טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אליפות ישראל במוטוקרוס – סבב 2 עונת 2020 - שער הניצחון


   19-06-2020, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בשמונה מתוך תשע קטגוריות העומד בראש הפודיום הוא זה שניצח בשתי המקצים. האם אפשר לחלק כבר את תארי האליפות בליגת המוטוקרוס הישראלית? או שהדרך לשער הניצחון בויינגייט רייאווי עוד מכינה לנו הפתעות. סיקור הסבב השני לעונת 2020.

הסבב השני של אליפות ישראל במוטוקרוס התקיים ביום שבת, 13/06/2020, במסלול ויינגייט רייסאווי wingate raceway.
84 רוכבים בתשע קטגוריות שונות, אשר חולקו לשני מקבצים שונים. כאשר בסדר היום העמוס בוצעה חלוקה בין מקצי קטגוריות הילדים, שהתחרו בשעות הבוקר ונהנו מהמסלול בתנאיו האופטימליים. עלו למקצי החימום / דירוג ולאחר מנוחה קצרה בין מקצה למקצה עברו לטקס הענקת הגביעים.
לאחר הפסקה קצרה של השקייה וטיפוח המסלול על ידי טרקטור, הבוגרים עלו למקצים שלהם ונתנו את ההצגה האמיתית לקהל.
מערכת מדידות הזמנים של אסף וויסבקר, מתפקדת היטב ומעדכנת און ליין. להוציא מקרה בודד של אי עדכון מצד השיפוט במקצה הילדים, המערכת דייקה ב99.7% בקריאות המשדרים לפי דבריו של וייסבקר. גם הפעם המרוץ הועבר בשידור חי ברשת, והצופים נהנו מהקריינות המקצועית של בועז קורפל שהפעם צירף אליו לשידור את רוני רגף בעמדת הפרשן, מאחר וזה נפצע באימון האחרון ולא יכל לעלות להתחרות. ירון גולדשטיין הצטרף אליהם בחלק מהשידור.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?


סופר ג'וניור מתחילים
שמונה רוכבים בקטגוריה, הגריד יורד והרוכבים יוצאים לדרך
טל עובדיה (14) על KTM 65 פותח טוב, מיד אחריו רוי ניניו (94) וירין קסנטיני (103) שניהם רוכבים על ימאהה YZ 65, אוריה אוחיון (5) כעבור חצי הקפה מצליח להתברג בין השלישיה המובילה, חוליית החוד פותחת פער וכעבור הקפה התמונה כבר ברורה, עובדיה מוביל בראש, אוחיון שני וניניו מקדים את קסנטיני.

במקצה השני, עם ההזנקה ניניו ועובדיה כידון לכידון, קסנטיני, אוחיון, אביאל ראובני (88) GK ימאהה ודור פייין (18) על KTM, בזה אחר זה. לבסוף עובדיה משלים יום מושלם ומנצח גם את הסבב הזה, אוריה אוחיון גם הוא יכול להיות מרוצה עם פעמיים במקום השני ובמקום השלישי במקצה ובסיכום הכללי, זהו קסנטיני שמקדים את פיין וניניו. נחזור ונציין את שתי הרוכבות בקטגוריה, אלינור שחר (48) רוכבת KTM 65, עדיין לא בת תשע וכבר נושאת וותק מירוצים לא מבוטל, שחר שרכבה יפה בשני המקצים נפלה לקראת סיום הסבב השני ואיבדה את מיקומה. איה ויינר (210) רוכבת על הוסקוורנה TC 50, היא המצטרפת הטרייה לליגה, ומחזיקה בשני בשני "תארים" שונים, עצם היותה בת שמונה והיא הכי צעירה על המסלול ובנוסף היא היחידה על אופנוע בנפח 50 סמ"ק על המסלול, כשיתר המתחרים רוכבים על 65 סמ"ק. איה פתחה יפה והתברגה בין ששת הרוכבים בפתיחה, אך עם הזמן, הרוכבים האחרים עקפו אותה, בעיקר בשל חוסר ההספק של האופנוע שלה, הילדה עם קור רוח מדהים על המסלול מסיימת עם חיוך גדול על הפנים.

לסיקור הסבב ה 1

סופר ג'וניר מקצועי
שמונה רוכבים על המסלול, הבולט מכולם איתי וינברג (109) KTM 65, שמנצח בקלות יחסית את שני המקצים וזוכה לעמוד שוב בראש הפודיום. יותם גרינברג (8) על YZ 65, מגיע השבוע יותר חד מבעבר, הוא מסיים את המקצה הראשון במקום השלישי ומשתפר עוד יותר במקצה השני, ובסיכום הוא על המדרגה השנייה. קרב מעניין במיוחד על המקום השלישי מסתיים בפער של נקודה זה מזה, ניצבים בסדר הפוך אביהו סיני (26) על KTM, נבו בזה (47) על הוסקוורנה ובן נהרי (7) רוכב KTM, ששמח לעמוד על המדרגה השלישית בסיכום. יום פחות טוב לשני הפודיומסטים מהמרוץ הקודם, אוראן אוחנה (100) על ימאהה ונעם ביאלי (142) הוסקוורנה, שנופל במקצה הראשון ולא עולה למשקה השני.

