טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חורף חם


   25-11-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל


קרקע בוצית ורטובה, מזג אויר מעולה ערן שלמה חוזר משבת של כיף עם מסקנה ברורה -
סבב 4 היה טוב מאוד, החמישי יהיה כבר ברמה אחרת.

שבת טרום חורפית הביאה 22 רוכבים ועשרות צופים אל המסלול המוכר בפאתי קיבוץ נחשונים. מעל 150 מילימטר של גשם ריפדו את השטח בצורה נאותה השבוע והפעם במקום ענני אבק אימתניים, קיבלו הרוכבים מנה גדושה של בוץ ואין ספור שלוליות מים עמוקות.
למרות מיעוט המשתתפים, האווירה בפיץ בזמן ההתארגנות הייתה שונה מהרגיל, עושה הרושם שכניסת הטרקטורונים החדשים העתידים להיכנס לזירה בשבועות הקרובים, גורמת לכולם מעיין התרגשות פנימית המפזרת אווירת מתח ספורטיבית ראויה ומאתגרת.
אין ספור חדשות קידמו את פנינו בבוקר המרוץ.
קבוצת קאן אם התחדשה בשני רוכבים טריים, האחד שחקן מוכר מאוד במערכה, מתן אליהו (30) והשני ייבוא אישי של אבידן מוטורס מהדרום, אלרועי פוריאן (55) שניהם רוכבים לראשונה על גבי DS650.
קבוצת ד.ל.ב מוטוספורט קיבלה לשורותיה את האחים דן ודורון עידן (8 ו29 בהתאמה). רז אשרי (18), טל מטר (23), הדר וינברגר (21) ועומרי שהיינו (9) מרכיבים את קבוצת הנוער החדשה ע"ש רזגל ג'וניור רייסנג שעוברים הדרכה צמודה ע"י מתן ניר (5).
צוות חנדל'ה הגיע בהרכב חסר מאחר ואופיר שריד, מוביל הטבלה עד כה בקטגוריה B, יצא לטור אחר הטבע הפתוח בערבות אוסטרליה, יוני אדמוני (25) ושאר אנשי הצוות נתפסו שותים קפה ברוגע בזמן שהקבוצות האחרות רק מקימות את האוהלים.

תדרוך קצר, הקפת היכרות וישר לנקודת ההזנקה. מנועים מונעים, ידיים על הראש והדגל מונף. אליקו אוחנה (4) פותח ראשון ואחריו דולקים מתן אליהו ומתן ניר.
קטגוריה B עומדת על קו ההזנקה, אלי אוחיון (3) מרכז את שנות ניסיון הרכיבה שלו ופותח בסערה, מיד אחריו "דרבי" דרומי כשאלרועי פוריאן מקדים את טל חביב.
קטגורית מתחילים מתעכבים מעט מאחר ואחד הטרקטורונים לא מניע, דחיפה קלה וחוזרים לעניינים. טל מטר הצעיר פותח ראשון, צמוד אליו רועי דרעי ועומרי שהיינו.


אליקו אוחנה מנצח קטוגריה A

לאחר ההקפה הראשונה הייה קשה לזהות את הרוכבים. רובם ככולם רטובים ומכוסי בוץ עד שד עצמותיהם, מנסים לראות משהו מבעד למשקפי האבק שיושלכו במהלך ההקפה השנייה או השלישית.

כבר אחרי ההקפה הראשונה ניכר היה כי אוחנה בכושר שיא, מרגע הפתיחה ועד לסיום הוביל בבטחה את המרוץ כשהוא פותח ומגדיל את הפער בין הקפה להקפה. בנוסף מסתבר כי נכנס פעמיים לפיץ לתדלוק "רק כדי לא לקחת צ'אנס".
מתן ניר סבל מרצף תקרים וכבר בהקפה השנייה נאלץ להיכנס לפיץ ואיבד מומנט חשוב
למרות זאת הפגין נחישות ורוח קרב כשהוא מסיים במקום השני עם שני גלגלים מפונצ'רים "
.
טל בורוכב (15) סיים שלישי וסגרו את הקטגוריה מתן אליהו וגל בן עמי (13).


טל חביב מנצח קטגוריה B

בקטגוריה B, חביב מפלס את הדרך להובלה כבר במהלך ההקפה הראשונה
אוחיון ופוריאן דולקים בעקבותיו במשך שתי הקפות נופסות, עד שפוריאן יוצא מהמערכה בשל רצף תקלות, אי שם מאחור מפלס לו את הדרך יניב אבשלום (7) שמצליח להשתחל היישר אל המקום השני תוך כדי שהוא מציג יכולת רכיבה טובה ועקבית. את המקום השלישי לוקח אוחיון. שהצליח לגעת בהובלה שוב במהלך המרוץ לאחר שחביב נכנס לפיץ. כשחביב חזר למסלול אוחיון נשאר מאחור. רביעי מגיע אדמוני ואחריו דורון עידן ופוריאן שסוגר את הרשימה.

