טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ים החולות


   05-04-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:אלכס קורניצ'וק

משפ קטנוב מצליחה להרים את עוף החול שוב ושוב כנגד כל הקשיים – ויש הרבה כאלו.

להרים מרוץ ראלי רייד, בשטחים פתוחים לחלוטין שכולל, מספר של סוגי רכבים, מאופנועים קלים ועד רכבי שטח מפלצתיים, תאי שטח נרחבים ורב ממדיים, מרוץ שכולל שתי שיטות ניווט, ניווט באמצעות סיפור דרך (שזה סיפור גדול בפני עצמו) וניווט באמצעות GPS ( שזה הרבה יותר פשוט, אבל גם לזה יש חוקים שאם לא מקימים אותם המתחרים יקללו את המארגן כל הדרך) וכל זה למשך שלושה ימים שלמים למשך מאות קלומטרים.
וכל זאת קרוב ל 50 מתחרים, יותר נכון לומר קבוצות, מתחרה לא מגיע לבד, אם מדובר בכלי רכב, אז את יש נווט וצוות סיוע, אם בטרקטורון או אופנוע אז רק בתוספת צוות סיוע.
איך שלא מסתכלים על אירוע ראלי רייד בסדר גודל כזה זו חגיגה גדולה.
שטחי הכינוס מוקמו באזור אשלים והמרוץ עצמו יחלוף בשטחי אשלים, חולות שונרא, עגור וחלוצה, במצטבר יחלפו המתחרים מאות קילומטרים של חול סלעים וחול..

אז מה קטנוב בישל ? יום פרולוג – קטע יחסית קצר, שאמורים לגמוע בזמן מדוד וזאת בכדי לצבור ניקוד אבל בעיקר מיקום לקראת הזינוק לסטייג' הראשון והחשוב בראלי.
ביום הראשון וביום השני יוזנקו סטייג'ים מדודוים באורכים משתנים של עשרות קלומטרים כל אחד, בסוף כול יום מקבצים את הזמנים ומכתירים את המנצחים היומיים, כאשר המתחרה שצבר את הזמן הטוב ביותר הוא המנצח הכללי, כמובן בהתייחס לקטגוריה שבה התחרה.
בגלל שארסנל המתחרים והכלים ושיטות הניווט כל כך מגוונים, לכל מתחרה יש את הסיפור שלו ואת זווית הראיה של המרוץ.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

בגזרת הטרקטורונים היה מעניין לראות את שגיא בורשטיין הוותיק (שמפאת היותו שומר שבת השתתף רק בשני הימים הראשונים) מתמודד עם שחקן חדש, טל עציוני שהגיע רכוב על סקרמבלר 1000 שלא רואה בעיניים אף אחד ומעמיד זמנים מאוד מהירים, אבל גם דואג לפרק צמיגים, לקבל עונשים על אי סיום סטייג' ובכל זאת לצאת לסטייג' נוסף, שוב לפרק צמיג ולהמשיך כך עוד סטייג' רק בשביל לראות ששגיא כבר ממתין לו בקצה עם חיוך שאומר שניסיון שווה יותר ממהירות.

שגיא בורשטיין - הניסיון קובע

עוד הפתעה נרשמה מכיוון רוכב צעיר בן 15 רז עידן, שבפעם הראשונה שהוא מנסה לנווט עם סיפור דרך, מצליח בפרולוג להשיג תוצאה יותר מהירה מהמלך הבלתי מעורער - זיו כרמי (שגם הוא עבר בפעם הראשונה מניווט GPS לסיפור דרך ). רז מצליח לשמור לאורך כל הראלי על הקצב, לסיים ראשון בקטגוריית 150-200 סמ"ק וראשון בכללי לניווט ספר דרך, כולל החברים המנוסים עם הצוללת הצהובה שעוד נדבר עליהם. נרשמה התרגשות גדולה מההצלחה של רז.
בכלל קטגוריות האופנועים התמלאו ברוכבים מוכשרים, לא היו מובילים מובהקים, אלמנט ניווט ספר הדרך בעצם פתח את המרוץ לגמרי. גם זיו כרמי שניצח את הקטגוריה של אופנועים 350-690 סמ"ק, היה צריך הפעם להזיע קצת ואפילו לראות סטייג'ים שהוא לא מחכה בסוף לראות מי מגיע, שני אלא לראות שמישהו מחכה לו.
בקטגוריית אופנועים ניווט GPS גם היה צפוף, המהירות בניווט GPS משמעותית יותר גבוהה ולכן הזמנים מתקצרים. בועז סאסי הצעיר נתן פייט לדן מאיה, כאשר דן מצליח בכל סטייג' להגדיל בעוד מספר רגעים את ההובלה, כך שבמצטבר של שלושה ימי תחרות הפער עמד בסך הכל על 3.24 דקות. את הפודיום סגר דן גרצר שלא נשאר הרבה מאחור.

רז עידן - הפתעת המרוץ

עוד גזרה חמה הייתה בגזרת רכבי השטח הקלים, מלחמת ה –X3. כמובן שגם בקטגוריית רכבי השטח הקלים יש את נווטי סיפור הדרך ויש את נווטי ה GPS. כאמור בקטגוריית ה GPS אין כרגע מתחרים לנהג הרשמי של יבואן המאבריקים אלירן יפרח, האיש מתחרה נגד עצמו ונגד כל שאר המתחרים באשר הם על המקום הראשון הכללי.
לרוב אלירן גם ינצח, גם אם יהיו סטייג'ים שבהן אופי המסלול לא יהיה אידאלי ל X3 יהיו מספיק סטייג'ים אחרים בהם אלירן יכול לפתוח פערים ולסגור את הסיפור. השילוב של נהג מוכשר וכלי סופר מהיר הוא שילוב מנצח.
לכן, הקטגוריה של רכבי השטח הקלים שמנווטים עם סיפור דרך יותר מעניינת. שם, הצוות של רוני פישמן וכפיר נירי נלחם לאורך כל שלושת הימים מול הצוות של האחים מסעוד ועמרן טהה כאשר במהלך המרוץ ההובלה עברה מצד לצד. כאמור לבסוף האחים טהה עמדו על המדרגה הגבוהה יותר. נרשם אפילו פירגון יפה מצדו של פישמן כלפי האחים על הניצחון.
יש לציין שדרור כהן והנווט אבי פרימט שמרו על המקום השלישי במשך כל הימים כאשר בסטייג' השישי והאחרון דרור מחליט לתת ספרינט שנותן לו לסיים את המרוץ עם טעם מתוק של ניצחון בסטייג' השישי.

לעוד מירוצי ראלי רייד

האחים טהה עמדו על המדרגה

הצוללת הצהובה של רז והילל סבלה קצת מחוסר תחרותיות בקטגוריה הטבעית שלה ולכן רז החליט שהוא כמו אלירן מתחרה בכולם. הצוללת ידועה כאוספת גבעים ותארים, אספה את המקום הראשון גם מבין המאבריקים שניווט עם ספר דרך. ואם קצת צוללים לפרטים אז הצוללת הגיע במיקום גבוהה בהשוואה לקטגוריית ניווט ה GPS שזה לא פחות מדהים.

רז והלל מתחרים בכולם

כאמור, 50 צוותים זה אומר לפחות 50 סיפורים שמורכבים מהרבה סיפורי דרך קטנים וגדולים שעוד יסופרו לילדים לנכדים והנינים..
מה שחשוב שהראלי רייד חי קיים ונושם אבק.


למדידת זמנים מלאה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:00-24.