טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה ישראל – ראלי חוצה ישראל 2009


   21-06-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השמש לוהטת אך המסלול חם עוד יותר. ראלי חוצה ישראל, האירוע המוטורי הגדול והאטרקטיבי ביותר בישראל הגיע לשיאים חדשים. באמפים בצפון, שבילים מהירים בדרום ולא מעט הפתעות בלוח התוצאות.

יוני לוי דוהר חזק אך הוא נמצא על טיפות הדלק האחרונות ובכל רגע נתון הדרוזי שלו עומד לדומם מנוע. רז הימן והלל סגל עם גיר טורדני שמסרב לעבוד כהלכה, מובילים בפער אך נופלים לחריץ ונתקעים ללא יכולת תנועה. תומר וולף וניר אברמוביץ במלחמה על שניות בודדות. שגיא בורשטיין נזקק לניתוח שדה בכדי לחזור לשורות ולהתמודד מול גיל אלמדאווי. גיא גרשון בקרב רב מול צליל וונדרהורן. איציק מיני ורועי זמיר נזרקים לתעלה בשלב מוקדם אך מצליחים לצאת מזה. צביקה כנעני וגדעון בן שמואל לוחצים חזק ב-T2, אך הדרך לפניהם עוד ארוכה.

מלחמות וסיפורים מרובים לאורכם של 500 הקילומטרים שחצו את ישראל ממצפה גולני שברמת הגולן ועד לנחל רודד הסמוך לעיר אילת, הפרוסים על פני חמישה מקטעים שונים.
טרם נגיע לתחרות עצמה ומה עבר על המתחרים בקטגוריות השונות, מי צלח ומי ברח, חייב לאזכר במילה טובה את המערך התקשורתי סביב האירוע. כמדי שנה, בראלי הגדול והמקיף הזה, אתרי הספורט המוטורי באינטרנט, פול-גז, ג'יפולוג ונזימה, חוברים יחדיו בכדי להביא לכם את מיטב התמונות הפרושות על פני שבע גלריות שונות. מערך הצלמים: שלו ליטמן, ניר עמוס ושימי בר שנרתמו למשימה, אייל וטלי גונן, אסף קציר ונמרוד מלר, חברי מערכת ג'יפולוג, טל זוהר מפול גז ואנוכי ערן שלמה, מערכת נזימה.

כמאה צוותים עומדים לזנק לראלי הארוך והאטרקטיבי, יתרה מכך, לא מעט טוענים לכתר. יוני לוי הוא המועמד הפוטנציאלי להניף את הגביע בסוף היום, יובל שרון עולה על טרקטורון בכדי להשיג את תואר אלוף האלופים, ערן וולנברג עדיין לא הרים ידיים. הימן וסגל, גל שחם ולאוטרבך, דרור כהן וצוותו על השברולט המדוגמת ושי שמעוני כמובן. חוליית הטרופי – טרק, עם שלושה כלים שמושכים כל תשומת הלב.

"יוני לוי, כהרגלו בקודש, נכנס לתנוחת הקרב ולא מוריד את היד מהמצערת בדרכו למקום הראשון ולתואר אלוף האלופים. "

תמונות מהגלריה
אופנועים מקצועי
חמש ושמונה דקות בבוקר יום שישי, השחר מפציע. יוני לוי עושה תרגילי חימום אחרונים לפרקי הידיים. הציפיות ממנו גדולות, הוא עירני, דרוך למשימה ויוצא לדרך. אחריו עופרי שטראוס שהציג במהלך עונת האנדורו האחרונה גרף שיפור ניכר מאז עבר ל-450. ערן וולנברג מוזנק שלישי והוא יודע שהקרב על ראשות הקטגוריה בראלי הזה לא יהיה קל כמו במירוצים האחרים. דידי אברהמי מקווה להתברג בחוד אך המשימה לא קלה כשאחריו מוזניקם נדב לוגסי, שועל הראלים הוותיק, החוזר למכשירי ה- GPS לאחר היעדרות ארוכה בה קטף את גביע אלוף האנדורו בקטגוריה הפתוחה, ושגיא הימן, החותם את רשימת המוזנקים בקטגוריה.

