טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
כדור השלג המתגלגל


   25-03-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כבר חלף שבוע שלם מכינוס ישיבת הועד שהביא למצב הכאוס השורר בתחום הטרקטורונים, שהותיר צלקת מכוערת בפני הספורט המוטורי הישראלי. עקשנות היא מילה קשה! תקציר גלגולו של כדור שלג במדרון תלול.

נכון להיום, חודש מרץ בשנת 2009, אין עדיין חוק המאפשר קיומם של אירועי ספורט מוטורי. הנפשות הפועלות בתחום מודעות לעניין, רשויות החוק מודעות אף הן והעניינים מתנהלים על מי מנוחות בצורה כזו או אחרת. עמותות מאורגנות צצו להן ואלו אפשרו את קיום המירוצים בידיעה שרשויות החוק "מעלימות עין". הכל מתנהל כשורה כבר מעל לעשור שנים כשבאוויר מתנוסס האיום המשטרתי היוצא לפועל כשיש תלונה קונקרטית לגבי אירוע כזה או אחר.
על בסיס ההסכם הלא כתוב והלא רשמי הזה מתנהלת גם ליגת הטרקטורונים הישראלית, תחת השרביט של עמותת הטרקטורונים הישראלית. הועד הנבחר לכהן בראש העמותה הוא זה שאמור להיות האבא והאמא של הרוכבים בענף, לדאוג לקיום המירוצים ולפעול למען קידום הספורט המוטורי, תוך כדי הישענות על תקנון המקובל על כל החברים בה.

מצב הכאוס הקיים היה בר מניעה, אך מסיבה שלא נראית לעין בבירור, בחר הועד להתחבא תחת סיסמאות במקום לנסות וליישב את העניין. חילופי האשמות כבדים עוברים בין מחנה למחנה והמלחמה הגלויה מתנהלת על דפי התקשורת האלקטרונית. רגע לפני שיורדים לפרטים, הבהרה קלה – בליגת הטרקטורונים הישראלית ישנן שתי חברות גדולות המהוות את הבסיס הכלכלי לקיום המירוצים. האחת, "עופר אבניר", והשנייה, "ד.ל.ב מוטוספורט". לשני הצדדים יש חלק מכובד ביצירת הכאוס, אך הגוף האחראי הוא אחד ויחיד ואינו קשור, לפחות מבחינה טכנית/משפטית, לכל אחד מהצדדים. הגוף המדובר הוא ועד העמותה!

הליך קבלת ההחלטה
במירוץ מספר שבע נתקל מתן ניר, המגן על תואר האליפות, בכשל טכני אשר מנע ממנו להמשיך את המירוץ כסדרו. מתן ניר, פנה לשופט המירוץ, עופר כוכבא, בשאלה מה יוכל לעשות בכדי לסיים את המירוץ. כוכבא השיב: "דחוף את הטרקטורון לפיטס בדרך הקצרה ביותר". כך עשה מתן ניר, כששני הגלגלים האחוריים שלו עומדים מלכת, הוא הניף את החלק האחורי ודחף את הכלי כל הדרך אל הפיטס, מחוץ למסלול בדרך הקצרה ביותר. בשל תוואי השטח הבעייתי לא הייתה כל ברירה הגיונית לעין למתן ניר מאשר להיכנס לרחבת הטיפולים ממרכז הרחבה. בנקודה זו טמונה הטעות הקריטית. השופט הורה לדחוף את הכלי בדרך הקצרה ביותר אך לא אישר את הכניסה בניגוד לכיוון התנועה. אין ספק כי אם היה נשאל כוכבא לגבי הכניסה לפיטס מראש, היה מאשר אותה! בהמשך, לפי הוראות השופט, שסימן לו בידו להגיע לשער הסיום, יצא מתן ניר בדחיפה מהפיטס כנגד כיוון התנועה.
השופט אישר את היציאה מכיוון שהיא עוברת פחות מעשרים מטרים בתוך רחבת הטיפולים, כפי שהחליט ועד העמותה מבעוד מועד. השופט קיבל ערעור חמש דקות לאחר שמתן ניר חצה קו הסיום, ונתן עונש של 300 שניות על יציאה לא נכונה מהפיטס.

