טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת הטרקטורונים GNCC - סבב 2 לעונת 2009 - "דוהרים באויר"


   26-03-2009, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

למרות מזג האוויר הנהדר שהיה בסוף השבוע, נאלצו המתחרים להתמודד עם משהו שלא היו רגילים אליו מעולם, מסלול משולב בין אנדורו למוטוקרוס. בסופו של יום יש מנצח מאושר מאוד. צ'רניחובסקי מעדכן על סבב מפתיע.

הסבב השני של ליגת אנדורו הטרקטורונים הגדולה בעולם, התקיים בתאריך ה- 7.3.2009, במקביל לסבב הראשון של ליגת ה – AMA. הסבב, שנערך בחסות צמיגי מקסיס, התקיים בפארק המוטוקרוס "אנייה פאס", שבסמוך לעיירה וושינגטון, ג'ורג'יה.

מזג האוויר היה מושלם. אדמת החמרה המאפיינת את המקום נותרה לחה, דבר שהותיר את המסלול במצב מצוין.
המתחרים, שעוד חלקם בהתאוששות מהאדמה החולית מהסבב הקודם בפלורידה, מתעוררים לאיטם ומיישרים קו לקראת מירוצי הבוקר. כמותם גם מאות הצופים שהגיעו.
בסביבות השעה 8:00, מתייצבים על קו הזינוק עשרות המתחרים מקטגוריות הבוקר וביניהם הנשים, קטגוריות העבודה השונות, נערים וכו'.

בית'ל - אין מזל

השורה הראשונה שייכת לנשים, אחריהן קטגוריות העבודה על פי נפח המנוע.
את ההולשוט קוטפת רוכבת ימאהה, ג'ניפר אלברייט, ומאחוריה קריסטין אטוול ושלישית האחיינית של קריסטין, אנג'ל אטוול. בהקפה השניה מצליחה אנג'ל לעקוף, ושומרת את המקום הראשון עד לסוף המירוץ, אך מאחוריה עוד נאבקות קריסטין, טרייסי סקו וג'ניפר אלברייט, אך בסוף המירוץ, יוצאת אלברייט אל מחוץ לשלישיית החוד ומסיימת במקום הרביעי בלבד.

בקטגוריות העבודה נראתה שליטה מוחלטת של טרקטורוני קאן אם ולא די בכך, הרי כולם מתחרים תחת אותה סוכנות, סוכנות Warnert Racing. ריק סקו, בעלה של טרייסי, שמתחרה בקטגוריית ה – U2, לקח את ההולשוט בקטגוריה שלו, על גבי רנגייד 800. במהלך ההקפה הראשונה נפל אל המקום השלישי. הודות לכישורים מיוחדים ויכולת הרכיבה שהפגין עלה על הגל חזרה אל המקום הראשון בסוף המירוץ ואל המקום השביעי מכלל מתחרי הבוקר.
בקטגוריית ה – 4X4 הפתוחה לקח בריאן בוקהנון את המקום הראשון, אחרי שהיה במשך ארבע הקפות במקום השני, אחרי חברו לקבוצה, סקוט קילבי. בוקהנון לא וויתר וכבש את המקום הראשון. בקטגוריית הלייטס, ניצח קליפטון ביזלי, ללא מאמץ מיוחד על גבי האוטלנדר 500 שלו. בלימיטד ניצח ללא קושי מייקל סוויפט, אף הוא על גבי אוטלנדר אך בנפח שונה.

אדם מקגיל לוקח את ההולשוט

מזג האוויר מתחמם לקראת הקטגוריות החמות ביותר במסגרת אנדורו הטרקטורונים, השעה 13:00, השקט שלפני הסערה. איש צוות מכל קבוצה מוביל טרקטורון כזה או אחר אל הגריד, 20 המתחרים של הקטגוריה הבכירה כבר להוטים לצאת למלחמה כנגד השעון, כנגד הרוכבים שלצידם וכנגד תוואי הקרקע. ראשון לטוס עם יריית הפתיחה הוא רוכב KTM, אדם מקגיל, אך לא מצליח לשמור על המקום הראשון למשך זמן רב, כאשר לצידו מזנקים שני הצהובים של הקילר בי'ז (כריס בוריץ' וכריס בית'ל), כאשר בית'ל מוביל אך בוריץ' עדיין רחוק ממנו. הרביעי בתור הוא הרוכב החדש של ימאהה, טיילור קייזר. אחריהם ברנדון סומרס, אף הוא רוכב ימאהה. ביל באלאנס, שעדיין סוחב פציעה בצלעותיו, נאלץ להוריד את הקצב בשלב זה. הזינוק שלו חלש מאוד ולאחר ההקפה השנייה הוא עומד במקום ה – 11 בלבד. דונלד אוקרמן, שגם הוא רוכב ימאהה, פותח חזק, במקום השביעי ומצמצם למקום השישי במהלך המירוץ.