ג'וניור מתחילים
13 רוכבים – רוכבים על מנועי 85 סמ"ק. יהלי טל (19) על הוסקוורנה מסמן ניצחון כפול. רון רוזינביום (84) מסיים פעמיים במקום השני ויולי סובול מסיים שלישי בסיכום הניקוד לאחר שסיים שלישי וחמישי במקצים השונים, הוא מאוכזב מהכושר האישי אך בטוח בעצמו לקראת המקצה הבא.
נציין את אביב גרינברג (233) ימאהה שחולקת את המקום התשיעי בסיכום נקודות יחד עם אורי סבג (89) רוכב על קוואסאקי KX 85, צמודה מאחוריה קראל האשל (23) על ההוסקוורנה הורוד במקום העשירי, נציין כי גרינברג והאשל היו כל כך צמודות לאורך כל המירוץ, בחלק הראשון גרינברג פותחת פער ואילו בחלק השני, שהינו טכני יותר האשל יושבת לה על הזנב אך לא נראה שהיא שהיא בכלל מעוניינת לעקוף. מעיין פוקוס (749) רוכבת ימאהה מתרגלת למסלול ומסיימת במקום האחד העשר.

ג'וניור מקצועי
שמונה רוכבים על המסלול, כשגם במקצים הללו ישנו שליט בלתי מעורר והפעם זהו הרוכב בחליפת הזברה, בן אלמגור (1) רוכב KTM 85 שמככב בשני המקצים. מתנהג כמו מכונה על המסלול, קר ומדוייק ואם במקרה במקצה השני מישהו זינק לפניו, תוך חצי הקפה הוא חוזר להוביל ופותח בפער גדול. פעמיים במקום השני מסיים דודי שמואל (25) גם הוא על KTM ובמקום השלישי מעיין עוזיאל (115) רוכב על הונדה CRF 150, שמסיים רביעי ושלישי בהתאמה וזוכה לחתום את הפודיום בקטגוריה

סניורים
שישה רוכבים בקו הזינוק, מתן ניר, אלוף קטגוריות הסניורים באנדורו ובמוטוקרוס אשתקד, ישב ביציע במרוץ הקודם והבין שקשה מדי לצפות מהצד. חיש מהר התארגן על אופנוע ימאהה YZ 250X, , קצת WD בברכיים ועלה המסלול כמו שרק הוא יודע לעשות עם ניצחון כפול. שבט אלחמידי מפגין נוכחות כפולה ביום הזה, איברהים אלחמידי (62) חמוש בקאווסאקי KX 450, מסיים פעמיים במקום השני ומביא גביע לבית. יריב לוי (51) ימאהה 250, מחליף מיקומים במקצים עם עמית בן עזר (43) על אופנוע קאווסאקי KX 250, משנתון 2015 וזה האחרון עומד על המדרגה השלישית.

רוקיז
אחת הקטגוריות הכי לוהטות על המסלול, 14 רוכבים צמאי גזים על הגריד, מספקים הצגה מרהיבה לקהל. במקצה הראשון זהו ירין כהן (67) על קאווסאקי F250, שפותח ראשון רץ בקו החיצוני ולוקח את ההולשוט, משאיר את המצערת פתוחה כל הדרך בבטחה למקום הראשון במקצה. כאשר מאחריו ישנו קרב עיקש על המקום השני והשלישי. ליאור ארצי (65) ימאהה YZ 125, אכרם אלחמידי שלישי (220) קוואסקי 250. בסיום ההקפה הראשונה אלחמידי יורד לאחור, , גל אזולאי (121) ימאהה YZ 250, מתמקדם שלישי כאשר יועד זוהר אלקבץ (80) רוכב הונדה CRF 250 ובועז סאסי (310) KTM 250, יושבים עליו. בסיום ההקפה השנייה אלקבץ מצליח לסגור ולצמצם לאחר פתיחה לא מוצלחת והוא עובר לשבת על הזנב של ארצי. ההקפות חולפות, יש אקשן על המסלול, אלקבץ מועד ומפנה לסאסי את הדרך שרץ קדימה על המקום השני. אזולאי שלישי.
במקצה השני הקלפים מתערבבים, אלקבץ פותח מצויין ולוקח את ההולשוט, אך מיד לאחר בפנייה הראשונה האופנוע כבה, והוא מאבד את היתרון. סאסי מצליח לעבור את כהן בטריפל ורץ קדימה. אזולאי מתקדם למקום השני ואלקבץ מתצליח להתאושש ולעבור גם את אזולאי, מספר הקפות לאחר מכן אלקבץ עובר מקו חיצוהי לפנימי והוא לוקח את ההובלה כל הדרך אל המקום הראשון במקצה. סאסי פעמיים במקום השני עומד על המדרגה הגבוהה בפודיום, שלישי במקה זהו אופיר קייסי צמח (27) הרוכב על הוסקוורנה 85 סמ"ק, האופנוע הכי פחות חזק במקצה, אך צמח יודע לסחוט ממנו מה שרוכבים אחרים וטובים לא מצליחם להוציא מאופנוע 250, שאפו לנער שעומד בסיכום המקום השלישי.

