טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ אנדורו אופנועים - סבב 8 - "חם וגובה"


   07-06-2009, ערן שלמה, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המירוץ החותם את עונת 2008-2009 התקיים במרומי הגבעות של רמת יוחנן. עליות וירידות, סלעים ואבנים בשילוב טמפרטורה גבוהה, הביאו למירוץ חם - חם מאוד.

השחר מפציע, השמש מטפסת למרומי השחקים, הציפורים מצייצות, המתחרים מתהפכים מצד לצד במיטתם. הם אינם יודעים מה מחכה להם אי שם ביערות קריית אתא.
השעון המעורר פוצח בזמרתו המונוטונית, הבתים מתחילים להתעורר, אבא מעמיס את האופנוע לעגלה, אמא מכינה כריכים, הילדים מתרוצצים בין הרגליים והאדרנלין מתחיל לזרום בעורקים.
בדרך חולפים על פני עוד רוכבים, מחשבה שמתרוצצת בראש על מזג האוויר מתמזגת עם הקור היוצא מהמזגן, הרדיו-דיסק על Play והגלגלים שועטים לעבר הפיטס.
רחבת הפיטס מתחילה להתעורר, עוד ועוד רוכבים מגיעים, פורקים תיקים, אופנועים וציוד.
אוהלי החברות מתמקמים זה לצד זה בשלל דגלים וצבעים ומרכיבים בכך את שורות הפיטס לרוכבי הקטגוריות המקצועיות. ממול לשורה זו נפרש אוהל העממית ומאחוריו אוהל המיועד לקהל. הקהל אגב, לא השתמש באוהל זה, אלא רק בדקות שבין סיום המירוץ לטקס הפודיום, מאחר ולא נמצא כל קשר ויזואלי בין אוהל הקהל למיקום המסלול.
האווירה במקום דרוכה אך עם זאת חגיגית. מירוץ אחרון לעונה ובמרבית הקטגוריות תמונת האליפות טרם נחתמה. השמש מתמקמת לה מעל ראשי הרוכבים ושולחת את קרניה הלוהטות לעברם, כאן כבר התחלנו להבין שהיום יהיה לוהט במיוחד – תרתי משמע.

הרוכבים מתכוננים, כ-76 מתחרים נרשמו והגיעו אל קו הזינוק אך רק 63 יצליחו לסיים את המסלול המתיש.
נועם היימן קורא לכולם לתדרוך ואומר על תנאי הקרקע "מסולע, הרבה שיחים, אבנים שמסתתרות", מזהיר מפני עקיפות והתאבדויות וחותם בברכתו לרוכבים, כשהוא שולח אותם להקפת היכרות ולאחר מכן לקו הזינוק.

המסלול ברמת יוחנן מוכר לחברי העמותה, ביקרנו בו בעונה הקודמת, בסבב האחרון שחתם את עונת 2007-2008. רק שהפעם היימן וצוותו מצאו לנכון להפוך את כיוון הנסיעה, משמע – כל עליה הופכת לירידה ולהיפך.
מסלול הררי, מפותל ומסולע, העליות הקיצוניות והירידות המצריכות ריכוז רב וטכניקת רכיבה, עולים שלב בסולם דרגת הקושי, שכן השמש והחום חוגגים ללא רחמים.
בחלק הראשון מצפה להם עליה חדה שתגבה הרבה קורבנות, אך לאחר סיום ההקפה הראשונה מארגני המירוץ החליטו להוריד אותה מהפרק בשל הקושי הרב שבה.

"הדר עציוני מוביל ובמהרה פותח פער שמנתק אותו מהדבוקה, הוא חד ומדוייק ואת המקום הראשון אף אחד לא יקח לו ביום כזה."

המסורת שהחלה בעבר מחלחלת בכל מירוץ וגם כאן היום, ממשיכים לדבוק בה. בעת הזינוק הרוכבים עומדים מאחורי האופנועים, מחזיקים בכנף האחורית כאשר האופנוע מונע, היד מורמת לספירת חמש שניות ובתום חמש השניות, רק אחרי שהמרשלים וידאו כי אף אחד אינו מרמה, היד צונחת מטה ואיתה עשרות רוכבים קופצים על אופנועיהם ודוהרים קדימה, אל המשפך ומשם אל המסלול.

