורים כדי לשמור ולחדד את החושים לקראת חידוש האליפות.

אליפות ישראל 208RC

הסבב השני התחיל בשוויון נקודות באליפות בין טל שריג לזוהר שמשי אך אייל דוראון לא אמר את המילה האחרונה והזכיר לשני הצעירים שהוא עדיין בתמונה, הקרב היה כה צמוד שמדידות הזמנים טרום מירוץ הפרידו 7 מאיות השנייה (!!) בין שלושתם, כלומר הפער לזמן הקפת מסלול בין מקום ראשון למקום שלישי היה 0.07 שנייה.

זוהר שמשי ניצל את היתרון הקטן כדי לנצח את המרוץ הראשון כשהאחרים צמודים אליו ומנסים לעקוף בכל דרך, ובכך סיפק ניצחון שני לעונה זו כשאייל דוראון מנצח את המרוץ השני בפער מרשים ושם את שמו ברשימת המנצחים העונה, טל שריג הגיע שני בשני המרוצים.

החידוש העונה הוא שהמנצחים במרוצים הולכים הביתה עם פרסים כספיים כך שזוהר קיבל צ'ק על סך 8,000 שקל וכך גם טל שריג (פעמיים מקום שני) וכך הלאה למתחרים נוספים. בספטמבר מתחדשת האליפות הקרב על הובלת האליפות יהיה קשוח במיוחד עם שלושה נהגים מעולים הנלחמים על האליפות.

אליפות הטורינג הפתוחה

אליפות הטורינג פתוחה לכל רכבי המרוצים הקיימים וזה תענוג לראות סוגים של רכבי מרוץ שונים על גריד אחד, החל מסיטרואן AX, שגילה עולה על גיל חלק מהמתחרים, של איל כרמי ועד ל-STI של רומן זילברמן. בכל מרוץ אנו רואים נהגי מרוצים חדשים שמגיעים להתחרות והפעם שני נהגים חדשים הצטרפו לסבב, דוד פולק ואורי כהן המתחרים על פיג'ו 208 ו-206 בהתאמה. החדשות הטובות הן שלאט לאט נבנים להם עוד צוותי מרוץ בישראל והציפיה היא לחזור מפגרת הקיץ כאשר יהיו מעל ל-15 נהגים שמזנקים למרוץ.


המנצחים הגדולים של היום הם נחמה בוגין על ה-208 טורבו שמנצחת פעמיים בקטגוריה שלה, איל דוראון שסוגר עוד שני ניצחונות בסופ"ש מרוצים לאחר מאבקים מרהיבים עם ניצן לוי וחמדה עודה שמנצח את הקטגוריה הבחירה כשהוא נוהג על האיוו X.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

דורון שמשי מנצח את הקטג' הפתוחה

אליפות הקרוסקארט הישראלי

יוסי דנן ממשיך להראות עליונות כאשר מנצח את שני המרוצים בסבב השלישי של האליפות כאשר דויד שבת, על מתלים חדשים מצמצם פערים במקום השני ואלי בשקין במקום השלישי.

אליפות ישראל זמן מטרה – MDC

האליפות חוזרת ובגדול. הספורטאים התכוננו, התאמנו והיה אפשר להרגיש את ההתרגשות באוויר לפני כל מקצה. בקטגורית משמר דוד (עד 120 כ"ס) ליאור בסט דאג לשמור על רצף ניצחונות העונה כשהוא נוהג בסוזוקי סוויפט בחסות TAROX, ובמקום השני לירון בן ארי עוד נהגת מוכשרת שלא מפחדת לעלות על המסלול ובצדק, במקצה אחרון היא מצליחה לשפר את זמניה ולהוציא את כל מה שאפשר מה פיג'ו 106 ראלי, אך זה לא הספיק כדי לנצח את בסט והיא צריכה להסתפק במקום השני המכובד.

קטגורית מנחת ערד (עד 160 כ"ס) מנצח בפעם השנייה העונה ניר הלפרין כשהוא נוהג באופל שלו.

קטגורית לוזית (עד 235 כ"ס) אחרי הצליח סוף סוף אורי אדיב עם ההונדה טייפ R לשבור את רצף הניצחונות של ניר מי יפז ולקחת ניצחון ראשון העונה.

בקטגורית "נס הרים" (עד 340 כ"ס) – היה זה טל שריג (כן אותו אחד שנלחם על אליפות ישראל 208) עם הקופרה שעצר את השעון על הזמן המנצח של 1:05.617 ואריה מור נוהג ב-Z370 של קבוצת ניסן מוטרוספורט שהגיע למקום השני ופודיום ראשון שלו העונה.

קטגורית "סדום ערד" (מעל 340 כ"ס) – שירן ששון על הסובארו STI לוקחת את המקום הראשון העונה ובכך פותח לגמרי את האליפות.

קטגוריות "נרבורגרינג" מתחלקות השנה לשני תתי קטגוריה, האחת שמורה למכוניות 'על' בה אריאל לוי נוהג בפורשה GT3RS עם זמן מדהים של 1:00.046 והקטגוריה הפתוחה בה הכל מותר זכה דורון שמשי עם זמן של 1:03.960

היופי באליפות MDC זמן מטרה הוא שכל אדם יכול להגיע ולהשתתף ברכבו שלו לאחר שהוא מוציא רישיון מרוצים ומקבל אישור על תקינות הרכב בבוקר האירוע וככה אנו עדים ליותר יותר מתחרים חדשים שמגיעים ליום מרוצים ברכבם הפרטי בעלויות נמוכות ונהנים מהופעות של מרוצי מכוניות לאורך כל היום.

למדידת זמנים מלאה

המירוצים היו צמודים

לאילו שרוצים לעקוב אחרי המרוצים הבאים לעונת 2020 מוזמנים לשריין ביומן את התאריכים הבאים, המרוץ הקרוב הוא מרוץ סיבולת בן 3 שעות שיתקיים בתחילת יולי כדי להקל על הרכבים והמתחרים הזינוק למרוץ יתקיים ביום שבת ה-11 ליולי בשעה 07:00 בבוקר, בשעה שאפילו בקיץ קצת קריר במסלול המרוצים בערד.

לתאריכי המירוצים

לסיקור הסבב ה 1תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:18-24.