טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה ירוחם – סבב 2 בליגת באחה ישראל


   29-03-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוח קרירה וצוננת ליוותה את הרוכבים והנהגים במסלול קשוח במיוחד ברמת הנגב. "210 קילומטרים במכונת כביסה" סיכם אחד המשתתפים.

26 צוותים בלבד לקחו חלק בסבב השני של ליגת באחה ישראל שהתקיים בדרום הארץ. מסלול קשוח במיוחד, רווי חריצי קרקע עמוקים ובן 210 קילומטרים, עמד בפני המתחרים. מקום הכינוס ביער ירוחם נראה שונה מהרגיל ולא רק בשל מיעוט המשתתפים. המקום הפך לאולם תצוגה כשחברת UTV חדשה בישראל הראתה מקומה על המפה. חברת ג'ויינר המשווקת כלי שטח במבחר נפחים ודגמים, הגיעה עם אוהל גדול המקושט בדגלי החברה. הוסיפו לעשות החבר'ה בג'ויינר וכיבדו את הבאים בבירה כיד המלך ודברי מאפה, תחת מאהל הזולה שפרסו במקום.
חברת טופ קמפינג העמידה ג'יפ שעליו אוהל מובנה וסככה רחבה המיועדת לשימוש לג'יפאים חובבי טיולי השטח.


טרקטורונים
ניר אברמוביץ מתקרב לקו הסיום, כשהוא מבחין בנו הוא מניף את שתי הגלגלים הקדמיים לאוויר בכדי להראות לנו את שמו הכתוב על מגיני המשולשים. חיוך מרוח על פניו מאוזן לאוזן וכשאלי אוחיון, יריבו הבכיר בקטגוריית הטרקטורונים המקצועית, מגיע כדקה ו-20 שניות אחריו, הוא קופץ עליו בחיבוקים ונשיקות. אברומביץ מנצח את הקטגוריה בפעם השנייה ברציפות.


"כשאלי אוחיון, יריבו הבכיר בקטגוריית הטרקטורונים המקצועית, מגיע כדקה ו-20 שניות אחריו, הוא קופץ עליו בחיבוקים ונשיקות. אברומביץ מנצח את הקטגוריה בפעם השנייה ברציפות."

זה בהחלט היה היום שלו, לאחר שבמהלך השבוע היה שקוע בלימודים ובקושי הספיק להכיר את החבר החדש שלו – KTM 525, את ההרצה הוא עשה על המסלול. כבר מהפתיחה עלה אברמוביץ על הגל ותפס פער משאר רוכבי הטרקטורונים. הרוכב הצנוע בעל לוחית הזיהוי של סופרמן כבר מתחיל להתרגל למדרגה הגבוהה בפודיום.
אלי אוחיון מצא עצמו מעורב בקרב רב, יחד עם גיא ורבר וחיים אוחנה. אוחיון וורבר החליפו מיקומים בתכיפות יתרה. ורבר מקבל שתי מכות יבשות בידו הימינית הפגועה זה מכבר ומוריד את הקצב. אוחיון לא יודע שהוא כבר חלף על פניו והשאירו הרחק מאחור, ולמרות הפנצ'ר שסחב, המשיך לתת בגז.
חיים אוחנה, הרוכב היחידי בקטגוריה הכללית, הצליח לעמוד בקצב רכיבה מעולה. למרות המסלול האכזרי, אוחנה נתן בגז אך לאחר נקודת התדלוק השנייה, כ-65 קילומטרים מקו הסיום, הוא החל להתברבר ואיבד את הקצב המשובח.

"האחים אליהו נעלמו מזירת המירוצים מזה תקופה אך לא איבדו את רוח הקרב. כשהם חמושים בג'ויינר החדש ולאחר פרישתו של שרון, הדרך לניצחון נראתה מבטיחה מאין כמוה."

