טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
השקת דגמי אופנועי הוסקוורנה 2022


   28-07-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:ערן שלמה

משפחת האצולה האוסטרית עמדה על שטיחים כחולים זקופים, יפים ומתוחים בצל עצי האורן ביער המגינים. הדבר היחיד שהאפיל על האידיליה היה החום ואחוזי הלחות.

אבל מי אנחנו שנהיה קטנונים אל מול האופציה לרכוב בבוקר אחד על שישה דגמי הוסקוורנה דנדשים 2022. החל מדו"פ 150 סמ"ק דרך ה 250 וה 300 עבור ל מרובעים 250 ה- 350 וה-450. מדהים לא ?
שחר עמרמי נתן סקירה מהירה על הדגמים וציין את ההתאמות במכלולי הבלמים ושיפורים קלים שנעשו בדגמים ה 2022, בנוסף אבניר פינקה את כל הדגמים בחבילת מיגון ואגזוז FMF ככה -בשביל הכיף.
כך יצא שבשמונה בבוקר, אני רק צריך לבחור על איזה אופנוע אני יכול להניח את הישבן. ההיגיון אמר לי להתחיל בצנום שבחבורה ולעלות בנפח במשקל ובכוחות. אני עולה על ה TE150i וישר מטפס לתוך הסינגל ה TE150i מרגיש קליל ונעים, גיר קצר קלאץ' חלק כמו מים, שילדה יציבה ותחושה של סייח אצילי ששמח לדהור ולקפץ. ברכיבה שמשלבת טכני וזרימה. צריך לערבב את ההילוכים לשמירת הילוך מתאים, ולעבוד עם הקלאץ' לשמירה על זמינות הכוח לכל צרה שלא תבוא. הרכיבות היו קצרות ולהתרשמות בלבד, אבל ברור שמדובר כאן באופנוע מושלם. רק שנשאלת השאלה למי הוא מושלם ? לדעתי במשפט אחד – למי שאוהב אופנועים קלילים, סינגלים זה החומר המועדף עליו וכאלה שלא מחפשים להתחבא מאחורי מנועים סלחניים. (יצא לי יותר ממשפט..)


מכיוון שכל הדגמים מאותה המשפחה אז אין סיבה לציין עבור כל דגם בנפרד את התכונות שמאפיינות בנפרד כי יש קו מנחה בכל הדגמים. כמו למשל שילדה מאוד מאוזנת, בלמים נשכניים, בולמים שכויילו בהתאמה לכל דגם ע"פ המשקל ועוצמת האנרגיה שאיתה הבולם צריך להתמודד. איכות מכלולים הרכבה ובכלל איכות מוצר סופר גבוה.
המעבר ל TE250i היה מאוד משמעותי מבחינת הכוח שהמנוע מייצר בסל"ד נמוך. זה בעצם ממש משנה את אופי הרכיבה. יש פחות חשש ותשומת לב לשמירה על הילוך מתאים לאורך הרכיבה, מורגש הבדל במשקל ואין ספק שה TE250i יכול לשחק חזק במגרש של הגדולים עם יתרונות של משקל ותחושת קלילות.
אני אחזור שוב על המנטרה – "ברור שמדובר כאן באופנוע מושלם רק שנשאלת השאלה למי הוא מושלם" ? לעניות דעתי למי שמחפש אופנוע אנדורו כל יכול עם כוח מתפרץ עם קריצה לאלו שעדיין אוהבים לשמור תמיד את ההילוך הנכון ולא לסמוך רק על מומנט.


שוב מכיוון שהרכיבות היו רק רכיבות קצרות להתרשמות אז אני לא באמת מרגיש שאני יכול ממש לכתוב התרשמות עמוקה. בבוקר ההשקה הספקתי לדגום ולטעום עוד מה FE350 וFE450 שניהם ארבע פעימות וההרגשה כמובן בהתאם, יותר מומנט, יותר "שקט" ברכיבה, תחושת משקל יותר גבוה ורכות שמגהצת את הדרך. ה וFE450 היה בתול לחלוטין, כזה עם שפיצים על הצמיגים. לא יודע למה אבל הדבר הראשון שעשיתי איתו זה לעלות על הכביש הצר שמתפתל ביער המגינים. המנוע של ה 450 דוחף בשקט ובהחלטיות את האופנוע. המהירות מטפסת ללא מחאות וטעם רכיבת הכביש עולה בבלוטות שבפה. כן כנראה כל רוכב אינדורו שנשבע (לאישתו) שלעולם לא יעלה על הכביש לא יעמוד בהבטחה עם ה וFE450. כנראה שה וFE501 בכלל יהיה פיתוי כביש מטורף. אבל גם עליו לא רכבתי, זה היה יותר מידי בשבילי.
את ה וFE450 דחפתי לשבלים שתופרים את היער, האופנוע פשוט מטוס שבילים, המסה שלו והבולמים מנטרלים את כל מה שקורה אי שם למטה על הקרקע. המנוע חזק וליניארי דוחף בכל מצב ללא קשר להילוך. בתוך הסינגל ממש, המשקל הורגש. בטח בייחס לאחים הרזים, לא תמיד זה היה חיסרון, בעליות טחונות כאלו שצריך בעיקר לשמור מומנטום ואחיזה ה וFE450 הרגיש לי עם עדיפות על הקלילים.

בסוף התחוור לי המצב לאשורו, זה לא שאני הגעתי לטעום לדגום ולבחון את דגמי הוסקוורנה 2022 אלא זה שהם בחנו אותי, את היכולת שלי לגרד את הפוטנציאל שגלום בהם.
אין ספק שדגמי הוסקוורנה 2022 הם אופנועים מהשורה הראשונה. אין רוכב אינדורו אחד שלא היה רוצה אחד מהדגמים אצלו. השאלה היא רק המחיר ואולי גם תנאי התשלום...

מחירון:

TE150i 62,900
TE250i 69,900
TE300i 76,900
FE250 76,900
FE350 79,900
FE450 80,900
FE501 83,900

מפרט טכניתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:04-24.