טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מסע מעולם אחר - ראלי שבועות - "בצל החוצה"


   24-05-2009, גדי חן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומי ארכיון: ערן שלמה

ליגת הראלי של צוקר מסיימת את הסבב הרביעי של העונה. 300 קילומטרים של פיצוץ גזים והפתעה גדולה בתחום האופנועים.

ליגת "מסע מעולם אחר" של גדי צוקר ויענקלה זלצר, סובלת ממיעוט משתתפים כרוני. מספר הצוותים שלקח חלק בסבב הרביעי של העונה, העונה לשם "ראלי שבועות", עמד על 21 צוותים. אלא שהפעם, בניגוד לפעמים קודמת, יחסי הכוחות קיבלו תפנית. שבעה רוכבי אופנועים גדשו את הקטגוריה הדו גלגלית. קטגוריית רכבי השטח הקלים מנתה שלושה צוותים על גבי הרייזר, שלושה רוכבי טרקטורונים וזרזיף צוותי ג'יפים, כשבקטגוריה המקצועית המאוחדת שלושה צוותים וארבעה בקטגוריית החובבים.

המשתתפים התכנסו למרגלות תל לכיש, כשלפניהם מסלול עם תג קילומטרז' נאה של 300 ק"מ מהירים ונוחים. אורכו של המסלול שקול כמעט לאורכו של הסטייג' הדרומי והארוך מכולם בראלי חוצה ישראל שיתקיים במהלך החודש הבא. לפיכך, מרבית המתחרים הצהירו כי זו זירת ניסוי הכלים ובדיקת הכשירות של הגוף והמכונה בטרם יזנקו לחוצה ישראל המפרך.

מסלול הראלי יצא מתל לכיש, במסלול מעגלי לכיוון דרום דרום מערב, כאשר הנקודות המרכזיות במסלול הן חוות פיליפ, חוות השיקמים, בתרונות רוחמה, ציר השפד"ן ומשם היישר לחולות חלוצה דרך גבולות. הדרך חזרה עברה דרך משאבי שדה, נחל באר שבע ,להבים ואל נקודת הסיום/פתיחה בתל לכיש.

המסלול התאפיין בצירים ושבילים מהירים עד מהירים מאוד אשר אפשרו לצוותים לפתח מהירויות גבוהות. כמו כן לא היו בעיות ניווט מיוחדות, קטעי עבירות או אלמנטים מסוכנים אחרים. מאידך היו דיונות, אבנים ושבילים רחבים. 100% של הנאה, לפתוח גז לשכוח מהכל.

בקטגוריית האופנועים, ערן וולנברג, האלוף הבלתי מעורר בתחום הראלים בישראל הגיע להופעת אורח. גיא גרשון חוזר לשורות המתחרים ואנוכי, גדי חן, משלים את רוכבי הקטגוריה המקצועית. לפחות בהפרדה בין הרוכבים. נפתלי דהן, על גבי DR וליאור שוורץ, על גבי KTM, ממשיכים להתמיד. רז נהוראי ויגאל ג'אן מגיעים על גבי ה-WR של ימאהה.

בקטגוריית הטרקטורונים, ניר אברמוביץ, מוליך הטבלה מגיע בכדי לשמור על מיקומו בראש הטבלה. ברק ממן ובני יוסף משלימים את הקטגוריה.

רכבי השטח הקלים מונים כשלושה צוותים בקטגורייה, יובל שרון ויפתח היינר, ליאור טובול ויונתן ברזילי והצוות השלישי, גלעד רום ועומר בריינר.

"כבר בנקודה החמישית מלבלבים ניצני המהפך עת גדי חן מצמצם פער של 2 דקות על וולנברג וגרשון כאשר שניהם נעקפים בעקבות טעויות בניווט."