מקצועית E-1
קרב צפוף כמו במקצועית הקטנה לא רואים כל יום, ספק גדול אם פעם בעונה.
שישה רוכבים בדבוקה, כשהדר עציוני מוביל ובמהרה פותח פער שמנתק אותו מהדבוקה, הוא חד ומדוייק ואת המקום הראשון אף אחד לא יקח לו ביום כזה. אריאל דדיה ממוקם שני להפתעתו ולהפתעת הקהל, בהקפה השנייה, הוא חולף על פני המרשל ומבין כי זה מסמן לו לפנות לכיוון אחר, דדיה מסיק כי מסלול המירוץ שונה בשנית, שכן עבר בנקודת המרשל הראשונה, טרם העלייה הגדולה שבוטלה, וזה הכווין אותו ואת כולם לנתיב חדש. דדיה נוסע על דרך לא דרך ובהעדר סימונים מעיף מבט לאחור ורואה שהוא לבד. הוא מאבד את המיקום, האכזבה והתסכול מביאים אותו לכדי ביצוע שורת פעולות שבהמשך תפסול אותו מהמירוץ.
אוריה כרמלי, זוהר גלילי, אריאל שלי ותומר שמש נלחמים זה בזה, ככל שהשניות עוברות האקשן מתעצם.
הם נעקפים ועוקפים. כרמלי לא מוותר לרגע למרות שכתר האליפות כבר לא יעלה על ראשו בעונה זו, גלילי כמו שרק הוא יודע, תופס יום נפלא ונלחם כשווה בן שווים, להזכירם, לבחור לפחות עשור שנים על מתחריו. אריאל שלי מתבלט חזק לאורך העונה וגם הפעם הוא מראה מאיזה חומר קורץ ומה הוא שווה. לקראת סיום, שמש, שיודע שהאליפות בכיסו, פותח מעברים ומצמם לעבר המדרגה השלישית. בסיום הדר עציוני עומד בגאווה על המדרגה הגבוהה, אוריה כרמלי על המדרגה השנייה. על המדרגה השלישית, תומר שמש, מחוייך מאוזן לאוזן
כי לא גובה המדרגה חשוב, אלא תואר האליפות שבידו.

" נמרוד חמו עתיר הניסיון ממסלולים מדרוניים מתחום האופניים, משלים עונה נפלאה במדרגה הגבוהה בפודיום."

מקצועית E-2
זיו כרמי מוריד את הגבס מהרגל וחוזר לשורות, הקהל אוהב לראות את שילוב המשולש הצהוב, המורכב מחוליית החוד של סוזוקי. אך הפעם כרמי יודע שאין בכוח רגליו לעמוד במשימה בכדי לכבוש את החוד, ומראש לוקח את הנתיב החיצוני. נמרוד חמו ונתי זיו, יסתדרו גם הפעם אך לא מודעים לכך שעופרי שטראוס מתכוון לעשות חיים קשים במיוחד. כך שבהקפה הראשונה שטראוס מוביל והשניים דולקים בעקבותיו, עם הכניסה לעלייה החותמת את ההקפה הראשונה, שטראוס מאבד אחיזה לרגע ונתי זיו לא מהסס ועובר אותו. המסלול אגרסיבי אך חוליית החוד הזו אגרסיבית יותר. בהמשך הם מחליפים מיקומים לא פעם ולא פעמיים. חמו עתיר הניסיון ממסלולים מדרוניים מתחום האופניים, משלים עונה נפלאה במדרגה הגבוהה בפודיום. שטראוס מצליח לשבור את הרצף הצהוב ועומד על המדרגה השנייה וזיו מתמקם על המדרגה השלישית. גיל קינן עם רכיבה יפה מסיים רביעי, אסי זעמן חמישי ותומר גבעתי משפר מיקום ומסיים שישי. דרור כהן שביעי, אבי נגר שמיני וכרמי מסיים מירוץ קשה באופן אישי במקום השמיני.

מקצועית E-3
נדב לוגסי ושחר סולימני הם סיפור האהבה של הקטגוריה או אם תרצו גם של המירוץ עצמו. פער הנקודות צמוד צמוד ועל סולימני לעשות הכל בכדי להשיג את לוגסי, ולהתפלל כי מישהו יתפוס מיקום לפניהם. במהרה התמונה מתבהרת. השניים הולכים ראש בראש, צמודים זה לזה. השעון לא מספיק לתקתק והם משלימים הקפות בקבלנות. סולימני בסופו של יום ולאחר קרב עיקש, מצליח להשלים את המשימה ולוקח את המקום הראשון. אך לוגסי שועל ותיק, לא מאפשר לאף אחד לעמוד מאחריו, מסיים במקום השני וחותם את האליפות בקטגוריה. אייל אייזנברג שחזר לא מזמן מפציעה, מציג רכיבה מעולה ומסיים במדרגה השלישית בפודיום.
ראובן סביו, רמי צמח וערן וולנברג מסיימים אחריהם לפי הסדר עם הקפה אחת פחות.