MX 3
חמישה רוכבים במקצה של קטגוריית הביניים, אריאל שלי (15) על הוסקוורנה 450, פותח חזק ובפער, הוא מסמן לכולם שהפעם אין מקום לטעויות מאחר ובמרוץ הקודם הוא איבד את המקום לאחר אי הבנה מול שני רוכבים שעברו קטגוריה ושלי לא ידע זאת. הפעם כאמור הוא מגיע חדור מטרה ומהרגע הראשון לוקח את ההובלה ורץ כל הדרך, ללא שום איומים אל המקום הראשון. גם במקצה השני הוא לא משאיר מקום לדימיון, הוא שולט בקטגוריה ללא עוררין ועמד בגאווה בראש הפודיום. במקום השני במקצה ובכללי זהו מוטי אלקיים ( 69) רוכב על קוואסקי 250, ובמקום השלישי הכללי בן אשמי (20) על KTM 250 , שבמקצה הראשון סיים אחרון ואילו במקצה השני שיים במקום השני.

MX 2
הקטגוריה הקרבית מכולם, לפחות על המסלול. תריסר רוכבים צעירים אך מנוסים, חוד החנית של הדור הנוכחי עומדים על קו הזינוק. כולם ספורטאים בגוף ובנשמה ועם הנתן האות הם מזנקים קדימה. גיל זרקו (33) ימאהה YZ250, מחזיק בתואר אלוף הקטגוריה ולא מתכוון לוותר על התואר בקלות, גם אם היריב שלך הוא לא אחר מאשר סוף סלע (47) רוכב KTM 250. זרקו יוצא ראשון ולוקח את ההולשוט אך סלע כבר אחריו מנתח את המצב, נכנס לתוך הפנייה הראשונה מהחלק הפנימי, בלוק פס מהיר וקלאסי והוא יוצא קדימה למופע סולו. זרקו שני, כאשר גיא דוברובסקי על הזנב שלו בקרב על המקום השני, השניים הללו מעניקים לקהל הצגת מוטוקרוס איכותית כשדוברובסקי יושב חזק מאוד על זרקו, מנסה למצוא את נקודת העקיפה ואילו זרקו רוכב בצורה מחושבת, בית ספר לרכיבה הגנתית. השניים צמודים צמודים לכל אורך המרוץ, ובהקפה האחרונה הם כבר נמצאים בין סמנים אחוריים וזרקו מצליח לעבור אותם חלק יותר והתוצאה הסופית זרקו שני ודוברובסקי שלישי.

במקצה השני, דרמה גדולה בפתיחה. זרקו נורה כתותח ושוב לוקח את ההולשוט, דוברובסקי להוט אחריו, עומר רוזנבלום (26) ימאהה 250, שלישי וסלע חמישי. סלע לא יודע ולא מכיר את המיקום הזה והוא יוצא בשורת עקיפות ובמהרה מתמקם אחרי דוברובסקי, שתי הקפות מאוחר יותר דוברובסקי מצליח לפנות את זרקו ולקחת את ההובלה, בהמשך הוא עושה טעות קלה וזרקו שוב מוביל כשסלע מתיישב עליו ללא רחמים. עוד הקפה וחצי וסלע חוזר למקומו הטבעי ומשלים שני ניצחונות רצופים. זרקו מסיים פעמיים במקום השני ודוברובסקי מצליח לסיים גם הפעם במקום השלישי.

MX 1
הקטגוריה הבכירה על המסלול עדיין סובלת ממיעוט רוכבים, יחד עם זאת כל רוכב שנמצא על הסמלול הוא אוטריטה בזכות עצמו עם ניסיון עשיר על שני גלגלים בשטח. שחר בלולו (12) על קוואסקי 450, יוצא חזק ולא משאיר מקום לדימיון, זה המקצה שלו ואין להטיל בו ספק כל הדרך לדגל השחמט. בר נוב (94) על ההוסקרנה 450, מצליח לתת הצגת רכיבה מעולה ולסיים שני ואליקו אוחנה (100) על הוסקוורנה 450 מסיים שלישי. במקצה השני דן מיה (88) KTM ואריאל דדיה (22) קוואסקי 450, פותחים חזק, אך הדבר לא מפריע לבלולו לחזור ולקחת את ההובלה תוך כדי פתיחת פער קיצונית. אוחנה מסיים במקום השני ודדיה שלישי. זהו גם סדר העלייה לפודיום בסיכום הנקודות.

לרשימת התוצאות המלאה

תמונות מהגלריה

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:28-24.