טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה לכיש – סבב 3 בליגת באחה ישראל


   04-05-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ענני האבק שיחקו תפקיד מרכזי במירוץ ההקפות של ליגת באחה ישראל. כשאלמנט הניווט יורד מהפרק, מגיעים כוכבים מעולם האנדורו בכדי להקפיץ את האווירה. עוד אירוע משובח מבית היוצר של נועם הימן וחבורתו.

ליגת באחה ישראל מקיימת מדי שנה מירוץ במתכונת שונה. המשתתפים משאירים את מכשירי הניווט בצד ומתחרים במסלול מסומן אותו יש להקיף מספר פעמים, בדומה למירוצי ה"הייר סקרמבל" המוכרים לנו מעולם האנדורו. כבדרך כלל, גם הפעם הגיעו למירוץ ההקפות מספר משתתפים גבוהה מהרגיל, כשחלק לא מבוטל מהרוכבים, לא פוקדים את כל מירוצי הליגה אלא באים להשתעשע במסלול המהיר וחסר אלמנט הניווט.
מירוץ ההקפות בדרך כלל מתקיים בחולות צאלים. כך גם תוכנן לעשות השנה אלא, שבערב שישי מצא עצמו נועם הימן מעתיק את המסלול ללכיש בעקבות רדיפתם של אנשי החוק.
למרות השנוי בשעה מאוחרת יחסית, הגיעו לאירוע לא פחות מ-54 צוותים בהם רוכבי טרקטורונים, אופנועים, נהגי הבאגי והג'יפים.

באגף החדשות שלושה עידכונים חמים:
האחד – התעצמות הקטגוריה החדשה, רכבי השטח הקלים, בדמות רכבי הרייזר (RZR) עם לא פחות משבעה כלים. הישג מרשים לז'אנר הטרי הכובש את השטחים. הפעם נעדרו חברי קבוצת הג'וינר שניצחו את הסבב הקודם בקטגוריה.
השני – יונתן לוי, רוכב האופנועים המוכשר, שסבל מפציעה ממושכת במיוחד וחוזר לזירה התחרותית.
ברוכים השבים!
השלישי – רז הימן, מייבא מערכת מדידת זמנים חדשה מבית היוצר היוקרתי של "טאג היואר", בדגם הדומה לזה המשמש את מירוצי הסיקס דייז. המערכת עמדה במשימת הפיילוט בהצלחה מרובה!

בשל ריבוי המשתתפים במירוצים מסוג זה, החל מהשנה החולפת, מירוץ ההקפות נכנס למסורת בה רוכבי האופנועים והטרקטורונים מתחרים במקצה מוקדם ונהגי הבאגים והג'יפים מתמודדים במקצה מאוחר יותר.
28 קילומטרים במסלול מהיר במיוחד, אותו יש לעבור ארבע פעמים.

"יונתן לוי נראה בכושר מעולה אף על פי שלא רכב מזה תקופה ארוכה, בסיום הוא קוטף את המקום הראשון בקטגוריה ולוקח את גביע אלוף האלופים."

אופנועים מקצועי
ערן וולנברג וגדעון בן שמואל מקבלים את פניהם של יונתן לוי ושני האורחים החדשים בזירה – עופרי שטראוס וטום קול. וולנברג מוזנק ראשון ובן שמואל אחריו, לפי סדר המיקומים בליגה, אחריהם – האורחים. פחות מ-21 דקות חולפות, וולנברג משלים את ההקפה הראשונה אך לוי יושב לו חזק על הזנב. השלישי שמשלים את ההקפה הראשונה הוא עופרי שטראוס ורביעי קול. במהלך ההקפה השנייה לוי ושטראוס עוקפים את וולנברג. לוי נראה בכושר מעולה אף על פי שלא רכב מזה תקופה ארוכה, בסיום הוא קוטף את המקום הראשון בקטגוריה ולוקח את גביע אלוף האלופים.