ראשונים הוזנקו למסלול הכידונאים, כאשר מוביל אותם בזינוק המועמד לניצחון ערן וולנברג ומיד אחריו גרשון, חן, דהן ושאר החבורה הגדולה על פי מיקומם בטבלת הראלי.
כבר בנקודה החמישית מלבלבים ניצני המהפך עת גדי חן מצמצם פער של 2 דקות על וולנברג וגרשון כאשר שניהם נעקפים בעקבות טעויות בניווט.
אך חן לא חסין בפני בעיות ניווט ויחד איתן תקלה במכשיר ה- GPS שלו גורמים לאובדן יקר של 20 דקות באזור נחל פטיש, מה שמאפשר לוולנברג וגרשון לקחת את ההובלה ולפתוח פער גדול.

בנקודת התדלוק השנייה, הפער שעמד בין וולנברג לחן הצטמצם לכדי דקה, אך בנקודה 27 לפני משאבי שדה חזר חן ועקף את וולנברג, שם נצפה ערן מדבר אל האופנוע מקרוב.
מנקודה זו המשיך חן עם מבערים פתוחים עד הסיום ועצר את השעון על 03:37 רק 23 דקות אחרי רז היימן והלל סגל על גבי הצוללת הצהובה.
הישג מרשים במיוחד לאור העובדה שוולנברג וגרשון נמצאים על המסלול, אבל זו העונה של חן בליגה הזו וגם הפעם לא הצליחו לעצור אותו מניצחון רביעי ברציפות.
נהוראי מסיים במקום הרביעי, הצמד שוורץ את דהן במקום החמישי והשישי וג'אן חותם את הפרק הדו גלגלי למירוץ זה.

ניר אברמוביץ, נהנה מעונה נפלאה, בשתי ליגות הראלים השונות ידו על העליונה והמעבר לטרקטורון KTM עושה לו רק טוב. גם הפעם הוא מסיים במקום הראשון מבלי להניד עפעף. ברק ממן המוכר לכם מליגת האנדורו לרוכבי טרקטורונים מגיע בכדי לטעום את אווירת הראלי ומסיים במקום השני. על המדרגה השלישית בפודיום עומד בני יוסף.

בקטגוריית רכבי השטח הקלים, המשתתפים החדשים לא מצליחים לאיים על שרון והיינר, שקוטפים את המקום הראשון ללא בעיות מיוחדות אך עם הרבה מאמץ בדיונות. טובול וברזילי מסיימים במקום השני ובמקום השלישי עומדים רום ובריינר.

"ניר אברמוביץ, נהנה מעונה נפלאה, בשתי ליגות הראלים השונות ידו על העליונה והמעבר ל- KTM עושה לו רק טוב. גם הפעם הוא מסיים במקום הראשון מבלי להניד עפעף."

קטגוריית הג'יפים משלבת בתחום המקצועי את צוותי ה-T1 יחד עם צווותי ה-T2.
כהרגלם הפועל, רז הימן והלל סגל, שולטים ללא עוררין וקוטפים את תואר אלוף האלופים.
עופר קוקס וגיא גוטליב מדווחים על מסלול מהיר ומהנה, פאנצ'ר ושלל הקאות של הנווט ומסיימים במקום השני. חותמים את הקטגוריה שחף מזרחי ודני רחמני.

צוות עידן הגז, מתמודדים כנגד עצמם בקטגוריית הבאגים. הבעיות המכאניות לא פוסחות על פניהם גם במירוץ זה ואלו נאלצו לעצור ולחבר את הכלי מחדש עם רצועות עד לקו הסיום.

באגף הג'יפאים החובבים, מיכאל ושמעון וייס עומדים על המדרגה הגבוהה, ערן חפץ ועומר כנעני במקום השני, דדי לנסקי ואיתמר אביטן במקום השלישי. עומר וילנסקי ללא סיוע של נווט מסיים במקום ברביעי.