" שחר סולימני בסופו של יום ולאחר קרב עיקש, מצליח להשלים את המשימה ולוקח את המקום הראשון."

בזמן שהמלכים נלחמים בינם לבין עצמם, רוכבי העממית, הסניורים והנשים, נאבקים בשיניהם במסלול המסולע.
תמר נתנוב מגיעה דרוכה ומוכנה לקטוף את הגביע אך הדרך לא ממש מאפשרת ושולחת אותה למפגש מצער עם אמא אדמה. אין פציעות בגוף אך הכידון מקבל עיוות כהלכה. נתנוב עולה על האופנוע ומסיימת את ההקפה והמירוץ. לעומתה יעל קדשאי הפייטרית, נאבקת בסלעים ובחום הקשה, אך חוצה את קו הסיום באיחור של 12 שניות בודדות ונפסלת.

עממית הקטנה
שגיב נגרקר, "השד השחור" מרמת הגולן, רוכב על אופנוע מוטוקרוס ומביא כבוד לקצרין כשהוא כובש את המקום הראשון. יאיר אורן אחריו ועומרי סגל עושה כבוד לאבא שנמצא במהלך שנת חגיגות הולדת 60, עם גביע של המקום השלישי ותואר אלוף הקטגוריה.

עממית הבינונית
יוסי תחואכו, הצ'רקסי על הדרוזי, נותן מפגן רכיבה קיצוני, הבחור שנכנס בסערה לליגה וכובש את החוד עושה זאת שוב במקום הראשון. דודו בטשון דואג לא להשאיר את קבוצת האנדורו קלאב של KTM בידיים ריקות ומביא את הגביע של המקום השני. חותם את רשימת העומדים על המדרגות, ליאור אלדן, שמתמיד לקצור פודיומים כשהוא מגיע לזירה.

"שגיב נגרקר, "השד השחור" מרמת הגולן, רוכב על אופנוע מוטוקרוס ומביא כבוד לקצרין כשהוא כובש את המקום הראשון."

עממית הפתוחה
גלעד קדשאי חוזר למקומו הטבעי במקום הראשון, עמוס ניב במקום השני וליאור יוסף מקדים את ערן גלוסקא המקומי, שהצליח להסתדר עם שבילי עיזים, קצת פחות טוב מאשר המרחבים הפתוחים שהוא רגיל אליהם מהראלים ברחבי העולם.

סניורים
ברק דודאי עולה על הגל, בקצב עקבי ונוקשה הוא קוטף את המקום הראשון. צליל וונדרהורן מנסה לסגור עליו
ועל הדרך לצמצם את מספר כתבי נזימה הנמצאים במקום. לא משנה באיזה מקום הוא מסיים, החיוך שעל פניו תמיד עושה את העבודה. את דודאי הוא לא השיג ואם אנחנו כותבים עליו, אז כנראה שגם את המשימה השנייה הוא לא צלח במיוחד. לפחות יש לו את המקום השני בידיים. אלון ברנדוינהנדלר מסוכנות הביטוח מסיים במקום השלישי. דן טל וה-XR250 במקום הרביעי, ארז ביבי חמישי, יעקב כהן שישי, רז היימן מתעכב לתיקון ומסיים במקום השביעי. חותם את הרשימה, כוכב חדש ישן בשם ירון גולדשטיין, שאומנם משלים רק שלוש הקפות בשל פנצ'רים, אך כשהוא משלים הקפה חלקה, הוא חותם על הזמן המהיר ביותר מבין הקשישים.

סופר סניורים
עמדו על הרגליים ותנו מחיאות כפיים לשני הלוחמים, לוני גרינקר במקום הראשון ועופר פוביצר מסיים שני.
בחום היום, במסלול האכזרי והמסולע, השניים משלימים שתי הקפות ועוד נשאר להם כוח לעלות על הפודיום.

מערכת הזמנים של רונן ברמן עשתה עבודתה נאמנה וברמן אף לקח את המיקרופון לידיים ועדכן את הקהל משך כל המירוץ. ליגת האנדורו יוצאת לפגרה קלילה, לקראת סוף החודש תתקיים מסיבת הסיום בה יחולקו הגביעים
לאלופי הקטגוריות השונות. פרטים נוספים יעלו בקרוב.

"יוסי תחואכו, הצ'רקסי על הדרוזי, נותן מפגן רכיבה קיצוני, הבחור שנכנס בסערה לליגה וכובש את החוד עושה זאת שוב במקום הראשון."