לייט UTV
הקטגוריה החדשה המיועדת לרכבי הבאגי הסדרתיים, כללה שלושה צוותי משתתפים.
על גבי ה- RZR של פולריס, שני צוותים – צחי נחמיאס ועומר פרל בצוות אחד ויובל שרון בצוות השני. בצוות השלישי בקטגוריה נכנסו שני אחים הזכורים לחובבי אנדורו הטרקטורונים, מתן ושי אליהו. השניים על רכב שטח קל, חדש שעלה לארץ לאחרונה, העונה לשם ג'ויינר.
שרון, שמתחרה בפעם השלישית על גבי הרייזר, קיווה לשחזר את ההצלחות שצבר עד כה ואולי גם לגרוף את גביע אלוף האלופים. הכלי החדש שקיבל, יומיים לפני המירוץ, לא הספיק לעבור סדרת שיפורים ובשל העדר מיגון תחתי, שרון מצא עצמו מחוץ לתמונה בשלב מוקדם של מירוץ. בשל נקב באגן השמן, לאחר שפגע בסלע סורר.
האחים אליהו נעלמו מזירת המירוצים מזה תקופה אך לא איבדו את רוח הקרב. כשהם חמושים בג'ויינר החדש ולאחר פרישתו של שרון, הדרך לניצחון נראתה מבטיחה מאין כמוה. נחמיאס ופרל התברברו בניווט ולא עמדו בקצב של האחים הצעירים שבסופו של דבר קטפו את המקום הראשון.

"גיא גרשון נוסע בקצב טוב וללא בעיות מיוחדות. עם חיוך גדול הוא לוקח את המקום הראשון ומקדיש את הניצחון לוולנברג."

אופנועים
בשל כמות המשתתפים הדלה, דרמות מיוחדות לא נרשמו בקטגוריות האופנועים. דרכו של ערן וולנברג הייתה סלולה קדימה. בשל חוסר ריכוז לא אופייני, איבד וולנברג את הכיוון הנכון והתברבר לא מעט בשטח. את המקום הראשון הוא קטף בקטגוריה, אך תואר אלוף האלופים התרחק ממנו בכ-15 דקות.
גדעון בן שמואל, נוטש את הרכבים בצד ועולה על אוכף האופנוע בקטגוריה המקצועית. פנצ'ר בגלגל הקדמי מלווה אותו בקילומטרים האחרונים, אך הדבר לא מונע ממנו לסיים את המירוץ ולעמוד על המדרגה השנייה בפודיום.

בקטגוריה הכללית, גיא גרשון נוסע בקצב טוב וללא בעיות מיוחדות. עם חיוך גדול הוא לוקח את המקום הראשון ומקדיש את הניצחון לוולנברג. נפתלי דהן ונמרוד כפיר רוכבים יחדיו בהנאה גמורה בכל אפשרות שרק תתנו להם, על הדרך הם גם נותנים חיוך למצלמה מהמדרגה השנייה והשלילית בהתאמה.

"צוות ליוגב, רז הימן והלל סגל, מובילים ביד רמה. רז נהנה מהמסלול הקופצני והשניים קוטפים את גביע אלוף האלופים בפער עצום על פני חבריהם לקטגוריה."

ג'יפים T1
צוות ליוגב, רז הימן והלל סגל, מובילים ביד רמה. רז נהנה מהמסלול הקופצני והשניים קוטפים את גביע אלוף האלופים בפער עצום על פני חבריהם לקטגוריה. צוות כל גדר, שי שמעוני ואביב ספקטור מתלתלים כהוגן עד כדי פירוק הכנפיים האחוריות של ההאנטר המדוגם. למרות זאת, קצב הנסיעה לא נפגם במיוחד, אך שני פנצ'רים גזלו מהם זמן יקר. הם עולים על המדרגה במקום השני.
גל שחם ואיציק כרמי עולים כיתה ונכנסים לקטגוריה הבכירה, כשברשותם הרכש החדש – שברלוט T1, תוצרת ידיו של אמן רכבי השטח הישראלי – עידו כהן. הם דוהרים במורדות רמת הנגב, הרגל על הגז והחיוך על הפנים עד שמפתיע את שחם סיבוב חד ימינה, הוא מרגיש שהוא לא מספיק להיכנס לפנייה בצורה הנכונה ושובר את ההגה. צד הרכב פוגע בגדר הפרדה, הרכב מתרומם לאוויר ומבצע היפוך אווירי של 360 מעלות בצורה מושלמת ונוחת על ארבעת הגלגלים. השניים יושבים ברכב בתדהמה, הכל תקין ואין שום פגיעה. סיבוב המפתח משחרר נהמה חתולית מהמנוע והשניים ממשיכים בדרכם...

"שפירא ושטייף נתקעו בחריץ עמוק, שקל וחן הספורטיביים ברוחם לא היססו לרגע ועצרו לחלצם. לאחר מכן צוות טלפארמה פנה לדרכו וניצח בפער."