המקטע הראשון, בן 100 קילומטרים, חוצה את רמת הגולן ממצפה גולני על ציר הנפט, ממשיך מהצד המזרחי של הכנרת דרך מבוא חמה ומסתיים בתל קציר. לוי מגיע ראשון לקו הסיום אך שטראוס שמגיע 20 שניות בודדות אחריו, משיג את הזמן הטוב ביותר.
וולנברג שלישי ובמרחק דקות ספורות מגיעים לוגסי והימן בהפרש זעום כשידו של הימן על העליונה. אברהמי במקום החמישי כשמונה דקות אחריהם.

המקטע השני בן 50 קילומטרים, יוצא מרמות סירין דרך כפר קיש ומסתיים בתל יוסף,
הפעם וולנברג פותח מבערים ומשיג את הזמן הטוב ביותר, כשלוי שני ושטראוס שלישי
עם 20 שניות לפני הימן. אברהמי בשלב זה מוצא עצמו גורר את הכלי בידיים עד למפגש עם צוות הסיוע שמבצע ניתוח בזק במערכת המצמד. אברהמי חוזר למירוץ אך מחוץ לתמונת החוד.

המקטע השלישי בן 45 קילומטרים יוצא מנחל הקישון, קיבוץ הזורע דרך עין השופט ומסתיים בכפר קרע. שטראוס מתיישב על זנבו של לוי והשניים לא נותנים מנוח למצערת.
שטראוס מסיים את המקטע 12 שניות לפני לוי, הימן מתעורר ומשיג את התוצאה השלישית במקצה. וולנברג ולוגסי אחריו, אברהמי סוגר את המקצה לרוכבי המקצועית.

"ריכוז התוצאות מראה כי יובל שרון מסיים ראשון בקטגוריה, הוא לא השלים את המשימה שהציב לעצמו אך סיים במקום השלישי והמכובד בדירוג הכללי"

המקטע הרביעי, בן 130 ק"מ יצא מתחנת הכוח בצפית לאורך כביש שש עד בית קמה, משם לאופקים עוקף באר שבע ועל ציר הנפט לחניון הרועה. לצוותי הסיוע חשיבות גבוהה בתוצאה הסופית וכשלים בתקשורת יכולים להביא לתוצאות מכריעות. לוי מצא את עצמו בקטע הקישור מסיום המקטע השלישי ללא צוות סיוע מוכן. הגיבוש של רוכבי העמק הוא לא דבר זר וצוות הסיוע של שטראוס העמיסו את לוי על גבם. לוי, המוביל את שורת הרוכבים, רץ דרומה והבין כי טיפות הדלק במיכל שלו אוזלות, הוא פוגש בצוות הסיוע של וולנברג ואלו לא מהססים ומשקים את המיכל שלו מלוא החופן. שטראוס, שרכב עד כה בצורה מעולה חלף על פניהם וכמה דקות מאוחר יותר מצא עצמו תקוע בלי דלק ובלי צוות סיוע בסביבה. טיול הטרקטורונים של קאן אם עובר במקום והחברים שואבים מהמיכלים ומחזירים את שטראוס למירוץ, קצת מאוחר מדי ושטראוס יוצא מתמונת ראשות הבית.
וולנברג, לוגסי והימן מסיימים את המקטע בלי דרמות מיוחדות ואילו אברהמי נתקע שוב עם צינור מים קרוע, אך לאחר התערבות נוספת של צוות הסיוע הוא חוזר למירוץ.

המקטע החמישי והארוך מכולם, בן 165 קילומטרים, יוצא מחצבה וחותך את כל הערבה על ציר המערכת, ומגיע לנחל רודד דרך מכרות תמנע. זהו גם הקטע המהיר ביותר עם שבילים פתוחים במיוחד, הקוראים למנועים לצווח כל עוד נשמתם בם.
לוי, כהרגלו בקודש, נכנס לתנוחת הקרב ולא מוריד את היד מהמצערת בדרכו למקום הראשון ולתואר אלוף האלופים. הוא מגיע לנקודת התדלוק, שם המרשל מעכב אותו ב-20 דקות שנלקחות בחשבון, מאחר והמרשל בנקודת הסיום עדיין לא התמקם. תאמינו או לא, לוי הגיע בכל זאת לפני המרשל ועוצר את השעונים על זמן מצטבר של חמש שעות, חמישים דקות ושנייה אחת. וולנברג מסיים שני, לוגסי הוותיק מוכיח לכולם שכוחו עוד במותניו ומסיים במקום השלישי.