למחרת היום, הגיש רווה תבורי, מנהל קבוצת המירוצים של קאן –אם, ערעור נוסף לידי יענקלה וינברגר, יו"ר העמותה נכון לאותו היום. וינברגר בחר להגיב תוך כדי שהוא מציין את נוהלי הגשת ערעור על פי התקנון ולמעשה דוחה את הגשת הערעור. וינבגר סיכם את התגובה לתבורי: "המסקנה שלי היא: במקרה כמו שארע, יש אפשרות לרוכב להגיע לסיום ולקבל את הניקוד. זה שעופר הורה למתן לנהוג כך או אחרת לא היה משנה את התוצאה שמתן היה מגיע לסיום ומקבל ניקוד". חילופי הדברים בין השניים גם חצו את גבולות תרבות הדיון המקובלות.

לסעיף 17 ב' בתקנון יש חלק לא קטן בקבלת הערעור: "מתחרה רשאי להגיש תלונה על מתחרה אחר בתנאי שיש עדות מרשל לטענתו". בישיבה נאמר כי "כולם ראו" את המתניר דחוף את הטרקטורון כנגד כיוון התנועה. במילה "כולם" לטוב ולרע, לא נכללים השופט והמרשלים שלא היו המקום. גם בסעיף הזה ישנה הרחבה לא כתובה האומרת כי חבר ועד בעמותה משול למרשל בזמן המירוץ. אייל שטיינר, חבר ועד ומתחרה מוביל בקטגוריית הסניורים, היה זה שראה את מתן ניר דוחף את הכלי כנגד הכיוון.
אנשי ד.ל.ב. טוענים כי שטיינר היה על המסלול בזמן הזה ולא ברחבת הפיטס, כך שעדותו תלויה בספק מבחינתם.

למרות הנאמר חברי הועד החליטו שיש מקום לדון בערעור. כוכבא, המתפקד גם כחבר ועד מעבר להיותו השופט במירוץ, טוען כי אינו ידע שמתן נכנס לפיטס בניגוד לכיוון הנסיעה והחלטתו בזמן המירוץ הייתה שגויה ביסודה. למרות שישנו יסוד סביר להניח שהיה מאשר את הכניסה. לכוכבא היה את הכוח והמנדט לעמוד על כך שהוראותיו היו חדות וברורות וכוללות את הסעיף הקטנוני הנוגע בשאלה האם נשאל מבעוד מועד או לא. מאחר וכוכבא בחר לעמוד על טעותו בזמן המירוץ ולתקנה לפי רוח התקנון, הרי שהערעור קביל וההחלטה הסופית חיה ונושמת.

הספקות מתעוררות שוב כאשר כוכבא עצמו היה מנוע מהצבעה בשל היותו שופט המירוץ ודני אוחנה, שההחלטה נוגעת באופן ישיר לבנו אליקו, לקח חלק פעיל בהצבעה.

דמוקרטיה שנוייה במחלוקת
בכדי להבין לעומק את התנהלות העמותה והוועד, יש לחזור אחורה בזמן. קצת יותר מחצי שנה, עת התקיימו הבחירות לועד העמותה. בחירות דמוקרטיות לכאורה. למרות שינוי של אחוז גבוהה מהרוכבים הפעילים בליגה, הגשת המועמדות הייתה כפופה להתניות נוקובות. אם מישהו זרק לאוויר שאין אנשים, שאינם בעלי אינטרס המוכנים לקחת על עצמם את עול ניהול העמותה - טעות בידו. הגשת המועמדות לוועד העמותה, הייתה מותנית בוותק ובחברות לעמותה, למרות שישנם לא מעט אנשים העומדים בכוננות קריאה לדגל שאינם קשורים למחנה כזה או אחר. התניה זו מנעה כל אפשרות להכנסת אנשים נוספים שמעורבתם מראש הייתה מונעת אי אלו סיטואציות לא נעימות במהלך העונה החולפת.

רגע לפני הפיצוץ, הצליחו הצדדים להגיע לפשרה. אותה פשרה הייתה מקובלת בזמנו מכורח הנסיבות
אך ניתן היה להסיק כי ישנו פתח לצרות. חברי העמותה והסובבים אותה שאינם חברים בה, כבר אינם אלו שהיוו את הבסיס הראשוני. על כך היה מקום לשנות ולכופף את החוק הנוקשה, בדיוק כמו שכיפפו את החוק באשר להצטרפותם של הורי המתחרים, שכן הורשו להבחר לוועד.
בסופו של יום, ועד העמותה הנבחר היה מורכב מבעלי סוכנויות, הורי מתחרים ומתחרים בעצמם.