ג'יפים T2
צוות טלפארמה, ניצן שקל וגדי חן, כבר רגילים לעבוד בתנאי "מכבסה" כשהרכב מקפץ בין החריצים הפוקדים את השבילים בתכיפות. הפעם הם מחליטים לנקוט בטקטיקה שונה במעט מהרגיל ויושבים על הזנב של רועי שפירא וגדי שטייף. בהמשך, שפירא ושטייף נתקעו בחריץ עמוק, שקל וחן הספורטיביים ברוחם לא היססו לרגע ועצרו לחלצם. לאחר מכן צוות טלפארמה פנה לדרכו וניצח בפער.

חיים אוחנה, הרוכב היחידי בקטגוריה הכללית, הצליח לעמוד בקצב רכיבה מעולה. למרות המסלול האכזרי, אוחנה נתן בגז אך לאחר נקודת התדלוק השנייה, כ-65 קילומטרים מקו הסיום, הוא החל להתברבר ואיבד את הקצב המשובח.

באגים
צוות עידן הגז לא ידע תלאות שכאלו מימיו, תחילה הבולם הקדמי חדל מתפקודו, לאחר מכן הברקסים יצאו מכלל פעולה ולבסוף כבל המצמד נקרע. השלישיה לא איבדה את רוח היצירתיות ופתרו את הבעיות אחת אחר השנייה, כך שהנהג מחליף את ההילוכים והנווט מושך את כבל הקלאץ' בעזרת ג'בקה.
צוות כפר מסריק, ממשיך להתמיד כהרגלו בקודש ומסיים במקום השני.

צוות עידן הגז - "השלישיה לא איבדה את רוח היצירתיות ופתרו את הבעיות אחת אחר השנייה, כך שהנהג מחליף את ההילוכים והנווט מושך את כבל הקלאץ' בעזרת ג'בקה."

ג'יפים סטנדרט
עופר קוקוס ונועם שמיר נהנים מהדרך ולמרות איבוד הנתיב הנכון הצליחו לכבוש את המקום הראשון.
צוות אוטוויק, ויקו אסולין ואייל אפרתי, סיימו במקום השני. אורי גרוס וערן שני נתקעו בדרך כשעה ארוכה בשל תקלה, למעמד חלוקת הגביעים הם הגיעו בדיוק ברגע הנכון לקול מחיאות הכפיים של הקהל.
יובל מלמד ומיקי יוחאי נאלצו לפרוש בשלב מוקדם.

תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.מלחמה! 29-03-09
הבאגי של מתן נראית סוף הדרך. כנראה שיש מלחמה עכשיו מול הר-זד-ר
2.איפה תלך... 29-03-09
משפחת אליהו איך הגעתם לבאגי?!
שי ומתן הם רוכבי טרקטורונים מהשורה הראשונה בארץ ועדיין לא מיצו את יכולותיהם (במיוחד שי)
יאלה תחזרו למקורות...
3.RZR 29-03-09
מה מתן ישתתף ? אני לא ראיתי אותו . דרך אגב איפה כל הRZR מה קרה שלוש קילומטר ולא סיימו ...
4.אוחיון אח שלנו אתה מזדקן 29-03-09
עד שצ'ופלה פרש מהטרקטורונים
עכשיו בא אברמוביצ' ועושה עליך שרירים?
5.לא מבין מה הוא חושב לעצמו 29-03-09
יובל שרון לא ממש מכבד את האינטילגנציה ואת הספונסרים שלו. מי יוצא להתחרות עם ג'יפ/באגי/טרקטורון/טרופי או כל מוטציה אחרת מבלי למגן אותו 100%. הבחור לא טירון. מי כמוהו יודע כמה קל לגמור ראלי בגלל אבן גבוהה מדי או באמפ עמוק. מוזר!!!
6.רמי ק 29-03-09
מה זה הג'ויינר הזה עכשיו... עוד אחד מהסינים שמגיעים לפה בשנים האחרונות?
דווקא נראה מעניין
7.ליובל שרון 29-03-09
אתה רואה אין כמו קאן אם למה אתה יורק לבאר שמימנה אתה שותה , תגובה למס' 5 אני איתך ממש טירון .
8.מטורף! 29-03-09
גל שחם אתם צריכים ברכת הגומל... מה זאת אומרת 360 באויר???
9.יובל המבולבל 29-03-09
איזה מסכן!
קיבלת בראש מבאגי סיני ג'וניור
השקה מאכזבת לRZR
נו עינב מה אתה אומר ?
10.ל9 29-03-09
לא מבין מה אוכל אותך.. 2 הופעות לRZR מקום ראשון בראלי עבירות ניופאן ומקום ראשון בראלי הקודם ומקום שני בכללי. אם הכלי היה ממוגן הרי ברור שהוא היה מאכיל את כולם חצץ.
11.לקאן אם 30-03-09
אני מתערב שכל מי שרשם משהוא רע על ה RZR הוא איך שהוא קשור לעופר אבינר!!!
ימותו הקנאים!!!
12.אברמוביץ 30-03-09
ערן שלמה אתה תותח !!!!!
13.=] 30-03-09
תמונות יפות !
14.אךךך הבירות הבירות... 30-03-09
החידוש הכי מרענן בכל הליגה הזו
תודה לחבר'ה שהציגו שם את הבאגי החדש (ג'ויינר אם אני לא טועה) על הבירות והפינוקים