"במקטע החמישי והאחרון שחם ולאוטרבך בהצגת חייהם עם קצב מסחרר והמהיר ביותר של המקצה. הימן וסגל הממוקמים לפניהם על המסלול רואים את הצמד מתקרב במראה ורגע לפני קו הסיום זזים הצידה בכדי לאפשר לשחם ולאוטרבך לדפוק כניסה ולהגיע לקו הסיום בקלאסה הראוייה לצמד המנצח את קטגוריית הג'יפים המקצועית."

תמונות מהגלריה
טרקטורונים מקצועי
יובל שרון חוזר לשורות הטרקטורונים והפעם הוא רוכב על גבי טרקטורון KTM, נחוש במטרה להתמודד על תואר האלופים. ניר אברמוביץ קבע כבר את חותמו בקטגוריה ומעמדו בחוליית החוד ברור כשמש. אלי אוחיון הוותיק לא מתכוון לוותר בקלות לאף אחד. גל בן עמי המוכר מליגת האנדורו בא לאיים על המתחרים הוותקים. תומר וולף הזכור מראלי הבאחה מנצל את יום השישי ומצטרף לחגיגה. ברק ממן מגיע בכדי להוכיח לכולם שה-DVX לא נופל מטרקטורוני ספורט אחרים ויכול לעמוד במשימה כהלכה, גיא ורבר המתמיד, שעלה לאחרונה לקטגוריה המקצועית וסוגר את רשימת המתחרים במקצועית, מאיר יעקב מטריפ טרקטורונים, שהיה מתחרה קבוע בעברו.

בסיום המקטע הראשון התמונה מתבהרת – קרב קל לא יהיה כאן בעבור אף אחד. וולף מסיים ראשון, אברמוביץ שני, שרון עדיין שבלבי חימום במקום השלישי, השלושה צמודים בזמנים. אוחיון רביעי ובן עמי צמוד אליו, ממן ויעקב בעקבותיהם במקומות השישי והשביעי וורבר במקום השמיני.
במקטע השני, וולף ואוחיון מנהלים קרב עיקש, אברמוביץ בעקבותיהם והתוצאות קרובות וצמודות. שרון רביעי ואחריו מפתיע ממן ששוב מקדים את יעקב, ורבר במקום השביעי וגל בן עמי יוצא מתמונת החוד לאחר שבתחילת הסטייג' הוא מבין כי הנקודות לא מעודכנות במכשיר ה-GPS שלו, הוא יושב במקום כעשרים דקות ועולה על זנבו של ורבר עד לסיום המקטע. רוח הקרב יוצאת מהמפרשים והוא ממשיך בדרכו בתפילות לתקלות ועיכובים אחרים אצל המתחרים.
במקטע השלישי, אוחיון מוכיח לכולם שרכיבה בתוואי קרקע קשה לא מרתיעה אותו
ומסיים בזמן הטוב ביותר, חצי דקה לפני שרון. מאיר יעקב תופס את המקום השלישי
כשדקה אחריו מגיעים וולף ואברמוביץ. ורבר וממן מגיעים בהפרש של שלוש שניות בזמן המצטבר ובן עמי מסיים עשר דקות אחריהם.

"איציק מיני ורועי זמיר נכנסים לתעלה בשלב מוקדם ועד שהם יוצאים השעה מאוחרת, הם היחידים לסיים את המירוץ בקטגוריה"

המקטע הרביעי והפתוח כבר משנה את תמונת המירוץ בעבור רוכבי הטרקטורונים, השטחים הפתוחים מאפשרים לרוכבים לפתוח בגז והכושר הגופני מתחיל לשחק תפקיד.
שרון מתחבר לכלי כמו שצריך ופותח פער על שאר חברי הקטגוריה, אברמוביץ מגיע עשר דקות אחריו ושבע דקות לפני אוחיון. ממן מגיע שתי דקות אחרי אוחיון ובן שמונה דקות אחריו. וולף מוצא את עצמו ללא GPS, הדבר מעכב אותו והוא מתחיל "לתפוס טרמפים" על עקבותיהם של אוחיון, וונדרהורן וגרשון מהקטגוריה העממית של רוכבי האופנועים. בערבה הוא מקבל מכשיר GPS חדש משרון וחוזר לתת בגז. ורבר חש ברע והגוף מאותת לו לעצור. ביום חם שכזה כשהשמש יוקדת ורבר מחליט שלא לקחת את הסיכון ופורש באזור גילת. לא הרחק משם מאיר יעקב מקבל זוגייה באחד הבאפים והמפגש עם הקרקע מאלץ אותו לפרוש מהתחרות.