טרקטורונים מקצועי
ניר אברמוביץ, אלי אוחיון וגיא ורבר מארחים את כוכבי ליגת האנדורו – אליקו אוחנה, גל בן עמי וטל חביב. אוחנה בתקופה נפלאה פותח חזק ומשפר תוצאות מהקפה להקפה. חביב נראה מהיר מאוד על המסלול אך במהלך ההקפה השנייה הוא נתקל בסלע ופוצח בתרגולות קרקע אויר שמוציאות אותו מהתחרות עם שני ג'אנטים עקומים, בולם קדמי שבור ואכזבה גדולה. בן עמי לוחץ חזק אך אברמוביץ, שנהנה מפתיחת עונה משובחת, מחליט לא לוותר בקלות ולמרות ענני האבק מצליח לסגור עליו וקוטף את המקום השני. בן עמי מסיים שלישי ואלי אוחיון הוותיק מסיים במקום הרביעי. ורבר מוותר על התענוג אחרי הקפה בעקבות עמודי האבק על הדרך.

"אוחנה בתקופה נפלאה פותח חזק ומשפר תוצאות מהקפה להקפה."

אופנועים עד 250
אייל "בר'לה" שחתום על הקמת הקטגוריה, לוקח את המשפחה לסוף שבוע בצימרים בצאלים, הוא מופתע לגלות בערב שישי ששינו את מקום האירוע ועולה ללכיש, כשהוא חמוש בצמיגים המותאמים לדיונות. ארז ביבי מתייצב גם הוא למערכה ויחד השניים ינסו להתמודד מול האורח העונה לשם מתן ניר.
במחווה ספורטיבית הם מאפשרים למתניר לפתוח ראשון בכדי שלא יתערבב באבק שלהם. המתניר יוצא כסערה ולא מרחם על מנוע ה-125 הקטן שמילל וצורח. כמו שרק הוא יודע לעשות, המתניר לוחץ את הכלי עד הקצה ומעבר לו, מסיים במקום הראשון בקטגוריה ובמקום הרביעי הכללי! ביבי שני על הפודיום ובר'לה לא מצליח לסיים את האירוע.

טרקטורונים כללי
חיים אוחנה ודדי שפרונץ הם המתחרים הקבועים בקטגוריה הכללית, הפעם הם זוכים לריבוי משתתפים פורה במיוחד, שמונה רוכבים חדשים ועוד אחד שחוזר אחרי העדרות ממושכת. יש לציין שהמרכיב העיקרי לריבוי המשתתפים הוא עידוד של רוכבי קבוצת סוכנות אוחנה שהגיעו בהרכב משופר.
ליאור הראל מספח את ה-LTR של דודי צמח ומגיע לתחרות לאחר תקופה של היעדרות. ניל פלד, בני לקן ואושר ראובני המוכרים לכולם מקטגוריית המתחילים בליגת הטרקטורונים. רונן ראובני, אביו של אושר, מרוצה מתחרות האנדורו בה השתתף בשבוע שעבר ובא לנסות את מזלו על גבי הרנגייד 800. מורן רגב אוהב לרכב בשבילים מהירים עם החבר'ה והחליט לבדוק את זירת המירוצים עם הפרטדור הוותיק. עודד גיטמול, גם הוא רוכב על פרדטור, סוגר את הרשימה.
שפרונץ פורש בסיום ההקפה הראשונה, מאחר ומיסוך האבק לא מאפשר רכיבה בטוחה. ראובני בכושר נפלא לוחץ את המצערת הכי חזק שיש ומסיים במקום הראשון, לקן ופלד רוכבים טוב ומסיימים במקום השני והשלישי כשהבאים אחריהם מסיימים בפער של מעל דקה זה מזה.

אופנועים כללי
ליאור שוורץ הוא רוכב טרי יחסית בזירת המירוצים והפעם עליו להתמודד עם בחור חדש בקטגוריה. עידן לווינהים, שמחליט להשתחרר ממעמד המלווה הרשמי של פולריס ולעלות על מדי הקרב של האופנוע. לווינהים מציג יכולת רכיבה איכותית ומבלי להרגיש עולה על המדרגה הגבוהה בפודיום, כשהוא מתברג במקום התשיעי בדירוג הכללי. נמרוד כפיר לא מסיים את המירוץ.

"כמו שרק הוא יודע לעשות, מתן ניר לוחץ את הכלי עד הקצה ומעבר לו, מסיים במקום הראשון בקטגוריה ובמקום הרביעי הכללי!"

המקצה מסתיים ובשל מסיבת הסיום של ליגת הטרקטורונים, טקס הענקת הגביעים נערך עוד לפני מקצה הרכבים. האורחים מעולם האנדורו שמחו לראות את התנהלות הליגה המשובחת העובדת כמו שעון שוויצרי, בלי ויכוחים ובלי עירעורים ומלחמות.

