טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תוכנית הביטוח הראל סוויץ' עושה מהפכה בעולם ביטוחי הרכב


   31-08-2020, מדור פרסומי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:Photo by Haidan on Unsplash

עולם הביטוח בכלל וביטוחי הרכב בפרט, לא נתפס כדינמי במיוחד. השינויים שחלו בו לאורך השנים לא היו מרחיקי לכת, באופן ששינה את מהות המוצר או את יחסי הכוחות בשוק.

מאז ומעולם נהגים נדרשו לרכוש פוליסות ביטוח שהיו בעלות מאפיינים מוגדרים וקשיחים, והפרמיה נקבעה על-ידי חברות הביטוח כנגזרת של משתנים כגון: ותק הנהג, גילו, דגם הרכב, היסטוריית תאונות ותביעות קודמות.
לכן, כשחברת הראל השיקה לפני כשנה את פוליסת ביטוח הרכב הראל סוויץ, ולראשונה הפכה את מספר הקילומטרים החודשי לגורם מכריע בעלות הפרמיה החודשית, הייתה זו לא פחות ממהפכה בתחום ביטוחי הרכב.

מהפכה של שמחה בתחום ביטוחי הרכב

דמיינו לעצמכם שני נהגים: שניהם בני אותו גיל, לשניהם אותו רכב מאותו דגם ומאותה שנת ייצור, ושניהם בעלי היסטוריה נקייה מתאונות דרכים או תביעות ביטוח. ההבדל היחיד ביניהם הוא שהראשון נוסע מדי יום מביתו בירושלים לעבודתו בתל אביב, ואילו השני עובד במרחק 10 דקות נסיעה מביתו בתוך ירושלים. האחד נוסע הרבה, השני נוסע מעט.
בעבר, שני הנהגים הללו היו משלמים בדיוק את אותו מחיר על ביטוח הרכב שלהם ואיש לא ערער על כך. כיום, זו כבר עובדה ידועה שמי שנוסע מעט יכול גם לשלם מעט עבור ביטוח הרכב שלו. פוליסות ביטוח הרכב תלויות הקילומטראז' הן שחוללו את המהפכה בתחום ביטוח הרכב. חברת הראל, שהייתה הראשונה לשווק פוליסה כזו – הראל סוויץ', הייתה הכוח החלוץ שהוביל את המהפכה. ואיזו מהפכה שמחה זו הייתה !צילום:frank mckenna on Unsplash

עושים סוויץ' בעולם ביטוחי הרכב

פוליסת הראל סוויץ' מבוססת על העיקרון שרכב שנוסע פחות נמצא גם בסיכון נמוך יותר למעורבות בתאונה. מכיוון שהסיכון נמוך, אין כל סיבה שהנהג ייאלץ לשלם עבור הביטוח מחיר זהה לזה שמשלם מי שנוסע עם רכבו עשרות קילומטרים מדי יום.
עם פוליסת הראל סוויץ', עלות הפרמיה החודשית היא נגזרת של רכיב קבוע ושל רכיב משתנה, הנקבע בהתאם למספר הקילומטרים שנסע הרכב בחודש שעבר. עם ההצטרפות לפוליסה, ברכב מותקן רכיב חכם שמנטר את הקילומטראז' שנוסע הרכב מדי חודש. בעזרת אפליקציה נוחה וידידותית, הנהג יכול לעקוב אחר היקף נסיעתו ובכל רגע נתון לדעת מה התשלום הצפוי לו בחודש הבא.
וזה לא הכול. האפליקציה החכמה של סוויץ' מאפשרת גם להציב יעד נסיעה חודשי ולוודא שעומדים בו, כדי לא לחרוג ממסגרת התשלום שהוגדרה. בנוסף, בעזרתה אפשר לשמור מסמכים חשובים (רישיונות ותעודות), לתעד תאונה, לקבל הנחיות לשעת חירום ועוד.
לסיכום, עם השקת הפוליסה, הראל הייתה החלוצה בתחום ביטוחי רכב תלויי קילומטראז'. במהרה באו בעקבותיה גם חברות ביטוח נוספות, כמו הפניקס, כלל וליברה. מכאן, הדרך למהפכה של ממש כבר היתה סלולה וקצרה: כיום נהגים שנוסעים מעט, כמו בעלי רכב שני במשפחה, חיילים, אנשי קבע או סטודנטים שנוסעים רק בסופי שבוע ועוד רבים אחרים, יודעים שיש להם אלטרנטיבה.
הם לא חייבים לרכוש פוליסת ביטוח רגילה ולשלם כמו כל נהג אחר. הם יכולים לבחור בפוליסת ביטוח רכב שבה משלמים לפי הקילומטרים שנוסעים: לבחור בהראל סוויץ'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:43-24.