המקטע החמישי והמסכם מהיר במיוחד, וולף, שהפסיד זמן יקר בסטייג' הקודם נותן את כל מה שיש לו ומשיג את התוצאה המהירה במקטע. שרון יודע שהוא רחוק בזמנים והתואר לו פילל כנראה ולא יתמשש, אך הוא לא מרים ידיים ולוחץ. אוחיון יודע ששרון לא מוותר ולוחץ בעקבותיו. בן עמי מגיע רביעי אך התוצאה לא עוזרת לחפר על הזמנים שהפסיד.
ממן רוכב נפלא ומגיע לפני אברמוביץ.

ריכוז התוצאות מראה כי שרון מסיים ראשון בקטגוריה, הוא לא השלים את המשימה שהציב לעצמו אך סיים במקום השלישי והמכובד בדירוג הכללי. אוחיון הוותיק עומד איתן במקום השני. וולף ואברמוביץ קרובים מאוד בזמנים ומסיימים בהפרש של שמונה שניות בלבד לטובת וולף, חבר השופטים מגרד במצח ומחליט כי בהעדר מערכת זמנים ממוחשבת, לשמונה השניות על פני 500 קילומטרים אין חשיבות קריטית וחולקים את המקום השלישי לוולף ולאברמוביץ יחדיו. ברק ממן מסיים במקום החמישי המכובד בהחלט ומצהיר כי ה-DVX עשה עבודתו נאמנה בלי שום תקלות. בן עמי מאוכזב מהתוצאה אך מצליח לשחרר חיוך כשהוא מסיים את הראלי במקום השישי.

"רועי שפירא וגדי שטייף בנהיגה מהירה ובלי טעויות זוכים במקום הראשון חרף שני הפאנצ'רים שחטפו במהלך הדרך."

תמונות מהגלריה
טרופי - טרק
קטגוריית הטרופי טרק שנפתחה זה עתה, גרפה ציפיות רבות עם שלושה רכבי ענק, מדוגמים ומאובזרים, פרי יצירת סדנאות הרכב המובילות בישראל. לצערנו, שלושת הרכבים לא עמדו בציפיות הגבוהות שתלו בהם והתפרקו בשלב מוקדם. עידו כהן סבל מגיר כושל ופורש כבר בקילומטרים הראשונים. ארז אברמוב וחזי בצלאל מאבדים כמה ברגים שנגזרו ולמרות הסיוע נאלצו לפרוש גם הפעם. איציק מיני ורועי זמיר נכנסים לתעלה בשלב מוקדם ועד שהם יוצאים השעה מאוחרת, הם היחידים לסיים את המירוץ בקטגוריה אך הזמנים לא מלהיבים כפי שציפינו.