ג'יפים T1 4X4
המקצה השני של היום יועד לנהגי הרכבים. הקטגוריה הבכירה בין הרוכבים על ארבע עם מסגרת היא לא אחרת מאשר ה- T1. רז הימן והלל סגל יוצאים ראשונים ונהנים ממרווח נקי במהלך ההקפה הראשונה, בה הם פותחים פער המאפשר להם לברוח מהמתחרים ולכבוש את המקום הראשון הכללי במקצה. בעקבות תקר בגלגל, הם מאבדים את מיקומם לשי שמעוני ואייל חטואל. אלת המזל הרע לא איחרה להגיע וביקרה שוב את שמעוני ובעקבות תקר הם צונחים אל המקום השלישי. איציק מיני ורועי זמיר על הניסאן נווארה סוחטת התגובות, מצליחים לסיים במקום השני. גל שחם ואיציק כרמי מגלים בהקפת ההיכרות כי המצמד לא מתפקד כהלכה ונשארים בחוץ.

באגי T1 2X4
אייל ואלעד לביא הם הבעלים של שני הבאגים החד מושביים, הסובלים מדי מירוץ מתקלות חוזרות. איציק חמו תופס את מקומו על ההגה במקום אלעד, אך במהלך ההקפה הראשונה מצא את עצמו רדוף אחר הדוד מרפי כשהוא נתקע עם בעיה במצמד. למען כבוד המשפחה, אייל מוכיח לכולם שהכלים, מעשה ידם, לא בנויים רק ליופי אלא גם יכולים לתת בראש והוא כובש את המקום הראשון של הקטגוריה.
ארז אברמוב וחזי בצלאל מסיימים במקום השני עם כעס רב על ענני האבק שלא אפשרו פתיחת גז כצפוי.
צור ליסבונה ושחף סובלים מתקר בגלגל ומסיימים במקום השלישי. צוות עידן הגז שובר משולש בהקפה הראשונה ולא מסיימים וכמותם גם ערן וניר שני על הבאגי הוותיקה מכפר מסריק.

"אושר ראובני בכושר נפלא לוחץ את המצערת הכי חזק שיש ומסיים במקום הראשון,"

ג'יפים T2
שלושת הצוותים הקבועים על רכבי הפאג'רו קינג, מתייצבים לאירוע ומספחים את צביקה כנעני שחוזר לזירה, זה האחרון פורש לאחר ההקפה הראשונה בשל האבק הסמיך. במהלך ההקפה הראשונה צוות טלפארמה, ניצן שקל וגדי חן, נכנסים לפנייה ארוכה עם תקר בגלגל האחורי, כשזה נכנס לתוך קוליס, הרכב מבצע שורת גלגולים ונותר על גגו. השניים פורשים מהמירוץ ובעזרת מטיילים שעברו במקום הצליחו להחזיר את הכלי לנקודת הסיום בנסיעה. רועי שפירא וגדי שטייף פותחים בסערה ומזנקים בריחוף אווירי על פני המהמורה בפתיחת המסלול. גם הם סובלים מתקר בגלגל ומאבדים את ההובלה לצוות נפתלי ניסן ובניו, צביקה נפתלי ובועז שלמה, שנהנים מהמגרש הביתי ונוסעים בקצב מעולה אל המדרגה הגבוהה בפודיום.

ג'יפים T2 – סטנדרט
יובל מלמד ומיקי יוחאי רק מחכים להזדמנות לכבוש עוד פודיום. גם הפעם השניים לוחצים חזק ומשיגים את המקום הראשון בקטגוריה והמקום השלישי הכללי במקצה הרכבים. צוות אוטוויק, איציק אסולין ואורי יעקובוביץ מסיימים במקום השני. עופר קוקס ונועם שמיר חותמים את הרשימה על מדרגות הפודיום.

רכבי שטח קלים
יובל שרון ועוד שישה צוותים גודשים את הקטגוריה שנפתחה במירוץ האחרון. הפעם, כל שבעת הרכבים המשתתפים מסוג רייזר (RZR). שרון, ראש מועדון הלקוחות של הכלי החדש ונהג הבית. מראה לכולם איך עושים את זה נכון. הוא לוקח את המקום הראשון בפער גדול ומסיים במקום השני הכללי של המקצה. הקרב על המקום השני היה צמוד וקשוח, צוות "נירב – נזימה", בר אלמגור ועבדכם, ערן שלמה, הקדימו את ליאור טובל בארבע שניות בודדות. עומרי ארבל מנסה את כוחו על ארבע גלגלים ומסיים במקום הרביעי. ששי נחמיאס במקום החמישי, עדי אבידר סובל מהאבק הרב אך מסיים עם חיוך גדול ובמקום השישי וסוגר את הרשימה דדי פרל.