בקטגורית המתחילים היה זה רועי דרעי (48) שחגג יום הולדת ביום המרוץ והבטיח לעצמו לקחת את המדרגה הגבוהה בפודיום. הוא נעזר ב525 החדש מבית פולריס והשיג את המטרה. עומרי שהיינו, הילד של הספורט המוטורי כמעט בכל תחום, סיים במקום השני ואחריו עידן משה(24) מתחרה חדש בליגה ועושה הרושם שעוד נשמע עליו בעתיד.
אופיר מזור (65) במקום הרביעי, טל מטר, הדר וינברגר, בר אלמגור(19) ורז אשרי.
ניסים בוסקילה(66) ורונן כהן (22) לא סיימו את המרוץ.

בסיום, הרבה חיוכים וחיבוקים, טקס הפודיום נערך ללא עיכובים מיוחדים. שמפנייה לא הייתה הפעם, במקומה ניתן למנצחים זוג צמיגי פירלי, הגדיל לעשות אוחנה שתרם את הצמיגים שקיבל למקום הרביעי בקטגורית המתחילים.


רועי דרעי מנצח קטגוריית המתחילים

מתן אליהו: "זו הפעם הראשונה שאני עולה על הכלי הזה (DS650), הופתעתי מאוד אבל אפשר לנצח עם כלי כזה. אני קצר רוח עד שהכלי החדש יגיע"

אליקו אוחנה: "מרוץ נהדר מבחינתי ומבחינת הכלי, ביחד נתנו 110% מהיכולת. למרות שאני מאוד אוהב ומחובר לכלי הזה, אני מקווה שזה היה המרוץ האחרון שלי איתו. אנחנו כבר בונים ומוכנים למעבר לds540. אם הכלי לא היה אוכל כל-כך הרבה דלק, הפער בסיום היה גדול יותר."

דן ודורון עידן: "יש פונטציאל אבל אנחנו עדיין לא מצאנו אותו.
הכלים החדשים אצלנו בדיוק שבועיים, יש לנו עוד הרבה דרך להכיר אותם. דורון לא הספיק להכין את הכלי ולכן עלה עם הDVX. היום למעשה התחלנו מהתחלה כאילו שמו לנו טיטול בפעם הראשונה."

טל חביב: "היה מרוץ טוב, הרבה בוץ. כולם זרקו את המשקפים כבר בהקפה הראשונה
אני קיבלתי אבן בעין ורכבתי עם עין צולעת במשך שתי הקפות. יש לי מנג'ר תותח, אייל קלימי, שדוחף אותי לאורך כל הדרך."

דני אוחנה: "מרוץ מעולה, מצויין. למרות מיעוט המשתתפים שכנראה פחדו קצת מהבוץ.
הבחירה במסלול הפעם הייתה מאחר וירדה כאן כמות משקעים טובה שהרטיבה את המסלול ורצינו לאתגר את הרוכבים עם קרקע בוצית ורטובה לשם שינוי.
אנחנו מקווים כי בינואר 2008 כבר יכנס לתוקף החוק המאפשר קיום ספורט מוטורי בארץ. לאחר ישיבה עם מנכ"ל הסתדרות הספורט המוטורי, יוסי ניצן, שאמר כי ככל הנראה בינואר 2008 הספורט המוטורי יקבל אור ירוק. "

עומרי שהיינו: "המרוץ היה בסדר. פתחתי טוב והמשכתי כך לאורך כל הדרך, לא עשיתי אימונים מיוחדים על הטרקטורון, למען האמת התאמנתי על האופנוע."

אלי אוחיון: "היה בסדר גמור פרט לפנצ'ר, הייתי המקום הראשון בפער של כמעט דקה וחצי ואז נאלצתי להיכנס לטפל בתקר ואיבדתי את המיקום . אין בעיה של כושר."

*תודה לד.ל.ב. מוטוספורט על העזרה בהתניידות על גבי ספורטמן 500 שעשה עבודה נאמנה.

 

תוצאות :

קטגורית מתחילים

קטגוריה B

קטגוריה A

1.רועי דרעי - רזגל , דרעי יצחק ובניו
2.עומרי שהיינו - רזגל
3.עידן משה
1. טל חביב - רזגל ,פוקס רייסניג
2. יניב אבשלום - מוסך אופיר
3. אלי אוחיון- עופר אבניר, אביזריון,צמיגי דורו, מלון הרודוס
1.אליקו אוחנה - עופר אבניר , סוכנות אוחנה
2.מתן ניר - רזגל,רד בול, אביזריון
3.טל בורוכב - צמיגי שמעון כחלון, עופר אבניר, קסטל בורוכב
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:09-24.