T1- 4x4
רז הימן והלל סגל הם המועמדים הטבעיים לזכות בגביע הקטגוריה, אך העבודה לא פשוטה כשגל שחם ובן לאוטרבך מגיעים במטרה לנצח, דרור כהן ורונן אלבז עם השברולט מאיימים גם הם על ראשות הקטגוריה ובהחלט מוקדם מדי להספיד את שי שמעוני ואביב ספקטור שבאמתחתם הישגים העולים על המתמודדים החדשים. שלומי ארז, טודרס ודור שחם סוגרים את הרשימה על גבי הנבארה.
רז והלל פותחים חזק וסוגרים את הסטייג' הראשון בפער של שתי דקות על פני המתחרים בקטגוריה שמגיעים בפער של דקה זה מזה, כששחם ולאוטרבך במקום השני, שמעוני וספקטור במקום השלישי, כהן ואלבז רביעי, צוות הנבארה מגיעים כארבעים דקות מאוחר יותר.
במקטע השני, סדר התוצאות נשאר על כנו כשהימן וסגל מרחיבים את הפער בעוד שלוש דקות יקרות וגיר מקרטע שמאפשר לרז לעבוד רק עם ההילוכים השני והרביעי. בנוסף לצרה זו ולמרות שהם מובילים בפער, במקטע השלישי הם מוצאים עצמם תקועים ביערות מנשה בתוך תעלה, כ-15 דקות של ניסיונות חילוץ עולים בתוהו ושחם ולאוטרבך, שמגיעים למקום עוצרים לסייע ושולפים אותם מהבוץ, מחווה ספורטיבית שאין כמותה.
בזמן זה, כהן ואלבז קוטפים את ההובלה ומרווחים פער על שאר המתמודדים. שמעוני וספקטור מגלים סדק בגיר ומאבדים שעה תמימה בזמן התיקון והם יוצאים מתמונת החוד של הקטגוריה.
המקטע הרביעי שייך להימן וסגל בפער, שמועני סוגר את הזמן השני בטיבו בקטגוריה אך הדבר לא מאפשר לו להתקרב לשאר הלוחמים. שחם ולאוטרבך מסיימים בפער של שש דקות מהמובילים וכהן מאבד את זמן הפער שצבר עד כה. צוות הנבארה מגיע באיחור של שעה.
במקטע החמישי והאחרון שחם ולאוטרבך בהצגת חייהם עם קצב מסחרר והמהיר ביותר של המקצה. הימן וסגל הממוקמים לפניהם על המסלול רואים את הצמד מתקרב במראה ורגע לפני קו הסיום זזים הצידה בכדי לאפשר לשחם ולאוטרבך לדפוק כניסה ולהגיע לקו הסיום בקלאסה הראוייה לצמד המנצח את קטגוריית הג'יפים המקצועית. כהן ואלבז במקום השלישי, שמועני את ספקטור במקום הרביעי וצוות נבארה סוגרים את הקטגוריה.

"גיא גרשון מרגיש טוב יותר בשטחים הפתוחים ופותח בגז כאילו אין מחר, זה היום שלו והוא מרגיש זאת."

תמונות מהגלריה
T2- 4x4
צוות "ארן מוטורוס", רועי שפירא וגדי שטייף, צוות "טלפארמה" ניצן שקל ואייל אפרתי וצוות "נפתלי ניסן ובניו" צביקה נפתלי ובועז שלמה הם מתמודדים קבועים בקטגוריה, אליהם מצטרפים צביקה כנעני וגדעון בן שמואל עם הפאג'רו של גל שחם מהעונה הקודמת.
כנעני ובן שמואל נוהגים חזק וללא רחם ומשיגים את התוצאות הטובות ביותר, אך מצבר הסילברדו קורס והצוות מדרדר לתחתית הרשימה כשהם מאחרים לזינוק המקטע החמישי.
שפירא ושטייף בנהיגה מהירה ובלי טעויות זוכים במקום הראשון חרף שני הפאנצ'רים שחטפו במהלך הדרך. שקל ואפרתי נוהגים את הפאג'רו חזק ואגרסיבי, הפאג'רו לא עומד בלחץ והשניים נתקעים עם פרונט מעוקם, בטיפול שטח מהיר הם מחליפים את הבורג הסורר וממשיכים על הקצה עד לסיום בו הם על המדרגה השנייה בפודיום. נפתלי ושלמה, נוהגים במשנה זהירות בכדי לא לחבל בכלי, הם שומרים על קצב התקדמות מעולה עד אשר מתגלה בעיה במכשירי הניווט. השניים מאבדים באזור בטחה זמן יקר שמניח אותם על המדרגה השלישית המכובדת.