יום הבחירות עבר ומאוחר מדי להלין על כך.

חורים כמסננת
התקנון המשרת את כולנו עדיין נבנה טיפין אחר טיפין. לא אחת סתרו חברי הועד את החלטותיהם הקודמות. בסיכום הישיבה שנערכה בתאריך ה- 17/11/2008, נכתב בפרוטוקל בסעיף מספר תשע: "על חברי הועד חל איסור להתערב בניהול ושיפוט בתחרות, וכל בעיה שתצוץ תיפתר על ידי השופט ומנהלי התחרות."
לפיכך, אם הייתה החלטתו של כוכבא בזמן המירוץ לאחר קבלת הערעור, הרי שאין לוועד את האפשרות לשנות את ההחלטה. התשובה לכך מסתכמת בחילופי הדברים בערב הישיבה האחרונה בין דני אוחנה לבין וינברגר.
אוחנה – "מאחר וכבר התערבנו בהחלטת שיפוט במירוץ הקודם, אנחנו צריכים לעשות כך גם היום"
וינברגר – "אז עשינו טעות והיינו מטומטמים"
אוחנה - "אז אנחנו צריכים להישאר מטומטמים"

המקרה הראשון בו התערבו חברי הוועד באופן פיזי בתוצאות המירוץ, היה לאחר הסבב השישי בליגה, מקרה שהינו - אברהמי. החלטת ועד העמותה לפסול את שהינו הצעיר להמשך העונה בשל מעשה המלווה שלו ברורה. הבחירה בדחיית ההחלטה במקום גם הייתה ברורה שכן שהינו סיים את המירוץ במקום הרביעי ואין סיבה להלהיט מחדש את הרוחות הסוערות גם כך. ברגע שבחרו חברי הוועד להעניש גם את ליאור אברהמי על כך שסינן קללה מבעד לקסדתו, שלמעשה "הציתה את האש", היה עליהם להתייחס גם לאי הענישה במקרה רמי קסנטיני – הדר וינברגר, בסבב החמישי של הליגה. וינברגר הינו בנו של יענקלה, יו"ר הועד. לכאן או לכאן הדברים לא נראים טוב. הרוכבים והקהל מתחילים לעמיד ספק במדיניות קבלת החלטות של העמותה.

מקרה אדם לסרי – טל חביב, במירוץ השלישי של הליגה, הביא עימו את ההחלטה האבסורדית מכולם.
לאחר שלסרי קיבל עונש ואיבד את מקומו על מדרגות הפודיום, הוא החל להתפרע באוהל המזכירות. כשטל חביב סיים את המירוץ הוא פגע עם הטרקטורון שלו בטרקטורון של אליקו אוחנה והניף את ידו בכדי לזכות בתשומת ליבו. במבט מרחוק הדבר נראה לא טוב והתפרש כתקיפה, מפיק המירוץ שעמד במקום ההתרחשות סיפר לשופט, ברק גולדפינגר, את שראה וזה האחרון החליט שהאירוע אינו חמור כפי שנראה מרחוק והעביר את מסקנותיו לוועד העמותה.

לסרי הגיש ערעור בנוגע לקבלת ההחלטה בזמן המירוץ. כשהוועד התכנס לאחר מקרה זה, משכו הצדדים לכאן ולכאן ובסופו של דבר ההחלטה שנקבלה הזויה ביסודה. לא רק שהתעלמו ממסקנות השופט והסתמכו על עדותם של חברי הוועד, שעמדו על כך שחביב תקף את אליקו למרות שהיו לפחות 50 מטרים ממקום האירוע. לא ברור כיצד חברי הוועד הצליחו לחבר בין שני המקרים, אך התוצאה הסופית היא כשל עסקת חילופי שבויים. לסרי לא נענש וקיבל כתגובתה לטענתו: "אין הועד אחראי להחלטות שיפוט". גם חביב לא נענש. פרוטוקול הישיבה לא פורסם מעולם וטרם הגיע לידינו למרות הדרישה לכך. הפרשה נעלמה לה בין דפי ההיסטוריה ושני הצדדים בחרו להמשיך הלאה כאילו מדובר בהחלטה קבילה והגיונית.