ההקפות עוברות, וכך גם הזמן, וביל באלאנס יורד למקום ה – 14 המאכזב, משום שלמרות המצב הבריאותי בו שרוי באלאנס, אנו מודעים ליכולת הרכיבה שלו.
בינתיים ממשיכה השלישייה החזקה להיאבק בחוד, כאשר טעות גדולה של בית'ל מסיימת בשבילו את המירוץ. בית'ל מחליט שאם הוא כבר במקום הראשון, הוא יוותר על עצירה בפיטס לתדלוק, ובהקפה האחרונה מאותת מיכל הדלק שלו אותות מצוקה והכלי כבה. בוריץ', כמו נשר שמאתר את טרפו, טס ועוקף אותו בלי לחשוב פעמיים. בינתיים קייזר עוקף את מקגיל, ושניהם עוקפים אף הם את בית'ל, שיורד למקום ה – 13, כמספר המתחרה שלו. ובכך מסתיימת הדרמה של הקטגוריה הבכירה.

בוריץ' חוצה את קו הסיום

בקטגוריה החצי מקצועית דרמות אחרות: הזוכה בסבב הקודם, ג'וש קירקלנד, מסתבך מעט עם הקטום שלו, מה שמוריד אותו מהמקום הראשון לטובת מתחרה ימאהה, בריאן וולף. קירקלנד, שסומן לפני תחילת העונה כמיועד לזכייה, כמעט מספק את הסחורה, אך בעיה בתדלוק הטרקטורון בעת העצירה בפיטס מעכבת את קירקלנד וזה מאבד את המקום הראשון.

הסבב השלישי התקיים בסמוך לעיירה מורגנטון, צפון קרוליינה, ובחסות אגזוזי FMF, בתאריך 21.3.2009. סיקור מלא יעלה במהלך השבוע הבא.


תוצאות:
1. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
2. טיילור מ. קייזר (ימאהה)
3. אדם ק. מקגיל (KTM)
4. ברנדון סומרס (ימאהה)
5. ג'רוד מ. מקלור (ימאהה)
6. דונלד אוקרמן (ימאהה)
7. דיואן א. ג'ונסון (הונדה)
8. ג'וני פ. גלאג'ר (ימאהה)
9. ריאן ב. ליין (הונדה)
10. ג'פרי א. פיקנס (הונדה)


הכתבה מגיעה אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:הרלן פולי, עורך האתר ATVrider.תגובות לכתבה
1.אביב ב 27-03-09
איזה תענוג
מי צריך את הליגה שלנו בארץ
יש לנו פה GNCC באופן קבוע, הכי יפה והכי ספורטיבי

צרניחובסקי אתה איש השנה שלי

מקגיל לוקח את האליפות, תזכרו מה שאני אומר
2.תומר 27-03-09
מתי מתן ניר משתתף? זה במירוץ הבא?
3.POLAR 27-03-09
בן שוב המון תודה על הסיקור ועל ההשקעה
תיקון קטן: רוכבי CAN-AM מתחרים תחת WARNER RACING (לא WARNERT)
סליחה על הקטנוניות...
4.דניאל 27-03-09
איפה ביל באלנס ????
5.ל 1 27-03-09
בוריצ' על הסוזוקי לוקח השנה את כל הקופה
סוזוקי גם במוטוקרוס וגם באנדורו

יאלה בלגן
צ'רניחובסקי לשלטון!!!
6.odeser 27-03-09
אחלה כתבה כול הכבוד
7.איקו 27-03-09
איזה יופי של ליגה
אין על ימאהה ולא יהיה!!!
8.yfz 27-03-09
יפה
כתבה מאוד יפה
9.ds 450 27-03-09
can am אפילו לא בעשריה הראשונה נראה שגם השנה הם יעשו פדיחות,הגיע הזמן שמהנדסי can am ישפרו את המנוע כי הוא הכי חלש בקטגוריה
10.ל-9 28-03-09
למה לכתוב שטויות, אלמלא טעות בשיקול דעת יכול היה כריס בית'ל להתברג טוב מאד באחד המקומות הראשונים. איך הגעת לזה של DS יש את אחד המנועים החלשים בקטגוריה??
11.עדן לכנר(0506518228) 28-03-09
ה-ds 450 פשוט טרקטורון נוראי עם המון תקלות.לא פלא שהוא לא הגיע לעשירייה הראשונה...
12.אור 28-03-09
שמה באמת רואים שיש נהגים,זה לא כמו בארץ שמי שיש לו טרקטורון יותר טוב מנצחח
13.ל-11 28-03-09
אתה ילד קטן וטיפש שלא מבין כלום חוץ מלכתוב שטויות במקלדת
14.לכל המשמיצים 28-03-09
אני ממש אבל ממש לא אוהב את הדיאס 450 אבל זה כל שטויות מה שאתם אומרים!! בתחרויות האלה כל הכלים משופרים ברמות שאי אפשר לתאר ולפי דעתי כמעט כולם באותה הרמה, זה נטו הנהג.. ובכלל בתור חובב ובעל פולריס הדיאס דווקא מככב בליגת המוטוקרוס וגם אצלנו בארץ.. ככה שכלי חלש וגרוע הוא לא..
15. ltr-450 29-03-09
סוזוקי LTR 450 מקום ראשון ותחשבו על זה , אין על הטוקי של צמח .
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:58-24.