אופנועים עממית
הקטגוריה הגדולה והעמוסה לעייפה, תשעה עשר רוכבים עולים על המסלול והבולטים שבהם פותחים פער כבר בשלב מוקדם. צליל וונדרהורן, איש האנדורו מהעמק מנצל את המשטחים הביתיים ומוביל בגאון. גיא גרשון, צביקה כהן ורז נהוראי דולקים בעקבותיו.
גרשון חדור מוטיבציה יודע שבאזור הצפון לא יוכל לעמוד מול וונדרהורן, אך בשטחי הדרום הארוכים התוצאה תשתנה. עד סיום המקטע השלישי השניים מובילים, כהן שלישי ונהוראי במקום הרביעי. בדרום התמונה משתנה, גרשון מרגיש טוב יותר בשטחים הפתוחים ופותח בגז כאילו אין מחר, זה היום שלו והוא מרגיש זאת. וונדרהורן מתקדם אט אט ושומר על קצב אחיד ובטוח. בעומק הסטייג' הרביעי הוא רואה את גרשון עומד בצד ועוצר לשאול לשלומו, גרשון השיב כי הכל תקין ובהמשך לקח את ההובלה מחדש כל הדרך אל הניצחון בסיום.
וונדרהורן שני ורז נהוראי מפתיע את כולם ולוקח את המקום השלישי.

"בסיום - לאחר רכיבה נפלאה וחלקה עולה חיים אוחנה על המדרגה ראשונה בפודיום."

תמונות מהגלריה
טרקטורונים עממית
לא פחות מאחד עשר משתתפים לקחו חלק בקטגוריה העממית, ביניהם רוכבים מוכרים ומתמידים יותר וביניהם כאלו שמתחרים לראשונה בחייהם. חיים אוחנה הוא הבכיר מבין רוכבי הקטגוריה. גיל אלמדאווי חוזר מהיעדרות עם כלי חדש בדמות DS450, שגיא בורשטיין מנצל גם הוא את יום השישי ומגיע להתחרות. דדי שפרונץ המתמיד, ליאור הראל וששי חבשוש שחוזרים לבקר.
חוליית החוד מסתמנת במהרה כשבורשטיין לוקח את ההובלה, אוחנה אחריו, אלמדאווי שלישי וחבשוש לא הרחק במקום הרביעי. הראל נתקע, הכלי מסרב להניע והוא נאלץ לפרוש בשלב מוקדם. בסטייג' השני בורשטיין ואוחנה מחליפים מקומות ואלמדאווי בעקבותיהם. בסטייג' הרביעי בורשטיין עם תקלה בכלי מוריד את הקצב, אלמדאווי מנצל זאת וחולף על פניו. דותן פלטנר מד.נ.א. מוטורוס, הוא ראש צוות הסיוע של בורשטיין, כשהם נפגשים פלטנר מנצל את הידע הטכני ובסגנון מקגיוור מחזיר את בורשטיין לזירת הקרב. זה האחרון יודע שאיבד זמן יקר והחל לסגור את הפער עד אשר ראה את אלמדאווי עומד בצד הדרך. הוא עוצר לידו, שואל לגבי הסיבה לעצירה ודוחק באלמדאווי להמשיך עד לסיום. בסיום - לאחר רכיבה נפלאה וחלקה עולה אוחנה על המדרגה ראשונה בפודיום, בורשטיין שני ואלמדאווי שלישי. חבשוש מסיים רביעי כחצי שעה לאחר מכן. בני יוסף במקום החמישי ודדי שפרונץ, לא מרים ידיים ומסיים את המירוץ המפרך בגאווה.

"ארבל ועמרמי קוטפים את ההובלה עד לסיום ההיסטורי של הקטגוריה הטרייה."

תמונות מהגלריה
רכבי שטח קלים
שניים עשר רכבים נכנסים לקטגוריה החדשה, בהם שני רכבי תומקאר, רכב אחד מתוצרת ג'ויינר ותשעה רכבי RZR. יוני רווה, הזכור לטובה מליגת הטרקטורונים, יחד עם אחיו יניב מתברגים במהרה בחוד, ראש בראש עם עומרי ארבל ועמית עמרמי. האחים שי ומתן אליהו על גבי הג'ויינר משיגים תוצאה יפה בסטייג' הראשון אך בסטייג' השני הם נתקעים ומאבדים שעה שלמה שמוציאה אותם מהתמונה. ליאור טובול ויונתן ברזילי פותחים חלש אך בהמשך משפרים את התוצאות ומסיימים במקום השלישי. האחים רווה מובילים חזק ובליבו של הסטייג' החמישי הגלגל מחליט להתנתק ולהוציא את האחים מהמירוץ. ארבל ועמרמי קוטפים את ההובלה עד לסיום ההיסטורי של הקטגוריה הטרייה, במקום השני מסיימים צחי נחמיאס ואורן פנצר.
עדי אבידר ויובל שני שומרים על קצב כל הדרך לערבה שם הכלי נתקע והם נאלצים לפרוש. גיל תימור המוכר מקטגוריות הטרקטורונים לשעבר מצרף את ילדו הצעיר לחוויה ויחד הם מסיימים במקום הרביעי.