כדור השלג נזרק
בתום ההצבעה אמרו וינברגר וצחי אשרי כי ההחלטה מנוגדת לכל ערך ספורטיבי, מתן ניר השלים את המירוץ לפי הוראות השופט והכניסה לפסיקים הקטנים הם סוג של "גניבה של אליפות". זו הדעה המייצגת גם את הלך הרוחות בד.ל.ב. כפי שכתב תומר ברעם, מנהל מותג פולריס/KTM, בבלוג האישי שלו, יומיים לפני הישיבה.
וינברגר ואשרי עזבו את הישיבה.
מאותו הרגע כדור השלג המתגלגל תפח ותפח, ועד העמותה הרים טלפון למפיקים בכדי לבדוק את הדופק, אלו הודיעו כי שכרם הוא זה שיכריע אם יפיקו את המירוץ או לא. עוד בטרם חלפה יממה והתברר למפיקי הליגה כי אין צורך בשירותיהם מאחר ונועם הימן נמצא כמחליף לתפקידם. הימן ירד מהנושא מאוחר יותר בעקבות איומים על ביטול המירוץ.
בו בזמן הוציא תומר ברעם ידיעה לעיתונות בדבר פרישת ד.ל.ב מליגת הטרקטורונים, מבלי שניסה לפנות לועד העמותה בכדי לקבל הסברים לפשר הפסילה או בכדי להגיש ערעור. מתוך טענה כי הוועד ממילא אינו מורשה בהגדרתו לעסוק בשיפוט המירוצים. ביום שישי שקדם למירוץ המתוכנן, קיימה ד.ל.ב מסיבת סיום לרוכבי הקבוצה ולחבריה.

פסטיבל ספורטיבי – האומנם?
אחרי שוינברגר ואשרי יצאו מהישיבה, יתר חברי הוועד קיבלו החלטה "אין העמותה תכנע לאיומים ותקיים את המירוץ בכל מקרה." אף אחד מהנותרים בחדר לא העלה על דעתו לפנות לאנשי ד.ל.ב., גם לאחר שקראו את הידיעה על הפרישה.
המלחמה עברה להתנהל על דפי הרשת. תגובות אישים הועלו בזה אחר זה ואף הועלתה ידיעה על קיום המירוץ בחוות פיליפ. בשישי בבוקר התברר כי ועד העמותה העתיק את מקום המירוץ לצפון והמתין עם ההודעה עד לשעות אחר הצהריים, בניגוד לפרסום המקדים שנשאר עומד כמות שהוא. אף אחד מחברי הועד לא חשב לרגע שיש כאן משהו לא תקין, אפילו אם מטעים את הציבור במכוון. גם אם יש איום באוויר על קיום המירוץ – ציבור הרוכבים והקהל הרב ניזון בצורה מוטעית.

בבוקר יום שבת הגיעו למקום האירוע מעל 25 רוכבים. שניים בעלי טרקטורוני KTM, אחד על גבי TRX וכל יתר הרוכבים על גבי טרקטורוני קאן–אם. על בסיס ההחלטה לקיים את המירוץ ויהי מה, שוב אף אחד לא עצר לחשוב על המתחרים השונים.
אנשי קאן –אם דאגו באופן אישי ליידע את כל הרוכבים, כולל גיוס של כאלו שלא אחזו בכידון בצורה תחרותית כבר שנים. כך הופתענו לא לראות נפשות פעילות בליגה שלא תלויות במחנה כזה או אחר. ישנם מתחרים פעילים בליגה שלא קיבלו הודעה על שינוי מקום המירוץ, האחים עידן המתמודדים על מקום בשלישה הראשונה של קטגוריה B, סער יצחקי במתחילים, ברק ממן ונבו לוי. האם לחברי הג'ונייר טים לא מגיע לדעת היכן מתקיים המירוץ? אם להפריד את הדר וינברגר ורז אשרי מהתמונה, אזי מן הראוי שמישהו ימצא לנכון להודיע בזמן לאלמגור הצעיר על שינוי מיקום המירוץ, ולא לצפות שמי מן אותם רוכבים יראה זאת בשעות הבוקר המוקדמות של יום שבת באתרי האינטרנט רגע לפני שהוא מעמיס את הכלי על העגלה.