"יובל שרון מראה לכולם איך עושים את זה נכון. הוא לוקח את המקום הראשון בפער גדול ומסיים במקום השני הכללי של המקצה."


בכסא הנווט
בר אלמגור, שהתחרה בעבר בליגת הטרקטורונים, מצא את אהבת חייו בדמות הרייזר והחליט להיכנס לליגת הבאחה. בכדי להשלים את המשימה, הוא הרים את טלפון והזמין אותי לשבת לצידו, בכסא הנווט.
זו הפעם הראשונה בה נתבקשתי להניח את המצלמה בצד ומאחר וצוות הגבאים כבר משופשף ומיומן, מצאתי את עצמי נענה בחיוב למשימה. רגע לפני היציאה, הכנות אחרונות, התאמת החגורות, כיוון מראות ותיאום סימנים בין הנהג לנווט. האדרנלין זורם בגוף ועם מתן האות, בר לוחץ את הדוושה לקצה. פחות מקילומטר על המסלול ואנחנו נכנסים לתוך ענני האבק שרק הולך ומחמיר ככל שאנו מצמצים את הפער. יובל שרון נעלם הרחק קדימה. ככל שאנו מצמצמים את הפער לטובול, שהוזנק לפנינו, הראות הופכת קשה יותר ויותר, למעשה אפס ראות. הניווט הופך להיות על סמך הזיכרון ולא פעם בר נאלץ להוריד את הרגל מהדוושה בכדי לתת לאבק לחלוף.
במהלך ההקפה השנייה, אנחנו כבר צמודים לירכתיו של טובול, בעוד אנחנו נלחמים באבק אני מבחין בארבל שהונזק לפניו. לפיכך, אנחנו ממוקמים לפחות במקום השלישי. אנחנו מבינים שאין אפשרות לעקוף מבלי לסכן את החיים, והמשימה הראשונה העומדת לפנינו היא לסיים את המירוץ, בשל כך אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים ונשארים על הזנב של טובול בשאיפה לתדלוק מהיר יותר שיאפשר לנו יציאה לפניו. למרות תדלוק חלקי, טובול ממהר לצאת ומקדים אותנו ביציאה. בסיום מצב רוח מרומם ופונים אל מערכת מדידת הזמנים, שם הבנו שגם טובול היה מהיר דיו אך סיים ארבע שניות בודדות אחרינו. חוויה מוטורית אמיתית ואני מאחל לנו, צוות "נירב – נזימה" בהצלחה בהמשך.

"רז הימן והלל סגל יוצאים ראשונים ונהנים ממרווח נקי במהלך ההקפה הראשונה, בה הם פותחים פער המאפשר להם לברוח מהמתחרים ולכבוש את המקום הראשון הכללי במקצה."

תוצאות:
לניתוח התוצאות המלא

אופנועים מקצועי
1. יונתן לוי - עופר אבניר
2. עופרי שטראוס - דל.ב. מוטוספורט, מישלין
3. ערן וולנברג - ד.ל.ב. מוטוספורט

טרקטורונים מקצועי
1. אליקו אוחנה - אבניר, סוכנות אוחנה
2. ניר אברמוביץ - אלון, ד.ג.ש טרקטורונים
3. גל בן עמי - ד.ל.ב. מוטוספורט

אופנועים עד 250
1. מתן ניר - ד.ל.ב. מוטוספורט, אביזריון, א.ד. מוצרי תעבורה
2. ארז ביבי

אופנועים כללי
1. עידן לווינהים
2. ליאור שוורץ

"צוות נפתלי ניסן ובניו, צביקה נפתלי ובועז שלמה, נהנים מהמגרש הביתי ונוסעים בקצב מעולה אל המדרגה הגבוהה בפודיום."