"ארז ביבי ואדי קלדס נכנסים כצוות וקוטפים בגאון את המקום הראשון בפער של שעה שלמה על פני הצווות במקום השני"

אופנועים עד 250
בקטגוריה החתומה על שמו של ברל'ה משתתפים תשעה רוכבים. ראוי לציון בחור אמיץ במיוחד בשם אלעד קוטון, שהחליט לאתגר את עצמו באופן קיצוני במיוחד. הוא משאיר את ה- XR600 ובא להתחרות עם XR125 סדרתי לחלוטין. מזוכיזם טהור או אמונה שלמה? הוא מסיים את המירוץ ולא סתם מסיים. עם שני פאנצ'רים שגוזלים ממנו זמן יקר הוא מגיע לקו הסיום במקום הרביעי והמכובד! שאפו.
אייל ברל'ה, מוביל חזק לאורך כל הדרך עד אשר הוא מנסה לחצות את נחל באר שבע המג'וייף. ברל'ה נכנס פנימה והתקשה לצאת, עזרה לא הגיעה עד אשר חלפה שעה ארוכה וגם אז הוא נאלץ לעצור לטיפול ממושך הכולל החלפת שמנים וניקוי מסנן האוויר. בעקבות זאת הוא מאבד כל סיכוי להגיע למדרגות הפודיום. ארז ביבי ואדי קלדס נכנסים כצוות וקוטפים בגאון את המקום הראשון בפער של שעה שלמה על פני הצווות במקום השני, ג'וני בן שטרית ורמי קופלמן. במקום השלישי מסיים גיא רוגל.

חוצה ישראל
האירוע המוטורי שוב שובר שיאים והפעם הוא נראה צבעוני מתמיד. צוות ההפקה של באחה ישראל בראשות נועם הימן עשה עבודה מדהימה בכל שלבי הארגון ובמהלך המירוץ. אירועים מוטוריים שכאלו נותנים תקווה לעתיד מוטורי ורוד בארצנו הקטנטונות.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.סוף סוף 21-06-09
הגלרייה הכי חמה ברשת!
למרות השיתוף שלכם, פה יש תמונות שלא ראיתי במקום אחר
היה שווה לחכות וללחוץ על רענון כל דקה!
2.אף אחד לא פינה את הדרך 21-06-09
גל ובן סיימו ראשונים בזכות ולא בחסד, הכל סיפורים
3.ליאור כץ 21-06-09
לא הגעתי לסוף אבל אני חייב לכתוב כבר עכשיו ..

נענע שחקת אותך .. סיקור מהסרטים במהירות שיא .. לא היו דברים שכאלה.
תמשיך להשקיע ..
מר כץ
וכן התמונות כרגיל מטורפות תודה לכל הצלמים הנוספים שתרמו להפקה שלנו
4.odeser 22-06-09
סיקור יפה מאוד כול הכבוד .
נראה שהיה אירוע מוצלח מאוד ומעניין
5.דודי צמח 22-06-09
לחיים אוחנה התותח אחי אתה שיחקת אותה בגדול , אני מקווה בשנה הבאה שאליקו גם יתחרה ויעלה על מדרגות הפודיום כמו שכולם יודעים , לערן שלמה סיקור ותמונות חבל על הזמן תמשיך כך .חיים שוב פעם מברוק מכל משפחת צמח .
6.היה תענוג!!! 22-06-09
ארוע למופת, יוני לוי רוכב בחסד עליון

מתי ראלי השלום? צריך להכין את ה RZR...
7.ליוויס 22-06-09
אז בעצם יוני ניצח בפוקוס והגיבור האמיתי הוא עופר שטראוס?
זה אותו אחד שלקח את האליפות שנה שעברה עם המאה עשרים וחמש של KTM!!!

