טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אבק וכוכבים.


   27-09-2021, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:רונן טופלברג

הרוח והאבק כיסו לרגעים את המתחם הענק והמרשים שריידרס פור ריידרס הקימו בצומת שוקת שבנגב.

מדהים לראות את ההתקדמות האדירה שריידרס עשו בתחום האנדורו בארץ והפעם בדמות הפקת אירוע בין לאומי בהשתתפות כוכבי העל של ה HARDENDURO העולמי. מסלול סופר אנדורו באורך של כקילומטר עם 22 מכשולים וכל זה בנגב הישראלי שלא התקדם כלל ונשאר בדיוק באותו האופן מתקופת ימי בראשית, רוח מדברית יבשה ומאובקת.
חששתי שהאבק והרוח יאפילו על האירוע המושקע שהקהל, אוהלי המכירות, המסעדות והרוכבים יסבלו ויתאכזבו, סככות הצל יתעופפו לכיוון כסייפה ודוכני האוכל יתקפלו. אבל, כל הסככות והדוכנים עמדו איתנים ונראה שאבק נתן נופח של סקס-אפיל לאירוע וכולם זרמו עם המצב כולל נקניקיות בקר בלחמנייה עם תוספת אבק משובח וטרי.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?


חוץ מאבק היה גם מסלול סופר אנדורו שכלל את כל ארסנל המכשולים הנדרשים לייצר דרמה.
כמו כן, ארבע קטגוריות, החל מילדים (שנתנו הופעה הרבה יותר מרשימה מקטגוריות הבוגרים) דרך רוכבי הובי (שלרוב שימשו כבשר תותחים) שנלחמו במכשולים ורוכבי האקספרט. וגולת הכותרת קטגוריית ה PRO שלראשונה מארחת רוכבים מהשורה הראשונה. כאלה שלא נולדו כאן אלא רק שמעו על ארץ הקודש והגמלים בתקשורת. איתם ממש ביחד רוכבי ההארד אנדורו המקומיים שלנו.


האמת שכמעט ואין לנו רוכבי הארד אנדורו שממש מתמחים בסגנון תחרות הסופר אנדורו, אלא חברה שמתחרים במרוצי אנדורו, מוטוקרוס וראלי רייד. לכן זה מראש לא היה כוחות.
אני, שאני מגדיר את עצמי רוכב הובי, לא הייתי מסוגל לעלות על המסלול ולרכוב למשך מספר הקפות. אולי אחת שתיים והביתה. אממה, האירוע נמשך יומיים. ביום הראשון שלב מוקדמות וקביעת מיקומים. ביום השני חצי גמר וגמר ואפילו שני גמרים. כך שרק מהמחשבה אני הייתי נגמר. לא נשאר אלא להעריך ולתת כבוד ענק לכל המשתתפים בכל הקטגוריות.
בתור צופה הכיף הגדול באירוע, היתה האפשרות לעמוד כמעט על המסלול ממש, בצל תחת גזיבו ולצפות בכל האקשן מקרוב, כאשר רמת המתח והאדרנלין עולים מהקפה להקפה. הקהל היה ממש שותף לחוויה ואני בטוח שגם הקהל חזר הביתה עם שרירים תפוסים מהמתח וההיזדהות עם המתחרים.
כל מי שהגיע לצפות במרוץ רצה וקיווה לראות משהו אחד. כן נכון - כולם רצו לראות את סוף סלע מתמודד אל מול המפלצות - ג'וני וואקר, אלפרדו גומז ווויד יאנג. נכון, היו עוד שני רוכבים מהשורה השניה, טרוויס טיסדייל ואילוי סלנסחה אבל השלישיה הזו היא שלישיית הכוכבים עצמם. כולם עוקבים אחרי סוף, אחרי הדרך וההשגים שהוא משיג בתחרויות האנדורו באירופה וכולם רצו לראות אותו כאן מתמודד בהצלחה עם הכוכבים.
במרוץ כזה אפשר לכתוב על כל מקצה של 8 דקות פלוס שתי הקפות ספר שלם אבל מי שלא בא לראות בעצמו חבל... מבחינתי המקצה המעניין והמרגש ביותר (אולי המרגש בעצם היה של הילדים) היה הגמר הראשון של קטגוריית ה PRO. מיד לאחר הזינוק סוף סלע הצליח להתמקם שני אחרי ג'וני. לרגע הדירוג היה נשמע מהסרטים. ג'וני ראשון סוף שני וגומז שלישי. זהו עוצר עולם וטוב לי ככה.
כבר בהקפה הראשונה במכשולי בולי העץ גומז עשה את מה שהוא יודע הכי טוב ועבר את סוף. אבל היי גם מקום שלישי זה פודיום.. אממה מי שישב לסוף על הזנב הוא לא אחר מאשר וויד יאנג הדרום אפריקני. סוף, לא התרגש מהעניין ולחץ קדימה וויד ממש לא הצליח לסגור על סוף. ככה זה נמשך לפחות ארבע חמש הקפות. הקהל בטירוף מחזיק אצבעות, בועז קורפל ומילמאן שואגים לתוך המיקרופונים מילות עידוד ותמיכה לסוף.
בדקה האחרונה סוף מאבד לרגע ריכוז שעולה לו בעיקוב של שתי שניות וויד לא מפספס את ההזדמנות ועובר את סוף. המרדף ממשיך רק שעכשיו סוף הוא הרודף והרוח היא הנרדפת וזה כבר לא כוחות. סוף מסיים במקום הרביעי והמכובד מאוד!!!
בינתיים ג'וני שרף את המסלול וכשמסתכלים על ג'וני הכל פתאום נראה קל פשוט ושטוח. בריכת הצמיגים שהכריע רבים וטובים התחפשה לכביש שש ביום טוב, הגרוטאות שהפילו גיבורים הרכינו ראש עד כדי כך שג'וני נגע רק בקצה שלהם ובשאר המכשול היה רק חיכוך של אויר.


לקח לג'וני שלוש הקפות בכדי להשלים הקפה שלמה מעבר לשאר המתחרים בקטגוריה ובעצם להתערבב שוב עם שאר הרוכבים. כך שעכשיו היה יפה לראות איך רוכבי הכוכבים רוכבים כתף אל כתף עם הרוכבים שלנו.
אלפרדו גומז שבהקפות הראשונות עוד ניסה להשאר צמוד לג'וני הבין שאין לו סיכוי להדביק אותו, אבל רכיבה מדויקת ושקולה שמרה לו את המקום השני. וויד מסיים שלישי מספר שניות לפני סוף.
בגמר השני הסיפור בגדול חזר על עצמו. ג'וני שוב שלט ללא עוררין. וויד הצליח להקדים את גומז וסוף איבד עוד מקום לטובת טרוויס טיסדייל.
מה שבטוח שסוף מראה כמה הוא נחוש ואיזו מטרה הוא סימן. אין ספק שהוא מתקדם בצעדים גדולים לכיוון העשיריה הראשונה.
דבר נוסף משמעותי שקרה הוא איכות הפקת המרוץ ע"י רידרס פור ריידרס. האירוע היווה נקודת מבחן ליכולת להרים הפקה בין לאומית וזאת לקראת אירוע בסדר גודל שלא נראה בארץ בתחומי מרוצי האופנועים בינואר.
איתמר ציפורי, דור שוורץ ופרדי. כמובן עם תמיכה של החבר והספונסר איתן יוחננוף, כותבים את הפרק הראשון והמרתק בספר ספורט ההארד אינדורו הבינלאומי כאן בישראל.


למדידת זמנים מלאה

לצפיה בגמר PRO הראשוןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:36-24.