טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סיכום מרוץ הדריפטים שנערך במסלול המרוצים ערד – Drift Fest


   10-08-2023, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום:יובל לוי

העיר ערד הפכה לבירה המוטורית של ישראל למשך יומיים שלמים כאשר אירחה את מרוץ ה-Drift Fest. פסטיבל דריפטים שהביא עימו נהגים מוכשרים, רכבים משופרים והמון קהל שצמא לספורט מוטורי בישראל.

יומיים של קרנבל מוטורי בהפקת מיכאל חן מרוצים בשיתוף ההתאחדות למכוניות ומועדון הדריפט הישראלי נערכו בתחילת חודש אוגוסט בעיר ערד במסגרת מרוץ ראשון מסוגו בישראל שנערך בהשתתפות קהל: Drift Fest. דריפט היא החלקה נשלטת וממושכת של אחורי המכונית, שמתבצעת באמצעות סיבסוב הגלגלים האחוריים ונעילתם לפרקים. הספורט המוטורי הזה התפתח ביפן של שנות ה-70 של המאה ה-20 וצבר תאוצה, תרתי משמע, והגיע לאחר מכן לשאר העולם. במרוצי דריפטים הנהגים מדורגים לפי הציון אותו קיבלו מהשופטים, שמחושב על ידי מספר פרמטרים כגון זווית ההחלקה, נקודות הגישה לפניה, שינויי הכיוון, החלטיות הנהג ועוד.

לאירוע ה-Drift Fest, שנמשך כאמור יומיים ונערך בשעות הערב לאור תאורה ייחודית, נרשמו 44 מתחרים בשתי קטגוריות: סולו וטנדם. בקטגוריות הסולו נהגו הנהגים ביחדים על המסלול ובקטגוריית הטנדם, שיועדה לרכבים בעלי רישוי אפור בלבד, עלו הנהגים בזוגות לקרבות ראש בראש צבעוניים במיוחד. קרבות אלו מתנהלים בפורמט של "רודף" ו-"נרדף", כאשר הנהגים יוצאים לשתי ריצות על המסלול ומחליפים בין התפקידים בין כל ריצה. פרמטרים נוספים שקובעים את הציון בקטגוריה, בנוסף לפרמטרים של קטגוריית הסולו, הם האופן שבו הנהג הרודף מדמה את הסגנון של הנהג הנרדף, הסנכרון בין הנהג הרודף לנרדף והמרחק ביניהם.

כבר בקרתם בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ?

מיכאל חן - מפיק מרוץ Drift Fest ערד:
"אני רוצה להודות לעיריית ערד ולעומד בראשה, ראש העיר עו"ד ניסן בן חמו, על הבית החם שקיבלנו ועל האפשרות לייסד ולקיים את אליפות הדריפט והפסטיבל במסלול בערד, מסלול מרוצים תקני וחוקי בישראל. אנחנו בעלי ניסיון רב בתחום המוטורי ועוסקים בלא מעט אירועים שיתקיימו בעתיד, בהם יבקרו וייהנו אלפי משתתפים. אנחנו רואים בעיר ערד פוטנציאל אדיר להמשך שיתופי פעולה בעתיד, וגאים, כמו העיר המארחת, לשים את ערד, את הספורט המוטורי ואת ענף המרוצים החוקיים על המפה. תודה מיוחדת להילה צחי, מנכ"לית החברה הכלכלית ערד ולאדם פרנק My Way, אתה ענק".

גלריית תמונות-צילום רונן טופלברג

גלריית תמונות -צילום יובל לוי

על הנחיית המרוץ היו אמונים דורון קאופמן, שהוא הרוח החיה שדוחפת את הספורט המוטורי בישראל, ובועז קורפל. הקהל שרכש את כל הכרטיסים שהוקצו לטובת שני ימי המרוץ נהנה ממקומות ישיבה מסודרים, תצוגת רכבי הנעה אחורית, דוכני אוכל ומוזיקה. קבוצת מיכאל חן מרוצים כבר עומלת על האירועים המוטוריים הבאים.

תוצאות המרוץ -
קטגוריית סולו -


מקום ראשון – עידן לוי, ב.מ.וו סדרה 3 (100 נקודות)
מקום שני – יהודה בר, מאזדה MX-5 (92 נקודות)
מקום שלישי – דיב אדרי, מאזדה MX-5 (85 נקודות)


מקום ראשון – אולג וסילקוב, ב.מ.וו סדרה 3 (100 נקודות)
מקום שני – ניר שוקרון, מאזדה MX-5 (92 נקודות)
מקום שלישי – ליאב נגר, ב.מ.וו סדרה 3 (85 נקודות)


נותני חסות:

צלזיוס משקה אנרגיה
זיפקום
קבוצת אוטו מודיעין
צמיגי טיפטופ תל אביב וראשון
נאור שי יבואני רכב
אביעד שייביצ
התאחדות למכוניות
מוסך שרפי יהוד
משרד הספורט
ספארקו ישראל
My Way Drift School
מועדון הדריפטרים
עיריית ערד
החברה הכלכלית ערד
חאלד איסמעיל ואחיו
מוטורהדס
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:59-24.