איזה חוסר מזל
8.דני אוחנה 22-06-09
נועם היימן כל הכבוד אל האירגון הספורט המוטורי זקוק לאנשים כמוך יישר כח
9.אבי בורשטיין 22-06-09

תודה לנועם ולמארגנים שנתנו לנו חובשי הכיפה את ההזדמנות להשתתף ולהוכיח שיש השגים.
אנו תקוה שבעתיד יהיו עוד ארועים נפלאים כאלה בימי חול ונוכל להשתתף ולשתף ספורטאים נוספים.
ארוע ספורטיבי מרשים עם אנשים נפלאים וטובים.תודה מיוחדת לגל בן-עמי שחילץ את שגיא בנחל
באר-שבע ולדותן מ-D.N.A . MOTORS אתה פשוט תותח מקצוען ברמה איש גדול!!!
אבא,שגיא וצוות הסיוע.
10.ערן שלמה במקום הראשון 22-06-09
קראתי את כל הסיקורים של הראלי באתרים השונים וללא כל צל של ספק הסיקור של הנענע הטוב מכולם.
ברכות לזוכים.
11.מעריצה 22-06-09
גיא גרשון המלך!!!
12.יפה 22-06-09
קטלני עד יותר ..!
13.כל הכבוד יוני 22-06-09
יוני לוי במשפט אחד אתה פנומן רציני ,חוויה לראות אותך רוכב ,כיף לראות שיש פה בארץ רוכבים ברמה בינלאומית.
תמשיך כך ואל תריד את היד מהגז.
14.כול הכבוד לעידן הגז מזל טוב המשיכו כך 22-06-09
כול הכבוד
15.מה עם יוני לוי 22-06-09
מה עם יוני לוי איזה מקום הוא ????
16.כולנואל 22-06-09
זה עושה טוב לי הראלי הזה...צ י ל ו מ י ם נהדרים!
ולא לשכוח: ב ז ה י ר ו ת ו ב ה נ א ה !
17.כל הכבוד לנזימה-אין מילה אחת על באגי!!!! 22-06-09
לכל כותבי נזימה כל הכבוד סיקרתם אחלה ראלי רק משום מה "שכחתם" את קטגורית הבאגים
באמת כל הכבוד
אכזבתם אותנו!!!!!!!
18.יגל 23-06-09
אלי אוחיון הזקן הזה נותן בראש!
לא יודע מאיפה הוא מביא ת'כוחות ומתמודד מול הילדים והצעירים
הוא מזמן צריך לרכב עם דדי שפרונץ. כל הכבוד לו
19.מיגל 23-06-09
כתבה מעולה, אחלה מירוץ
מי שכיכב הוא ללא ספק גיא גרשון ,שלא מפסיק להפתיע ולקח את המקום הראשון והשאיר עשן מאחור.
כל הכבוד!
20.ניב פרידמן 23-06-09
אחלה סיקור.נראה מירוץ מאוד יפה וטוב.
21.נפתלי- דרוזי צהוב 24-06-09
בהחלט מצטרף לברכות לחברה המדהימים מעידן הגז
לכולם ובהחלט לכל המשתתפים יש מה ללמוד מהדרך בה אתם מיתחרים אך גם עוזרים ולא חוסכים שום מאמץ כדי לעזור, לחלץ, ולדחוף , בהחלט יישר כח
אין לי ספק שאם בחיי היום יום בתחום עיסוקכם כך אתם נוהגים הצלחתכם מובטחת
תודה,עלו והצליחו
22.יובל אלון 24-06-09
עופרי שטראוס פיסס את המרוץ הזה
הוא יכל לעבור את יוני לוי בקלות אם לא היה נתקע
23.חמי 24-06-09
הסיקור הראלי הטוב ביותר ברשת, פשוט לקרוא, להסחף ולהנות מכל מילה.
תודה רבה לנענע על הכתיבה הנפלאה וכמובן הגלריות המדהימות.
24.דרון 03-07-09
היתה קטגוריה נוספת אך לא מוזכרת T2S חבל
זו הקטגוריה הכי מענינת רכבים סידרטים ללא שיפורים
שמסיגים זמנים טובים ממרבית הקטגוריות המוזכרות לעיל.
25.תומר 15-07-09
יפה יפה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:07-24.