טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תן גאס גאס


   20-07-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:שמוליק פאוסט

מבחן גאס גאס EC 250

גלוי נאות - מה שתקראו כאן (למעט פרטים טכנים) אלו תחושות הרוכב בלבד.
למה חשוב לי הגילוי הנאות ? כי אני מדבר מתחושות שלי ולא מתיימר לייצג עבודת בדיקה של מכון תקנים. מה גם, שמדובר באופנוע שברובו מבוסס על אופנוע אחר בצבע אחר. יתכן ומה שאכתוב לא בהכרח יסתדר מתמטית לחובבי הדיוקים.
עופר אבניר מייבאת את מותג גאס גאס הספרדי לשעבר והחצי אוסטרי בהווה. גאס גאס נרכשה ע"י KTM שאגב, הם הבעלים של הווסקוורנה והוסברג לשעבר.למה אני מציין את העובדות הללו ? פשוט כי הגאס גאס 250 דו"פ שעליו רכבתי הוא שילוב של חלקים וטכנולוגיות של הוסקוורנה ו KTM. אני לא אתחיל ברשימת מכולת של המכלולים ומאיזה מותג הם נלקחו. אבל, בגדול הדברים החשובים מבחינתי הם, המנוע שנלקח מ- KTM, בולמים WP שמותקנים גם ב KTM וגם בהוסקוורנה, וכמובן בולם אחורי עם לינק ולא PDS, שזה פרט חשוב שמשפיע על האופי של הגאס גאס.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?שאר המפרט הטכני קצת פחות מעניין אותי.. למה ? לא יודע. לא מעניין אותי שהזנב של השילדה מאלומניום, מצדי שיהיה מפרוות שועל.

בהרגשה שלי, ברכיבה באיזור מודיעין בואכה יער בן שמן, הגאס גאס זרם ברכות ממכרת. מן רכות וקלילות של הפרונט, חשבתי שרכות זה אחלה זה נעים מגהץ.. אבל מה יקרה אם נלחץ קצת יותר ? אולי הרכות תתפתח לספוגיות כזו שתגרום לפרונט להימרח לתוך האבנים והסלעים. אז התשובה היא כן. רכות זה אחלה אבל אם לוחצים אז מאבדים פידבק חשוב. בכלל כיוון בולמי פרונט זה כמו קפה, כל אחד אוהב אחרת את הקפה שלו. ושלא ישנו לא את כמות המים, הטמפרטורה,הקפה,החלב.... אחרת זה לשפוך ותעשה חדש. מה גם שבולמי ה WP מגיעים כסטנדרט, ואין מה לצפות מהם להיות יותר מבולמים טובים והם אכן טובים. אפשר לכתוב אין סוף מילים על בולמים וכיוונים, בשורה תחתונה בקשר לגאס גאס ובולמי ה .WP שלו, נראה שיש איזון טוב בין הבולמים למשקל והאיזון של האופנוע ככול שמדובר ברכיבה בקצב טוב אך לא אגרסיבי מידי.

עוד דבר מהותי זה המידות של הגאס גאס. למרות שהמידות דיי זהות לאחים האוסטרים, הגאס גאס הרגיש לי קצת יותר קטן וכאילו עמדתי ממש על הפרונט. שוב זו כנראה הרגשה. אבל התוצאה הייתה תחושה של שליטה טובה והתנהגות פחות מאיימת מצד האופנוע. זה דבר סופר חשוב ביחסים בין הרוכב ואופנוע. עכשיו אני יכול ביתר קלות להבין איך טדי בלזויאק (מקווה שכתבתי את השם שלו. נכון.. שלא יפגע) הרוכב הרישמי של המותג נותן תוצאות מצויינות. איך בקטעים הטכנים והקשים של ה HARDENDURO הוא עף ונותן פייט לכל הרוכבים בעשיריה הראשונה.

הגאס גאס זרם לי טוב במקומות הצפופים ופירגן לי בטעויות של בחירת קו לא נכון. הרגשתי שאני יכול לסמוך עליו שלא יפתיע אותי בזריקה של הפרונט למקומות לא רצויים. סך הכל הרכיבה הייתה קלילה, זורמת ולא מעייפת. קשה לי להעריך האם הקצב היה איטי ורק הרגיש מהיר... אבל מה זה משנה, אם הרכיבה מהנה ויש שותף נעים לדרך אז הכל טוב.
בקטע הסופר טכני, כזה שממש מטפסים סלע או מדרגה ממצב של עמידה. הגאס גאס קל ויציב ובעיקר לא מרגיש מאיים. זה אולי בגלל שיש לו בדם קצת גנים של אופנוע טרייל. קל להניף גלגל ולהקפיץ את האופנוע מעל המדרגה. המנוע 250 מגיב טוב והכוח בטורים הנמוכים לא מתפרץ ונשלט בנוחות ע"י הקלאץ'.


מרוב שהתמקדתי בקטעים איטיים טכנים וסינגלים זורמים כבר חשבתי ששבילים מהירים הם מחוץ לתחום שלו. לקח לי זמן למצוא את השביל שיאפשר לי ללחוץ ולתת לשסתום להיפתח. אבל שמצאתי כזה וסחטתי את הגז, אז יצא כל הגזגז... המנוע העיף הטיס את הגאס גאס כאילו היה ללא משקל. מנוע ה 250 ממש אהב את הטורים של הלמעלה. הכוח זורם עגול וממושך והפתיחה של השסתום רק הוסיפה עוד דובדבן לקצפת. גם המהירות הסופית שנרשמה הייתה מעל ומעבר לכל צורך בשוטף.

אז מה הסיפור פה ? כן, יש דיבור שהגאס גאס הוא KTM בצבע אדום.. אבל לי הוא לא הרגיש כזה. לי הוא הרגיש שילוב של הוסקוורנה – בעיקר בגלל ההתנהגות של המתלה האחורי, הרכות הכללית והכוח המתפרץ כמו של ה KTM. אבל ב over all הוא מרגיש כלי מאוד מזמין מפנק וסלחן, לכן אם אני רוצה לחשוב על רוכב של סופי שבוע שבעיקר מחפש סינגלים סטייל אנדורו עם רצון להתאתגר בטכני ובטיפוסים אז הגאס גאס יכול להיות שותף מצויין.

לסיכום: בצד החוויתי יש כאן שחקן אנדורו טהור, עם גנים מערבים תיכוניים בשילוב שטרודל אוסטרי. בצד עלויות הרכישה, יש כאן חבילה שכנראה בזכות ויתור על מספר חלקים ממותגים ויקרים המחיר הסופי, 59,900 שח, אטרקטיבי יותר מהאחים בעלי העיניים הכחולות והשיער הבלונדיני.

למפרט טכני
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:58-24.