תוצאות
מקצועית E-1
1. הדר עציוני - ד.ל.ב מוטוספורט, אבנוע, אופרוד
2. אוריה כרמלי - מטרו
3. תומר שמש - קמור, אופנועית, דנלופ

מקצועית E-2
1. נמרוד חמו - עופר אבניר, אביזריון
2. עופרי שטרואס - ד.ל.ב מוטוספורט, מישלין
3. נתנאל זיו - עופר אבניר, אביזריון, MX2 TECH

מקצועית E-3
1. שחר סולימני - קמור, אקסטרים, אבנוע, דניו
2. נדב לוגסי - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, דנלופ
3. אייל איזנברג - הנמר הסיבירי

"גלעד קדשאי חוזר למקומו הטבעי במקום הראשון,"

עממית E-1
1. שגיב נגרקר - ליוגב, ניר מוטורוס
2. יאיר אורן
3. עומרי סגל - ליוגב, M3

עממית E-2
1. יוסי תאוכן - טיולי נחל תבור
2. דודו בטשון - KTM ENDURO CLAB, סטאריק
3. ליאור אלדן

עממית E-3
1. גלעד קדשאי
2. עמוס ניב - אשתו האהובה
3. ליאור יוסף - אופרוד, רשף טכנולוגיות

"ברק דודאי עולה על הגל, בקצב עקבי ונוקשה הוא קוטף את המקום הראשון."

סניורים
1. ברק דודאי
2. צליל וונדרהורן - ארזים הידראוליקה בע"מ
3. אלון ברנדוינהנדלר - דנביט סוכנות לביטוח

סופר סניורים
1. לוני גרינקר - סטאריק אינגינירינג
2. עופר פוביצר - אשתו האהובה

"עמדו על הרגליים ותנו מחיאות כפיים לשני הלוחמים, לוני גרינקר במקום הראשון"
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.babbylon 07-06-09
סוף סוף... כל הכבוד על הסיקור.
2.זה לא נמרוד חמו בתמונה. זה נתי זיו. תבדקו את עצמכם 07-06-09
זה לא מקצועי
3.תגובה ל 2 07-06-09
צודק בהחלט, לא מקצועי בעליל.
הלא מקצוען נענש והתמונה הוחלפה.

- נזימה
4.נמרוד חמו מספר 4!!!!!!!!!!! 07-06-09
פשלה רצינית
כתבה מעולה!
5.ימצחיק 07-06-09
נמרוד חמו הוא מספר 5 - הטעות כבר תוקנה שם
אז מה אתה קופץ בראש?
6.הדרומים שולטים 07-06-09
למרות שהחברה מהעמק קוטפים את כל הגביעים מגיע פירגון לתומר גבעתי שמייצג את הדרומים במקצועית באופן עיקבי
ולחן שלו שהצליח לסיים את המרוץ למרות החום הכבד
7.לערן והגר!!! 08-06-09
זה סיקור אמיתי !! כל הכבוד וח"ח...
המשיכו כך..כיף לראות סיקור טוב וממצה את המירוץ!!
8.אין על העמק 08-06-09
רק הרוכבים של העמק יודעים לעשות עבודה!
כל הכבוד לאלופים הטריים
9.איפה יוני לוי? 08-06-09
הוא לא היה אמור להכנס עם האפריליה החדשה שלו?
10.קומבינות של רוקח 08-06-09
זה ברור שיוני לא ישתתף, משה רוקח לא רצה לפגוע בהצגת הסיום של נמרוד חמו
ולמגיב 4 - המספר של נמרוד חמו הוא 5 - כמו שמופיע בתמונה
11.עמרם בולדוג 08-06-09
שמעתי שמתן ניר כבר מתכונן לעונה הבאה על הסקוורנה
מישהו ראה את רון הפרסי?
12.ל-10 08-06-09
נמרוד חמו, שקנה אופנוע שטח לפני שנתיים וחצי בפעם הראשונה, וניצח את העממית במירוץ הראשון שלו בחיים לפני שנתיים בדיוק ברמת-יוחנן, לא צריך שיסדרו לו נצחונות.
הנער הומכשר הזה ראוי לכל אחד מ-5 הנצחונות שלו העונה וכמובן שגם האליפות.
כולנו עוד נשמע ממנו אם הוא לא יחליט להתמקצע באופנים...
13.לאריאל דדיה 08-06-09
קח ת'בעסה בסבבה!
זה קורה תמיד לטובים, תחשוב הלאה על המרוץ הבא ושכח ממה שהיה
מי יודע אולי יהיה מוטוקרוס בקרוב (שמועות שמועות.......)
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:58-24.