כמו כל דבר טוב גם הראלי הזה הגיע לסיומו ויש מקום לתת כמה מילות חיזוק לצמד צוקר את זלצר, המראים גרף שיפור חד בניהול וארגון האירועים, כל הכבוד!!!
עמידה בלוח זמנים – יש
מסלול מפורט ומדוייק – יש
מסלול מאתגר ובטוח – יש
מסלול ללא בעיות ניווט – יש
מתחרים – נקודת התורפה של הליגה, מקווים שהשניים ימצאו את הדרך להחזיר לשורותיהם
את המתחרים השונים.

"המשתתפים החדשים לא מצליחים לאיים על יובל שרון ויפתח היינר, שקוטפים את המקום הראשון ללא בעיות מיוחדות"

תוצאות
אופנועים
1. גדי חן - שחר אופנועים
2. ערן וולנברג - ד.ל.ב מוטוספורט
3. גיא גרשון

טרקטורונים
1. ניר אברמוביץ - אלון, ד.ג.ש. טרקטורונים
2. ברק ממן - G&N רמות נפתלי
3. בני יוסף

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון, יפתח היינר - ד.ל.ב מוטוספורט
2. ליאור טובול, יונתן ברזילי
3. גלעד רום, עומר בריינר

ג'יפים מקצועי
1. רז הימן, הלל סגל - ליוגב, תנועה מערכות
2. עופר קוקס, גיא גוטליב - צוות אבסולט
3. שחף מזרחי, דני רחמני

"כהרגלם הפועל, רז הימן והלל סגל, שולטים ללא עוררין וקוטפים את תואר אלוף האלופים."

באגי
1. דודי מנושביץ, לירן דיכטר, אורן ראש חודש - עידן הגז

ג'יפים חובבים
1. מיכאל ושמעון וייס
2. ערן חפץ, עומר כנעני
3. דדי לנסקי, איתמר אביטןתגובות לכתבה
1.מתן נעים 25-05-09
לעקוף את ערן בראלי? גדי אתה צריך לעזוב את ניצן ולתת בראש בראלי של הבאחה!
2.הראל ממן 25-05-09
הטרקטורונים והרייזר לא היו באותה קטגוריה בפעם הקודמת?
יובל ויפתח כל הכבוד
3.לאן כולם הלכו 25-05-09
למה אף פעם אין מספיק מתחרים בליגה הזאת?
ואף אחד חוץ מנזימה לא מסקר אותם
4.לזה ששואל 25-05-09
כנראה שכולם הלכו להיימן
נזימה אמנם מסקרים אבל ערן שלמה התחיל לזרוק ושם לנו "צילומי ארכיון"
5.נ 26-05-09
לאלה ששואלים וקובעים קביעות כגון עברו לליגות אחרות , לא קל להתמיד ,להגיע, להשתתף,ולהשקיע והרבה הרבה הרבה כסף במושגים של עמך ישראל
משתתף על דו גלגלי יזדקק להשקעה התחלתית כוללת של 70K-120K כדי להגיע בכלל להשתתפות.
כל ארוע קטן יסתכם לפחות בעוד2000 שח , וארוע גדול יחצה את קו ה5000 שח
סקירה מהירה של שמות המשתתפים מהשנתיים האחרונות ,קשה מאד למשוך קו מסודר בין השמות והארועים השונים של שתי הליגות.
מיתון המשק,לא יוסיף כבוד למספר המשתתפים .
לאלה ביננו החושבים שחוק הספורט יביא איתו "פריחה " אני סקפטי מאד והמספרים בהם נקבתי יחווירו ביום שמיסוד {או מיסוי} הנושא יכנסו לתוקפם.
את הארועים יסקרו אלה שיודעים שהארוע ימכור
בהצלחה לכולם וחג שמח
6.חן 26-05-09
ברק ממן אתה אלוף תיראו כמה הדיביאיקס חיה
7.עמיר 7 26-05-09
ניר אתה אלוף אחי. יבוא יום ואני אהיה שם על המסלול ילחיץ אותך קצת. מברוק אח
8.רון 30-05-09
מה קרה לבריל? נעדר מהרבה מירוצים.....
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:27-24.