טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אחריות ברמה אחרת


   22-11-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל


כנס הבטיחות של מועדון האופנועים בשיתוף בית החולים 'ברזילי'
הבהיר תובנות ברורות - האחריות היא שלנו!"הקסדה, המעיל, המיגונים, המגפיים, כשאני ליד האופנוע אני מרגיש גיבור, חזק ומוגן. כשאני על האופנוע ברכיבה, אני שבר כלי בפוטנציה..." מילותיו של גידי פרדר, מנהל בית הספר 'רכיבה מתקדמת' שהיה בין המרצים בכנס הבטיחות הראשון מסוגו שנערך בשיתוף מועדון האופנועים הישראלי ובית החולים 'ברזילי' באשקלון.

לא פחות מ-80 רוכבים הגיעו למפגש, כיבוד כיד המלך קיבל את פניהם. בזה לצד זה חנו האופנועים ויצרו מייצג שלא רואים כל יום במקומות מהסוג הזה. דוברת ביה"ח לאה מלול, הנחתה את הערב, בירכה על היוזמה המשותפת ואף ציינה כי היא שמחה לראות רוכבים מחוץ למיטת המטופלים. אליקו אלג'ם, יו"ר המועדון, שם דגש על היערכות לחורף ואף הזכיר לכל הרוכבים כי הכביש הציבורי אינו מסלול רכיבה ייעודי, "מעקה הבטיחות מהווה סכנה איומה לכל הרוכבים על שתיים ולצערנו נתקלנו במספר תאונות שאותו מעקה הוא שהביא למותם של רוכבים." אמר אלג'ם .


גידי פרדר מנהל 'רכיבה מתקדמת'

עו"ד עמית ברגמן הרצה על רכיבה בכלי דו גלגלי באזור מאוים.
ברגמן משווה את הרכיבה בכביש הציבורי לשדה הקרב, מונחים כמו אמ"ט (אזור מוכה טילים) עברו אנלוגיה למרחק שמירה ובטחון מרכבים. בנוסף ציין גם לא מעט מספרים וסטטיסטיקות בנוגע לתאונות הדו גלגלי וכמו כן הדרך לבחירת הנתיב הנכון.

גידי פרדר , מנהל 'רכיבה מתקדמת', נתן את תורתו המלמדת על רגל אחת, רגל אחת מפרדר היא כמו לקרוא פרק אחד בתנ"ך, אתה לומד המון אבל ברור לך שיש עוד המון מה ללמוד. "גז-כידון-עיניים" משולש הזהב של פרדר. האופנוע רוצה גז פתוח, הכידון רוצה חופש והמבט יוביל אותך מעבר לסיבוב בבטחה.

ד"ר בוריס יופה, מנהל המחלקה לכירורגיה כללית וכלי דם, הרצה בנושא פגיעות מוטוריות. יש לציין כי אף על פי החומר הקשה שעליו דובר ואף הראו תמונות קשות, עשה זאת ד"ר יופה בדרך ייחודית, מובנת ומבודחת כאחד. בסיום אף הצהיר כי בכוונתו לרכוש כלי דו גלגלי, במידה ואשתו תאשר.

בסיום הערב, נערכה הגרלה נושאת פרסים. ספיר אלג'ם בתו של אליקו ובעלת הידיים הקטנות באולם, הכניסה את ידה ומשכה מספרים מהקנקן, בין הפרסים הוגרל כרטיס טיסה מתנת 'מונה טורס'. מעיל 'SPIDI', קסדת 'SHOI' ומגיני ברך של 'AXO'
ציוד המיגון נתרם ע"י אביזריון.

לערב הוזמנו גם כ-50 תלמידים מהשכבה הבוגרת של תיכון רונסון בעיר. התלמידים נראו מרוצים בסוף הערב והפנימו לעומק את הנאמר. "תמיד חיפשתי מי אשם, אבל מסתבר שממבט בוגר על רוכב האופנוע לשאת באחריות ולמנוע את התאונה" אמר אחד התלמידים ביציאה מהכנס .
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:07-24.