טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת הטרקטורונים GNCC - סבב 3 לעונת 2009


   02-04-2009, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השלישי של ליגת אנדורו הטרקטורונים הגדולה בעולם, ה – GNCC, התקיים בסוף השבוע שעבר. הפתעות רבות היו, צ'רניחובסקי מדווח.

מזג האוויר החמים שאפיין את צפון קרוליינה בסופ"ש הלפני אחרון של חודש מרץ, התאים בדיוק לרוכבים, אשר עוד לא נאלצו להתמודד את הבוץ האימתני שתקף בשנה שעברה את המסלולים. המסלול, סטיל קריק נמצא קרוב לעיירה מורגנטון שבצפון קרוליינה, אף הוא בעל אדמה חולית, אך הקיץ עוד לא התחיל, וגשם טפטף בכל השבוע שלפני המירוץ. המירוץ התקיים בתאריך ה – 21.3.2009, ובחסות אגזוזי FMF.
במירוצי הבוקר, כאשר למעשה מזג האוויר הוא הכי נוח, התייצבו אל קו הזינוק 313 רוכבים, בשורה הראשונה קטגוריית הנשים ואחריהם קטגוריות העבודה.
אנג'ל אטוול, ששוב פוצחת בטיסה לקראת הפודיום, לוקחת את ההולשוט, אחריה שועטים מאות המתחרים של מירוצי הבוקר.
הקטום של אטוול שוב לא מאכזב, וטרייסי סקו, רוכבת ימאהה ואלופת העונה שעברה, לא מצליחה להתקרב אליה במהלך כל המירוץ, בפערים של דקה עד 2 דקות ממנה. יתרה מכך, רוכבת קאן אם הלא פרובוקטיבית, לקסי קאלטר, מצליחה עם הנסיך שלה לעקוף את סקו, דבר שמעלה אותה למדרגה השניה בפודיום, ומוריד את סקו לשלישית.
בסוף המירוץ, קיבלה אטוול מתנה מסוכנות GT Thunder, סוכנות ימאהה, 100 דולרים לשימוש עצמי, על שלקחה את ההולשוט.

"ההפתעה הגדולה של המירוץ היא דווקא במקום השלישי, הלא הוא ביל באלאנס אשר חוזר אלינו מן המקומות האחרונים ושב אל הפודיום"

בקטגוריות העבודה, נצפתה כרגיל שליטה בלתי רגילה של רוכבי קאן אם, שכן בקטגוריית הלימיטד, נראה שהטופ טן מלא ברוכבי קאן אם, חוץ משני רוכבים בלבד, ובראשם עומד מייקל סוויפט, שזהו נצחונו השלישי במספר, וכפי שזה נראה עכשיו, ההיסטוריה תחזור על עצמה. בקטגוריית הלייטס שוב מנצח קליפטון ביזלי ובפתוחה מנצח בריאן בוקהנון. את קטגוריית ה – U2 לוקח ללא מאמץ בעלה של טרייסי סקו, ריק סקו.

בשעת ההפסקה בין שני המירוצים, מקפידים מפיקי המירוץ על הרטבה כללית של המסלול לטובת הורדת גורם האבק. בסופו של דבר אין הם מצליחים להרטיב את כל המסלול וחלק ממנו נשאר יבש. בשעה 13:00 מתייצבים 19 מתחרים בקדמת הגריד, אלו ה – 19 שמרכיבים את הקטגוריה הבכירה ביותר בארה"ב, ובמירוץ הבא יצטרף אליהם מתן ניר, אלוף ישראל בטרקטורונים.

"בריאן קוק, שבא כאילו משום מקום, קפץ על ההזדמנות והותיר את מקגיל שני. קוק שומר על המיקום עד לסיום המירוץ, וכך גם מקגיל"