עופר כוכבא, כינס את הרוכבים ונאם על גאוותו ברוכבים שהגיעו וכמה הוא שמח לקחת חלק בפעילות שלא יצאה לפעול. את אותן שאלות קטנות, הוא לא שאל את עצמו ויחד עם שאר חברי העמותה לא עשו דבר בכדי לעצור את כדור השלג המתגלגל ומגיע אל הקיר בקצה המדרון.

עדיין לא מאוחר
ייתכן כי אי קיום המירוץ, הוא המפתח להשכנת שלום.
באם יפתחו הצדדים את הדיון וישמעו זה את זה, אולי פער הגישות יתמתן ואנשים יגיעו להבנה. לפחות בכדי לסיים את הליגה.
הוועד כבר הודיע על קיום בחירות ובימים אלו אמורים לקבוע מי רשאי להגיש מועמדות. למעשה חזרנו אחורה במקום להתקדם. אפשר להתעורר מהסיוט המתמשך ולשנות את עתיד ענף הטרקטורונים בספורט המוטורי הישראלי.תגובות לכתבה
1.לא מאמין למה שאני קורה 25-03-09
ערן אני לא מאמין על מה שכתבת לגבי החילופי שבויים - אדם לסרי וטל חביב
אם זה נכון זה שערוריה!!!

אפשר לעשות סרט על העמותה הזאת
2.ספרייט 25-03-09
חייבים לעשות בחירות חדשות , הם חייבים לחוקק חוק שלא יאפר להורים של מתחרים , בעלי סוכניות , עובדי יבואנים ,להיות בוועד .(למרות שאין סיכוי כי הם לא יצביעו נג עצמם חח )
3.לעופר כוכבא 25-03-09
אתה אדם מוערך מאוד בעמותה
אך לאט לאט הולך ומתבהר שרוב האחריות על המצב האחרון שנוצר מוטלת עליך
מן הראוי שתדאג ליישב את העניין עם כמה שפחות נפגעים
4.ערן שלמה הגדול 25-03-09
יצאת על כל העולם
במקומך הייתי בורח מהארץ עכשיו :)
5.דורון קוזילביץ 25-03-09
ערן שלמה התותח , כל הכבוד על הדברים המדויקים שרשמת ויש עוד להוסיף אבל לא משנה העיקר שמתן ניר ימשיך להיות ספורטאי ושלא ישען על זה שהוא פורש מענף הטרקטורונים ועובר להתחרות עם הRZR שלו וכך חברת פולריס תצא נקי כי אין לה רוכבים , ( סליחה גל בן עמי ) בלי לפגוע בך או ברכש החדש( טל בורכוב) מבית היוצר קאן אם . אין להם יצוג הולם בסך הכל 5 רוכבים לעומת 32 ( קאן אם ) שהיו בשבת האחרונה .
6.סוג של גניבת אליפות ? 25-03-09

" חצו גבולות בתרבות דיון" יש לציין חד כיווני...

העמותה קיימת כקרוב ל 5 שנים.
תנו לה לגיטמציה ומנדת לפעול, ותכבדו את ההחלטות לטוב ולרע.
מחיר הלימוד יקר!
חולשה לברוח מאחריות ולשבש פעילות,מי שלא מכיר בעמותה שיחזיר את הגביעים.
ושלא יתהדר בנוצות של אחרים...

7.שחר מכלוף 25-03-09
ערן,כל מילה בסלע.
צריך לבנות מחדש הנהלה,שיהיו באמצע,לא קאן-אם ולא פולריס/KTM.
צוות חדש,אנשים לעניין,שידעו שהחלטה של שופט זה החלטה של שופט.
ושלא כל פלצן שמתבכיין ילך ויזמין משטרה.

