טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
לתת בגאס


   04-03-2021, רז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: רונן טופלברג

מותג אופנועי גאס גאס חוזר לישראל תחת כובע הייבוא של עופר אבניר. רז הימן נשלח להשקה בכדי לעמוד על קנקנם של דגמי היצרן הוותיק שהחליף משפחה

פעם, כשהייתי ממש צעיר במקום מקרר אמרו פריג'ידר ובמקום אופנוע אמרו הונדה.
יכולנו רק לקנא באנשים שגרים במדינות נורמליות, שיכולים להיכנס לסוכנות ולקנות סוזוקי, ימאהה, הוסקוורנה או כל המצאה אחרת שהייתה קיימת באותן שנים. היום הבעיה הפוכה – מבחר היצרנים והדגמים שעומד לרשותנו כל כך גדול שממש קשה למצוא את הידיים והרגליים ולהחליט נכון על הרכש החדש.
אז כדי לבלבל אותנו עוד יותר חזר לזירה שחקן ישן/חדש – GASGAS .

לאחר לא מעט השקות וירטואליות שנערכו בתקופה האחרונה שמחתי על ההזמנה לטעום מליין הכלים, על באמת, בעצמי ולא דרך נתונים טכניים יבשים ותמונות של רוכבי על בנופי ניכר.
ההשקה נערכה במרכז השטח של אבניר במודיעין שישמש מעתה ואילך תחת קורת גג אחת, את שני האחים האוסטריים. המשחק המקדים לרכיבה עצמה הופקד בידיו של קובי גילון שפתח עם היסטוריית המותג, עבר דרך המגעים שהתנהלו על קבלת הזיכיון, המשיך עם תיאור ליין הדגמים שיוצעו ללקוחות בארץ וסיים בתיאור הפעילויות המתוכננות לרוכבים, בינהם שת"פ עם בית ספר הרכיבה פרוריידינג של כפיר לוין ומועדון לקוחות שיכלול גם הטבות שאינן סובבות דווקא את השימוש בכלי עצמו.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

אז מה גאסגאס מציעים לנו?

אנדורו –ארבעה 4 דגמים בלבד יש לגאסגאס להציע לנו וכולם עם מנועים בנפחים הנמכרים ביותר – 250 עד 350 סמ"ק.
האופנועים מתבססים בכבדות על מקביליהם ב KTM ו HUSQVARNA עם הבדלים מעטים שמטרתם להוריד את עלויות הייצור ולאפשר להציע מחיר נמוך יותר ללקוח (כ 12% פחות לעומת הוסקוורנה). ברשימת השינויים אפשר לציין את התת שלדה מאלומיניום, בולם אחורי שמתחבר לזרוע עם לינק בדומה להוסקוורנה, בולמים קדמיים ללא אפשרות כיוון לעומס קפיץ, משולשי היגוי יצוקים ולא מכורסמים, כידון NEKEN ובלמים של BRAKTEK. ברשימת האבזור חסרים מגן גחון, מגיני ידיים, בורר מפות הצתה, מאוורר ו TRACTION CONTROL (בדגמי ה 4 פעימות), אך את כל אלה אומר היבואן שיציע ללקוח במעמד הרכישה במחיר נמוך ככל האפשר.

מוטוקרוס – גלן קולדנהוף ב MXGP וג'אסטין בארשיה ב SUPERCROSS הגיעו על גבי ה MC450F מהר מאוד להישגים ש GASGAS רק יכלו לחלום עליהם. מעבר להיותם רוכבים כישרוניים במיוחד, ברור שלאופנוע הכתום בתחפושת פורים אדומה חלק גדול בכך. שלושת אופנועי המיני לילדים בנפחים 50, 65 ו 85 הם פשוט KTM או HUSQVARNA באדום, אחד לאחד. הם מגיעים בעיתוי מוצלח במיוחד, בזמן שלמתחרים חסרים במלאי אופנועי ילדים לחודשים הקרובים. הדגמים הגדולים יותר - 125, 250 ו 450 שונים במעט אך עיקר ההבדלים מסתכמים בחישורי אלומיניום חסרי מיתוג, משולשים יצוקים, תת שלדה מאלומיניום וכידון NEKEN.

טריאל – זהו התחום המזוהה ביותר עם היצרן והבונוס העיקרי מבחינה טכנולוגית שהיה לו להציע לרוכש האוסטרי. ל GASGAS וותק רב בסצנה והישגים רבים הכוללים גם אליפויות עולם. אצלנו בישראל מדובר בנישה עם מספר רוכבים הנושק לשלוש ספרות מלמטה שלבטח ישמחו על הרחבת השורות. היבואן מתכנן להנגיש את כלי ההדגמה לרוכבי האנדורו ולאפשר להם לטעום רכיבת טריאל מהי. ליין האופנועים כולל 4 דגמים בנפחים 125, 250, 280 ו 300, 2 פעימות כולם, כמובן.

מותג GASGAS יהנה ממעמד ייחודי בישראל, זהו יצרן אופנועי השטח היחיד שיכול להציע לנו גם אופנועי אנדורו, גם מוטוקרוס וגם טריאל. יחד עם זאת ובסופו של יום, עיקר הבשורה של GASGAS הוא ליין אופנועים איכותי, מוכר (למעט הטריאל), במחיר נמוך מאחיו לקונצרן ובצבע אדום. לרוכב שהחליט לרכב על אופנוע אוסטרי עומדות החל מהיום שלוש אפשרויות כאשר ההבדלים בינהן קטנים יחסית. מאחורי פערי המחירים מסתתר היגיון כלכלי והמשפט WHAT YOU PAY IS WHAT YOU GET בהחלט מתאים כאן.
נשארתם מבולבלים? זו בדיוק הייתה כוונת היצרן – תתבלבלו כאוות נפשכם כל עוד זה בין כתום, לבן ואדום.


למחירון

תודה ל-FOXHEAD, יבואנית אביזרים לאופנועים על ביגוד השטח למבחן
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:03-24.