טרקטורונים כללי:
1. אושר ראובני - סוכנות אוחנה
2. לקן בנימין
3. פלד ניל - סוכנות אוחנה

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון - ד.ל.ב מוטוספורט
2. בר אלמגור, ערן שלמה - נירב מתכות, naZZima
3. ליאור טובול

T1 4X4
1. הלל סגל ורז הימן (פוינטר, ליוגב)
2. איציק מיני ורועי זמיר
3. שי שמעוני ואייל חתואל - ד.נ. כל גדר

קטגוריה T2
1. צביקה נפתלי ובועז שלמה נפתלי ניסן ובניו, טלפארמה
2. רועי שפירא וגדי שטייף - חולון מוטורוס

"עידן לווינהים מציג יכולת רכיבה איכותית ומבלי להרגיש עולה על המדרגה הגבוהה בפודיום,"

T1 2X4
1. אייל לביא
2. ארז אברמוב וחזי בצלאל
3. אלון שחף וצור ליסבונה

קטגוריה T2 סטנדרט
1. יובל מלמד ומיקי יוחאי - סובארו, איתורן
2. איציק אסולין ואורי יעקובוביץ - אוטוויק
3. עופר קוקוס ושמיר
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.תיקון קטן 04-05-09
ברלה סיים את הראלי עם פאנצר.!!! נא להתעדכן מול המארגנים.
2.היה ארוע מהנה 04-05-09
קצת יותר מדי אבק אבל אין מה לעשות
צ'ופלה השועל נתן בראש כמו גדול! חבל שהגו'ינר לא הגיע
3.לערן שלמה 04-05-09
אכזבת אותי -זה כל מה שכתבת על אליקו התותח "אוחנה בתקופה נפלאה פותח חזק ומשפר תוצאת מהקפה להקפה." הבנאדם תפר את המסלול בצורה מדהימה .. ערן לתשומת ליבך ...חמודדד
4.הטורף חזר 04-05-09
יוני לוי העפיפון... איך שהוא רכב אתמול
אין דברים כאלה!
5.משתתף מאוכזב 04-05-09
נכנסתי להתחרות עם מטרה אחת - ליהנות. המסלול היה מכוסה באבק בצורה שאי אפשר לתאר במילים, מי שנסע אחרי רכב אחר לא ראה כלום!
לא עושים ראלי הקפות על שבילי אבק שכאלה, אם אין דיונות אז תעשו ראלי ניווט

שורה תחתונה - התאכזבתי ולא נהניתי בכלל
6.ל-5 ו ל -1 ( ברלה ) 04-05-09
אל תשכח שהראלי זז מצאלים בדקה התשעים לנקודה הכי דרומית שניתן היה לבצע בה ראלי
ולכן לא היתה אפשרות להפיק ארוע ניווט.כולם התבאסו מהאבק אבל אין מושלם בחיים אז תזרום יא גבר.
ותגובה למס 1 אחד ולכתבינו היקר ( שאני מאוד אוהב )
סיימתי את הראלי עם פאנצר אכזרי וזה עלה לי בנסיעה איטית ומתישה אך המקום השלישי
הוא שלי
סביר להניח שכתבינו הסיק שלא סיימתי כי לא עליתי לפודיום ונסעתי חזרה למשפחתי איך שהסתיים
הראלי לאחר ששופט המירוץ אישר זאת.
7.תגלית מעניינת 04-05-09
עידן מפולריס רכב כמו טיל!!! תענוג לראות ככה מישהו מוכר שאף פעם לא רואים אותו רוכב ופתאום הוא בא ככה ומנצח
ולמה אלי אוחיון לא על הפודיום בזמן האחרון???
8.גל שחם 04-05-09
יפה לכם, כתבי וצלמי נזימה, כרגיל ובאופן לא מפתיע,התמונות שלכם הכי יפות, למרות שהפעם לא זכיתי להיות חלק מהן.
9.עוד תיקון קטן 10-05-09
בכתבה רשום שנמרוד לא סיים את המרוץ אז תיקון קטן הוא כן סיים והגיע מקום 3 בכללית
תודה
10.יניב 16-05-09
לדעתי אחלה טרקטרונים הם הפרדטור ו dvx ו האופנועים KTM
11.ענבל 19-05-09
עידן לוונהיים.....למרות ועל אף שאתה ג'ינג'י...
שיחקת אותה אח שלי...אוהבת...הגיע הזמן לחשוף אותך
12.Taryderee 12-12-10
אדיר!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:08-24.