אני מקווה מאוד שיסדרו את כל הבלאגן שנוצר.
8.יש 25-03-09
מתחרה/אבא של מתחרה/יבואן/מכונאי וכל בעל תפקיד אחר לא יכול לשבת בוועד !
9.ל8 25-03-09
אז לך תמצא פראייר אחר שיישב שם (סליחה עופר)
10.ל-9 25-03-09
אני לא חבר עמותה, אבל אם זה המצב אני אכנס לוועד בשמחה
תפתחו את הבחירות לכולם ותראו אותי ועוד חמישה אנשים לפחות שאני מכיר באים בכיף
ובלי אינטרסים! אני לא מתחרה ובגלל זה אני לא רוצה להכנס לחברות בעמותה שלא תועיל לי בכלום ורק תחלק את הקנסות במקרה של תביעה
11.דעת מיעוט 25-03-09
הכי עצוב בסיפור שמי שסובל מהמילחמה בין מתן ניר ואליקו מצד אחד לעימות בין טריפ לרז גל מצד שני וכמובן בל נישכח את עופר אבניר אל מול דלב זה הספורטאים האמיתיים אלו שבאמת אוהבים את הספורט היפה הזה אלו שמיתאמנים כל השבוע וכל מה שמעניין אותם זה ספורט לשמו הם לא מרויחים ממכירה לא מתיקונים נהפוכו מיותר לציין וכולנו יודעים באיזה קושי אנו ניתקלים במיוחד בימים אלו לתחזק את הכלים ובסוף לאחר שעשינו זאת אנחנו נופלים במילחמות כבוד מטופשות בין אינטרסנטים שכל כך טיפשים שלא רואים שחם חותכים עים המשור בצד הלא נכון של הענף חבורה שמרשה לעצמה ברוב חוצפתה לקלקל את ההנאה שלנו למען כבודם למען פרנסתם אנו משמשמים כאן מבחינתם כניצבים מעניין עד מתי ...?
12.רוניר 25-03-09
כמה מכם באמת יודעים שסאגת השבועיים האחרונים היא מילחמת סוכנויות עקובה מדם בין סוכנות רז גל לבין סוכנות טריפ טרקטורונים אשר נובעת מהטמעות של רז גל התשלום זה ליגת הטרקטורונים על כל המישתמע מכך הרי למען התחרות העיסקית הכל מותר
13.ל10 25-03-09
אם זה כל כך חשוב לך ויש לך את הזמן, מרץ, כסף, עצבים (כי מה שלא תעשה לא יהיה טוב בשביל ציבור הרוכבים כפויי הטובה), אני מציע שתשלם דמי חברות חד פעמיים לעמותה ותגיש מועמדות, אתה וחמשת חבריך.
14.ל 11 25-03-09
כל מילה בסלע
15.תיקון קל 25-03-09
כשטל חביב סיים את המירוץ הוא פגע עם הטרקטורון שלו בטרקטורון של אליקו אוחנה והניף את ידו בכדי לזכות בתשומת ליבו. ===>"והטיח לעבר אליקו שהוא לא ספורטיבי"<=====
16.gostrider 25-03-09
למי אכפת מהתחרויות המטופשות האלה זה כבר איבד את כל הטעם של הרכיבה..
כולכם פה עסוקים במי רב עם מי ולמה ומה עושים ,עדיף לכם לא להתעסק בתחרויות של טרקטורונים לכו לנסוע מחוץ לבית תעשו סיבוב תהנו ותחזרו מבטיח לכם שזה יהיה הרבה יותר מהנה מללכת לתחרות של חובבנים שגם ככה כל התוצאות כבר ידועות מראש.!
17.ערן ערן 25-03-09
כל כך חוסר דיוק והפרחות מצידך .
לפי מה ולמה אתה רושם את כל מה שאתה רושם ? לפי שמועות ? לפי מה.?
מאייפה אתה יודע שהאחים עידן לא ידעו על המירוץ אני אישית שמעתי חבר שמודיע לאיציק ממוסך המגרש שהמירוץ יערך בצפון עוד בחמישי בלילה ועד לשישי בבוקר אחד מהאחים עידן חלה בטיול לחו"ל וזה מנע ממנו להתחרות ...תבדוק אותי.

אל תשכח כשיש איום על קיום המירוץ מצד של אנשים חד צדדים ואינטרסנטים אז הצד השני מנסה את כל ה"שיטות" כדאי שאכן האירוע יתקיים בלי הלשנות של אף אחד ומנסה ל"הטעות" את האויב.
ממש לא נהנתי לקרוא כתבה חד צדדית שלא מספרת את הסיפור מאחורי כל דוגמא שנתת .

סה"כ דעתי .
18.אחד שיודע 26-03-09
ל-17 למה אתה משקר , אחד מהאחים עידן היה עם אישתו באזור המרוץ ביום שבת .
19.... 26-03-09
עוד הרבה דברים מאוד לא מדוייקים בכתבה אבל לא נהיה קטנוניים - הרעיון הכללי הובן והוא סה"כ נכון...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:58-24.