טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
השקת CFMOTO 2023


   30-05-2023, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:רונן טופלברג

מה הקשר ?? אני עומד עם קסדת שטח ביד, באמצע אולם הכניסה של מלון כרמים בהרי ירושלים,

מה הקשר ?? אני עומד עם קסדת שטח ביד, באמצע אולם הכניסה של מלון כרמים בהרי ירושלים, ניגש בהיסוס לעובדי הקבלה ושואל "יש כאן משהו שקשור לטרקטורונים ??" ההמשך עוד הלך והתדרדר, חדר ישיבות מהודר שכאילו מוכן לטקס חתימת הסכמי אברהם יצחק ויעקב. ולא אפרט על הפרסונוט המכובדות שכבר נכחו.

טוב, איכשהו כל המתוקים שהמתינו על השולחנות ירדו לי בגרון, רווה תבורי פתח במצגת מפורטת על הכלים החדשים והמשודרגים.
בהמשך נלקחנו לעין רפה, שם המתינו לנו הכלים, השטח והאבק.
מדובר בדגמי הside by side 1000 של חברת cf-moto ומספר דגמי טרקטורוני טיולים/עבודה.


במהלך השנים האחרונות חברת עופר אבניר מייבאת את כלי השטח של CFMOTO ולי יוצא לחוות נהיגה/רכיבה במרווחי זמן גדולים. מה שאותי עניין לראות האם ובכמה הכלים של CFMOTO צמצמו פערים אל מול חבורת החוד.
בגדול, אותי מעניינים ארבע פרמטרים. הראשון - חווית הנהיגה/רכיבה. השני - בטיחות. (כמה הכלי מאוזן ולא "שקרן"). השלישי - שרידות. הרביעי - מחיר.
בוא נתחיל בזה שבהשקה נהננו מחוויה קצרה בהרי ירושלים ולכן אני לא יכול לקבוע עובדות, אלא התרשמות ראשונית.
פגשנו שלושה דגמי טרקטורונים, שניים 520 סמ"ק ואחד 625 סמ"ק, ברור ששלושתם מאותה המשפחה ואותו ה DNA . ברור שהיצרן מצמצם פערים בנושא איכות המיכלולים ואיזון הכוחות שפועלים על הכלי בזמן הרכיבה. נאמר לנו שבשיפורים השתתפו רוכבי טרקטורונים מקצוענים שהביאו מנסיון הרכיבה שלהם לטובת עידכון הכלים. בגדול אפשר להתייחס למבחן ארבעת הפרמטרים בייחס לשלושת הדגמים, ובסוף לדייק את את השוני דגמי ה 520 ל625.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

אז לגבי דגמי ה 520 חווית הרכיבה טובה ומהנה, ככל שמדובר בשבילי קק"ל ואף יותר, אפשר לרכוב בקצב טוב בלי לחשוש מאיבוד שליטה. דבר נוסף שמבחינתי השתפר ותרם לחוויה וגם לבטיחות זו תנוחת העמידה. נכון שרבים רגילים בזמן רכיבה לשים את התחת על הכיסא. אבל, אני אוהב לעמוד, ובבדגמים החדשים שיפרו את הפוזיציה הזו. למה זה גם משפר את הבטיחות ? פשוט היכולת להעביר את מרכז הכובד שיתנגד לכוחות שמנסים להפוך את הכלי משתפרים. בנוסף מוספים את שתי הרגליים למערכת השיכוך. בקיצור אהבתי.
כן צריך לזכור שמהלכי המתלה לא ארוכים והמשקל של הטרקטורון לא מבוטל ולכן, צריך לנהוג במשנה זהירות בחציית תעלות ושיפועי צד.
מבחינת השרידות – גם רכיבה אגרסיבית מדי לא הצליחה לגרום לטרקטורונים להשמיע קולות חריגים, וברמת התחושה הכלים מרגישים מאוד מוצקים (לא מצאתי מילה אחרת מתאימה) התחושה הזו משפרת את האמון בכלי ומשפרת מאוד את החוויה הכוללת.
לגבי המחיר – נו אפשר לראות בטבלה שהמחיר בייחס לתמורה נראה ממש טוב.

דבר אחד חדש ומעניין קיים בדגם ה 625 ומעלה. ב 625 הוסיפו חשמול של ההיגוי. עכשיו, זה לא רק שהכידון מתוגבר חשמלית אלא שזה מרגיש שגם השיכוך מחושמל. בהתחלה לא הבנתי מה קורה, אני רוכב על סלעים ואבנים, מצפה לקבל את הפידבקים לידיים... וכלום ושום דבר. הפרונט מרחף, ההיגוי נשאר קליל. מבחינת הרכיבה זו הייתה ממש מהפכה. מי שמחפש כלי לטיולים ארוכים בלי טיפת מאמץ מוזמן להצטייד בדגם ה 625, חוויה קלילה וזורמת מובטחת.

בנוסף לדגמי הטרקטורונים הוצג ה Z FORCE 1000 SPORT R, גם הוא ממשיך את התהליך האבולוציוני, גם הוא טופל בידיים אוהבות תוך שהוא מקבל חיזוק ל 90 כ"ס שיפורים שונים, הורדת טמפרטורה באזור הנהג והנדסת אנוש משופרת. נראה ש ה Z FORCE 1000 SPORT R לא מעוניין להשתתף במלחמת העולמות של האריות של הקטגוריה אלא לפנות לקהל יותר שפוי, זה שלא מעוניין להוציא מאות אלפי שקלים על חווית נהיגה בשטח.

ה Z FORCE 1000 SPORT R מרחף בקלילות בשבילים בולע בדרך אבנים חריצים וסלעים, המנוע דוחף במרץ וקצב הנסיעה מהיר ושותף. מאחור המתלים בתצורת זרועות אורך עם מיצביים ולכן יש כמעט שקט מוחלט בכל הקשור לספיגת חריצים. הפרונט מרגיש קליל והנהיגה זורמת ולא מאומצת. אני אוהב לשלב להנעה בארבעת הגלגלים גם כאשר לכאורה אין ממש צורך, פשוט הורדת הכוח לקרקע משתפרת מאוד וגם חדות הפניות עולה. אבל, מי שאוהב לקשקש בזנב יכול להשאר רק עם ההנעה האחורית וסתם לייצר החלקות.

לסיכום,
מבחינת בטיחות – פחות אהבתי שהכלי מגיע עם חגורות סטנדרט של שלוש נקודות.. אבל, שוב ה Z FORCE 1000 SPORT R לא מכוון למהירויות הגבוהות אלא לקצב טיול. הכיסאות נוחים ותומכים, ויש אפשרות לכווון את הכיסא ואת הזווית של ההגה. בנושא הבטיחות יש שיפור בכלוב שמגן על הנהג והנוסע והוא עומד בתקן האירופי.
בסך הכל ה Z FORCE 1000 SPORT R הוא כנראה החבילה עם התמורה הטובה ביחס לעלות.


לגלריית תמונותתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:15-24.