15.rzr תגובה ל-11 30-03-09
נו באמת מה חשבת ? אני רכשתי בעופר אבניר גם טרקטורון וגם אופנוע ים .
16.עדן לכנר 31-03-09
בפעם הבאה אני אבוא עם הוורייר שלי ואאכיל את כולם חצץ.חכו ותראו,זכרו את השם!
17.RZR vs JOYNER 31-03-09
כל הכבוד לבאגי של JOYNER ........! וגם לRZR על הניסיון לניצחון, אבל מי שהיה בתחרות וראה יודע שאין בכלל השוואה בין שניהם וזה מעליב את יכולות הבאגי גויינר לדעתי צריך להעלות את הגויינר לקטגורה של הג'יפים מולם באמת היה לו קרב מכובד בקטעים נכבדים בשטח.
המלצה תגיעו לתחרויות תתמכו ותווכחו באמת מי שווה מה, אל תקשיבו לפרסומים אנחנו אוהבים תכלס בשטח, ושוב נשמע נדוש אבל תודה למיניקאר על הארוח הייתם אחלה, אנחנו בונים עליכם בכל תחרות באמת אבדה ההשקעה של היבואנים בתחרויות איפה אנחנו איפה ארה"ב .
18.אברמוביץ, תגובה ל-16 31-03-09
אל תגרום לי להוציא את הEX300 מהבויידם...
19.ל 17 31-03-09
מה שהפריד בין הג'ונייר לתבוסה זה בסך הכל אבן בקארטר של ה RZR
ניפגש בחוצה ישראל :)

20.תגובה ל-18 01-04-09
חבל מאוד שאתה מזלזל בוורייר! אני כל כך קשור לכלי הזה וזה ממש לא במקום הציניות שלך.
עובדה שעדיין ממשיכים לייצר את ה"לוחם הגדול של ימהה"!חייג אלי ל-0506518228
21.תגובה ל-19 01-04-09
תשמע נכון בRZR הראשון אבן מנעה מימנו להמשיך (מה שלג'ויינר לא הפריע בכלל, למרות שפגע באבן שתה את התחרות), ומה עם הRZR השני שלא קבל אבן?
בכייף נגיע לעודד ולראות את חוצה ישראל, כמובן שזה רק ספורט אין כוונה להשמיץ.
שרק יהיו תחרויות ושיהיה מעניין בשטח...והכי חשוב שיהיו עוד בירותתתתת.
22.לכל המלעיזים 02-04-09
יובל שרון קיבל לפני מספר ימים את ה-RZR שלו ...חכו בסבלנות ותראו למה מסוגל הבחור, אני בטוח שתשארו עם פה פעור ותצטערו על השטויות שיוצאות לכם מהפה או על גבי המקלדת!
23.שי 02-04-09
זה יובל שרון תותח זה נכון אבל זה לא מונע מההפתעה של הגוינר אפילו אים היה מסיים במקום השני אל תישכחו שזו הופעת בחורה שלהם....יפה יפה חיזקו ואימצו מחכה לנסיעת מיבחן
24.מי מקפיץ אותך ??? 13-04-09
רק לא התבלבל בין יכולות של כלי וליכולות של הרוכב , יובל שרון יכול להעלות לפודיום גם אם הוא רוכב על אופניים שעדיין בקרטון מפורקות.
הבחור נוהג כמו ששכחנו- הוא נהנה... תראו לי עוד אחד שמחליף קטגוריה באמצע עונה וממשיך להוביל
במרוץ הבא אני רוצה לראות אותו נוהג עם עיניים קשורות ( לתת צאנס לאחרים, בעצם ,אולי)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:52-24.