יריית הפתיחה ניתנת, ושאר המתחרים, 247 במספר, טסים כצרור יריות מקנה נשק אוטומטי. הראשון לצאת מהפניה הראשונה רוכב ימאהה, דונלד אוקרמן, שלוקח את ההולשוט. להזכירכם, בשביל אוקרמן זו היא העונה הראשונה בקטגוריה המקצועית. אחריו פתח סומרס, שהעונה הוא חלש מאוד ולא הפציץ עדיין, אך הכל עוד פתוח ואין עדיין מוביל עיקרי.
ג'פרי פיקנס, ששמו עולה לאחרונה רבות, פתח במקום השלישי ישר לפני דיואן ג'ונסון שכמו שהזכרנו בכתבה הקודמת, עשה מעבר מהקנדים להונדה. ביל באלאנס, שעדיין לא מראה את יכולתו, פתח במקום העשירי בלבד, כאשר נמצאים בוריץ' ומקגיל. אוקרמן, שמוביל את כל ההקפה הראשונה, מאבד את המקום הראשון לטובת מקגיל שלא מרפה מהגז. מקגיל, שטס על גבי המסלול, נאלץ להאט מכיוון שלפניו היו אחרוני המתמודדים ואלו לא כ"כ נתנו לו לעקוף. בריאן קוק, שבא כאילו משום מקום, קפץ על ההזדמנות והותיר את מקגיל שני. קוק שומר על המיקום עד לסיום המירוץ, וכך גם מקגיל. ההפתעה הגדולה של המירוץ היא דווקא במקום השלישי, הלא הוא ביל באלאנס אשר חוזר אלינו מן המקומות האחרונים ושב אל הפודיום, אחרי ניתוח בצלעותיו השבורות מהעונה שעברה, כנראה שמשהו טוב הולך שם.
במקום הרביעי, סיים רוכב ימאהה, טיילור קייזר, שלא מפסיק להפתיע אותנו בתוצאות, ואחריו בצמוד רוכב רוקסטארמקיטהסוזוקי, כריס בוריץ', שבצמוד אליהם רוכב קאן אם, כריס בית'ל. דיואן ג'ונסון שגם הוא מפתיע לאחרונה סיים שביעי, ממש לפני רוכב ימאהה, ברנדון סומרס, שבינתיים לא מתבלט יתר על המידה. במקום התשיעי מסיים ג'וני גלאג'ר, ואחריו עוד רוכב קאן אם, ברנט סטורדיבנט.

הקילר בי'ז במפגן

בקטגוריה החצי מקצועית, ג'וש קירקלנד שוב מביא את הקטום שלו לקדמת הבמה, במירוץ יפה מאוד, ואחריו רוכב ימאהה, בריאן וולף ושלישי הוא אריק הוילנד, רוכב על גבי TRX450.


המירוץ הבא של ליגת ה – GNCC, ליגת אנדורו הטרקטורונים הגדולה בעולם, יתקיים בתאריך 5.4.2009, בסמוך לעיירה יוניון, דרום קרוליינה, ויערך בחסות חברת הצמיגים "פירלי". סבב זה הולך להיות מאוד מיוחד עבורנו, הישראלים, משום שאלוף הארץ מזה 4 שנים ברציפות, מתן ניר, הולך לתת שם נציגות מכובדת. אני לא רוצה לדבר יותר מידי, אבל צפו להפתעות.
התחזית – נעים פלוס.


תוצאות:

1. בריאן קוק (הונדה)
2. אדם ק. מקגיל (KTM)
3. ביל ו. באלאנס (ימאהה)
4. טיילור מ. קייזר (ימאהה)
5. כריס מ. בוריץ' (סוזוקי)
6. כריס פ. בית'ל (קאן אם)
7. דיואן ג'ונסון (הונדה)
8. ברנדון סומרס (ימאהה)
9. ג'ושועה ג'. קירקלנד (KTM)
10. בריאן ג'. וולף (ימאהה)

הכתבה מגיעה אליכם במסגרת שת"פ בין יבשתי עם אתר ATVriders
צילום:הרלן פולי, עורך האתר ATVrider.תגובות לכתבה
1.LiranDsx 02-04-09
איזה סיקור תותחחח צ'רניחובסקי!!!!

אני מצפה כבר לראות את התמונות של המתן ניר ואת הסיקור שלך עליו!
2.hadi 02-04-09
רק trx מקום ראשון
3.איזה באלנס זה 02-04-09
כל עונה הוא מתחיל עייף
ואז מתחיל לתת לכולם בראש, מרוץ הבא הוא מקום ראשון (בעצם מתניר שם אז באלנס שני :) )

שוב פעם תודה לך בן
4.מיקי 02-04-09
סוף סוף הונדה חוזרים למקום הטבעי שלהם
באלנס לדעתי לא יפציץ העונה הבחור כבר זקן
5.אמשלו 02-04-09
וואוו איזה סיקור
ואם זה ככה כשאתה לא שם, אני מתארת לעצמי מה יהיה כשתהיה שם.
מקווה שאתם נהנים מכל רגע.
6.לפלפים כולם 02-04-09
מתניר הולך לחצץ אותם בשבת
7.POLAR 02-04-09
בן, שוב תודה על העידכון מעבר לים
בצלחה למתן במירוץ הבא
ליאור
8.יובל 03-04-09
במירוץ הקרוב באלנס חוזר לשלוט!
ל 6 אף אחד לא לפלף
בתור אחד שהיה שם עונה שעברה וראה מה הולך שם, מתניר יכול ליהנות שם מהחוויה וזהו, אם הוא בקטגוריה הראשונה אז אין סיכוי לחצץ אף אחד.

9.D.V.X 03-04-09
סוף סוף הונדה אכי חזק בעולם
10.1 04-04-09
מתן ניר אלוף הארץ 5 שנים!!!
11.בן עשר רוכה על אי אקס 14-04-09
מתן ניר אני רוצה להיות כמוך שאני יהיה גדול
12.רועי ארזי 27-04-09
הונדה מספר אחתתתתתתתת
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:18-24.